تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان

تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان
 • امروز : یکشنبه - 14 خرداد - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 49

سرخط اخبار اقتصادی

رشد ۵ میلیارد دلاری صادرات به ۱۵ کشور همسایه اولین برق نیروگاه اختصاصی صنایع وارد شبکه شد شناشایی ۱۵۰۶ دارایی مازاد دولت برای مولدسازی اسفند ۱۴۰۲، آخرین فرصت سازمان مالیاتی برای رسیدگی به پرونده‌های ارزش افزوده ۱۴ سال اخیر سقوط آزاد قیمت طلا و سکه در بازار/شناسایی علت ریزش قیمت سکه مهم‌ترین مانع تجارت ایران و روسیه برداشته شد  مالیات ارزش افزوده واردات مواد اولیه فرش دستباف حذف شد سقوط بی‌سابقه‌ قیمت طلا ادعای شرکت پخش فرآورده‌ها درباره کارت سوخت رد شد تحویل ۴۸۰ میلیون جوجه به مرغداران تا شهریور کمتر از ۱۰ درصد کارت‌های سوخت تحویل گرفته شده در دفاتر پست است قدمی مثبت از دولت رئیسی در راستای حذف دلار پیش‌بینی افزایش تقاضای بورس در گروه‌های کالاهای اولیه‌ از این نوع طلا نخرید، ضرر می‌کنید! افزایش نرخ اشتغال زنان در برابر کاهش اشتغال مردان اولین خودروهای چینی وارداتی عرضه شد+ قیمت قطعی وزارت اقتصاد: چشم‌انداز تورم در سال جاری کاهشی است افزایش بیش از ۱۰ هزار مگاواتی مصرف برق آغاز فعالیت مترو از ۴ و نیم صبح /زمان فعالیت ناوگان حمل و نقل در روزهای تعطیل قیمت خانه در منطقه ۵ تهران / آپارتمان نوساز متری ۱۵۰ میلیون تومان! دولت پیازفروش خوبی نشد! هوای این مناطق تهران پاک است چند نکته درباره طرح «کالابرگ الکترونیک» /اطلاع از باقی‌مانده اعتبار یارانه با یک کد دستوری واردات گاز از ترکمنستان؛ گامی در مسیر تبدیل ایران به مرکز تبادلات گازی منطقه


88
کلینیک دندانپزشکی آیریک | دکتر صادق آقاجری

تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان

 • کد خبر : 107061
تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان
بریج دندان و ایمپلنت دندان هر دو روش کاشت دندان هستند، اما تفاوت هایی با یگدیگر دارند با ما همراه شوید تا شما را با تفاوت های ایمپلنت دندان و بریج دندان آشنا کنیم.

روش های کاشت دندان متفاوت هستند و امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی روش های زیادی بوجود آمده اند. ایمپلنت دندان و بریج دندان هر دو از روش های کاشت دندان هستند.

اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند و مزایا و معایب خاص خود را دارند. مثلا هزینه کاشت دندان با ایمپلنت نسبت به بریج دندان متفاوت و بیشتر است.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان dental implant روشی جدید برای جایگزینی دندان از دست رفته است که مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های قدیمی تر دارد. ایمپلنت دندان یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که جایگزین ریشه دندان می شود.

ایمپلنت دندان قیمت و انواع مختلفی دارد که عوامل مختلفی در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیرگذار است. عواملی همچون برند ایمپلنت دندان – تعداد هر واحد ایمپلنت دندان و کشور سازنده ایمپلنت که در قیمت ایمپلنت تاثیر بسزایی دارند.

انواع ایمپلنت دندان همگی کار جایگزینی دندان را انجام میدهند اما در نوع درمان و مدت زمان و کیفیت کاشت دندان متفاوت هستند که ایمپلنت را به سه دسته تقسیم میکند.

 • ایمپلنت دندان معمولی (سنتی)
 • ایمپلنت دندان فوری (یکروزه)
 • ایمپلنت دیجیتالی (بالیزر)

بریج دندان چیست؟

بریج دندان یا پل دندانی بهترین روش برای پر کردن جای خالی چند دندان از دست رفته کنار هم است. اگر چند دندان از بین رفته کنار هم دارید، بریج دندان می تواند فضای خالی این دندان ها را بخوبی پر کند.

تفاوت ایمپلنت و بریج دندان بسیار زیاد مهم است که باید آگاهی کامل در این مورد را داشته باشید در ادامه تفاوت های ایمپلنت و بریج دندان را می گوییم.

بریج دندان به این صورت است که از طریق دندان های کناری ناحیه دندان از دست رفته کمک میگیرد و با پایه و رابطی یک روکش دندان را درون حفره ناحیه دندان از دست رفته قرار میدهد و دندان های کناری بار و فشار این دندان را تحمل میکنند.

بریج دندان یکی از روش های جایگزینی دندان از دست رفته است که مزایا و معایب خاص خود را دارد و این روش نسبت به روش ایمپلنت دندان قدیمی تر است.

طبق تصویر زیرکه مشاهده میکنید، دندان اطراف ناحیه مورد نظر برای قرارگیری روکش بریج دندان تراشیده شده اند و مورد آسیب قرار گرفته اند به همین دلیل برای استفاده از این روش اگر دندان های کناری آسیب دیده باشند و یا پرکردگی زیادی داشته باشند بهتر است.

عکس بریج دندان

روش دیگری در بریج دندان وجود دارد که به جای تراشیدن دندان های کناری ، از طریق رابطی فلزی و باله ای شکل (پونتیک) روکش دندان مورد نظر را به دندان های جانبی از پشت دندان وصل میکنند.

این رابط فلزی می تواند در دراز مدت به دندان های اطراف آسیب بزند و محل تجمع باکتری و میکروب باشد که باعث پوسیدگی دندان های کناری می شود و در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ، بزودی دندان های جانبی خود را از دست می دهید.

عکس بریج دندان

تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان چیست؟

تفاوت ایمپلنت و بریج دندان در روش درمان و کیفیت و طول عمر است که همه اینها در سلامت دهان و دندان شما در آینده تاثیرگذار هستند و بهتر است با آگاهی و دانش کامل به این موضوع بپردازید.

بریج دندان برای جایگزینی دندان به دندان های جانبی صدمه میزند و به دلیل کمک گرفتن از دندان های اطراف ناحیه مورد نظر ، بار و فشار مضاعفی در هنگام جویدن به دندان های جانبی وارد می شود و ممکن است باعث سست شدن و یا شکستگی دندان های شود.

به دلیل درگیر نبودن استخوان فک در ناحیه مورد نظر، استخوان قسمت خالی به شدت تحلیل می رود و عوارضی مثل عفونت – افت سینوس ها به پایین را می تواند در بر داشته باشد که سخت تر است و هزینه های شما را افزایش می دهد.

مزایای ایمپلنت دندان نسبت به بریج

ایمپلنت دندان مزایای بسیاری نسبت به روش بریج دندان دارد و جدید تر از این روش است. ایمپلنت دندان به وسیله یک پایه فلزی که فیکسچر نام دارد به درون استخوان فک جوش می خورد و دور آن را  استخوان فک ترمیم میکند و می تواند حتی قوی تر و محکم تر از ریشه دندان باشد.

ظاهر ایمپلنت دندان بسیار طبیعی تر از بریج دندان است و همچنین طول عمر ایمپلنت دندان بیش از ۲۰ سال است که اگر بهداشت دهان و دندان و توصیه های متخصص ایمپلنت دندان خود را رعایت کنید بسیار بیشتر هم  می شود.

برای مشاهده تمامی مزایا و معایب ایمپلنت دندان و آگاهی کامل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت ایمپلنت دندان

همچنین روش های ایمپلنت دندان امروزه به سرعت در حال پیشرفت است و به دلیل ترسی که مراجعه کنندگان عموما از ایمپلنت دندان دارند، روشی جدید و مدرن امروزه بوجود آمده است که نیازمند تخصص و تجربه بسیار زیاد است.

اما این روش ایمپلنت دندان بدون درد است و هیچگونه درد و استرسی را تجربه نخواهید کرد 😊

ایمپلنت دندان با بیهوشی چیست؟

معمولا افرادی که به دندانپزشکی مراجعه میکنند و نیازمند ایمپلنت دندان هستند میگویند که من از ایمپلنت می ترسم ! و در این شرایط پیشنهاد ما ایمپلنت دندان با بیهوشی یا سدیشن است که ایمپلنت بدون درد و استرس را تجربه خواهید کرد.

این روش در واقع بیهوشی نیست و عوارض بیهوشی را ندارد به همین دلیل بسیار پرطرفدار شده است و برای تمامی سنین از کودکان تا کهنسالان مورد استفاده قرار میگیرد.

راحت ترین روش ایمپلنت دندان همین روش است و پیشنهاد میکنیم اگر از ایمپلنت دندان می ترسید و نگران هستید حتما از این روش استفاده کنید و برای مطالعه بیشتر و رزرو وقت معاینه رایگان به لینک زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت با بیهوشی ایمپلنت آرامبخش

روش ایمپلنت آرامبخش بسیار روشی تخصصی و مهم است که برای اینکار پیشنهاد میکنیم حتما از از طریق پزشکان با تجربه و دندانپزشکی های مطمئن استفاده کنید.

در ادامه ۲ کلینیک دندانپزشکی معتبر در تهران را به شما معرفی میکنیم تا با خیالی آسوده و مطمئن از این روش استفاده کنید.

روش سدیشن یا بیهوشی در واقع نوعی خواب عمیق است که هیچگونه عوارضی مانند بیهوشی ندارد و بیمار با استفاده از داروهای خواب آور و آرامش بخش به خواب می رود و هیچگونه درد و نگرانی ای را حس نخواهد کرد.

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید بیمار پس از بیدار شدن هیچگونه درد ایمپلنت دندان را حس نمیکند و گاها پیش می آید که بیماران حتی یادشون نیست که برای چی اینجا هستند !! 😊

پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این روش به متخصص ایمپلنت دندان با تجربه و مطب مطمئن مراجعه کنید.

بهترین کلینیک های دندانپزشکی برای ایمپلنت با بیهوشی

 1. مطب دکتر صادق آقاجری دندانپزشکی آیریک در تهران https://iricclinic.com
 2. دکتر میثم آریام https://www.draryam.com
 3. دکتر ساسان ترابیان drtorabian.com

دکتر صادق آقاجری با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه کاشت ایمپلنت دندان و تخصص جراحی لثه و فک یکی از بهترین متخصص ایملپنت دندان در تهران هستند که با مدیریت دندانپزشکی آیریک با دو شعبه در تهران سابقه درخشانی در ایمپلنت دندان های موفق و ایمپلنت دندان با بیهوشی دارند.

دکتر میثم آریام نیز یکی از متخصصین ایمپلنت دندان در تهران هستند که تجربه خوبی در این زمینه دارند و میتوانید به وبسایت این کلینیک برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=107061

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 38
 1. چه جالب بود تفاوت ایمپلنت با بریج رو نمیدونستم منم میخوام ایمپلنت انجام بدم ممنون

 2. خیلی ممنون من ۲ واحد ایمپلنت دندان دندانپزشکی آیریک انجام دادم با دکتر آقاجری خیلی راضی هستم الان بعد از ۴ ماه به خواهرم هم پیشنهاد کردم برای ۶ تا ایمپلنت مراجعه کردن و هر دو تامون راضی هستیم پیشنهاد میکنم حتما به مرکز ایمپلنت آیریک سر بزنید

 3. سلام وقتتون بخیر، انجام لمینت و ایمپلنت دندان در سن بلوغ مشکل به وجود نمیاره؟ بخاطر احتمال رشد فک بین بین ایمپلنت و لمینت دندان کدوم رو انتخاب کنم.

 4. ببخشید تو دوران بارداری ایمپلنت دندان مشکل ایجاد نمیکنه؟

 5. من شخصا بریج رو به ایمپلنت دندان ترجیح میدم، تصور اون پیچی که وارد فک میشه هم دردناکه -_-

 6. من برادرم برای لمینت دندان پیش دکتر آقاجری رفت خدارو شکر راضی بود، خودمم احتمالا برای ایمپلنت مراجعه کنم بهشون.

 7. ببخشید ایمپلنت دندان برای سنین بالا خطری نداره؟ پدرم ۶۵ سالشونه و از دندان مصنوعی استفاده میکنن.

 8. دوران مراقبت بعد از ایمپلنت دندان چقدره؟

 9. متاسفانه این روزا قیمت ایمپلنت دندان خیلی بالا رفته امیدوارم کسی مجبور به انجامش نباشه.

 10. ایمپلنت دندان ممکنه عوارض جانبی داشته باشه؟ مثلا سازگاری نداشته باشه باعث عفونت بشه…

 11. من قبلا از ایمپلنت دندان با بیهوشی استفاده کردم، یه حالت خواب مصنوعیه نمیشه بهش گفت بیهوشی.

 12. ببخشید ایمپلنت دندان رو خود دکتر آقاجری انجام میدن یا تیمشون انجام میده؟

 13. لمینت دندان هم انجام میدن؟

 14. هزینه ایمپلنت دندان رو میفرمایید

 15. قیمت لمینت دندان چقدره؟

 16. ببخشید برای ایمپلنت دندان اگر کسی به تیتانیوم حساسیت داشته باشه چی؟؟

 17. سلام ایمپلنت دندان با بهیوشی هم ۵ ۶ جلسه طول میکشه؟

 18. ببخشید برای لمینت دندان محدودیت سنی دارن؟

  • در واقع برای انجام لمینت دندان محدودیت سنی وجود ندارد و بسته به سن افراد، شکل و نوع اعمال دندانپزشکی زیبایی متفاوت خواهد بود. اما معمولاً توصیه نمی‌شود که افراد زیر ۱۸ سال روکش و لمینت دندان داشته باشند. پس ۱۸ سالگی پاسخ قطعی به سوال لمینت دندان از چه سنی است، خواهد بود.

 19. سلام بجز بریج و ایمپلنت دندان جراحی های خاص فک و دندان هم انجام میدن؟

 20. سلام برای ایمپلنت دندان میخوام بهشون مراجعه کنم، شرق تهران شعبه دارن احیانا؟

 21. واقعا بهترین مرکز دندان تهران همینجاست من برای لمینت دندان رفتم پیششون عالی بودن

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.