کسب سود میلیاردی سالانه با احداث باغ گردو

کسب سود میلیاردی سالانه با احداث باغ گردو
 • امروز : جمعه - 28 مرداد - 1401
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

تداوم روزهای بد طلا و بیت‌کوین در بازارهای جهانی سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌ دارد؟ ۲ توصیه مخبر به شهرداران کشور تورم تولید کننده بخش معدن در بهار سال ۱۴۰۱ رویای گران رییسی تعبیر می شود ؟ جایزه های قانون برای طلاق صوری تعرفه واردات خودرو تغییر می‌ کند؟ هیچکس ریزش بورس را جدی نگرفت مجوز استخدام حدود ۴۰ هزار نفر در وزارت بهداشت اخذ شد/ پیگیری استخدام نیروهای شاغل در ایام کرونا حقیقی های بورس فعال تر شدند /شاخص فرابورس افت کرد دوراهی سیاست گذاری اقتصادی در کشورهای نفتی خلیج فارس کامیون وارد بورس شد قیمت یورو دوباره پایین آمد / قیمت طلا و سکه امروز ۲۷ مرداد چقدر شد ؟ پس‌ لرزه تصمیمات فدرال در بازارها /مسیر معکوس طلا و بیت کوین الاکلنگ تعرفه و داخلی سازی برای ورود خودرو دلار در کف قیمت ۳ ماهه شورای عالی کار با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرد واکنش بازار به عرضه خودرو در بورس کالا رمزگشایی از افزایش قیمت دلار /قیمت سکه رنج شد، طلا ریخت پیشنهاد افزایش قیمت‌ عوارض فرودگاهی روی بلیت هواپیما قیمت دلار پس از ۳ ماه به کف خود رسید افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان قطعی شد؛ پرداخت از شهریور ریزش ۹۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در پایان هفته تعرفه واردات خودرو تغییر می‌کند

39
نهالستان پالیز نهال | خرید انواع نهال

کسب سود میلیاردی سالانه با احداث باغ گردو

 • کد خبر : 134842
 • 09 تیر 1401 - 3:06
کسب سود میلیاردی سالانه با احداث باغ گردو
باغداری و احداث باغ میوه یکی از مشاغل نسبتا دشوار در دنیا شناخته میشود. که هزینه‌های زیادی را برای باغداران محترم به همراه دارد. در این میان اکثر باغداران به دنبال احداث باغی هستند که علاوه بر نگهداری نسبتا آسان‌‌تر، سودآوری سریعتر و بیشتری را نیز برای آنها به همراه داشته باشد. خرید نهال گردو و احداث باغ گردو یکی از بهترین ارقام میوه شناخته میشود که بیشتری بازدهی را از خود به نمایش میگذارد. نهال‌های گردو با کلیه آب وهوا و شرایط اقلیمی در شهرهای کشورمان سازگاری داشته و قادرند به تولید محصول بسیار عالی بپردازند. در این مطلب قصد داریم تا دلایل خرید نهال گردو و احداث باغ گردو را با یکدیگر بررسی نماییم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

کسب سود میلیاردی سالانه با احداث باغ گردو

آیا میدانید درختان گردو به عنوان پرسودترین و زودبازده‌‌ترین ارقام درختان میوه شناخته میشوند. تحقیقات نشان میدهد خرید نهال گردو و احداث باغ گردو بیشترین سوددهی را از باغ به همراه خواهد داشت. چرا که درختان گردو مقاومت گرمایی و سرمایی بسیار عالی داشته و میتوانند حتی با مناطق بسیار خشک و بسیار مرطوب نیز سازگاری داشته باشند. درختان گردو به خوبی در برابر اغلب بیماری‌ها و آفات مقاومند و حتی در خاک‌های فقیر و شور نیز قادر به رشد و محصول‌دهی هستند. مهم‌‌ترین نکته هنگام انتخاب و خرید نهال گردو توجه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی در منطقه باغ و همچنین شرایط مطلوب برای رشد درخت است. که به افزایش سازگاری پذیری و بهره وری از درختان کمک میکند. نهال گردو کانادایی؛ نهال گردو، نهال گردو سردسیری، نهال گردو ژنوتیپ از بهترین ارقام گردو در کشورمان شناخته میشوند. که با انتخاب صحیح میتوانیم بهترین بازدهی را از باغ برداشت کنیم.

اگر قصد احداث باغ گردو با درآمد میلیاردی در سال را دارید؛ لازم است تا فاکتورهای زیر را در نهال گردو بررسی نموده و با شرایط اقلیمی در باغتان مقایسه کنید.

 • آب وهوا و شرایط اقلیمی و میزان بارندگی در منطقه

 • عمر اقتصادی درختان

 • کیفیت محصول

 • میزان باردهی در سال

 • سن بلوغ درختان

 • بازار پسندی میوه

 • رطوبت و خشکی هوا

 • جنس خاک

 • اسیدی یا قلیایی بودن خاک

 • شوری خاک

 • ارتفاع از سطح دریای منطقه و نهال

 • نیاز سرمایی درخت

 • حداکثر و حداقل دمای منطقه

 • احتمال سرمازدگی در فصل بهار و پاییز در منطقه

 • دیرگل و یا زودگل بودن درخت

توجه به هریک از این فاکتورها در هنگام خرید نهال گردو لازم و ضروری است.

بهترین نهال گردو در کشور ایران چیست؟

کشور ایران دارای اقلیمی ۴ فصل است. که در هر شهر به علت شرایط آب وهوایی و اقلیمی متفاوت میتوان ارقام خاصی را کاشته و پرورش داد. بهترین نهال‌های گردو در کشور ایران نهال گردو کانادایی؛ نهال گردو چندلر، نهال گردو سردسیری، نهال گردو ژنوتیپ هستند. که در ادامه به معرفی این ارقام خواهیم پرداخت:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ کوهستانی

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۴ معتدل

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۵ خشک و نیمه خشک

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۶ گرمسیری

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷ سردسیری

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۸ دوبارگل

 • نهال گردو ژنوتیپ برتر

 • نهال گردو چندلر

نهال‌های گردو ژنوتیپ پالیز با نام نهال گردو کانادایی و نهال گردو سردسیری نیز شناخته میشوند.

بهترین نهالستان گردو پیوندی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هریک از این ارقام میتوانید به بخش اطلاعات محصول در سایت پالیز مراجعه فرمایید.

رسیدگی به درختان گردو چگونه است؟

پس از آگاهی از بهترین نهال گردو مناسب برای کاشت در باغ، نوبت به رسیدگی از باغ گردو میرسد. نحوه نگهداری و رسیدگی به درختان در افزایش سازگاری پذیری آنها و سودآوری از باغ گردو تاثیرگذار است. درختان گردو بسیار مقاومند و میتوانند با اکثر شرایط آب وهوایی و اقلیمی سازگار شوند. با مراقبت از درختان و آبیاری و کوددهی و هرس و رسیدگی کافی میتوانید بیشترین محصول‌دهی را از درختان بدست آورید.

آبیاری درختان گردو :

آبیاری یکی از مهمترین مراحل در نگهداری از درختان گردو است. درختان گردوی خود را براساس سن؛ فصل؛ روش آبیاری و میزان بارندگی در منطقه و آب وهوا آبیاری نمایید. بهترین روش برای آبیاری درختان گردو استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است. در فصل گرم سال درختان گردو را هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار آبیاری نمایید. حجم کل آبیاری سالیانه درختان گردو بین ۱۰۰۰ تا ۷۰۰۰ متر مکعب است. این میزان با استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر کاهش چشمگیری میابد.

 • درختان گردو در سال اول نیاز بیشتری به آبیاری دارند.
 • در فصل بارندگی و فصل زمستان میتوانید میزان آبیاری را کاهش دهید.

هرس درختان گردو :

هرس درخت گردو اگر به موقع و تحت نظر فرد متخصص انجام نشود؛ ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به درخت وارد نماید. درختان را باید در سال به ۲ روش هرس فرم و هرس باردهی هرس کنید.

کوددهی به درختان گردو :

باغ گردو باید یکبار پیش از خرید نهال گردو و کاشت آن در باغ کوددهی شود. و پس از آن به صورت سالیانه براساس نیاز به خاک کود دهیم. پیش از کاشت نهال گردو با انجام آزمایش خاک از جنس خاک و مواد معدنی مورد نیاز خاک آگاه شده و با استفاده از کودهای آلی و معدنی خاک را غنی میکنیم. پس از آن نیز به صورت سالیانه با آزمایش برگی از نیاز خاک آگاه شده و کوددهی مینماییم.

سمپاشی درختان گردو :

سمپاشی درختان از عملیات‌هایی است که برای پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها و آفات انجام میشود. درختان گردو را باید به صورت سالیانه سمپاشی نمایید. تا از آنها در برابر حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها محافظت کنید. در صورت ابتلای درخت به بیماری و یا آفات نیز پس از تشخیص نوع آفت و آگاهی از روش مبارزه با آنها؛ با استفاده از روش‌های مورد نیاز به مبارزه با آفات و بیماری‌ها خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما باغداران محترم میتوانید با متخصصین گیاهپزشکی ما به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری در ارتباط باشید. رعایت این نکات میتواند در نهایت منجر به کسب سود میلیاردی سالانه حاصل از احداث باغ گردو میشود.

بهترین نهال گردو ایران

نتیجه گیری

احداث باغ و نگهداری از آن در دسته مشاغل مهم در کشور به حساب میاید. باغداری صحیح نیازمند تخصص و کسب مهارت‌های متعدد است. که وجود هریک برای باغداران لازم و ضروری است. در صورت انتخاب صحیح نهال گردو مطابق با شرایط باغ و همچنین نگهداری صحیح و اصولی از درختان؛ میتوانید به درآمدهای میلیاردی سالیانه حاصل از فروش میوه گردو دست یابید.

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در شمال غربی کشورمان است. که دارای مدارک معتبر و رسمی از جمله شناسنامه معتبر، گواهی رسمی و مجوز از جهاد کشاورزی میباشد. این مرکز دارای بیش از نیم قرن تجربه در حوزه تولید و عرضه و فروش انواع ارقام نهال گردو، نهال گردو ژنوتیپ؛ نهال گردو کانادایی و نهال گردو سردسیری؛ ارقام اصلاح شده و پایه گلدانی میباشد.

نهالستان پالیز به همراه کلیه نهال‌های گردو گواهی سلامت؛ کارت گارانتی معتبر ۲ ساله، گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه ارائه میدهد.در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام شما باغداران محترم میتوانید به آدرس سایت پالیز مراجعه فرموده و مقالات ما را مطالعه نمایید. همچنین شما میتوانید با کارشناسان ما در نهالستان پالیز به صورت رایگان تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید. مشاورین ما همه روزه به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری آماده خدمت رسانی به شما باغداران محترم میباشند.

برای خرید نهال گردو و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو با ما در ارتباط باشید.

وب سایت: https://paliznahal.ir/

شماره تماس:  ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳ / ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

آدرس: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب؛ کمربندی شمالی؛ میدان ولایت؛ اتوبان ولایت (گلخانه پالیز)

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=134842

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. paliznahal خیلی معروفه
  ممنونم ازشون

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.