هوم لیفت یا بالابر خانگی چیست و چه مزایایی دارد؟

هوم لیفت یا بالابر خانگی چیست و چه مزایایی دارد؟
 • امروز : پنج شنبه - 4 مرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید افزایش واردات برق | گرما جهنمی شد جهان خواستار انتقال به انرژی سبز عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید آمار عملکرد بازار بیمه در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳ عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید واکنش شورا به پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید پزشکیان ریل‌گذاری مسکن را تغییر می‌دهد؟ عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید شاخص بورس ۲هزار واحد افت کرد


15
همیار مکانیک کوشا | سازنده پله رو نفربر، پله رو ویلچربر
هوم لیفت یا بالابر خانگی چیست و چه مزایایی دارد؟
 • کد خبر : 458137
 • 13 تیر 1403
هوم لیفت یا بالابر خانگی چیست و چه مزایایی دارد؟
هوم لیفت یا بالابر خانگی یک وسیله بسیار کاربردی برای جابجایی در ساختمان‌های تا 4 طبقه است.

یک سیستم لیفت کارآمد برای نصب در منازل و ویلاها

هوم لیفت یا بالابر خانگی یک وسیله بسیار کاربردی برای جابجایی در ساختمان‌های تا ۴ طبقه است. شما می‌توانید با این تجهیز به‌راحتی و با کمترین زحمت به فضاهای مختلف منزل دسترسی داشته باشید. زیبایی و عملکرد عالی هوم لیفت یا بالابر خانگی موجب محبوبیت روزافزون آن شده است و امروزه بسیاری این سیستم را در منزل خود نصب می‌کنند. شما می‌توانید هوم لیفت را در ساختمان‌های کم‌ارتفاع و ویلاهای دوبلکس و تریبلکس نصب کنید؛ به عبارت دیگر یک جایگزین عالی برای آسانسورهای کششی هستند و در هزینه و تجهیزات لازم برای اجرای پروژه صرفه‌جویی خواهند کرد. در این مطلب با هوم لیفت یا بالابر خانگی و مزایای این سیستم محبوب آشنا می‌شویم.

هوم لیفت یا بالابر خانگی چیست؟

همه ما با آسانسور و انواع تجاری بالابر آشنایی داریم. این تجهیزات در ساختمان‌های تجاری یا عمومی بلندمرتبه نصب می‌شوند تا جابجایی در طبقات را تسهیل کنند. یکی از نمونه‌های بالابر که در ساختمان‌های کوچکتر و معمولا خصوصی نصب می‌شوند هوم لیفت نام دارد. شما می‌توانید با استفاده از بالابر خانگی نفرات محدود را در فاصله یک تا دو طبقه جابجا کنید. این تجهیزات با ظرفیت حمل محدود و طراحی خاص خود عملکرد بسیار خوبی در فضاهای کوچک دارند و با کمترین مصرف انرژی کیفیت زندگی سالمندان، معلولان و افراد دارای ناتوانی جسمی را تا حد زیادی افزایش می‌دهند.

شما می‌توانید انواع هوم لیفت یا بالابر خانگی را برای منزل و ساختمان خود انتخاب و نصب کنید. هوم لیفت در نمونه‌های مینی، متوسط و بزرگ قابل خریداری هستند که ظرفیت جابجایی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. شما باید با توجه به نیاز خود بهترین بالابر خانگی را خریداری کنید تا در نهایت به بهبود شرایط زندگی شما در محل سکونت کمک کند. شما می‌توانید انواع بالابر خانگی را با توجه به نحوه عملکرد یا چگونگی طراحی آن‌ها دسته‌بندی کنید. در ادامه با انواع هوم لیفت یا بالابر خانگی آشنا می‌شویم.

هوم لیفت کابلی

در انواع هوم لیفت کابلی از مکانیزم شفت، کابین و وزنه‌های تعادل استفاده می‌شود. شما برای استفاده از این نوع بالابر به اتاق فنی نیاز دارید و معمولا این مدل‌ها در محیط‌های تجاری نصب می‌شوند. هوم لیفت کابلی بیشترین فضا را اشغال می‌کند و به چاه و سیستم قرقره نیز نیاز دارد. برای جابجایی کابین در این سیستم از فناوری هیدرولیک استفاده می‌شود.

هوم لیفت زنجیری

هوم لیفت زنجیری شباهت زیادی به انواع بالابر خانگی کابلی دارد، اما در این دستگاه از زنجیر به جای کابل استفاده می‌کنند. این مکانیزم دوام بیشتری در مقایسه با انواع کابلی دارد و هزینه تعمیر و نگهداری آن در محیط‌های خانگی بسیار کمتر است. شما می‌توانید این سیستم را بدون نیاز به اتاق تجهیزات در محل نصب کنید و فضای بسیار کمتری را در منازل اشغال می‌کند.

هوم لیفت پنوماتیک

یکی از رایج‌ترین انواع بالابر خانگی نمونه‌های پنوماتیک است. این تجهیزات با استفاده از مکانیزم خلاء امکان جابجایی بین طبقات را فراهم می‌کند و نیازی به گودال یا اتاق ماشین نخواهید داشت. شما می‌توانید انواع لیفت پنوماتیک را در فضاهای محدود نصب کنید و به دلیل داشتن محفظه شفاف شیشه‌ای یا اکریلیک زیبایی بسیار زیادی به فضا می‌بخشد. نصب این نوع بالابر خانگی در مقایسه با سایرین آسان‌تر است و بیشترین کارایی در فضاهای خانگی و کوچک دارد.

هوم لیفت پیچ‌دار

انواع هوم لیفت پیچ‌دار از یک مکانیزم مشابه با پیچ و مهره استفاده می‌کند، به عبارت دیگر جابجایی کابین در این نمونه‌ها مانند حرکت مهره بر روی پیچ انجام می‌شود. این سیستم ایمنی و کارایی بسیار بالایی دارد و هزینه تعمیر و نگهداری آن بسیار پایین است. بالابر خانگی پیچ‌دار را می‌توان در ساختمان‌های کمتر از ده طبقه نصب کرد، بنابراین یک راه‌حل عالی در منازل شخصی به شمار می‌رود.

هوم لیفت یا بالابر خانگی چیست؟

مزایای هوم لیفت یا بالابر خانگی

امروزه دیگر هوم لیفت یا بالابر خانگی به عنوان یک دستگاه یا کالای گران‌قیمت شناخته نمی‌شود و می‌توان آن را به راحتی در منازل شخصی و خانه‌های دوبلکس نصب و استفاده کرد. این تجهیزات هماهنگی بسیار خوبی با طراحی‌های مدرن دارند و با هزینه بسیار پایین مزایای فراوانی را به همراه دارند.

برخی از مهمترین فواید نصب هوم لیفت یا بالابر خانگی عبارتند از:

 • یک ارزش افزوده برای ملک به شمار می‌روند و در نهایت بر روی قیمت منزل تاثیر مثبت می‌گذارند
 • نصب آن‌ها نیاز به بازسازی و تغییرات اساسی ندارد و به راحتی قابلیت اجرا دارند
 • موجب زیبایی و جذابیت بیشتر ملک می‌شوند و ظاهر مدرن به آن می‌بخشند
 • جابجایی در میان طبقات مختلف را برای افراد سالمند و ناتوان تسهیل می‌کنند
 • امکان سوار شدن با صندلی چرخدار و دیگر ابزارهای توان‌بخشی وجود دارد
 • به دلیل استفاده از برق تک‌فاز می‌توان آن‌ها را در محیط‌های خانگی نصب کرد
 • کنترل و هدایت آن‌ها بسیار آسان است و پیچیدگی‌های آسانسورهای کابلی را ندارند
 • نیازی به حفر چاه و تعبیه اتاق فنی ندارند و هزینه اجرای آن‌ها در مقایسه با آسانسور کمتر است
 • تعمیر و نگهداری آن‌ها بسیار ساده و کم‌هزینه‌تر از آسانسورهای کابلی است

مزایای هوم لیفت یا بالابر خانگی

چرا باید هوم لیفت یا بالابر خانگی را نصب کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم هوم لیفت یا آسانسور خانگی به بهبود کیفیت زندگی و بالا رفتن ارزش ملک کمک بسیار زیادی می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این وسیله کاربردی علاوه بر جابجایی آسان و روزمره، یک قابلیت جذاب و ارزشمند را به منزل خود اضافه کنید.

برخی از مهمترین دلایل برای نصب بالابر خانگی عبارتند از:

 • بهبود زیبایی و قابلیت‌های عملکردی و افزایش جذابیت‌های معماری محل سکونت
 • کمک به جابجایی و تردد آسان‌تر بین نقاط مختلف خانه در طبقات گوناگون
 • افزایش استقلال و آزادی‌عمل ساکنین با هر سن و وضعیت جسمانی
 • تضمین عملکرد و کارایی منزل در آینده و برای نسل‌های بعد
 • بالا بردن جذابیت منزل در نگاه خریداران احتمالی

چرا باید هوم لیفت یا بالابر خانگی را نصب کنید

هوم لیفت؛ بهترین سیستم برای دسترسی به طبقات

اگر به دنبال یک سیستم ارزان، کارآمد و سریع برای نصب در منزل هستید تا جابجایی شما در طبقات مختلف را تسهیل کند هوم لیفت یا بالابر خانگی انتخابی ایده‌آل است. نصب این سیستم همچنین به بالا رفتن ارزش ملک نیز کمک می‌کنند و یک قابلیت خاص و جذاب برای محل سکونت به شمار می‌رود. نصب آسان و نیاز حداقلی به تخریب در منزل از دیگر مزایای هوم لیفت یا بالابر خانگی است. شما می‌توانید انواع هوم لیفت یا بالابر خانگی را با توجه به نیاز خود از شرکت‌های معتبر مانند همیار مکانیک کوشا سفارش دهید و در زمان کوتاه آن را در منزل خود نصب کنید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۲ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=458137

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 6
 1. هوم لیفت ها خیلی به درد بخور هستن مخصوصا برای خونه های کوچیک که نمیشه آسانسور گذاشت.

 2. محصول جالب و کاربردی هست.

 3. ما از شرکت عمران مدرن هوم لیفت بالابر خانگی تهیه کردیم – قیمتش نسبت به شرکتهای دیگه که ازشون پیش فاکتور گرفتیم خیلی کمتر درومد – تفاوتش از زمین تا آسمون بود – من واقعا پیشنهاد میکنم ازشون قیمت بگیرید و مقایسه کنید. ما برای دوطبقه اجرا کردیم.

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.