ای توجیهی ، معتبرترین سایت نگارش طرح توجیهی (بیزینس پلن)

ای توجیهی ، معتبرترین سایت نگارش طرح توجیهی (بیزینس پلن)
 • امروز : یکشنبه - 26 دی - 1400

اخبار اقتصادی امروز : 237

سرخط اخبار اقتصادی

وزیر دارایی ترکیه: نرخ تورم تا اواسط ۲۰۲۳ تک رقمی می‌شود آبمیوه گیری ۲ میلیون ناقابل! ثبات قیمت‌ها در بازار آهن و فولاد وضعیت سبد سهام عدالت در ۲۶ دی سهامداران پالایشی بخوانند / بررسی معاملات صندوق (ETF) سه عامل افزایش قیمت کالاهای اساسی تاثیر نوسان قیمت ارز بر بورس / شاخص صعودی می شود؟ قیمت انواع آبمیوه گیری +جدول ادعای توقف پرداخت تسهیلات در بانک‌ها تکذیب شد بانک جهانی: اقتصاد ایران ۳.۱ درصد رشد کرد ۲۸ میلیون نفر از جمعیت ایران در “مناطق خطر جدی فرونشست” زندگی می‌کنند! قیمت گوشی‌های اپل امروز ۲۶ دی‌ +جدول سیگنال فوری و مهم به بازار ارز ایران خروج سهامداران از بورس/سهم های پیشرو بازار سهام امروز مدیرعامل سایپا : نخستین کار ما در کوتاه مدت تجاری سازی محصولات است ایران برق صادراتی خود را با ارائه وام به پاکستان تسویه می‌کند تجارت ۹ ماهه ایران با روسیه ۴۱ درصد رشد کرد موانع حذف ارز دولتی داروها چیست؟ چگونه با مصرف برق پول کمتری بدهیم؟ ضد و نقیض گویی درباره آلوده بودن گندم های وارد شده از روسیه یک پیش‌بینی عجیب درباره قیمت مسکن پس از توافق وین/امیدواریم کسی سکته نکند تولید پژو ۲۰۶ به ته خط رسید؟ اساسی ترین راهکار برای بهبود فضای کسب و کار در ایران تکرار ریزش بورس /ارزش معاملات افت کرد

27
برای تولید محصولی خاص ایده در ذهن شما شکل می‌گیرد. برای اینکه، این ایده را در عمل روشن کنید احتمالاً نیاز است که سرمایه‌گذاران به آن علاقه‌مند شوند؛ سرمایه‌گذار باید بداند مسیری که از ایده تا سودآوری طی می‌کنید قابل اعتماد است.

ای توجیهی ، معتبرترین سایت نگارش طرح توجیهی (بیزینس پلن)

 • کد خبر : 73512
 • 19 دی 1400 - 5:15
ای توجیهی ، معتبرترین سایت نگارش طرح توجیهی (بیزینس پلن)
طرح توجیهی خوب اعتماد سرمایه‌گذار را جلب می‌کند.

با مطالعاتی که برای پیاده‌سازی ایده‌ی خود به‌منظور تولید محصولی خاص می‌کنید به روندی می‌رسید که نتیجه‌ی آن طرح جامعی است. این طرح می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذار را به‌دست بیاورد اگر به‌درستی روشن کند که:

 • محصولی که ایده‌ی شما تولید می کند چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • برای تولید آن چه ماشین‌آلاتی لازم است و چه فرآیندی طی می‌شود؟
 • محصول شما در بازار چه وضعیتی پیدا می‌کند و آیا صادرات آن مؤفق است؟

با استخدام نیروی متخصص برای تهیه‌ی طرحی توجیهی که به‌طور جامع محصول شما را پردازش کند سؤالات بالا را بی‌جواب نمی‌گذارید.

طرح توجیهی یا بیزینس پلن چیست؟

مطالعاتی که برای رسیدن به اطمینان در مورد سودآوری محصول شما انجام می شود معمولاً به طرحی می رسد که توانایی قانع کردن سرمایه‌گذاران را دارد. این طرح، طرح توجیهی خوانده می شود و معادل انگلیسی آن Feasibility Study Report  است.

در طرح توجیهی مسیری که از ایده تا سودآوری طی می‌شود روشن است. این مسیر با معرفی محصول شما شروع می‌شود. سرمایه گذار باید با شکل محصول، مزایا، معایب و نیازی که از مشتری رفع می‌کند آشنا شود تا ذهنیتی از هدف پروژه‌ی شما پیدا کند.

برای رسیدن به محصول لازم است آن را تولید کنید. در اینجا شما باید پول سرمایه‌گذار را به‌نوعی به‌دست آورید. این تولید به نیروی انسانی و ماشین‌آلاتی نیاز دارد که تأمین آنها تنها توسط یک شخص حقیقی سخت است. شما باید در طرحی که برای توجیه پروژه‌ی خود تهیه می‌کنید خط تولید محصول خود را برای سرمایه‌گذاران به‌نمایش در‌آورید.

احتمالاً سرمایه‌گذاران از وضعیت بازار باخبر هستند و شرایط صادرات محصول شما را هم می‌دانند اما این دلیل نمی‌شود که سرسختی خود را نشان ندهید. طرحی که پروژه‌ی تولیدی شما را توجیه می‌کند سودآوری محصول را در بازار و صادرات برای سرمایه‌گذاران تضمین می‌کند.

برای تهیه‌ی طرح توجیهی نیاز به نیروی متخصص دارید

حال که به‌دنبال طرحی برای محصول خود هستید که مسیر ایده‌ی شما تا پایان را ترسیم می‌کند شاید شما و همکارانتان دست به‌کار شوید و از طرحهای توجیهی اولیه و آماده که در اینترنت موجود است استفاده کنید. این شیوه رضایت سرمایه‌گذار را به دست نمی‌آورد. طرح توجیهی که به دست سرمایه‌گذار می‌دهید باید اطلاعات و آمارهای دقیق و به‌روزی را در اختیار بگذارد؛ تدوین این اطلاعات و آمارها نیاز به نیروی متخصص دارد.

شما می‌توانید نیروی متخصص لازم برای طرح توجیحی را استخدام کنید اما آیا این نیروهای پراکنده می‌توانند ایده‌ی شما را به شکل مناسبی نمایش دهند؟ برای تهیه‌ی طرحی که به سرمایه گذار می‌دهید نیاز به نیرویی متمرکز و باتجربه پیدا می‌کنید که سابقه کاری مربوطه را در کارنامه‌ی خود دارند. با دسترسی به این نیرو برای جذب سرمایه‌گذار توان خود را فرسایش نمی‌دهید.

کارنامه‌ی ای‍ توجیهی را ببینید

ای‍ توجیهی نیرویی متخصص است که می‌تواند برای توجیه محصول شما طرح جامعی را آماده کند زیرا متمرکز است و تجربه‌های کاری مربوطه را هم دارد. در سابقه‌ی کاری این مجموعه همکاری با شرکت‌هایی مانند شرکت بازرگانی عباسی (در زمینه‌ی تولید کاغذ از سنگ)، شرکت بلورک البرز (در زمینه‌ی تولید بلور) و شرکت نیلی آبی قشم (در زمینه‌ی احداث پارک آبی) وجود دارد.

در اینجا طرح‌های توجیهی خام و اولیه را برای تولید لاستیک (تایر) و آب معدنی که توسط ای‍ توجیهی ارائه شده است مرور می‌کنیم.

طرح توجیهی تولید لاستیک (تایر)

حضور وسایل نقلیه‌ی مختلف مثل خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه در اطراف ما دیده می‌شود. در این وسایل نقلیه چرخ بادی جزیی است که  با کم کردن اصطکاک موجب سرعت و شتاب بیشتر می‌شود. لاستیک که لایه‌ی بیرونی چرخ است از تیوب بادی محافظت می‌کند.

طرح توجیهی تولید لاستیک (تایر)

لاستیک‌هایی که در بازار هستند وزن‌ها و حجم‌های متنوعی دارند اما با این حال در دو دسته‌ی بایاس و رادیال قرار می‌گیرند. در بازار امروز استقبال از لاستیک‌های رادیال بیشتر است.

لاستیک‌های بایاس و رادیال از لحاظ چینش لایه‌های داخلی لاستیک با هم تفاوت عمده دارند. در دسته‌ی بایاس این لایه‌ها طوری قرار می‌گیرند که نخ‌های آنها به‌صورت مایل با دایره‌ی مجازی و مرکزی لاستیک برخورد می‌کنند اما در دسته‌ی رادیال زاویه‌ی برخورد به نود درجه تنظیم می‌شود.

در طرح توجیهی تولید لاستیک خط تولید گستردگی خود را دارد اما با این حال پنج بخش عمده را برای آن در این طرح در نظر می‌گیریم:

 • آماده‌سازی مواد اولیه
 • آماده‌سازی عناصر لاستیک
 • مونتاژ لاستیک
 • پخت لاستیک
 • بازرسی

بخش آماده‌سازی عناصر لاستیک دارای زیرمجموعه‌هایی مانند اکسترودر، کلندر و بیدسازی است.

گستردگی تولید لاستیک در حدی است که نمی‌توان آن را به‌شکل کاملاً خودکار درآورد.

بازار لاستیک در اوایل سال ۱۴۰۰ افت تولید را تجربه کرده است اما این افت برای همه‌ی انواع لاستیک از لحاظ کاربری یکسان نیست. تولید برخی از انواع لاستیک بیش از نیاز بازار بوده است و برای همین امکان صادرات آنها در طرح توجیهی تولید لاستیک وجود دارد.

طرح توجیهی تولید آب معدنی

نوشیدن آب از فعالیت‌هایی است که کسی لازم نیست مهم بودن آن را برای ادامه‌ی حیات به ما نشان دهد.

حال که مصرف آب را در طول شبانه‌روز داریم فرصت مناسبی است تا این ماده را غنی‌تر کنیم و ترکیبات دیگر را هم به آن اضافه کنیم.

آب معدنی آبی است که ترکیبات معدنی را در خود دارد و می‌تواند نیا ما را به این ترکیبات رفع کند. آب معدنی که به‌صورت طبیعی وجود دارد منبع سالمی نیست. در این بین رودها به‌خاطر حجم و جریانی که دارند آلودگی بیشتری در محتویات آنها دیده می‌شود.

در فرآیند تولید آب معدنی چشمه را به‌عنوان منبعی که آلودگی کمی دارد انتخاب می‌کنیم. در این فرآیند آب معدنی طبیعی را تصفیه می‌کنیم. در طرح توجیهی تولید آب معدنی برداشت مستقیم از آب زیرزمینی توصیه نمی‌شود.

در طرح توجیهی آب معدنی کسب مجوزهای مربوطه اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند زیرا این خط تولید وابسته به منابع طبیعی است.

در خط تولید آب معدنی سه بخش تصفیه، تهیه‌ی بطری‌های آب معدنی پر و دسته‌بندی را در نظر می‌گیریم. در بخش تصفیه آب را از منبع طبیعی به مخازن هوایی یا زمینی انتقال می‌دهیم و با ته‌نشین کردن مواد سنگین، فیلتراسیون، بودهی و رنگ‌دهی مطلوب و اشعه‌ی UV آلودگی‌های آن را برطرف می‌کنیم. در بخش‌ تهیه‌ی بطری‌های آب معدتی پر دستگاه تری‌بلوک شاخص است. برای بسته‌بندی از پلاستیک شیرینگ استفاده می‌شود.

در مورد بازار و صادرات آب معدنی کسب اعتماد مشتری اهمیت خیلی زیادی دارد. در این مورد باید به مشتری نشان دهیم که محصول ما دارای منبعی طبیعی است و واقعاً «آب معدنی» را در اختیار او می‌گذارد.

با توجه به اینکه همیشه نیاز به منبعی تازه برای تأمین آب وجود دارد طرح توجیهی تولید آب معدنی ما را در مورد فروش محصولات امیدوار نگه‌می‌دارد.

نیروی متخصص ای‍ توجیهی در دسترس شماست

برای تهیه‌ی طرح توجیهی برای محصول خود اگر به ای‍ توجیهی مراجعه کنید از مشاوره‌ی تأمین مالی برای پروژه‌ی خود بهره‌مند می‌شوید. ای‍ توجیهی طرح‌های خود را ضمانت می‌کند و در مدت چهار ماه می‌توانید طرح‌های دریافتی را ارجاع دهید تا ویرایش شوند. طرح‌های این مجموعه مطابق با استانداردهای داخلی و خارجی است.

با عقد قرارداد با ای‍ توجیهی کار برای تهیه‌ی طرح توجیهی شما شروع می‌شود. تحویل کار ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد اما سرویس اورژانسی هم پیش‌بینی شده است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

در مورد تسویه‌حساب با ای‍ توجیهی لازم است بگوییم که ۳۰% به‌عنوان پیش‌پرداخت در ابتدای کار گرفته می‌شود.

نیروی‌ متخصص ای‍ توجیهی آماده است تا طرح توجیهی برای محصول شما را تهیه کند؛ طرحی که جامع خواهد بود و از نظر بازار، فنی و مالی اطلاعات و آمارهای دقیق و به‌روزی را گزارش می‌کند. با ای‍ توجیهی دردسر زیادی برای تهیه‌ی طرحی که سرمایه‌گذار را قانع کند ندارید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=73512

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. https://fa.wikipedia.org/wiki/طرح_کسب%E2%80%8Cوکار
  اطلاعات خوبی بود
  ممنونم از etojihi

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.