اطلاعاتی جامع درباره مراحل ثبت شرکت

اطلاعاتی جامع درباره مراحل ثبت شرکت
 • امروز : پنج شنبه - 6 مهر - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 197

سرخط اخبار اقتصادی

ادعای دولت رئیسی درباره رکوردشکنی رشد تولید نفت بعد از انقلاب عذرخواهی منظور از کشاورزان / وعده ناپایدار دولت به گندمکاران تنزل رتبه خودروهای کشور / ناامیدی از تحول در تولید خودروی ایرانی ۵۱ هزار میلیارد تومان در جیب سهامداران عدالت قیمت طلا امروز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ / طلای ۱۸ عیار چند؟ + فیلم تورم خوراکی در کدام استان‌ها کاهش یافت؟ ساماندهی استخدام کارکنان دولت منتفی شد؟ قیمت جدید خودروهای وارداتی +جدول چگونه چین می‌تواند در تله‌ای که ژاپن را گرفتار کرد نیفتد؟ اجاره هر متر این واحدهای مسکونی ماهی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است + جول قیمت دستور وزیر کار درباره پرداخت حقوق کارگران + فیلم قیمت طلای ۱۸عیار بازهم کاهش یافت پیش بینی خاندوزی از واردات خودرو افزایش شدید ارزش بیت‌کوین در راه است؟ / قیمت روز ارزهای دیجیتال اهدای زمین رایگان به ۲۵۰۰ خانوار تهرانی فوری/ واگذاری زمین رایگان به خانوارهای تهرانی + جزییات خبر مهم از واردات خودرو متقاضیان خودرو بشتابنند / یک ماهه صاحب خودرو شوید / فروش نقدی و اقساطی خودرو بدون دریافت سود فوری؛ اینترنت در این شهرها قطع می‌شود + لیست تعداد مهاجران افغانستانی در ایران اعلام شد + فیلم زمان قطعی اینترنت در مهرماه اعلام شد + جدول / کسب و کار خود را تنظیم کنید قول ویژه رئیسی برای حل مشکل این مشاغل آغاز فروش خودروهای جدید در سامانه یکپارچه + اسامی جزییات جدید درباره تسریع واردات خودرو + فیلم


4.36K
ثبت شرکت یکی از اقداماتی می ‌باشد که اکثر افراد برای قانونی کردن فعالیت های تجاری خود و بهره گیری از مزایای بسیار زیاد به آن استقبال نشان می‌دهند.

اطلاعاتی جامع درباره مراحل ثبت شرکت

 • کد خبر : 21785
اطلاعاتی جامع درباره مراحل ثبت شرکت
در این رابطه باید مراحل ثبت شرکت را بدانید تا برای ثبت قانونی شرکت به مشکل برنخورید و این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

مراحل ثبت شرکت شامل اطلاعات متقاضی، شرکا و ارائه مدارک باشد.

در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با مراحل ثبت شرکت خواهیم پرداخت تا آگاهی لازم در این رابطه را به دست آورید.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت شامل واردکردن اطلاعات متقاضی، ارائه نام های پیشنهادی برای شرکت، مشخص کردن موضوع فعالیت شرکت، وارد کردن آدرس دفتر مرکزی شرکت، نوع سرمایه اولیه، واردکردن مشخصات شرکا، مشخص کردن میزان سرمایه و سهام هر شخص، مشخص کردن ارتباط بین اشخاص، درج آگهی در روزنامه و تایید مدارک خواهد بود.
پرسنل سامانه ثبت شرکت نیک با آگاهی جامع از تمامی مراحل ثبت شرکت این اقدامات را به بهترین نحو برایتان انجام می دهند و تمام تلاش خود را می کنند که در بازه زمانی کوتاهی ثبت شرکت را برایتان انجام دهند.

اطلاعات متقاضی از مراحل ثبت شرکت

نخستین قدم از مراحل ثبت شرکت که در فرم مربوط برای ثبت باید پر شود اطلاعات متقاضی خواهد بود.
این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی متقاضی، تابعیت و سمت متقاضی، شماره ملی و شماره همراه او خواهد بود. این اطلاعات باید مربوط به فرد متقاضی و یا وکیل شرکت باشد.
مراحل ثبت شرکت در تمام کشور به یک شکل می باشد و انجام آن توسط افراد ممکن است طولانی به نظر بیاید و سخت باشد.
پرسنل متخصص و کارآزموده ثبت شرکت نیک پیچیدگی های این مراحل را کم می کنند و پشتیبانی های لازم را در تمامی مراحل به عمل می آورند.
در صورت نیاز به ثبت شرکت و ثبت تغییرات آن و آشنایی با مراحل آن با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید.

نام های پیشنهادی برای شرکت

دومبن مرحله از ثبت، انتخاب اسم شرکت و ارائه ۵ نام بر اساس اولویت می باشد تا یکی از آنها در نهایت انتخاب شود. ریشه این نام باید فارسی باشد و به هیچ وجه لاتین نباشد.
همچنین با شئونات اسلامی منافات نداشته باشد و غیرتکراری باشد. حداقل یک اسم خاص نیز در آن به کار رفته باشد. باید دقت داشته باشید که این نام موجب گمراهی مشتری نشود.
در نهایت پس از اینکه بر اساس اولویت این پنج اسم بررسی شدند استعلام صورت می گیرد و نام نهایی انتخاب می شود.

اطلاعاتی جامع درباره مراحل ثبت شرکت

مشخص کردن موضوع فعالیت شرکت

سومین قدم از مراحل ثبت شرکت که بسیار مهم می باشد مشخص کردن موضوع فعالیت شرکت خواهد بود.
موضوع فعالیت شرکت شامل سه گروه است، گروه اول موضوعاتی هستند که قابل ثبت و فعالیت نمی باشند.
گروه ‌دوم موضوعاتی هستند که قبل از ثبت باید برای آنها مجوز دریافت شود. سومین گروه موضوعاتی هستند که بدون مجوز آنها را می توان ثبت نمود.
موضوع صریحی را برای شرکت باید انتخاب کرد و سپس به طور دقیق کدپستی، دورنگار، شماره تلفن، نشانی تاریخ نما و پست الکترونیک را وارد کرد. تمام تلاش سامانه ثبت شرکت نیک ارائه خدمات به مشتری در تمام مراحل می ‌باشد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

نوع سرمایه اولیه شرکت

در این مرحله از ثبت شرکت نوع سرمایه را با توجه به فهرست باید انتخاب کنید و به تعیین ارزش ریالی هر سهم باید بپردازید.
میزان سرمایه میزان اعتبار را مشخص خواهد کرد. سپس مشخصات شرکا را وارد کنید و اینکه هر شخص چه مقدار سهام داشته باشد را وارد نمایید.
اینکه اعضای شرکت هر کدام چه سمتی دارند باید مشخص شود و با توجه به جلسه موسسین شرکت هر یک از این اعضا قادر به تغییر سمت خود خواهند بود.

تایید مدارک در مراحل ثبت شرکت

اگر شرکت مورد نظر سهامی خاص باشد در این قسمت باید برای آگهی شرکت یکی از روزنامه های کثیرالانتشار را انتخاب کنید اما اگر به ثبت موسسه یا ثبت شرکت مسئولیت محدود می پردازید نیازی به این کار نخواهد بود. در این قسمت روز و ماه سالی هر شرکت باید انتخاب شود. کارشناسان ثبت شرکت نیک بهترین راهنما برای کسب و کارهای مختلف هستند تا با ثبت شرکت خود قادر به توسعه فعالیت های خود باشند. سامانه ثبت شرکت نیک کمترین هزینه را بابت انجام مراحل ثبت شرکت به طور دقیق و اصولی در نظر گرفته است و هدفی جز کسب رضایت مشتری ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

تایید مدارک در مراحل ثبت شرکت

یکی از مراحل ثبت شرکت این است که به ذکر صورت جلسه موسسین هر شرکت بپردازید که در رابطه با موسسات غیرتجاری و هم چنین سهامی خاص اظهارنامه را خواهیم داشت و در رابطه با شرکت های مسئولیت محدود تقاضانامه را داریم.
سپس در مرحله بعد باید به وارد کردن متن اظهارنامه و اساسنامه ای که شرکت یا موسسه دارد بپردازیم. در شرکت هایی با مسئولیت محدود، تضامنی و نسبی شرکتنامه ضروری خواهد بود و در رابطه با شرکت های تعاونی و سهامی نیازی به شرکتنامه نیست.

در شرکت های مسئولیت محدود شرکتنامه یک رکن اساسی به شمار می آید و اگر تنظیم نشود موجب باطل شدن شرکت خواهد شد.
آخرین مرحله ثبت شرکت تایید مدارک می باشد. مدارکی که برای تأسیس مورد نیاز می باشد مشخص شده است و گزینه پذیرش نهایی را پس از تایید می توان انتخاب نمود.
کارشناس در این مرحله اطلاعات را ارزیابی می کند و در صورتیکه نقص و مشکلی وجود نداشته باشد، اداره ثبت شرکت درخواست می کند که مدارک را ارسال نمایید. این مدارک شامل مشخصات شرکت، مدیران و هم چنین شرکا خواهد بود.

‌اینکه سرمایه شرکت نقدی یا غیرنقدی می باشد را مشخص کنید.

nikregister

تمامی مدارک از جانب شرکا باید تایید شوند و آنها را امضا کنند. برای ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت پاکت های مخصوصی وجود دارد و باید آنها را پست نمود. بعد از اینکه بررسی‌های نهایی صورت گرفت و تایید بازرسان اداره ثبت شرکتها رخ داد صدور گواهی آگهی شرکت را خواهیم داشت. زمانی که به درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران می پردازید و آن را در روزنامه کثیرالانتشار انتشار می دهید ثبت نهایی شرکت صورت می گیرد. این مرحله از شرکت نیازمند تخصص می باشد و باید از تجربه کافی برخوردار بود. از این رو بهره گیری از تجربه و تخصص تیم ثبت شرکت نیک بهترین راهکار می باشد.

جهت ثبت انواع شرکت های تجاری با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۸۸۲۲ تماس بگیرید.
همچنین میتوانید در تمامی زمینه های ثبتی از جمله ثبت شرکت، ثبت برند تجاری، ثبت تغییرات شرکت با مشاورین ما در تماس باشید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=21785

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 28
 1. سلام وقتتون بخیر
  مطالبتون عالی بود
  من با شرکام می خوایم شرکتی ثبت کنیم که بتونیم از طریق اون برای فروش یک ماده مصرفی مثل پودر لباسشویی حق فروش یک منطقه خاص رو از کارخونه تولیدکننده بگیریم
  چه نوع شرکتی باید ثبت کنم
  چطور می تونید بهم مشاوره بدید

 2. با سلام
  آدرس سامانه ثبت شرکت نیک را لطفا کامنت کنید
  ممنونم ازتون

 3. در این رابطه خبر زیر را هم مطالعه کنید:
  https://www.isna.ir/news/1400042921221/سامانه-ثبت-شرکت-نیک

 4. برای اطلاعات بیشتر تیزر معرفی nikregister را حتما مشاهده کنید:
  https://nikregister.com/wp-content/uploads/companyregister.webm

 5. سلام
  من میخوام مجوز یک کارگاه صابون سازی از دانش بنیان بگیرم. آیا حتما باید شرکت دانش بنیان بگیرم یا شرکت با مسئولیت محدود هم میتونم؟

 6. ما یک گروه تاسیساتی که در زمینه طراحی و اجرا و فروش ملزومات تاسیسات مکانیکی ساختمان داریم اگر بخواهیم فعالیت رسمی کنیم آیا باید جواز کسب صنفی بگیریم؟

 7. سلام
  من براى کلینیک دندانپزشکى چه نوعى میتونم شرکت ثبت کنم
  ممنون

 8. به طور کلی مراحل ثبت شرکت شامل موارد زیر می‌گردد:

  – تکمیل مدارک مورد نیاز
  – انتخاب نام شرکت
  – تنظیم مدارک شرکت
  – امضا مدارک مورد ثبت
  – ارسال مدارک به اداره ثبت
  – دریافت آگهی

 9. انواع شرکت و مراحل ثبت شرکت:

  – شرکت سهامی عام و خاص
  – شرکت با مسئولیت محدود
  – شرکت تضامنی
  – شرکت مختلط غیرسهامی
  – شرکت مختلط سهامی
  – شرکت نسبی
  – شرکت‌های تعاونی
  – شرکت دانش بنیان

 10. مدارک لازم ثبت شرکت سهامی عام:

  ۲ نسخه اساسنامه شرکت
  ۲ نسخه اظهارنامه
  ۲ نسخه صورت جلسه هیئت مدیره
  آگهی دعوت مجمع موسسین
  فتوکپی شناسنامه مدیران
  گواهی بانکی
  مجوزهای لازم

 11. ویژگی‌های عمومی نام شرکت‌ها:

  * دارای ریشه فارسی باشد
  * لاتین نباشد
  * منطبق با فرهنگ انقلاب اسلامی باشد و شئونات نظام جمهوری اسلامی باشد
  * اسم خاص باشد و پیش تر استفاده نشده باشد.
  * در نام شرکت استفاده از چند حرف به عنوان حروف مخفف مجاز نیست
  * تعداد سیلاب‌های نام شرکت بایستی سه سیلاب باشد

 12. من اطلاعات کافی در این مورد را از لینک سامانه ثبت شرکت نیک بدست آوردم
  https://nikregister.com/cat/راهنمای-ثبت-شرکت/
  ممنونم از شما

 13. در مورد ثبت شرکت در ترکیه هم لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر از شما

 14. هزینه ثبت شرکت کلا چقدره؟

 15. تفاوت ثبت شرکت و برند چیه؟

 16. سامانه ثبت شرکت نیک یکی از بهترین ثبت شرکت در تهران به حساب میاد.

 17. شرایط فروش شرکت ثبت شده آماده چطوریه؟

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.