موفقیت به تلاش کردن نیاز دارد نه سختی کشیدن!

موفقیت به تلاش کردن نیاز دارد نه سختی کشیدن!
  • امروز : چهارشنبه - 2 اسفند - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

جهش نرخ ارز رسمی در آرژانتین چه اثری روی نرخ بازار گذاشت؟ رد صلاحیت سلاح ورزی توسط وزارت اطلاعات + سند جدیدترین قیمت رسمی لبنیات / گران فروشی ۷ هزار تومانی در یک لیتر شیر واریز یارانه نقدی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای این افراد مشخصات جدید از هواپیمای ایرانی سیمرغ + عکس عزم وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن نیروهای مسلح خبر جدید از تجمیع کارت‌های بانکی در یک کارت قیمت جدید محصولات لبنی اعلام شد + لیست قیمت آیا اوضاع مردم کویت واقعا کویت است؟ / مقایسه درآمد و هزینه زندگی در ایران و کویت پشت پرده هجوم مردم برای خرید طلا قیمت طلا ۱۸ عیار سقوط کرد / مثقال طلا چند شد؟ مرغ را گران نخرید / قیمت جدید مرغ اعلام شد اعلام قیمت جدید مرغ در بازار / ران مرغ کیلویی چند؟ چرا نباید آیفون خیس‌شده خود را داخل کیسه برنج گذاشت؟ دوچرحه جذاب بوگاتی هوش از سرتان می‌پراند! دستاورد بزرگ ایران در حوزه تکنولوژی/ این کامپیوتر حرف می‌زند! نگرانی این نماینده مجلس درباره بیمه تکمیلی / قانون صحیح است اجرا مشکل دارد حمله تسنیم به همتی ایران صاحب کارخانه هواپیما سازی شد فیلترشکن‌ زیر تیغ شورا/ کاربران مجرم می‌شوند؟ سه سایت به علت گران‌فروشی بلیت هواپیما متوقف شدند میزان تاخیر پروازها کمتر شده است ورود ۸۰ فروند هواپیما به ناوگان هوایی| نرخ بلیت پرواز برای ایام نوروز تغییری نمی‌کند پاییز و زمستان مناسبی را از نظر بارشی شاهد نبودیم


17
ب‌م‌م (بستر موفقیت من) | آموزش موفقیت در زندگی و کسب وکار
موفقیت به تلاش کردن نیاز دارد نه سختی کشیدن!
  • کد خبر : 427207
  • 09 بهمن 1402
موفقیت به تلاش کردن نیاز دارد نه سختی کشیدن!
موفقیت یکی از اهداف اصلی زندگی بسیاری از افراد از جمله خود ما است. همه ما می‌خواهیم در زندگی به موفقیت برسیم و به اهداف خود دست یابیم. اما موفقیت چیست و چگونه می‌توان به آن دست یافت؟

بسیاری از افراد بر این باورند که موفقیت تنها با سختی کشیدن و تحمل مشقت‌های فراوان امکان‌پذیر است. آنها معتقدند که باید برای رسیدن به موفقیت، سخت کار کرد و از خود گذشتگی‌های زیادی کرد. اما آیا این باور درست است؟ آیا موفقیت به سختی کشیدن نیاز دارد؟ در این مقاله، به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و خواهیم دید که آیا موفقیت به سختی کشیدن نیاز دارد یا خیر.

تعریف موفقیت

قبل از اینکه به بررسی این موضوع بپردازیم، باید تعریفی از موفقیت داشته باشیم. موفقیت را می‌توان به عنوان دستیابی به اهداف و آرزوها تعریف کرد. موفقیت می‌تواند در زمینه‌های مختلف زندگی، مانند تحصیل، کار، روابط شخصی، سلامتی و … باشد.

یکی منظور از موفقیت قبولی در کنکور تجربی و پزشک شدن است، دیگری منظورش ازدواج با فردی است که از کودکی دوستش داشته و برای فرد دیگر دست یابی به درآمد چند ده میلیونی، خانه حیاط دار و ماشین bmw است. هر کسی در این زندگی آرزو، هدف و مقصدی دارد، حالا سوال این است که چطور میشود به این اهداف، آرزوها و نیزهای پینهان و پیدا رسید و موفق شد؟

آیا موفقیت به سختی کشیدن نیاز دارد؟

منظور ما از سختی کشیدن انتظار و انجام کاری بیش از توانایی‌های ما است که میتواند منجر به آسی روحی و یا جسمی شود. به عنوان مثال اگر قرار باشد روزی ۲۰ ساعت کار کنیم، اگر یک کتاب ۵۰۰ صفحه‌ای را در یک روز مجبور باشیم تمام کنیم و یا مسافت تهران به اصفهان ۴۳۰ کیلومتری را پیاده برویم داریم سختی میکشیم.

با این تعریف از سختی کشیدن، پاسخ کوتاه به سوال آیا برای موف شدن باید سختی کشید، خیر است. موفقیت به سختی کشیدن نیاز ندارد. در واقع، سختی کشیدن تنها یکی از عواملی است که می‌تواند به موفقیت کمک کند.

یعنی ما میتوانیم برای دست یابی به مثلا ۱۰ میلیون تومان یا بیل و کلنگ دست بگیریم و ساعت‌ها زحمت بکشیم و یا میتوانیم در یک معامله و در کمتر از چند ساعت به مبلغی خیلی بیشتر از آن دست یابیم. درست است که هر دو آن کارها ارزشمند و قابل احترام هستند و هر دو از نظر درآمدی حلال هستند ولی از نظر میزان سختی شاید با هم قابل قیاس نباشند!

البته، سختی کشیدن می‌تواند در برخی موارد از جمله در جنبه‌های مالی به موفقیت کمک کند. اما همانطور که در مثال بالا با هم بررسی کردیم، این بدان معنا نیست که تنها با سختی کشیدن می‌توان به موفقیت دست یافت.

آیا موفقیت به سختی کشیدن نیاز دارد؟

در واقع، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به موفقیت کمک کنند. این عوامل عبارتند از:

مسیر: ما میتوانیم برای رسیدن به یک مقصد خاص و موفق شدن در یک زمینه از راه‌ها و مسیرهای مختلفی برویم. فردی میتواند شغلی داشته باشد که در ۱۰ سال بتواند به یک ماشین خاص مثلا ۲۰۶ برسد، فرد دیگر بعد از یک روز و فرد دیگری تا آخر عمر نتواند به آن دست یابد!

تلاش کردن: تلاش کردن مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند به موفقیت کمک کند. تلاش کردن به معنای صرف انرژی و زمان برای رسیدن به اهداف است. تلاش کردن بدون سختی کشیدن امکان پذیر است.

مهارت و دانش: مهارت و دانش نیز از عوامل مهمی هستند که می‌توانند به موفقیت کمک کنند. هرچه مهارت و دانش بیشتری داشته باشید، احتمال موفقیت شما نیز بیشتر خواهد بود. به علاوه برای انتخاب مسیر درست، تلاش موثر به جای سختی کشیدن و … دانش میتواند ناجی شگفت انگیز ما باشد.

تفکر مثبت: تفکر مثبت نیز می‌تواند به موفقیت کمک کند. تفکر مثبت به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود ایمان داشته باشید و از موانع پیش رو نترسید.

مدیریت زمان: مدیریت زمان نیز از عوامل مهمی است که می‌تواند به موفقیت کمک کند. مدیریت زمان به شما کمک می‌کند تا زمان خود را به طور موثرتری مدیریت کنید و به اهداف خود برسید.

استراتژی: داشتن استراتژی نیز از عوامل مهمی است که می‌تواند به موفقیت کمک کند. داشتن استراتژی به شما کمک می‌کند تا مسیر رسیدن به اهداف خود را مشخص کنید و از موانع پیش رو جلوگیری کنید.

سختی کشیدن و موفقیت

همانطور که گفته شد، سختی کشیدن تنها یکی از عواملی است که می‌تواند به موفقیت کمک کند. در واقع، سختی کشیدن می‌تواند در برخی موارد به موفقیت کمک کند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در یک رشته ورزشی موفق شوید، باید سخت تمرین کنید. اگر می‌خواهید در یک امتحان موفق شوید، باید سخت درس بخوانید. اگر می‌خواهید در یک پروژه کاری موفق شوید و هنوز دانش کافی ندارید، باید سخت کار کنید.

در این موارد، سختی کشیدن می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های لازم برای موفقیت را کسب کنید.اما در برخی موارد، سختی کشیدن می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. به عنوان مثال، اگر سخت کار کنید، اما استراتژی مناسبی نداشته باشید، ممکن است به موفقیت دست نیابید.

سختی کشیدن و موفقیت

فرمول موفقیت از نگاه محمد نیکبخت

محمد نیک بخت فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف، موسس ب م م (بستر موفقیت مدرسان)، نویسنده کتاب بازارایبی آموزش، مدیر بازاریابی سازمان مدیریت صنعتی اصفهان و… میگوید برای احساس موفقیت و خوشبختی در زندگی باید در هر حرفه‌ای که فعالیت میکنید و در هر جایگاهی که هستید باید تدریس انجام دهید زیرا:

  1. تدریس به شما احساس ارزشمندی میدهد چرا که هم حس کمک کردن به دیگرا را خواهید داشت و هم شاگردان شما عزت نفس شما را با لفظ‌هایی مثل استاد تقویت میکنند.
  2. درآمد تدریس آنلاین جذابیت زیادی دارد چرا که شما با ضبط یک دوره آموزشی و داشتن یک وبسایت شخصی (Bememim)میتوانید بدون محدودیت آن را به افراد زیادی بفروشید.
  3. معرفیت، شهرت و مقبولیت. زمانی که شما کار تدریس آنلاین انجام میدهید به مرور زمان افراد بسیار زیادی شما را خواهند شناخت و این بسیار لذت بخش است.

اگر شما هم علاقه مند به ورود به دنیای آموزش و کسب موفقیت هستید لازم است که ۶ مرحله را (از تولید محتوا تا طراحی وبسایت آموزشی حرفه‌ای) طی کنید تا به موفقیت بدون سختی کشیدن و البته با تلاش کردن برسید. این ۶ مرحله را محمد نیکبخت در سایت خود ب م م (بستر موفقیت مدرسان) به شما آموزش میدهد، فقط کافی است به آدرس زیر بروید:

https://bememim.com/money-making-interest/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۲ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=427207

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
  1. نکات واقعا خوبی درباره موفقیت نوشتید عالی بود

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.