نکات مهم برای انجام پایان نامه مدیریت

نکات مهم برای انجام پایان نامه مدیریت
 • امروز : سه شنبه - 18 مرداد - 1401

اخبار اقتصادی امروز : 77

سرخط اخبار اقتصادی

مبالغ و شرایط پرداخت تسهیلات مسکن قانون جوانی جمعیت اعلام شد قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۵/۱۸؛ طلا گران شد؟ قیمت سکه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید افتتاح حساب گروهی بانکی ممنوع شد حذف بانک مرکزی از نقشه آماری+فیلم مهاجرت نخبگان ایرانی به کشورهای همسایه+فیلم دلیل گرانی گوشت قرمز در بازار اعلام شد تولید هاچ‌بک‌های ارزان‌قیمت و محبوب متوقف می شود؟ فعالیت ۵۸۰۰ دستفروش در پایتخت تصویب آیین‌نامه انتظام‌بخشی شرکت‌های دولتی در هیئت وزیران انتشار ۱۶۴ هزار میلیارد ریال اوراق گام/ کاربرد اوراق گام پس از اصلاح دستورالعمل افزایش یافت قیمت گرم طلا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱/ افت قیمت طلا ۱۸ عیار احتیاط برجامی در بازار دلار ایران / پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۸ مرداد معاون سازمان فضایی: اولین سیگنال‌ ماهواره خیام ساعت ۱۲ امروز دریافت می‌شود قیمت سکه امامی امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ / کاهش قیمت سکه امامی وقتی اقتصاد ملی از جیب می‌خورد +فیلم اختصاصی|جزئیات همکاری ۴ وزارتخانه در طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد/ مجوز نانوایی در تهران تا ۵ میلیارد تومان معامله می‌شد/ ترمیم ضریب ۱۵ درصدی افزایش تراکنشهای نانوایان در طرح "مهیا" فروش ۲ محصول ایران خودرو بدون قرعه‌کشی قیمت دلار در بازار متشکل ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ / رشد اندک قیمت دلار قیمت سکه و دلار امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ / دلار پیشروی کرد راه آسان دریافت وام بانکی +فیلم قیمت طلا و دلار امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ / قیمت دلار بالا رفت ۱۹ میلیارد ناقابل برای این خانه در نیاوران ظرفیت اسمی تولید برق کشور به ۸۸ هزار و ۷۱۱ مگاوات رسید

26

نکات مهم برای انجام پایان نامه مدیریت

 • کد خبر : 216621
 • 20 تیر 1401 - 1:40
نکات مهم برای انجام پایان نامه مدیریت
انجام پایان نامه مدیریت یکی از چالش هایی می باشد که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یا حتی مقاطع بالاتر با آن روبرو هستند. چگونگی تهیه یک پایان نامه خوب در چارچوب مشخص، یک کار زمان بر و البته حرفه ای می باشد. چنانچه روال تنظیم این پایان نامه ها درست و فکر شده باشد، دانشجو می تواند واحد درسی خود را با نمره مناسب پشت سر بگذارد و نظر اساتید را جلب نماید.

با توجه به اینکه سوالات زیادی در زمینه نگارش پایان نامه وجود دارند و اغلب دانشجویان نسبت به چگونگی آغاز این روند و انجام آن پرسش ها و ابهامات زیادی مطرح می نمایند، قصد داریم در ادامه، پروسه انجام پایان نامه مدیریت را به صورت مرحله به مرحله خدمتتان توضیح دهیم.

مراحل انجام پایان نامه مدیریت

برای انجام پایان نامه مدیریت باید دقت نمایید که این کار با یک سوال اساسی و اصلی آغاز می شود. در انجام پایان نامه باید به این سوال به صورت واضح پاسخ داده شود. در واقع می توان بیان نمود که سوال مذکور ستون اصلی پایان نامه شما به شمار می آید.

انتخاب پرسش پایان نامه

پرسش پایان نامه شما باید به دقت بررسی شود. در همین راستا می بایست پژوهش های مورد نیاز برای پاسخ به این پرسش لیست شوند تا فرد بتواند بر اساس آنها به سوالات اعضای علمی دانشگاه پاسخ دهد. سوالات باید فاقد هرگونه ایهامی باشند. هر اندازه این پرسش ها شفاف تر و سنجیده تر انتخاب گردند، راحت تر می توان در روز دفاع، به پرسش های داوران پاسخ داد. برای انتخاب پرسش بهتر است تا با  کارشناسان و افرادی که قبلا پایان نامه نگارش نموده اند مشورت نمایید.

موضوع خود را مشخص نمایید

برای انجام پایان نامه مدیریت لازم است تا حتما موضوعی را انتخاب نمایید که در راستای نیاز جامعه، بررسی یک نظریه یا علاقه شما باشد. در انتخاب موضوع باید به منابع و تحقیقاتی که نیاز است؛ انجام شوند نیز دقت نمود. موضوع شما باید پیرامون یک بحث نو بوده و قبلا در آن حوزه تحقیق مکتوبی وجود نداشته باشد. در واقع این موضوع باید به یک سوال علمی پاسخ علمی بدهد.

نکات انجام پایان نامه مدیریت

انتخاب استاد راهنما

برای اینکه شما بتوانید یک پایان نامه خوبی را تحویل دهید، لازم است تا استاد راهنما و مشاور مطلعی نیز در اختیار داشته باشید. برای انتخاب استاد خوب باید حتما پروپوزال خود را که چکیده ای از پایان نامه اصلی است، به آنها تحویل دهید. پس از بررسی موضوع، استاد ها می توانند تمایل خود برای تایید پایان نامه یا رد نمودن موضوع را اعلام نمایند. انتخاب استادی که در حوزه فعالیت شما دارای دانش و تجربه است، اهمیت بالایی دارد. زیرا می توان به دانش وی تکیه نمود.

انتخاب منابع

مرحله بعد از انجام پایان نامه مدیریت، مشخص نمودن منابع است. شما در این مرحله می توانید از کتاب ها، مقالات، نظریه های بیان شده در مجلات و … استفاده نمایید. با این کار می توانید ارزش علمی پایان نامه خود را نشان داده و در مسیر درست قدم بردارید. دقت در انتخاب منابع بسیار مهم است زیرا اعتبار علمی فعالیت شما به این منابع وابسته است. به صورت کلی باید بدانید که منابع در دو دسته اولیه و ثانویه طبقه بندی می شوند:

 • منابع اولیه: این منابع بیان کننده یک نظریه، آزمایش، فکر و مواردی از این قبیل می باشند. در واقع ایده هایی هستند که برای اولین بار بیان شده اند.
 • منابع ثانویه: منابع ثانویه دارای عمق علمی بیشتری هستند و پیرامون موضوع شما تهیه شده اند. کتاب ها، کنفرانس ها و آزمایش های علمی در این دسته قرار می گیرند.

با جمع آوری منابع می توانید سرفصل های پایان نامه خود را مشخص نموده و کار نوشتن را آغاز نمایید. برای نوشتن طبیعتا باید پرسش اصلی را مد نظر قرار داده و آزمایش ها و تحقیقات خود را پیرامون آن انجام دهید.

روش های انجام پایان نامه مدیریت

ارائه پروپوزال

هر دانشگاه با توجه به روال اداری تعریف شده خود، نیاز دارد تا دانشجو برای انجام پایان نامه مدیریت خود، فرم هایی را تکمیل نموده و به واحد آموزش تحویل دهد. یکی از مواردی که دانشجو موظف به ارائه آنها است، پروپوزال می باشد. پروپوزال بیان کننده خط فکری و چکیده موضوعی است که قرار است تحقیق پیرامون آن صورت گیرد. در پروپوزال مدت زمان مورد نیاز برای انجام پروژه، اساتیدی که به شما در انجام پروژه کمک می نمایند، منابعی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند و مواردی از این قبیل درج می شود.

برای انجام پایان نامه مدیریت خود باید حتما برنامه ریزی نمایید

وقتی پژوهش های اولیه انجام شد و کار نوشتن پیش نویس مقاله به اتمام رسید، لازم است تا یک برنامه زمانی برای خود مشخص کنید. تنظیم بخش های مختلف بر اساس چارچوب هر موسسه علمی ممکن است زمان زیادی نیاز داشته باشد. از همین رو باید فعالیت های خود را طبق یک برنامه جلو ببرید. در تایپ مقاله باید بسیار دقیق باشید. هر مورد علمی که می نویسید باید برای آن منبع مناسبی نیز ارائه دهید تا امکان ارجاع وجود داشته باشد. در نظر گرفتن نکات نگارشی نیز در این مرحله بسیار مهم است.

قوانین نگارش پایان نامه در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. از همین رو لازم است تا به آئین نامه های مربوطه مسلط بوده و پس از انجام هر بخش، تاییدیه لازم را از استاد راهنمای خود دریافت نمایید.

مسیر انجام پایان نامه مدیریت

جمع بندی

انجام پایان نامه مدیریت یک کار بسیار حرفه ای و علمی می باشد. متاسفانه اغلب دانشجویان این فعالیت را در طول دوره تحصیل خود انجام نمی دهند. به همین خاطر با سوالات زیادی جهت چگونگی انجام آن مواجه خواهند شد. در همین راستا کارشناسان و پشتیبان های همراه پروژه همواره کنار دانشجویان عزیز هستند تا به هرگونه سوالات آنها پاسخ داده و دانشجویان را در انجام پایان نامه های درسی راهنمایی نمایند. لذا همراه پروژه از ابتدای نگارش یک پایان نامه تا روز دفاع در کنار دانشجویان است تا چالش های آنها را برطرف نموده و گامی بزرگ در دستیابی به مراتب علمی بالاتر این عزیزان بردارد.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=216621

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. موسسه همراه پژوه با تکیه بر هسته علمی بسیار قوی خود یکی از برترین موسسات در زمینه مشاوره و آموزش انجام پایان نامه و مقاله است.
  https://hamrahpajooh.com/about/

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.