ثبت شرکت و ثبت برند

ثبت شرکت و ثبت برند
 • امروز : یکشنبه - 14 خرداد - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 42

سرخط اخبار اقتصادی

سقوط بی‌سابقه‌ قیمت طلا ادعای شرکت پخش فرآورده‌ها درباره کارت سوخت رد شد تحویل ۴۸۰ میلیون جوجه به مرغداران تا شهریور کمتر از ۱۰ درصد کارت‌های سوخت تحویل گرفته شده در دفاتر پست است قدمی مثبت از دولت رئیسی در راستای حذف دلار پیش‌بینی افزایش تقاضای بورس در گروه‌های کالاهای اولیه‌ از این نوع طلا نخرید، ضرر می‌کنید! افزایش نرخ اشتغال زنان در برابر کاهش اشتغال مردان اولین خودروهای چینی وارداتی عرضه شد+ قیمت قطعی وزارت اقتصاد: چشم‌انداز تورم در سال جاری کاهشی است افزایش بیش از ۱۰ هزار مگاواتی مصرف برق آغاز فعالیت مترو از ۴ و نیم صبح /زمان فعالیت ناوگان حمل و نقل در روزهای تعطیل قیمت خانه در منطقه ۵ تهران / آپارتمان نوساز متری ۱۵۰ میلیون تومان! دولت پیازفروش خوبی نشد! هوای این مناطق تهران پاک است چند نکته درباره طرح «کالابرگ الکترونیک» /اطلاع از باقی‌مانده اعتبار یارانه با یک کد دستوری واردات گاز از ترکمنستان؛ گامی در مسیر تبدیل ایران به مرکز تبادلات گازی منطقه وزرای اوپک امروز در وین دیدار می‌کنند رسوب بالای پول در بانک ها؛ هشدار تورم با شاخصی جدید تلاش دوباره شورای شهر برای حذف دستفروشان تئاتر شهر جزئیات ۳۱۴ همت درآمد از محل فروش داخلی و صادراتی فراورده‌های نفتی/ برآورد مرکز پژوهشها از واردات بنزین و گازوئیل+ جدول قیمت این خودروها افت کرد+ اسامی ۵.۵ همت غرامت کشاورزی در کشور پرداخت شد سیاست تثبیت ارزی، آتش دلالی بازار خودرو را خاموش کرد + جدول


11

ثبت شرکت و ثبت برند

 • کد خبر : 308837
ثبت شرکت و ثبت برند
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ثبت شرکت و ثبت برند میتوانید با موسسه حقوقی ثبت سفیر تماس بگیرید.

چرا شرکت و برند ثبت کنیم؟

با توجه به تقاضای بالا برای ثبت شرکت، و وجود افراد سودجو در این زمینه شما می توانید خودتان ثبت نام و تکمیل مدارک در سامانه را انجام دهید اما اگر در امر ثبت شرکت و امور رایانه ای ماهر نیستید به شما توصیه می شود تا طی مسیر ثبت، از مشاوره حقوقی متخصصان مجرب ثبت سفیر بهره بگیرید

بیشترثبت شرکت؛ شرایط و مراحل تاسیس شرکت با مدارک لازم (کلیک کنید)

ثبت شرکت

اگر به دنبال شروع فعالیت تجاری یا غیر تجاری هستین بهتر است قبل از شروع کار شرکت ثبت کنید

زیرا:

 • فعالیت شما به صورت قانونی انجام میشود
 • امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی برای شما فراهم میشود
 • مخاطبان ، سازمان ها و دولت با اعتماد بیشتری با شما همکاری میکنند
 • امکان شرکت در مزایدات و مناقصه دیگر شرکت ها 
 • اعطای نمایندگی برندها و شرکت‌های بزرگ به سایر شرکت‌ها
 • مبادلات تجاری با سایر شرکت‌ها و کشورها

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها به شرح زیر است:

 1. انتخاب نوع شرکتی که نیاز داری
 2. تعیین شرکای شرکت یا همان سهامداران
 3. مشخص کردن سرمایه اولیه شرکت
 4. انتخاب موضوع فعالیت مناسب برای شرکت
 5. مرحله جذاب انتخاب نام شرکت
 6. تعیین چارت سمت هر عضو و مشخص کردن اختیارات و حقوق امضاء
 7. آماده کردن مدارک لازم طبق چک لیست مورد نیاز اداره ثبت
 8. ثبت نام آنلاین و درخواست اینترنتی
 9. ارسال کردن مدارک به همراه نامه تایید نام اداره
 10. مراجعه به اداره جهت امضاء و تحویل اوراق
 11. پرداخت روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت به صورت آنلاین انجام میشود و باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که کدام شرکت مناسب نیاز شما میباشد. پس قبل از شروع کسب و کار خود را بررسی کنید و منتاسب به آن شرکت را انتخاب کنید.

چه زمانی باید شرکت ثبت کنیم؟

نکته خیلی جالب که شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد این است که با توجه به تجربه ی بالای ما در زمینه ثبت شرکت ، تعداد زیاد افرادی که از ما در زمینه ثبت شرکت مشاوره گرفتن در آن زمان متوجه شده اند که اصلا نیازی برای ثبت کردن شرکت ندارند. با توجه به نبود آموزش های لازم در زمینه تجارت این عزیزان به دلیل عدم آگاهی برای ثبت شرکت و تبدیل کسب و کار خود به شخصیت حقوقی برای خود دردسرهایی را ایجاد می کنند.

پس تاکید می کنیم که حتما قبل از اقدام تحقیق کنید که اصلا ثبت شرکت برای شما مناسب است؟ آیا ضرورتی برای تبدیل کسب و کارتان به شخصیت حقوقی دارید؟ و اصلا شرکت چه زمانی ثبت می شود و از چه زمانی باید حواستان به تعهدهای حقوقی خصوصا موارد مالیاتی باشد.

ثبت سفیر بهترین موسسه  ثبتی برای ثبت شرکت، ثبت برند، کارت بازرگانی، تغییرات شرکت، اخذ رتبه

شرکت تجاری:

مطابق مقررات قانون تجارت، دارای شخصیت حقوقی مستقل از تشکیل دهندگان آن بوده و ضروری است تا مطابق مقررات مربوط به ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و آگهی ثبت آن منتشر و برای اطلاع اشخاص ثالث اعلام گردد.

شرکت تجاری

انواع شرکت تجاری:

 1. شرکت سهامی خاص
 2. شرکت سهامی عام
 3. شرکت با مسئولیت محدود
 4. شرکت تضامنی
 5. شرکت نسبی
 6. شرکت های مختلط
 7. شرکت تعاونی

شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود، شرکتی متشکل از حداقل دو شریک است که در زمینه امور تجاری فعالیت میکنند و بدون اینکه سرمایه به سهام تقسیم شود؛ هر یک از شرکا درست به اندازه سرمایه خود، تعهد و وظیفه دارند. ذکر عبارت با مسئولیت محدود و عدم ذکر نام شرکا در اسم شرکت الزامی است. اگر اسم یک یا تعدادی از شرکا در اسم شرکت قید شود؛ صاحب اسم مانند شریک ضامن در شرکت تضامنی، در قبال تمام دیون و تعهدات شرکت مسئول خواهد بود. در این نوع شرکت­ها، سهم هر شریک طبق برگه سهام تعیین نمی­شود؛ بنابراین قانونگذار ملزم کرده که در شرکتنامه، سهم مشارکت غیرنقدی هریک از شرکا ذکر شود. عدم قید این نکته در شرکتنامه منجر به بطلان آن می­شود.
قانونگذار در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود، در کنار تنظیم شرکتنامه به تنظیم اساسنامه نیز اشاره کرده است. در اساسنامه می­توان ذکر کرد که سرمایه شرکت با پذیرش شریک جدید قابل افزایش یا با برداشت سرمایه قابل کاهش است که در این صورت تعیین حداقلی سرمایه شرکت الزامی است. میزان حداقلی سرمایه نباید کمتر از یک دهم سرمایه اولیه باشد. اما اگر تمام نکات لازم در شرکتنامه آورده شده باشد؛ تنظیم اساسنامه ضروری نخواهد بود.

بیشتر: ثبت شرکت مسئولیت محدود؛مدارک و شرایط ثبت (کلیک کنید)

شرکت سهامی خاص:

شرکت سهامی خاص، شرکتی است که بین سه نفر یا بیشتر که معمولاً از دوستان و آشنایان یکدیگر می باشند تشکیل شده که سرمایه آن توسط موسسین آن تامین شده و در آن پذیره نویسی و مجمع عمومی موسس وجود ندارد. در بدو تاسیس می بایست سی و پنج درصد از سرمایه شرکت توسط اعضاء در حساب مخصوصی در بانک واریز شود.

بیشتر: ثبت شرکت سهامی خاص؛ صفر تاصد شرایط و مراحل ثبت (کلیک کنید)

ثبت شرکت فوری

ثبت شرکت فوری

این به این معنا نیست که به صورت غیر قانونی کاری انجام شود. تاسیس فوری زمانی انجام می شود که امکان انجام کار شما خارج از نوبت برای موسسه فراهم باشد. اما ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که برای کلیه خدمات مورد نیاز امکان اخذ فوری خدمات را برای شما در نظر بگیریم. 

نکته مهم 

تاسیس و راه اندازی شرکت های حقوقی ممکن است در ابتدا بسیار ساده به نظر برسد. اما کافیست به اداره ثبت، اداره مالیات و دارائی، دادگاه های حقوقی و سایر مراجع مرتبط سر بزنید.

مطمئن باشید تعداد بسیار زیادی از افراد را مشاهده می کنید که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی کافی حقوقی در زمان تاسیس شرکت خود در ادامه با چه مشکلاتی روبرو شده اند.

ما قصد داریم به شما این آگاهی را بدهیم که اگر از مشاوره ثبتی معتبر در زمان راه اندازی شرکت خود کمک نگیرید، در ادامه حتما با مشکلاتی روبرو خواهید شد که قیمت آن ممکن است چندین برابر باشد. ما در ثبت سفیر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم، کافیست تماس بگیرید.

ثبت سفیر بهترین موسسه ثبتی برای ثبت شرکت، ثبت برند، کارت بازرگانی، تغییرات شرکت، اخذ رتبه

بیشتر: ثبت برند (کلیک کنید)

ثبت برند

علامت تجاری یکی از مهمترین عناصر بازاریابی و موفقیت یک سازمان می باشد و تصویریست که سازمان یا شرکت شما را با همه ابعادش معرفی می کند و خلاصه ای از آنچه را که هستید یا می خواهید باشید را در ذهن بیننده، مشتریان، مصرف کنندگان و… ایجاد می کند..

ثبت برند، در واقع نشانه ای است که شرکت یا سازمان شما را از رقبا متمایز می کند و همچنین معرف کالاها و خدمات ایجاد شده توسط شرکت شما می باشد.

مدارک لازم برای ثبت برند

الف) مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی:

۱ – کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی

۲ – کپی برابر اصل جواز کسب و کار

ب) مدرک های لازم جهت ثبت برند حقوقی:

۱ – مدارک ثبتی شرکت مانند روزنامه رسمی تاسیس شرکت، چناچنه شرکت دارای تغییرات باشد ، آگهی تغییرات شرکت،

۲ – مدرک های شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت

۳ – کپی برابر اصل جواز

 ثبت برند لاتین:

به منظور ثبت برند لاتین چه کلمه مورد نظر فارسی باشد و با فونت لاتین نوشته شود و یا این که خود کلمه ریشه لاتین داشته باشد ، تفاوتی در وجود کارت بازرگانی نیست و مستلزم اخذ و ارائه کارت بازرگانی می باشید

نکته: برند لاتین به چه برندی اطلاق میشود؟ هر نامی که در فرهنگ نامه دهخدا و یا معین مستناد معنا فارسی و یا ریشه ی فارسی نداشته باشد برند لاتین طلقی میشود و نامی که در این دو فرهنگ نامه مستند معنا فارسی داشته باشد فارسی طلقی میشود.

دریافت کارت بازرگانی

کارت بازرگانی مدرکی است که مطابق قوانین ایران برای تجارت و واردات و صادرات کالا ضروری است. در ایران تنها بازرگانانی می‌توانند در واردات و صادرات شرکت کنند که دارای کارت بازرگانی باشند.

صدور کارت بازرگانی موکول به آنست که بازرگانان مؤسسه یا شرکت خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشد. در شرکت‌های تجارتی کارت بازرگانی مربوطه بنام مدیر مسؤول شرکت صادر می‌شود.بازرگانانی که تقاضای صدور کارت بازرگانی می‌نمایند باید طبق فرم‌های چاپ شده از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت خود را به اتاق بازرگانی بدهند و از طرف دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند. صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و شرکت‌های خارجی منوط به معامله متقابل است.یعنی در صورتی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی داده می‌شود که کشور آنها نیز به بازرگانان ایرانی اجازه فعالیت بازرگانی دهند.

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت بازرگانی

اشخاص حقیقی:

۱- اصل اظهارنامه ثبت‌نام در دفتر بازرگانی که به گواهی ثبت شرکت‌ها رسیده باشد

۲- اصل گواهی پلمپ دفاتر از اداره‌ی ثبت شرکت‌ها

۳- اصل گواهی عدم سوء پیشینه

۴- فرم دال

۵- اصل گواهی مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی به آدرس متقاضی

۶- اصل کارت ملی

۷- دو قطعه عکس

۸- اصل مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه)

۹- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان (متقاضیانی که سن آنان ۵۰ سال تمام باشد، از ارائه پایان خدمت معاف هستند.)

۱۰- اصل گواهی بانک مبنی بر تأیید حساب جاری

۱۱- ارائه‌ی یکی از مدارک اصل سند مالکیت ۶ دانگ، اصل اجاره‌نامه محضری، اصل اجاره‌نامه بنگاه

۱۲- مدرک تولیدی معتبر از وزارت‌خانه‌های تولیدی

۱۳- کد اقتصادی

اشخاص حقوقی:

 ۱-اصل کارت ملی مدیرعامل

۲-اسکن و بارگذاری عکس ( تمام رخ، ساده، رنگی و با پشت زمینه سفید )

۳- اصل مدرک تحصیلی معتبر ( حداقل دیپلم متوسطه ) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره

دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد.

۴-اصل گواهی عدم سوء پیشینه که از زمان صدور آن ۶ ماه بیشتر نگذشته باشد.

۵- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

 ۶-روزنامه رسمی مربوط به ایجاد یا تغییر در شرکت

۷-ارائه اظهارنامه ثبت‌نام در دفاتر بازرگانی

۸- ارائه کد اقتصادی جدید

۹- ارائه تقاضانامه ثبت شرکت های با مسئولیت محدود

۱۰- ارائه فرم دال اتاق بازرگانی

۱۱- ارائه اسناد مربوط به محل و دفتر کار

 برای دریافت کارت بازرگانی به سایت ثبت سفیر مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۸۸۵۴۸۰۵۴ تماس بگیرید.

ثبت برند چه مزیت هایی دارد؟

 برای ثبت برند بهتر است به سایت ثبت سفیر مراجعه کنید.

بعد از ثبت شدن برند شما که محصول شما را از سایر محصولات متمایز می کند باعث می شود حقوق حمایتی به شما تعلق بگیرد مثلا:

۱ ـ حق بهره گیری 

۲ ـ انتقال و جا به جایی برند

۳ ـ جلوگیری از استفاده دیگران 

۴ ـ در صورت استفاده غیر قانونی درخواست ضرر و زیان

۵- حقوق حمایتی مادی و معنوی

نکته:

برای دریافت برند چه به صورت شخصی و چه به صورت شرکتی اخذ جواز الزامی میباشد

جواز کسب چیست؟

تاسیس هر نوع محل کسب و اشتغال به هر نوع کار فنی، مستلزم داشتن پروانه مربوط به آن است. پروانه کسب، اجازه ای است که طبق مقررات قانون نظام صنفی، به منظور شروع و ادامه کسب و کار یا حرفه، به فرد مربوط برای محل مشخص یا وسیله کسب مشخص، داده می شود. پروانه اشتغال گواهی نامه مهارت انجام کار فنی است که توسط مراجع ذی صلاح ، صادر می گردد. تاسیس هر نوع محل کسب و واحد صنفی و اشتغال به هر نوع کسب و حرفه، مستلزم داشتن صلاحیت و پروانه از اتحادیه صنفی مربوط خواهد بود. در غیر این صورت فعالیت آنان ، غیرقانونی محسوب می گردد.

مراحل صدور پروانه کسب به شرح زیر می باشند

-مرحله یکم

۱-ارائه درخواست کتبی توسط فرد متقاضی پروانه کسب

۲-ثبت درخواست کتبی شما و ارائه رسید جهت پیگیری روند اخد پروانه کسب

۳-بازدید بازرس اداره اصناف از محل و تهیه گزارش کتبی

۴-بررسی موارد مورد نیاز جهت ارائه پروانه کسب توسط هیئت مدیره و ارائه نامه کتبی به شخص درخواست کننده جواز کسب

-مرحله دوم

در این مرحله می بایست یکی از مدارک نام برده را جهت تعیین وضعیت ملکی واحد صنفی مورد نظر ارائه دهید:

۱- سند مالکیت به نام شخص متقاضی

۲-اجاره نامه رسمی به نام شخص متقاضی

۳-اجاره نامه عادی (با اخذ تعهد محضری) بنام شخص متقاضی

۴-مبایعه نامه به نام شخص متقاضی

۵-حکم قطعی دادگاه مبنی بر الزام به تنظیم سند اجاره

۶-رسید پرداخت اجاره بهای معتبر

۷-قرارداد اجاره محل کسب با ادارات و سازمانهای دولتی، نهادها، شهرداری، شرکت های تعاونی مسکن و شرکتهای خاص صنفی، شرکتهای تحت پوشش سازمانهای دولتی و نهادها

ارائه یک مدرک که گویای وضعیت نظام وظیفه آقایان برای دریافت پروانه کسب باشد:

۱-کارت پایان خدمت

۲-کارت معافیت دائم

۳-گواهی اشتغال به تحصیل

۴-گواهی معتبر مبنی بر داشتن معافیت پزشکی از حوزه نظام وظیفه

۵-دفترچه اعزام به خدمت با مهر بدون غیبت

-ارائه مدارک شخصی جهت احراز هویت فرد متقاضی:

۱-کپی تمام صفحات شناسنامه

۲-کپی کارت ملی

۳-کپی مدرک تحصیلی یا حداقل سواد خواندن و نوشتن ( بجز افرادی که دارای سن بیش از ۵۰ سال می باشند)

۴-تعداد ۱۲ عدد عکس ۳*۴ جدید پرسنلی

۵-فیش واریز مبلغ حداکثر تا سقف ۵ برابر حق عضویت اتحادیه برای سال اول (حق ورودی)

۶-فیش واریز دیگر

-مرحله سوم

استعلام از ادارات مربوطه و ارائه مدارک زیر:

۱-گواهی مرکز بهداشت شهرستان و ارائه کارت معاینه پزشکی فردی جهت صنوف مشمول (موارد خوردنی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی)

۲-گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر

۳-گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

۴-موافقت اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی

۵-گواهی گذراندن دوره آموزش (حداقل ۱۰ ساعت) از موسسه آموزشی معتبر (مورد تایید کمیسیون نظارت شهرستان مربوط)

۶-ارائه هرگونه مدرک مبنی بر تشکیل پرونده یا ارائه هر یک از اوراق پرداخت مالیاتی

۷-گواهینامه مهارت فنی جهت مشاغل مندرج در آئین نامه تبصره ذیل ماده ۱۳ قانون

۸-اختصاص کد شناسه ده رقمی (ملت کارت) و الصاق آن به پروانه کسب(جواز کسب)

۹-اختصاص برچسب شناسه صنفی مطابق با کد ده رقمی

-مرحله چهارم

بررسی پرونده توسط رییس و در غیاب وی نایب رییس اتحادیه

مرحله پنجم

صدور پروانه کسب با رعایت مراحل چهارگانه قبلی و تحویل آن به متقاضی

 *دریافت انواع جواز توسط کادر متخصص و مجرب ثبت سفیر*

 جواز تاسیس جهاد کشاورزی

جواز تاسیس جهاد کشاورزی در دو صورت حقوقی یا شرکتی و یا حقیقی امکان صادر شدن دارد. جهت اخذ هریک باید شرایط خاص خودش انجام شود. لازم به ذکر است که جواز تاسیس جهاد کشاورزی پیش نیاز اخذ پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی می باشد.

دریافت جواز کسب پوشاک

جواز کسب پوشاک جوازی که اطلاعات کامل فرد متقاضی و واحد صنفی او در آن ذکر شده و در واقع مجوز فعالیت او در آن رشته شغلی به حساب می‌آید. فروش پوشاک در تهران زیر مجموعه اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک است

دریافت جواز پروانه کسب نانوایی

پروانه کسب، مجوزی بوده که بر اساس مقررات قانون نظام صنفی و با هدف شروع و ادامه حرفه یا کسب و کار، صادر می گردد. تاسیس هر گونه کسب و کار یا واحد صنفی، مستلزم کسب مجوز و پروانه از اتحادیه صنفی مربوط به همان صنف می باشد

ثبت سفیر بهترین موسسه   ثبتی برای ثبت شرکت ، ثبت برند، کارت بازرگانی،تغییرات شرکت،اخذ رتبه

 صدور جواز کسب آرایشگاه:

پس از اتمام چهار مرحله و تایید اتحادیه، اداره اماکن نیروی انتظامی، وزارت دارائی و مرکز بهداشت شهرستان، مجوز کسب به فرد متقاضی برای دوره ۵ یا ۱۰ ساله ارائه خواهد شد.

مجوز بسته بندی مواد غذایی

بسته به نوع محصولی که قرار است بسته‌بندی کنید، از طریق ارگان‌های مختلفی برای دریافت مجوزهای لازم برای بسته‌بندی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها اقدام کنید:

 • سازمان صنعت و معدن و تجارت
 • سازمان جهاد کشاورزی
 • اتحادیه‌ها و مجمع امور صنفی
 • وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو
 • وزارت کار
 • ادارات مربوط به صنایع دستی و گردشگری

 کسب جواز کافی شاپ یا کافه

اولین قدم افتتاح کافی شاپ و یا کافه ،گرفتن جواز می باشد ، ضروریاتی برای راه‌اندازی کافی‌شاپ میباشد که شامل:

 • داشتن محل کسبی به مساحت حداقل ۲۰ متر مربع
 • خانم‌ها اجازه ایستادن پشت کانتر در کافی‌شاپ را ندارند.
 • خانم‌هایی که قصد راه‌اندازی کافی‌شاپ دارند، باید فرد ذکوری را به عنوان مباشر به اتحادیه معرفی کنند.
 • محل کسب معرفی‌شده باید دارای سند مالکیت یا اجاره‌نامه عادی و محضری باشد تا صدور پروانه کسب به جریان بیفتد.
 • متقاضیان راه‌اندازی کافی شاپ نباید مکان‌هایی را که در نزدیکی مدارس و دانشگاه‌های دخترانه قرار دارند، به عنوان محل کسب معرفی کنند.

دریافت مجوز کلینیک زیبایی

 کلینیک زیبایی چیست؟

هر نوع خدماتی که در حوزه زیبایی باشد جزو خدمات کلینیک های زیبایی به حساب می آید. یکی از مهمترین نکاتی که باید نسبت به مجوز کلینیک زیبایی بدانید این است که این مجوز در خصوص امور مربوط به پوست ، مو و زیبایی و آرایشی صادر می گردد و  درمان از طریق تجویز دارو در حوزه تخصصی کلینیک های زیبایی نیست

 اقدام اولیه جهت دریافت مجوز کلینیک زیبایی

اقدام اولیه به صورت شخص حقیقی (فرد) یا حقوقی (شرکت) از طریق سایت اداره ثبت شرکت ها و به صورت مراجعه غیر حضوری صورت می گیرد ، به سایت مذکور مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام می نمائید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز کلینیک زیبایی

مدارکی که باید در سایت بارگذاری کنید عبارتند از :

 1. ارائه مدارک هویتی همه اعضا هیئت مدیره ( کارت ملی ، شناسنامه )
 2. تکمیل فرم اظهارنامه
 3. تکمیل فرم اساسنامه
 4. تکمیل فرم آدرس ، کدپستی به صورت دقیق
 5. اعلام تلفن ثابت و همراه مدیرعامل
 6. تعیین حداقل سرمایه موسسه
 7. تعیین میزان سهم هر کدام از شرکا
 8. تعیین سمت هر یک از اعضا
 9. مشخص کردن شخصی که حق امضا دارد.
 10. تنظیم اوراق موسسه

 نکته مهم

وجود گستردگی در زمینه زیبایی باعث بالا رفتن توقع و حساسیت افراد نسبت به قانونی بودن و داشتن مجوز ،شده پس با داشتن مجوز میتوانید دایره فعالیت خود را به راحتی گسترش دهید . اما لازم به ذکر است ارائه خدمات به صورت درمانی تنها از طریق داشتن مجوز از وزارت بهداشت انجام میشود که برای داشتن آن حتما باید. یک یا چند پزشک متخصص زیبایی در این مجموعه با شما همکاری کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با موسسه حقوقی ثبت سفیر تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۵۴۸۰۵۴

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=308837

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
 1. سلام، ممنون از مقاله خوبتون توضیحات بسیار کاملی دادید. ما قصد کسب جواز کافه داریم خواستم بدونم چقدر طول میکشه تا پروسه ش انجام بشه و بتونیم کارمون رو آغاز کنیم؟

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.