آیا تغییرات قیمت بیت کوین می تواند بر قیمت اتریوم تاثیر بگذارد؟

آیا تغییرات قیمت بیت کوین می تواند بر قیمت اتریوم تاثیر بگذارد؟
  • امروز : پنج شنبه - 6 مهر - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 204

سرخط اخبار اقتصادی

نمایشگاه مصلی، تهران را قفل کرد / چمران کجاست؟ سازمان تامین اجتماعی متولی اصلی صنعت پالایش نفت کشور واکنش زاکانی به انتقاد هاشمی درباره راه‌اندازی قطار برقی در تهران سوگلی سایپا در سراشیبی / ریزش ۶۵ میلیون تومانی در بازار + جدول نرخ این واحدهای مسکونی متراژ بالا از میانگین منطقه پایین‌تر است + جدول قیمت خبر مهم وزیر اقتصاد درباره واردات خودرو / ورق ورود خودروی خارجی بر می گردد؟ وضعیت هوای این دو منطقه تهران قرمز است ادعای دولت رئیسی درباره رکوردشکنی رشد تولید نفت بعد از انقلاب عذرخواهی منظور از کشاورزان / وعده ناپایدار دولت به گندمکاران تنزل رتبه خودروهای کشور / ناامیدی از تحول در تولید خودروی ایرانی ۵۱ هزار میلیارد تومان در جیب سهامداران عدالت قیمت طلا امروز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ / طلای ۱۸ عیار چند؟ + فیلم تورم خوراکی در کدام استان‌ها کاهش یافت؟ ساماندهی استخدام کارکنان دولت منتفی شد؟ قیمت جدید خودروهای وارداتی +جدول چگونه چین می‌تواند در تله‌ای که ژاپن را گرفتار کرد نیفتد؟ اجاره هر متر این واحدهای مسکونی ماهی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است + جول قیمت دستور وزیر کار درباره پرداخت حقوق کارگران + فیلم قیمت طلای ۱۸عیار بازهم کاهش یافت پیش بینی خاندوزی از واردات خودرو افزایش شدید ارزش بیت‌کوین در راه است؟ / قیمت روز ارزهای دیجیتال اهدای زمین رایگان به ۲۵۰۰ خانوار تهرانی فوری/ واگذاری زمین رایگان به خانوارهای تهرانی + جزییات خبر مهم از واردات خودرو


15
اکسکوینو | خرید و فروش ارز دیجیتال

آیا تغییرات قیمت بیت کوین می تواند بر قیمت اتریوم تاثیر بگذارد؟

  • کد خبر : 367935
آیا تغییرات قیمت بیت کوین می تواند بر قیمت اتریوم تاثیر بگذارد؟
تغییرات قیمت بیت کوین منجر به ایجاد نوسانات مهم و تأثیرگذاری در بازار ارز دیجیتال خواهد شد.

تغییرات قیمت بیت کوین منجر به ایجاد نوسانات مهم و تأثیرگذاری در بازار ارز دیجیتال خواهد شد. چرا که بیت کوین جزء ارزهای مهم است و بررسی روند تغییرات و همچنین همبستگی آن با ارزهای دیگر اهمیت فوق العاده ای دارد. اهمیت این موضوع برای اقتصاددان‌ها و همچنین سرمایه گذاران در این عرصه بسیار بیشتر است. به طوری که ممکن است به علت بروز سقوط در هر کدام از ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران متحمل ضررهای زیادی شوند. به عنوان مثال در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱، بیت کوین تنها در چند دقیقه با یک سقوط ۷ درصدی مواجه شد. همین امر نمایانگر اهمیت بررسی قیمت لحظه ای بیت کوین خواهد بود.

چه عواملی باعث ایجاد نوسان در قیمت بیت کوین می شود؟

قبل از این که به بررسی تغییرات قیمت بیت کوین بر قیمت اتریوم بپردازیم، خوب است با علل ایجاد نوسان در قیمت بیت کوین بیشتر آشنا شویم. می‌توان گفت عدم رشد کافی پشتوانه‌ها و پایه‌های اصلی بازار دیجیتال از مهم ترین علل نوسان در این بازار هستند. چرا که ارزها هنوز به ارزش واقعی خود نرسیده اند و همین عامل سبب خواهد شد اتفاقات سیاسی و اقتصادی منجر به بروز تغییرات شدید در قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین شود. البته با توجه به پیش بینی‌های انجام شده، احتمالاً در آینده از شدت نوسانات کاسته خواهد شد.

از طرفی همه معامله گران و اقتصاددانان می‌دانند که قیمت ارزهای دیجیتال به طلا وابسته نیست. در واقع ارزهای دیجیتال را می‌توان هم رده با ارزهای فیات تصور کرد با این تفاوت که نوسان دلار در ارزهای فیات کمتر از تغییرات قیمت بیت کوین به دلار است. در ادامه به طور مختصر به بررسی عوامل مؤثر بر افزایش قیمت بیت کوین می‌پردازیم.

عرضه و تقاضا

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین مانند اکثر دارایی‌ها وابسته به میزان عرضه و تقاضاست. هرچند که برخلاف ارزهای فیات، میزان عرضه بیت کوین همیشه ثابت و مشخص شده است. اما در مقابل، میزان تقاضا برای بیت کوین نسبت به رمز ارزهای دیگر، در صدر قرار دارد. همانطور که می‌دانید افزایش تقاضا منجر به افزایش قیمت و در مقابل افزایش عرضه، باعث کاهش قیمت می‌شود. بر این اساس با افزایش میزان استخراج بیت کوین و همچنین عرضه آن توسط ماینرها، قیمت کاهش و در نتیجه میزان تقاضا از طرف سرمایه گذاران در این بازار افزایش پیدا می‌کند. در نهایت این افزایش تقاضا منجر به بالا رفتن قیمت بیت کوین می‌شود.

 عرضه و تقاضا

مقبولیت بیت کوین

همانطور که از اسم ارزهای دیجیتال مشخص است، این ارزها وجود فیزیکی ندارند و در واقع خرید و فروش آن‌ها به صورت دیجیتالی است. بنابراین مهم ترین عامل در حفظ حیات ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، میزان مقبولیت آن‌ها در بین سرمایه گذاران است. بنابراین با کاهش محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران به هر دلیل، قیمت آن نیز کاهش پیدا خواهد کرد. عکس آن نیز برقرار است یعنی در صورت افزایش محبوبیت، میزان قیمت ارز بالا می‌رود.

اخبار و رسانه‌ها

ارزهای دیجیتال همچنان برای سرمایه گذاران ناشناخته هستند و حتی افراد با سابقه در این عرصه نیز چندان تجربه ای ندارند. بر این اساس انتشار اخبار جهانی حتی کذب، اثرات مثبت و منفی خود را روی بازار و تغییرات قیمت رمز ارزها می‌گذارد.

گاهی اوقات انتشار گزارش‌های مربوط به مسائل سیاسی در یک کشور، روی قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال بروز جنگ بین اکراین و روسیه باعث سقوط قیمت بیت کوین تنها در چند ساعت شد.

تأثیر تغییرات قیمت بیت کوین بر ارزهای دیجیتال مختلف

قیمت ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی وابسته است. یکی از مهم ترین عوامل، تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین است. هرچند اگر این ارزها بتوانند در معاملات بازارهای دیجیتال به تعداد زیادی خرید و فروش شوند، به مرور از تأثیر بیت کوین کاسته می‌شود. بر این اساس اگر بتوان با زمان دادن به بازار ارزهای دیجیتال و همچنین پدید آوردن زیرساخت‌های قوی، فضایی را ایجاد کرد که سرمایه گذاران معاملات بلند مدت و ساده تر را تجربه کنند، میزان تأثیر نوسانات قیمت بیت کوین بر ارزهای دیجیتال دیگر کاهش پیدا خواهد کرد.

تأثیر تغییرات قیمت بیت کوین بر ارزهای دیجیتال مختلف

همبستگی بین ارزهای دیجیتال می‌تواند مثبت یا منفی باشد. در مواقعی هم که هیچ ارتباطی بین ارزها وجود ندارد، همبستگی برابر با صفر است. در بین ارزهای دیجیتال مختلف، برخی از آن‌ها با بیت کوین همبستگی بالا در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد دارند. از مهم ترین آن‌ها می‌توان به دش، اتریوم، مونرو، بیت کوین کش و (EOS) اشاره کرد.

می‌توان گفت به طور معمول همبستگی بیت کوین با ارزهای دیگر از نوع مثبت است، هرچند که در بین آن‌ها ارزهایی هم وجود دارند که با بیت کوین دارای همبستگی منفی هستند.ارزهای اتریوم، لایت کوین، ترون و ریپل ازجمله ارزهایی هستند که در سال ۲۰۲۰ تحت تأثیر تغییرات قیمت بیت کوین قرار گرفته اند.

به طور کلی در اکثر موارد، قیمت رمزارزها متأثر از قیمت بیت کوین هستند. از آنجایی که اطلاع از همبستگی ارزهای دیجیتال مختلف و همچنین بیت کوین برای سرمایه گذاران اهمیت فوق العاده ای دارد. شما می‌توانید قبل از سرمایه گذاری با انتخاب یک صرافی مطمئن، از قیمت بیت کوین لحظه ای و همچنین ارزهای دیجیتال دیگر اطلاع کسب کنید.

تأثیر تغییرات قیمت بیت کوین بر قیمت اتریوم

با توجه به مطالب فوق اگر قصد سرمایه گذاری در بازار‌های ارز دیجیتال را دارید، اطلاع در مورد قیمت هر کدام از ارزهای دیجیتال و همچنین دانستن جهت بازار بسیار مهم است. در بین ارزها، اتریوم از جمله نمونه‌‌هایی است که با قیمت بیت کوین همبستگی دارد. مشاهدات به دست آمده از بررسی ضریب همبستگی بین بیت کوین و قیمت اتریوم نشان می‌دهد که گاهی اوقات بین این دو ارز، همبستگی وجود دارد. البته در مواقعی هم بدون هیچ ارتباطی در کنار هم حرکت می‌کنند. در شرایطی که قیمت بیت کوین و اتریوم به صورت موازی و همزمان در حرکت بودند، روند تغییرات قیمت بیت کوین و اتریوم هم جهت بوده است.

نتیجه گیری

بیت کوین یکی از ارزهای مهم و پر اهمیت در بازار ارزهای دیجیتال است. تغییرات قیمت بیت کوین می‌تواند روی نوسانات دیگر ارزهای دیجیتال تأثیرگذار باشد. رمز ارزهای دیجیتال با یکدیگر رابطه همبستگی دارند و این همبستگی می‌تواند مثبت، منفی یا حتی صفر باشد. یکی از مهم ترین ارزهای دیجیتال که با قیمت بیت کوین همبستگی مثبت در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد دارد، ارز اتریوم است. با افزایش قیمت بیت کوین میزان قیمت اتریوم افزایش پیدا می‌کند.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=367935

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
  1. واقعا تحلیل حرفه ای بود، ممنون از تیم خوب اقتصاد آفرین و اکسکوینو بابت این مقاله ارزشمند

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.