کمپرسور اسکرو چه مشخصاتی دارد: فروشگاه مکانیکا

کمپرسور اسکرو چه مشخصاتی دارد: فروشگاه مکانیکا
  • امروز : یکشنبه - 10 مهر - 1401
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

خوابی که عربستان برای بازارهای منطقه دیده خروج ارتش از بهشت زهرا(س) خیزش قیمت دلار و سکه در بازار رانا پرواز کرد؛ تیبا ریخت/آخرین قیمت کوییک، پراید و سمند قیمت هر کیلو برنج پاکستانی / از این گرانتر نخرید سکوت مرموز پاییزی در بازار کلیدی اقتصاد افزایش ظرفیت حمایت از گزارشگران فساد به‌زودی قیمت دلار و سکه در مسیر صعود کارمزد چه وام هایی صفر می شود ؟ شرکت‌های خارجی چند ملیتی در بازار قاچاق سیگار مولوی چه می‌کنند؟ پیش‌بینی بورس فردا ۱۰ مهرماه / حذف رنگ سبز از نقشه بازار سهام قیمت جدید آجیل و خشکبار + جدول سکوت سه بازار مهم در ابتدای پاییز نفت‌دزدی ده ها برابر شد مهلت یک ماهه دستگاه‌ها برای آزادسازی وثیقه سهام شرکت‌های دولتی حمله رئیس‌جمهور ترکیه به پوند انگلیس اختلال در بازار خودرو + جدول قیمت چراغ سبز زاکانی به تخلفات ساختمانی قیمت جدید گوشت قرمز اعلام شد حمل و نقل تهران به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد قیمت جدید روغن خوراکی در بازار+جدول اثر معکوس مالیات ستانی از بازار ملک پادگان ساصد خانه تهرانی می شود توازن قرمزها و سبزهای رمزارزی

40
کمپرسور اسکرو یکی از دستگاه های صنعتی به شمار می رود که از مزایای آن می توان در صنایع مختلف استفاده نمود.

کمپرسور اسکرو چه مشخصاتی دارد: فروشگاه مکانیکا

  • کد خبر : 115544
  • 01 خرداد 1401 - 3:55
کمپرسور اسکرو چه مشخصاتی دارد: فروشگاه مکانیکا
عملکرد اصلی این دستگاه بر پایه حرکت دوار در دو جهت مخالف می باشد. به دنبال این حرکت، فشار و دمای هوا افزایش می یابد و شاهد متراکم سازی سیالات گازی خواهیم بود. به طور کلی از کمپرسورهای اسکرو در صنایع بزرگ بهره گرفته می شود و اکثر این دستگاه ها دارای قطعات یکسانی هستند.

کمپرسور اسکرو از جمله دستگاه هایی است که جهت متراکم سازی سیالات گاز و هوا مورد استفاده قرار گرفته می شود. خرید کمپرسور اسکرو با هدف افزایش سطح رفاه زندگی انسان ها صورت می گیرد. به نوعی صنایع مختلف با هدف تسریع بخشیدن به یک فعالیت و تولید یک کالا از مزایای دستگاه های کمپرسور اسکرو استفاده می نمایند. به دلیل اهمیت کاربردی که این دستگاه دارد، فروشگاه مکانیکا این مقاله را گردآوری نموده است تا شما مخاطبان گرامی بتوانید سطح اطلاعات خود را نسبت به نحوۀ عملکرد و مزایای کاربرد کمپرسورهای اسکرو آشنا سازند.

اهمیت خرید کمپرسور اسکرو و اجزای آن

در حال حاضر توسط شرکت های معتبر شاهد عرضۀ انواع کمپرسور اسکرو با ظرفیت های متفاوت می باشیم. هدف از فروش کمپرسور در مدل های مختلف، این است که بتوان متناسب با صنایع مختلف و میزان ظرفیت مورد نیاز، دستگاه مناسبی را استفاده نمایند. علت استقبال گسترده از کمپرسور اسکرو این است که نقش اساسی در عملکرد سیستم های الکترونیکی صنعتی دارد. در واقع امکان استفاده متوالی و طولانی مدت از دستگاه های کمپرسور اسکرو وجود دارد. در بسیاری از صنایع می توان کاربرد گستردۀ کمپرسورها را ملاحظه نمود. این دستگاه ها در لیست کارآمدترین کمپرسورهای اسکرو قرار گرفته می شوند. اگر در صدد برای خرید این دستگاه می باشید، پیشنهاد می کنم تا انتهای پُست ما را همراهی کنید چون با جزئیات بیشتر به این دستگاه و نحوۀ عملکرد آن ها می پردازیم.

کمپرسور اسکرو دارای مکانیزیمی است که با استفاده از دو روتور مارپیچ مانند به صورت دوار فرآیند متراکم سازی هوا را انجام می دهد. به صورت مداوم و مستمر اقدام به تولید هوای فشرده می نماید. از اجزای اصلی اکثر کمپرسورهای اسکرو می توان به موتور، روتور، فیلتر هوا، فیلتر روغن، بلبرینگ، دریچه های مکش، دریچه های تخلیه، مخزن ذخیره سازی، بخش کنترل سیستم، جدا کننده ها، پیچ، واشر، مهره، آنلودر، کابینت کمپرسور، برج کربن فعال، رادیاتور، هوسینگ، الکتروموتور و … اشاره نمود. در زمان خرید کمپرسور اسکرو می بایست میزان ظرفیت مخزن هوای فشرده، قدرت موتور و نوع آن را در نظر داشته باشید که البته در حال حاضر می توانید با کارشناسان فروش مکانیکا مشورت بگیرید.

شیوۀ عملکرد کمپرسور اسکرو

با توجه به مطالب مذکور، کمی با نحوۀ کارکرد کمپرسورهای اسکرو آشنا شده اید و این که هدف از به کارگیری این دستگاه، تهیۀ سیالات فشرده برای سیستم های صنعتی مختلف می باشد. در چنین دستگاه هایی با چرخیدن موتور، قطعات روتور نیز با حرکت دوار خود، دندانه ها با یکدیگر درگیر می کنند و اجرای چرخش حلزونی در محفظه باعث ساکشن و یا مکش هوا و سیالات به داخل بخش فشرده سازی می گردد. مخزن هوای فشرده به قسمت دهانۀ ورودی لولۀ مکنده متصل می باشد و به واسطۀ پورت های مخصوص به محفظۀ بزرگ تری متصل می گردد و در انتها جریان هوای متراکم از دهانۀ خروجی عبور می کند.

به طور کلی طراحی و ساخت دستگاه های کمپرسور اسکرو در دستۀ ماشین آلاتی با ویژگی جا به جایی مثبت و دورانی شکل می باشد و به همین دلیل دارای کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف می باشند. قطعاً با کسب اطلاعات دقیق در خصوص نحوۀ کارکرد این دستگاه، راحت تر می توانید اقدام به خرید کمپرسور اسکرو با ظرفیت مناسب نمائید. در همین راستا فروشگاه مکانیکا شما را برای مطالعۀ ادامۀ مقاله راهنمایی می کند.

کمپرسور اسکرو اربیت ایر Orbit Air

معرفی دسته بندی های اصلی کمپرسور

دستگاه کمپرسور بر اساس نحوۀ انتقال انرژی به سیال در دو دستۀ اصلی کمپرسور داینامیک و کمپرسور با جابجایی مثبت تقسیم بندی می شوند، که البته هر کدام از دسته ها شامل مدل های مختلفی هستند و در ادامه به جزئیات دقیق آن می پردازیم. کمپرسورهای داینامیک به حالت دائمی انرژی را انتقال می دهند ولی کمپرسورها با جابجایی مثبت به صورت متناوب عمل می کند.

به طور کلی میزان قدرت تراکم کمپرسورهای جابجایی مثبت از مدل داینامیک بیشتر است و شامل دو حالت رفت و برگشت و یا دوار می باشند. بدیهی است با توضیحاتی که در مطالب فوق بدان اشاره نمودیم، خرید کمپرسور اسکرو به دلیل خاصیت جابجایی مثبت و حالت دورانی که از آن برخوردار می باشد، صورت می گیرد. ضمن آنکه این دستگاه کمپرسور قابلیت محصورسازی یک حجم معینی از گازهای فشرده را دارند. کمپرسور اسکرو در دهۀ ۱۹۳۰ میلادی، هنگامی که یک کمپرسور چرخشی قدرتی با حجم بالا نیاز بود، توسط مهندسین ساخته شد. دستگاه های کمپرسور اسکرو با عنوان کمپرسور پیچ دوار نیز شناخته شده و از جمله کمپرسورهای گازی و یا متراکم کنندۀ هوا با مکانیزم جابجایی مثبت دوار محسوب می شوند.

تفاوت عمدۀ کمپرسور اسکرو با دیگر انواع کمپرسور

با توجه به بخش فوق، عملکرد دستگاه های کمپرسور اسکرو نسبت به کمپرسورهای پیستونی و روتاری بهتر است چون نیاز به حجم حداقل مصرف برق می باشد. ضمن آنکه دارای حداقل لرزش و صدا با طول عمر بالا است. به همین دلیل کمتر دچار آسیب دیدگی می شود و از مزایای عمدۀ دستگاه های کمپرسور اسکرو به شمار می رود. البته این مدل دستگاه های کمپرسور اسکرو دارای قیمت بالاتری هستند و در صورت لزوم هزینه های نگهداری آنها بیشتر خواهد بود. عمدتاً جهت به کارگیری در دستگاه های بزرگ از مزایای کمپرسورهای اسکرو روغنی استفاده می شود که فرآیند خنک کردن را روان تر انجام دهند.

موارد کاربرد کمپرسورهای اسکرو

دستگاه های کمپرسور اسکرو را می توان در پیرامون خود از جمله صنایع هوایی، صنعت خودروسازی، سیستم های تهویه و تأسیسات ساختمانی ملاحظه نمود. به طور کلی متناسب با حجم کار در ابعاد و ظرفیت های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند. اگر در تلاش برای خرید کمپرسور اسکرو می باشید، بررسی مشخصات فنی دستگاه و میزان ظرفیت مخزن و قدرت موتور آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعاً بیش از گذشته کاربرد این دستگاه های کمپرسور در صنایع الکترونیکی، ساخت ماشین آلات صنعتی، صنایع شیمیایی، پالایشگاه های نفت و گاز، صنعت شیلات، صنعت هواپیمایی، صنایع تولید مواد غذایی، طراحی تأسیسات صنعتی و… بیشتر مشاهده می شود.

کمپرسور اسکرو کمپیر CompAir

با توجه به اینکه دستگاه های کمپرسور اسکرو در دو دستۀ اصلی کمپرسور اسکرو روغنی و بدون روغن ساخته می شوند. در نتیجه پیش از خرید کمپرسور اسکرو با ظرفیت مناسب می توانید با مرکز فروش مکانیکا تماس حاصل فرمائید. پس از مشورت با افراد متخصص با آسودگی خاطر می توانید متناسب با سیستم های مختلف، کمپرسور استاندارد با بازدهی بالا تهیه نمائید. پیش از تهیۀ کمپرسور می توانید اطلاعات جامعی در خصوص مشخصات فنی و قیمت کمپرسور اسکرو بدست آورید. از ویژگی های بارز دستگاه های کمپرسور اسکرو روغنی می توان به تسریع خنک کنندگی سیستم، روان کاری، آب بندی اصولی و پخش کردن صدا اشاره نمود. عملکرد این دستگاه کمپرسور تزریقی همانند عملیات ایزوترمال می باشد.

امیدواریم مطالبی که از ابتدا در این مقاله به صورت اختصاصی به آنها اشاره نمودیم، توانسته باشد برای شما مفید واقع گردد و بر اطلاعات شما در خصوص این دستگاه افزوده باشیم. بدین ترتیب هنگام خرید کمپرسور اسکرو از طریق فروشگاه مکانیکا اطلاعات تخصصی بیشتری نسبت به این دستگاه دارید.

https://mekaniikka.com/

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=115544

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
  1. خرید کمپرسورهای اسکرو از mekaniikka را هم تخفیف بزارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.