طلا چگونه به وجود می‌ آید

طلا چگونه به وجود می‌ آید
  • امروز : پنج شنبه - 4 مرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید چگونه با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شویم؟ + شرط عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید


15
بورس گلدن آرت | خرید آنلاین طلا و سکه
طلا چگونه به وجود می‌ آید
  • کد خبر : 456935
  • 01 تیر 1403
طلا چگونه به وجود می‌ آید
بسیاری از کاربران این سوال را دارند که طلا چگونه به وجود می‌ آید و یا اینکه طلا در طبیعت چگونه یافت می‌ شود.

همانطور که احتمالا می ‌دانید طلا فلزی گرانبها است که در زبان فارسی به زر، فرانسوی به OR، انگلیسی به GOLD، آلمانی به GOLD، ایتالیایی به ORO و عربی به ذهب معروف است، در ادامه این مقاله کاربردی قصد داریم بررسی کنیم که طلا از چه روش‌هایی به وجود می‌ آید و طلا چگونه در طبیعت یافت می شود، اگر شما هم جز علاقه مندان به طلا هستید حتما ادامه این مقاله را مطالعه نمایید تا اطلاعات کافی در خصوص طلا را به دست آورید.

پیشنهاد ویژه: اگر به دنبال خرید طلای ارزان هستید، همین حالا با بورس سکه گلدن ارت تماس بگیرید. شماره تماس ها: ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۳ و ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۴. ما عرضه کننده انواع شمش و طلای ابشده با پک زربد هستیم.

طلا چیست

اگر بخواهیم که یک تعریف اولیه در مورد طلا داشته باشیم در این خصوص باید گفت که طلا یک عنصر شیمیایی است و به راحتی با رنگ فلزی زرد آن قابل تشخیص می‌ باشد، طبیعتا به دلیل کمیاب بودن طلا و مقاومت آن در برابر خوردگی، رسانایی الکتریکی، چکش خواری، شکل پذیری و زیبایی منحصر به فرد آن بسیار با ارزش و گرانبها است.

بسیاری از مردم این باورند و این اعتقاد را دارند که طلاها را بیشتر می‌ توان از معادن طلا و یا آب دریاها و اقیانوس‌ ها استخراج کرد، اما ما در بخش زیر به صورت علمی‌ تر دلایل به وجود آمدن طلا را به شما معرفی می‌ کنیم.

طلا چگونه بوجود می آید

در ابتدا می‌ خواهیم از نظر علمی و بر اساس نظریه دانشمندان بررسی کنیم که دقیقا طلا به چه شکلی به وجود آمده است، بر اساس نظریه دانشمندان تمام طلای روی زمین در برخورد ابرنواخترها و ستاره های نوترونی چه قبل از تشکیل منظومه شمسی اتفاق افتاده است به وجود آمده‌ اند، در این اتفاق طلا از نظر علمی در طول فرایند r تشکیل شده است، برخی از دانشمندان هم اعتقاد دارند که طلا در زمان شکل‌گیری سیاره به هسته زمین فرو رفته است.

البته شاید برایتان جالب باشد که از نظر تئوری امکان تشکیل طلا توسط فرایند های هسته‌ ای همجوشی، شکاف و تجزیه رادیو اکتیو نیز وجود دارد.

طلا از چه سنگی به دست می‌ آید

طلای بومی در میان کانی ‌های کوارتز، سولفید و پیریت به صورت ذرات میکروسکوپی یافت می ‌شود و به آن ذخایر رگه‌ ای کانسار طلا می ‌گویند، طلا در قطعات بزرگتر ناگت نام دارد که از طریق شست ‌و شوی سنگ‌ های دارای طلا و هوازدگی یا جوش خوردن و تجمع ذرات ریز عنصر طلا تشکیل می‌ شود.

در چه خاکی طلا یافت می‌ شود

به طور کلی جاهایی که رنگ خاک آن تیره باشد احتمال وجود طلا در آن مناطق بیشتر است، به عنوان مثال در مناطقی که خاک به رنگ تیره و حاوی ماسه‌های قهوه‌ای تیره یا سیاه است احتمال پیدا کردن طلا بیشتر است زیرا این خاک دارای مواد معدنی و فلزات سنگی مانند آهن و کوارتز می باشد.

به عنوان مثال در کشور ما بیشتر معادن طلا در استان سیستان و بلوچستان می‌ باشد که در این منطقه اگر تجربه سفر به این استان را داشته باشید خاک این استان این خصوصیات را دارد، و یا مثلا در کشور های همسایه در کشور افغانستان که خاک این کشور نیز در مناطق مختلف این خصوصیات را دارد معادن طلا زیاد مشاهده شده است.

پیشنهاد بررسی: یکی از سرمایه گذاری های خوب در حوزه طلا، خرید طلای است. برای خرید طلای حتما مقاله چگونه طلا را تشخیص دهیم را مطالعه کنید.

طلا در طبیعت چگونه یافت می‌ شود

در حالی که همجوشی هسته ‌ای در خورشید عناصر زیادی را می سازد، خورشید نمی‌ تواند طلا را سنتز کند.

انرژی قابل توجهی که برای ساختن طلا لازم است تنها زمانی اتفاق می ‌افتد که ستاره‌ ها در یک ابرنواختر منفجر شوند یا زمانی که ستاره ‌های نوترونی با هم برخورد می ‌کنند، در این شرایط عناصر سنگین از طریق فرآیند جذب نوترون سریع یا فرآیند r تشکیل می‌ شوند.

تشخیص سنگ طلا در کوه

بسیاری از کاربران این سوال را پرسیده اند که با توجه به حجم بالایی از معادن طلا که هم در بخش هایی از کشور ما و هم در دیگر کشور ها وجود دارد، در نتیجه چگونه می توان سنگ طلا را در صورت مشاهده آن در طبیعت به درستی تشخیص داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که برای تشخیص دادن درست سنگ طلا ابتدا آن را چندبار روی سنگ محک می ‌کشند و سپس آن را روی تیزاب می ‌کشند، بعد از انجام این کار اگر واکنشی ایجاد نشد، یعنی عیار تیزاب با عیار فلز طلا یکی است.

اگر اثر رنگ خطوط روی سنگ کمرنگ ‌تر شد، عیار فلز پایین ‌تر از عیار تیزاب است و اگر اثر خراشیدگی از روی سنگ حذف شد، یعنی آن فلز اصلا طلا نیست یا مقدار بسیار اندکی طلا دارد.

پیشنهاد ویژه: برای خرید مطمئن طلا حتما مقاله چگونه طلا بخریم که ضرر نکنیم را مطالعه کنید.

طلا به چه چیزی می ‌چسبد

از آنجا که طلا فلزی است که از نظر واکنش دهی و همچنین مغناطیسی خنثی است در نتیجه هیچ ماده‌ ای جذب آن نمی‌ شود، پس این نکته مهم را شما باید بدانید که در شرایط طبیعی هیچ ماده‌ای و هیچ چیزی توانایی جذب کردن طلا را نخواهد داشت.

طلا به چه چیزی واکنش نشان می‌ دهد

اولین چیزی که می‌ تواند به مرور زمان سبب تیره شدن طلا شود آب است، آب و البته تمامی انواع مایعات تاثیر منفی روی اکثر فلزات از جمله طلا دارند، در نتیجه افرادی که به طلا و زیورآلات علاقه زیادی دارند در زمان رفتن به استخر و یا حمام بهتر است که آن ها را همراه خود نبرند.

همچنین الکل هم می‌ تواند به مرور زمان باعث تخریب و آسیب زدن به طلا شود،  پس سعی کنید که برای ضدعفونی کردن از الکل بر روی طلاهای خود استفاده نکنید، در آخر باید بگوییم که بدترین چیزی که بیشترین آسیب را به طلا می‌ زند فلز جیوه است، قرار گرفتن طلا در معرض جیوه موجب می‌شود که هم طلا کدر شده و هم به مرور زمان به صورت کامل تخریب شود.

سنگ طلا در کجای ایران یافت می شود

در کشور ما بیشتر معادن سنگ طلا مربوط به استان های آذربایجان غربی، استان سیتان و بلوچستان و همچنین مقدار خیلی کمی هم در استان کرمان است، همانطور که پیش تر گفته شد بیشتر مناطقی که دارای خاک تیره تری هستند، در این مناطق امکان وجود سنگ طلا و معادن طلا بیشتر است.

پیشنهاد ویژه: اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار طلا هستید، حتما سری به بورس سکه گلدن ارت کرج نیز بزنید.

آدرس بورس سکه گلدن ارت کرج

بورس سکه گلدن ارت با پیش از دو دهه سابقه درخشان در این صنعت پر رونق و زیبا در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد.

آدرس: کرج، آزادگان، برج میلاد، طبقه همکف، بورس طلا، پلاک ۲

شماره تماس ها: ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۳ و ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۴

آدرس وب سایت بورس سکه: www.GoldenArt1.com

پیج رسمی بورس سکه گلدن ارت:

https://instagram.com/goldenartkaraj

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۲ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=456935

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
  1. ممنون از مقاله جالبتون، من خیلی برام جالب بود بدونم طلا چطوری به وجود میاد که انقدر گرونه قیمتش

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.