اخبار قیمت یوان چین | اقتصاد آفرین

اخبار قیمت یوان چین | اقتصاد آفرین
  • امروز : پنج شنبه - 4 مرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید چگونه با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شویم؟ + شرط عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید لحظه وحشتناک سقوط هواپیمای مسافربری در نپال + فیلم آخرین وضعیت بازسازی ورزشگاه آزادی + فیلم

جدول قیمت 3 روز اخیر یوان چین
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۸,۱۸۲۰.۰۰۰روز قبل
۸,۱۸۲۷۰۰.۸۵۲ روز پیش
۸,۱۱۲-۷۷.۰۰-۰.۹۵۳ روز پیش

اخبار قیمت یوان چین | اقتصاد آفرین

چیزی یافت نشد !

یوان، واحد پول رسمی کشور جمهوری خلق چین می‌باشد و یکی از ارزهای پرطرفدار و تاثیرگذار در جهان است. اخبار تغییرات ارزش و قیمت یوان چین توسط بسیاری از افراد جهان دنبال می‌شود. این ارز در تجارت بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌های جهانی می‌تواند نقش مهمی ایفاء نماید. با توجه به جایگاه چین به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان و داشتن یکی از مهم‌ترین بازارهای جهان، ارز این کشور در سراسر دنیا مورد توجه زیادی قرار دارد. تعداد زیادی از افراد به این کشور برای تجارت، خرید، گردش و تفریح، درمان و غیره سفر می‌کنند، که این موضوع باعث افزایش عملیات خرید و فروش این واحد پولی می‌شود. عوامل مختلفی می‌توانند ارزش و قیمت یوان چین را تحت تاثیر قرار دهند و دچار نوسان نمایند. با استفاده از اخبار طلا و ارز می‌توان تصمیمات خوب اقتصادی گرفت.

قیمت یوان چین

یوان چین چیست؟

یوان (Yuan) برخلاف تصور بسیاری از مردم، واحد اصلی محاسباتی برای پول رسمی چین، یعنی رنمینبی (Renminbi) می‌باشد. یوان برای اندازه‌گیری اجزای رنمینبی چینی استفاده می‌شود. اگرچه یوان یک واحد پایه از رنمینبی می‌باشد، اما در دنیا یوان آن را واحد پول کشور چین می‌دانند. در تجارت بین‌المللی و اقتصاد، یوان با علامت «CNY» و رنمینبی با علامت «RMB» نشان داده می‌شوند. امروزه، اسکناس‌های 1، 5، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ یوان در چین در حال گردش می‌باشند. برخی عوامل می‌توانند باعث نوسانات قیمت یوان شوند.

در اواخر قرن نوزدهم، یوان از اسپانیا به چین وارد شد. اسپانیا یکی از قدرت‌های اروپایی برجسته منطقه‌ای در آن زمان بود. یوان از دلار اسپانیایی مشتق شده است. بعد از معرفی یوان، بسیاری از بانک‌ها از جمله بانک امپراتوری چین، یوان را به صورت اسکناس و سکه چاپ و تولید کردند. بسیاری از مناطق چین سکه‌های خود را تولید می‌‌کردند که بسیار متنوع بودند. این امر تا زمان متحد شدن کشور در دوران پس از جنگ جهانی دوم و تاسیس بانک مرکزی چین ادامه داشت.

  • تاریخچه یوان چین

در دوره‌های پادشاهی کشور چین دارای واحدهای پولی مختلفی بود. واحد پول یوان در سال 1889 تحت تاثیر پول اسپانیایی «پزو» شکل گرفت و معرفی شد. در آن زمان، پزو به دلیل حضور اسپانیا در گوان و فیلیپین، در جنوب شرق آسیا گسترش یافته بود. سپس، در سال 1903، دولت شروع به صدور سکه‌های دیگر در سامانه پولی یوان کرد. این‌ سکه‌ها شامل سکه برنجی یک پول، سکه‌های مسی با ارزش‌های 2، 5، 10 و 20 و همچنین، سکه‌های نقره‌ای با ارزش‌های 1، 2 و 5 پول بودند.

یوان مدرن (CNY) که همچنین با نام رنمینبی (RMB) نیز شناخته می‌شود، با تاسیس بانک مرکزی چین در سال 1949 عرضه شد. رنمینبی به معنای «پول مردم» می‌باشد.

سرانجام، مجموعه چهارم یوان از سال 1987 تا 1997، همراه با توسعه سریع چین منتشر شد. افزایش فروش خرده‌فروشی در مناطق روستایی و شهری و باز شدن سیاست کشور، به اجرای اصلاحاتی که تاثیر مثبتی بر ارزش پول داشتند، کمک کرد. بنابراین، ارتقاء‌هایی در طراحی، سبک و تکنیک چاپ به روی رنمینبی اعمال شد.

عوامل موثر بر ارزش و قیمت یوان

نوسانات قیمت ارز یوان به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرایط اقتصادی و سیاسی چین به طور قابل توجهی می‌تواند بر قیمت یوان چین تاثیر بسزایی بگذارد. در عین حال، تغییرات در نرخ بهره، رشد اقتصادی، تجارت جهانی و حتی بحران‌ها و وقایع جهانی مانند تحریم‌ها و توافقات تجاری بین المللی می‌توانند سبب نوسانات شدید قیمت یوان شوند. این تغییرات و نوسانات می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی و تجاری جهانی داشته باشند و به چالش‌های جدی برای سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها منجر شوند.