اخبار قیمت یورو | اقتصاد آفرین

اخبار قیمت یورو | اقتصاد آفرین
  • امروز : پنج شنبه - 4 مرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید چگونه با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شویم؟ + شرط عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید

جدول قیمت 3 روز اخیر یورو در بازار آزاد
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۶۳,۲۵۰۵۰۰.۰۷روز قبل
۶۳,۲۰۰۳۵۹۰.۵۶۲ روز پیش
۶۲,۸۴۱-۵۹۹.۰۰-۰.۹۶۳ روز پیش

اخبار قیمت یورو | اقتصاد آفرین

14آبان

نگاهی به تاریخ دستمزد/ چرا دوباره «مزد منطقه‌ای»؟!

صد آنلاین خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان نگاهی به تاریخ دستمزد/ چرا دوباره «مزد منطقه‌ای»؟! را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

14آبان

افزایش قیمت دلار در مرکز مبادله ارزی امروز ۱۳ آبان ماه +جدول

خبرگزاری تسنیم خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان افزایش قیمت دلار در مرکز مبادله ارزی امروز ۱۳ آبان ماه +جدول را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

09آبان
فوری/ کرایه تاکسی‌های اینترنتی غیرقانونی شد؟ + جزییات

فوری/ کرایه تاکسی‌های اینترنتی غیرقانونی شد؟ + جزییات

فردای اقتصاد خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان فوری/ کرایه تاکسی‌های اینترنتی غیرقانونی شد؟ + جزییات را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

09آبان

گران‌ترین خودروی داخلی؛ قیمت تارا رکورد شکست + جدول

اقتصاد آنلاین خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان گران‌ترین خودروی داخلی؛ قیمت تارا رکورد شکست + جدول را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

09آبان

قیمت دلار و یورو امروز دوشنبه ۸ آبان/ دلار ارزان شد +جدول

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان قیمت دلار و یورو امروز دوشنبه ۸ آبان/ دلار ارزان شد +جدول را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

03آبان

قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه ۲ آبان/ دلار ثابت ماند +جدول

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه ۲ آبان/ دلار ثابت ماند +جدول را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

03آبان
شرط خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی

شرط خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی

خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان شرط خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

03آبان

قیمت جدید سراتو وارداتی اعلام شد + جدول آبان ۱۴۰۲

اقتصاد آنلاین خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان قیمت جدید سراتو وارداتی اعلام شد + جدول آبان ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

03آبان
اعلام قیمت دو محصول پرفروش سایپا در بازار

اعلام قیمت دو محصول پرفروش سایپا در بازار

خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان اعلام قیمت دو محصول پرفروش سایپا در بازار را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

03آبان

اثر آتش‌بس بر قیمت دلار و سکه

اکوایران خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان اثر آتش‌بس بر قیمت دلار و سکه را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

03آبان
برکناری سلاح‌ورزی از ریاست اتاق بازرگانی ایران/ جلسه تمام شد؟

برکناری سلاح‌ورزی از ریاست اتاق بازرگانی ایران/ جلسه تمام شد؟

خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت یورو با عنوان برکناری سلاح‌ورزی از ریاست اتاق بازرگانی ایران/ جلسه تمام شد؟ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

یورو واحد پول اتحادیه اروپا می‌باشد که پس از دلار آمریکا محبوب‌ترین ارز دنیا و دومین ارز پرمعامله در جهان است. ارزش و قیمت یورو نسبت به دلار تغییرات مختلفی را داشته است.، اما با این وجود از ارزهای مهم و پایدار در جهان محسوب می‌شود. این ارز در تجارت‌بین المللی و سرمایه‌گذاری‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اقتصاد جهانی بسیار موثر می‌باشد.

اخبار طلا، ارز و پول‌های خارجی در صدر اخبارهای پربازدید است. تغییرات قیمت یورو همواره مورد توجه بسیاری از مردم قرار دارد و افراد زیادی پیگیری اخبار این واحد پولی می‌باشند. در کنار دلار، خریدن یورو برای سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش دارایی خود گزینه‌ی منطقی می‌باشد. افراد زیادی برا تفریح و گردش، انجام فعالیت‌های تجاری، درمان و… اقدام به خرید و فروش یورو می‌نمایند.

در کشور ما هر فرد می‌تواند 500 یورو ارز مسافرتی یا دولتی برای کشورهای دارای ویزا و 300 یورو برای کشورهای بدون ویزا دریافت نماید. از طریق صرافی‌های معتبر نیز می‌توان یورو را به صورت آزاد خریداری نمود و به فروش رساند.

قیمت یورو

یورو چیست؟

یورو (Euro) واحد پول رسمی اتحادیه اروپا (EU) می‌باشد که توسط 19 کشور از 27 کشور عضو آن پذیرفته شده است. € علامت یورو می‌باشد. این پول جایگزین ارزهای اعضای اتحادیه اروپا و همچنین برخی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا شده است.

اتریش، بلژیک، قبرس، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که منطقه‌ی یورو را تشکیل داده‌اند و از یورو استفاده می‌کنند. آندورا، واتیکان، سان مارینو و موناکو، چهار کشور کوچک غیرعضو اتحادیه اروپا هستند که از یورو به عنوان ارز رسمی خود استفاده می‌کنند. همچنین، چندین کشور ارز خود را به یورو متصل کرده‌اند.

روی اسکناس‌های یورو هیچ شخصیت ملی مشهوری دیده نمی‌شود. به جای آن این اسکناس‌ها، نقشه اروپا، پرچم اتحادیه اروپا، پل‌ها، آسیاب‌ها، دروازه‌ها، پنجره‌ها و… را به تصویر کشیده‌اند که نماد وحدت اروپا می‌باشد. اسکناس‌های‌ یورو، هفت نوع با رنگ‌های مختلف می‌باشند که از  5 تا 500 یورو ارزش دارند. سکه‌های یورو نیز هشت نوع می‌باشند که ارزش‌ آنها از یک سنت تا دو یورو متغیر می‌باشد. این سکه‌ها در یک روی خود از طرح استانداردی برخودارند و در روی دیگر، طرح‌های مختلف بر روی آنها حکاکی شده است. این واحد پولی از ازرهای پایدار در جهان می‌باشد و بهاء و قیمت یورو نوسانات کمتری را تجربه نموده است.

  • تاریخچه یورو

در 1 ژانویه 1999، 11 کشور اتحادیه اروپا یورو را به عنوان ارز مشترک جدید خود معرفی کردند. یورو در ابتدا به عنوان یک ارز الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفت و سه سال بعد در سال 2002، اسکناس و سکه‌های یورو به جریان انداخته شدند. هم‌اکنون یورو به عنوان واحد پول 20 کشور اتحادیه اروپا و حدود 350 میلیون نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ارز از اهمیت بسیاری برخوردار است و بانک مرکزی اروپا برای حفظ ارزش آن تلاش زیادی می‌کند.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در سال 1998 برای نظارت بر ارز تاسیس شد. این بانک در فرانکفورت آلمان واقع شده است و رئیس آن که منتخب همه کشورهای عضو می‌باشد، برای یک دوره هشت ساله رهبری آن را برعهده می‌گیرد.

عوامل تاثیرگذار بر ارزش و قیمت یورو

با اینکه این واحد پولی از ارزهای پایدار محسوب می‌شود، اما برخی عوامل می‌توانند سبب نوسانات و تغییر قیمت یورو در بازار و جهان شوند. عواملی نظیره نرخ بیکاری، تورم، تحولات داخلی، منطقه‌ای و جهانی، جنگ‌ها، بدهی‌های کشور عضو، سیاست‌ها و تصمیمات دولت‌ها، وضعیت بورس و بازار سهام و خیلی عوامل دیگر، می‌توانند بر بهاء و قیمت یورو اثرگذار باشند و آن را افزایش و کاهش دهند.