اخبار قیمت درهم امارات | اقتصاد آفرین

اخبار قیمت درهم امارات | اقتصاد آفرین
  • امروز : سه شنبه - 8 خرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 10

سرخط اخبار اقتصادی

“فولاد خزر” مطالبات کارگران را پرداخت کرد ثبات قیمت طلا همزمان با کاهش اندک شاخص دلار توقف ۵ ساعته پروازهای فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در روز چهاردهم خرداد ماه برنامه‌ریزی برای انجام ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران زورمان به شرکت هواپیمایی نمی‌رسد که نام مسافر را به فارسی درج کنند خط دهی طلا و دلار به بازار سکه رگبار و رعد و برق در شمال و شمال غرب کشور انتشار چهارمین مجموعه NFT کریستیانو رونالدو رشد ۲ روزه بازار ارز/ عامل کاهشی، سیگنال صعودی داد؟ چرا روند قیمت دلار و سکه در بازار برگشت؟ قیمت انواع مقاطع فولادی در ۷ خرداد ۱۴۰۳ + جدول مزایده عمومی فروش ۳۵ هزار تن لجن آهن‌اسفنجی فولاد هرمزگان شرکت «لکوموتیو ریل اروند» به سازندگان قطعات واگن پیوست بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از خط تولید ورق‌های فولادی مبارکه تأثیر ریسک‌های کلان بر دارایی‌های ریسکی اظهارات جدید منظور درباره نرخ ارز / افزایش ۳ برابری تخصیص ارز برای نیروهای مسلح در دولت سیزدهم رشد قیمت طلا پیش از انتشار داده‌‌های کلیدی از اقتصاد آمریکا قیمت پژو پارس LX و XU۷P +جدول تعداد مستاجران کشور به ۷ میلیون رسید نرخ قند و شکر در میادین تره بار سقف اجاره‌بها هفته آینده جمع‌بندی و ابلاغ می‌شود رشد اقتصادی سال گذشته ۵.۷ درصد شد عکس/ بازگشت آرامش به بازار طلافروشان برقراری پروازهای روزانه حج تمتع از ۶ استان کشور

جدول قیمت 3 روز اخیر درهم امارات (حواله)
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱۶,۰۵۰۷۰۰.۴۳19:02
۱۵,۹۸۰۲۴۰۱.۵روز قبل
۱۵,۷۴۰-۶۰.۰۰-۰.۳۹۲ روز پیش

اخبار قیمت درهم امارات | اقتصاد آفرین

14آذر

فوری / یارانه این افراد حذف می‌شود + فیلم

اقتصاد آنلاینایبنا خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان فوری / یارانه این افراد حذف می‌شود + فیلم را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

19مهر
شرایط فروش ویژه خودروی جدید چینی اعلام شد + قیمت قطعی

شرایط فروش ویژه خودروی جدید چینی اعلام شد + قیمت قطعی

اقتصاد صد خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان شرایط فروش ویژه خودروی جدید چینی اعلام شد + قیمت قطعی را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

19مهر

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۲/۰۷/۱۸

خبرگزاری تسنیم خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

14مهر
فوری/ دستور برخورد با فروش آیفون ۱۴ و ۱۵ در ایران + نامه

فوری/ دستور برخورد با فروش آیفون ۱۴ و ۱۵ در ایران + نامه

فردای اقتصاد خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان فوری/ دستور برخورد با فروش آیفون ۱۴ و ۱۵ در ایران + نامه را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

14مهر

قیمت درهم و دلار امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

04مهر

قیمت درهم و دلار امروز دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

24شهریور

قیمت درهم و دلار امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

10مرداد

قیمت درهم و دلار امروز سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

08مرداد

قیمت درهم و دلار امروز یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

07مرداد

قیمت درهم و دلار امروز شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

07مرداد

قیمت درهم و دلار امروز شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه قیمت درهم امارات با عنوان قیمت درهم و دلار امروز شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲ را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

درهم امارات به عنوان یکی از معتبرترین و باارزش‌ترین واحدهای پولی در جهان، به ویژه در منطقه خاورمیانه، شناخته می‌شود. اخبار مرتبط با خرید و قیمت درهم امارات توسط بسیاری پیگیری و دنبال می‌شود. افراد زیادی به منظور سرمایه‌گذاری و حفظ دارایی‌های خود، این واحد پولی را خریداری می‌کنند. با توجه به روابط تجاری قوی بین این کشور و ایران، برخی از افراد برای انجام تجارت، بازرگانی و کارهای دیگر، به خرید واحد پولی اماراتی می‌پردازند. همچنین، مسافران زیادی هر ساله به منظور گردشگری و اهداف دیگر به این کشور سفر می‌کنند و به همین دلیل واحد پولی کشور امارات را تهیه می‌نمایند.

قیمت درهم امارات

درهم امارات چیست؟

درهم امارات متحده عربی (AED) واحدی پول کشور امارات می‌باشد. 1 درهم برابر 100 فلس است. این واحد پولی از قوی‌ترین واحدهای پولی خاورمیانه می‌باشد و بسیار معتبر است. 1 دلار آمریکا معادل 3.6725 درهم امارات می‌باشد.

درهم امارات برای اولین بار در تاریخ ۱۹ مه ۱۹۷۳ وارد اقتصاد شد و به گردش درآمد. قبل از آن تاریخ، ریال قطر و ریال دوبی از سال ۱۹۶۶ در تمامی امارات به استثنای ابوظبی (جایی که در آن دینار بحرین استفاده می‌شد)، در گردش بودند.

اسکناس‌های درهم به صورت 5، 10، 20، 50، 100، 200، 500 و 1000 درهم موجود می‌باشد. ارزش سکه‌ها هم به ترتیب 1، 25 و 50 فلس است. بانک مرکزی امارات متحده عربی اسکناس‌های کشور را منتشر می‌کند. به منظور مبارزه با جعل، در اسکناس این کشور از چندین نقش‌آب (واترمارک) استفاده می‌شود. از جمله آنها می‌توان به نشان ملی که در جلوی هر اسکناس ظاهر می‌شود، اشاره کرد.

اخبار طلا، ارز و پول در کشور ایران توسط افراد زیادی جهت خرید کردن یا رفتن به مسافرت پیگیری می‌شود. در کشور ما، حدود 500 یورو برای مسافرانی که به کشورهای نیازمند ویزا سفر می‌کنند، به‌عنوان ارز مسافرتی پرداخته می‌گردد. این مبلغ برای سفر به کشورهای بدون ویزا در حدود 300 یورو می‌باشد. این مبلغ ممکن است به صورت یورو به مسافران پرداخت شود یا معادل آن به ارزهای دیگر پرداخت شود. همچنین، می‌توان به صورت آزاد نیز اقدام به تهیه‌ی درهم امارات از بازار و صرافی‌ها نمود که در اینصورت، برای خرید درهم امارات نیاز به پرداخت مبلغ بیشتری می‌باشد؛ زیرا نرخ قیمت درهم امارات در بازار آزاد بیشتر از نرخ دولتی آن می‌باشد.

عوامل موثر بر ارزش و قیمت درهم امارات

عوامل زیادی وجود دارند که بر ارزش و قیمت درهم امارات اثر‌گذارند و آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. این واحد پولی از پایه قوی و پایداری برخوردار می‌باشد و تغییرات نسبتا کمی را تجربه کرده است. با این حال، برخی عوامل می‌توانند بر آن اثرگذار باشند. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌شود:

  • سیاست‌های پولی و مالی: سیاست‌های پولی در کنار نرخ بهره‌، می‌توانند بر واحد پول کشور امارات اثرگذار باشند.
  • تولید نفت: این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در جهان می‌باشد. لذا، هرگونه تغییر در قیمت و تولید نفت می‌تواند بر درهم امارات موثر واقع شود.
  • رویدادهای سیاسی و اقتصادی: تنش‌ها، درگیری‌ها و رویدادهای سیاسی و اقتصادی داخلی، منطقه‌ای و جهانی می‌توانند سبب کاهش ارزش درهم امارات شوند.
  • شاخص‌های اقتصادی: تورم، بیکاری، میزان رشد اقتصادی و سایر شاخص‌های دیگر، در کاهش و افزایش بها و قیمت درهم امارات نقش مهمی را ایفاء می‌کنند.