استعلام برند ثبت شده از اداره مالکیت معنوی در ۳۰ ثانیه

استعلام برند ثبت شده از اداره مالکیت معنوی در ۳۰ ثانیه
 • امروز : شنبه - 5 اسفند - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

جیمیل رفتنی شد؟ / خبری که توییتر را به هم ریخت شاهکار اپل ترک خورد روش جدید تشخیص تازگی گوشت با دقت بالا عکس |‌ طراحی رویایی آیفون ۱۶ غرش‌ اژدهای اقیانوس در نزدیکی سوئد مادامی که مجلس مجازاتی تعیین نکند، استفاده از فیلترشکن غیرقانونی نیست خوانش ۶ میلیارد پلاک‌ خودرو در جاده‌ها از ابتدای امسال‌ عزم ایران و ‌سوریه برای گسترش روابط تجاری خبر خوش رئیس سازمان امور مالیاتی کشور مشکل آزاردهنده آیفون ۱۵ ترسیم چهره متفاوت پاپ توسط هوش مصنوعی جنجالی شد / عکس فناوری جادویی گوشی پرچمدار چینی/ کنترل ماشین با حرکت چشم دیدن آن سوی موانع با فناوری جدید ایران صادرکننده مرغ شد توضیحات سازمان مالیاتی در خصوص ابهامات فرصت هفت روزه مودیان کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما از فردا در کشور قیمت خودرو در بازار شب عید+ جدول سکه ارزان می شود؟ صادرات تراکتور به آفریقا و آمریکای جنوبی و تهاتر با نهاده و گوشت مانور نظارتی کنترل بلیط اتوبوس در یزد برگزار شد ثبت بارش‌های تقریبا در حد نرمال در کشور اختلال گسترده شبکه‌های ارتباطی در آمریکا عکس‌های جنجالی هوش مصنوعی/ حمله ایلان ماسک، واکنش گوگل گوشی تاشو هواوی به بازار آمد/ عکس


10
ثبت تکسفیر | سفیر خدمات ثبتی و حقوقی شما
استعلام برند ثبت شده از اداره مالکیت معنوی در ۳۰ ثانیه
 • کد خبر : 428155
 • 17 بهمن 1402
استعلام برند ثبت شده از اداره مالکیت معنوی در ۳۰ ثانیه
زمانی که قصد ثبت برندی را دارید برای جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه اضافه بهتر است برند خود را استعلام نمایید تا بتوانید مطمئن شوید برند شما از قبل ثبت نشده و منحصر به فرد خود شما می باشد.

ما به شما روش استعلام به کمک سامانه اداره مالکیت معنوی را پیشنهاد می دهیم. استعلام برند ثبت شده  از طریق سامانه مالکیت معنوی کار بسیار راحتی بوده و بدون داشتن دانش خاصی می توانید در عرض ۳۰ ثانیه استعلام خود را به صورت کاملا رایگان بگیرید. ما به شما کمک می کنیم بدون دردسر استعلام ثبت برند خود را بگیرید. برای اطلاع از مراحل ثبت برند از طریق سامانه اداره مالکیت معنوی و شرایط ثبت برند در ادامه همراه تکسفیر باشید.

آشنایی با استعلام برند

هر فردی که قصد ثبت برند خود را دارد باید نام منحصر به فردی را انتخاب نماید که قبلا توسط فرد دیگری ثبت نشده باشد.  حال برای اینکه بداند آیا نام برند انتخابی خود ثبت شده و منحصر به فرد است و یا توسط فرد دیگری قبلا ثبت شده است باید از آن نام استعلام بگیرد تا از این موضوع مطمئن شده و در زمان ثبت برند خود صرفه جویی نماید. استعلام برند در ایران از طریق سامانه مالکیت معنوی بدون مراجعه حضوری و با زدن تنها چند کلیک به راحتی امکان پذیر است.

اگر قصد دارید برند بین المللی خود را ثبت نمایید و فعالیت های بین المللی آغاز نمایید، باید استعلام آن را نیز بگیرید و باید از طریق سازمان WIPO سازمان بین المللی علائم تجاری اقدام نمایید. برای استعلام ثبت برند بین المللی   بهتر است به کمک مشاورین تک سفیر انجام دهید. مشاورین خبره ما می توانند در این زمینه مشاور و راهنمای شما باشند.

نحوه استعلام برند ثبت شده

زمان ثبت برند باید مراحل زیادی را طی نمایید  و بهتر است قبل از انجام ثبت، بند خود را استعلام بگیرید تا در زمان شما صرفه جویی شود.

برای استعلام ثبت برند از طریق سامانه مالکیت معنوی باید مراحل زیر را طی نمایید:

🔸 ابتدا وارد سامانه مالکیت معنوی به نشانی iripo.ssaa.ir شده و گزینه “میز خدمات الکترونیک ” را انتخاب نمایید.

🔸 سپس از منوی باز شده گزینه “ثبت علائم ” را انتخاب کرده  و گزینه ” جست و جو در بانک اطلاعاتی ” را کلیک نمایید.

🔸 سپس اطلاعات یکی از کادر ها را وارد کرده و با زدن کد امنیتی < برند خود را جست و جو نمایید.

🔸 به همین راحتی و سرعت می توانید در عرض کمتر از ۳۰ ثانیه استعلام خود را بگیرید و با خیال راحت برند خود را ثبت نمایید.

🔸 پس از پایان جستجو اگر برند شما توسط فرد دیگری ثبت شده باشد برای شما قابل مشاهده خواهد بود و در غیر این صورت پیغام ” این جستجو شامل نتایجی نمی باشد ” را مشاهده خواهید کرد.

🔸 برای استعلام ثبت برند خود می توانید از متخصصین تک سفیر کمک بگیرید تا به راحتی و در مدت زمان کوتاه استعلام برند شما را بگیرند.

استعلام برند ثبت شده

مزایای استعلام ثبت برند

استعلام ثبت برند شده برای افرادی ک قصد دارند برند خود را ثبت نمایند مزایای بیشماری دارد که برخی از این مزایا به شرح زیر است:

 • از ثبت کردن برند به صورت تکراری جلوگیری خواهد شد.
 • به کمک استعلام شما می توانید در هزینه و زمان خود صرفه جویی نمایید.
 • تمامی افرادی که برند خود را ثبت می نمایند به صورت منحصر به فرد خواهند بود.
 • با جست و جو در قسمت استعلام ثبت برندها شم می توانید برند های مختلف را مشاهده نمایید.
 • پس از ثبت برند، اگر نام مشابهی مشاهده کردید می توانید شکایت نمایید و از فعالیت آن فرد جلوگیری نمایید زیرا آن برند دیگر متعلق به شما می باشد.
 • هزینه های که برای ثبت برند پرداخت می شود برای مالکیت و عوارض و… نخواهد بود و تنها برای ثبت و یا تمدید برند می باشد.
 • برند شما می تواند به صورت اختصاصی نیز ثبت شود و با تکمیل یک اظهارنامه شما می توانید برند خود را بین المللی ثبت نمایید.
 • می توانید از نام مالک یک برند مطلع شوید.

مدت زمان اعتبار هر برند

پس از استعلام ثبت برند ثبت شده شما می توانید برند خود را ثبت نمایید. پس از ثبت ، شما ۱۰ سال مالک آن برند خواهید بود و پس از ۱۰ سال باید برند خود را تمدید نمایید و در غیر این صورت آن برند از مالکیت شما خارج شده و افراد دیگر م یتوانند آن را ثبت نمایند.

شرایط ثبت برند

هر کشوری برای ثبت برند قوانین مربوط به خود را دارد. نحوه ثبت برند جدید در کشور ایران نیز دارای این شرایط می باشد:

در زمان ثبت برند می توانید تمامی موارد زیر را ثبت نمایید:

 • عبارات ترکیبی از حرف
 • کلمات و واژه ها
 • ترکیب ارقام و کلمات
 • آیکن سیاه و سفید
 • علائم و تصاویر

در کشور ایران یک سری محدودیت ها برای ثبت برند وجود دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

🔸 در ایران تنها موارد که قابل مشاهده است را می توان ثبت نمود ولی در برخی از کشورها اصوات، بو و مواردی که قابل مشاهده نیستند نیز قابل ثبت می باشند.

🔸 استفاده از واژه ها، حروف، کلمات و… مجاز است اما یا باید به صورت رنگ بندی بوده و یا سیاه و سفید باشد.

🔸 یک کلمه کلی و عام قابل ثبت برای برند در ایران نمی باشد. به طور مثال کلمه موسیقی را نمی توان برای برند انتخاب نمود زیرا موسیقی دارای انواع گوناگونی است و باید منحصر به فرد بوده و عام نباشد.

🔸 نمی توانید یک موضوع خیلی خاص را برای برند خود استفاده نمایید به عنوان مثال سفید یک رنگ است و در جاهای مختلفی استفاده می شود و نمی توان استفاده نمود.

🔸 افراد مقدس را نمی توان به عنوان برند ثبت کرد.

🔸 نباید از کلمه های که با عرف کشور مخالفت دارد را انتخاب نمود.

🔸 نماد های که به صورت مشخص و برای همه شناخته شده است را نمی توان انتخاب کرد مانند پرچم ها و یا افراد معروف و نام سازمان های جهانی قابل ثبت نمی باشند.

🔸 زمانی که برند و یا علامت مورد نظر در سازمان ثبت اسناد و املاک تائید و به ثبت برسد دارای شماره ثبت و مالک حقیقی یا حقوقی خواهد شد و به راحتی قابلیت شناسایی پیدا می کند.

🔸 استعلام کردن برند بهترین روش است تا از قابلیت ثبت علامت دلخواهمان در طبقه مورد نظر اطمینان پیدا کنیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

پس از آن که استعلام ثبت برند خود را انجام دادید و مطمئن شدید نام شما منحصر به فرد است و تکراری نمی باشد باید برای ثبت آن اقدام نمایید.

مدارکی که برای ثبت برند مورد نیاز است به صورت زیر می باشد:

 1. شناسنامه و کارت ملی هوشمند فرد صاحب برند.
 2. ارائه پروانه فعالیت و یا جواز الزامی برای ثبت برند است.
 3. اگر قصد برند لاتین و یا بین المللی دارید باید کارت بازرگانی خود را ارائه نمایید.

توجه بفرمایید مدت زمان ثبت برند در حدود یک تا دو ماه کاری می باشد.

استعلام ثبت برند مواد غذایی

استعلام قبت برند مواد غذایی

مواد غذایی جز پر متقاضی ترین موارد در ثبت برند می باشد و برندهای بی شماری در این حوزه ثبت شده است و کمی انتخاب نام در این حوزه دشوار می باشد.

اداره مالکیت معنوی نیز از سال ۱۳۹۹ در خصوص ثبت برند مواد غذایی حساسیت هایی نشان می دهد و اسامی عمومی را اجازه ثبت نمی دهد. 

سوالات متداول استعلام برند ثبت شده

 • دلیل نیاز به استعلام ثبت برند چیست؟

با استعلام ثبت برند و جست و جو آن به راحتی می توانید از وجود برند مشابه خود مطلع شوید. توضیحات کامل در طول مقاله بیان شده است.

 • سایت استعلام ثبت برند  کدام سایت است؟

یکی از سایت های معتبر برای استعلام ثبت برند سایت مالکیت معنوی می باشد که در زمان کوتاه و با چند کلیک می توانید استعلام خود را بگیرید. مراحل استعلام در طول مقاله بیان شده است.

 • موارد مجاز در ثبت برند چه مواردی می باشد؟

علامت تجاری، نشانی است شامل، تصویر، حرف، عدد و… که متمایز کننده یک کالا یا خدمت از نمونه های مشابه می باشد و در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

خلاصه مطالب

هر فردی که قصد دارد برند خود را چه در کشور و چه در سطح بین المللی ثبت نماید باید قبل از آن استعلام ثبت برند خود را بگیرد تا از منحصر به فرد بودن برند خود مطمئن شود و با استعلام برند ثبت شده در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نماید. ما در این مقاله روش استعلام برند ثبت شده از اداره مالکیت معنوی را شرح دادیم. اگر پس از مطالعه این مقاله دچار پرسش شدید و یا نیاز به راهنمایی برای استعلام ثبت برند خود داشتید می توانید از مشاورین تکسفیر کمک بخواهید.

مطالب مرتبط:

مزایای ثبت برند چیست؟

نحوه انتخاب نام برند

ثبت برند آنلاین در چند دقیقه

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۲ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=428155

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
 1. خیلی ابزار خوبیه، واسه شرکت هایی که روی خاص بودن اسم برندشون حساسن میتونه خیلی مفید باشه

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.