کاربردهای مهم گرمایش تابشی را بشناسید

کاربردهای مهم گرمایش تابشی را بشناسید
  • امروز : سه شنبه - 7 آذر - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 233

سرخط اخبار اقتصادی

مردم با ابزارهای جدید بازار سرمایه مدیر پروژه‌های نیمه تمام دولتی می‌شوند تاکسی برقی کدام شهرها فعال می‌شود؟ بورسی‌ها در خواب زمستانی یا منتظر فرصت؟ آغاز فرآیند ورود سرمایه شرکت‌های عربی به ترکیه مقصران آلودگی هوا دستگیر می‌شوند یارانه دارو در سال آینده چگونه پرداخت می‌شود؟ اثر توافق ونزوئلا و آمریکا بر صادرات نفت ایران غوغای صف فروش‌ها در بورس / منفی پشت منفی حقوق واقعی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟ / فشار مالیات بر چه گروه‌هایی است؟ تحول در حمل‌و نقل شهر تبریز با مشارکت گروه بهمن آغاز فروش نقد و اقساطی ۲ خودرو جک J4 و کی ام سیT8 از سوی کرمان موتور ویژه آذر ۱۴۰۲ بهره برداری فولاد خوزستان از یک پروژه و توقف تولید شمش فولادی در «فروی» اعلام زمان پرداخت وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی / این متقاضیان آماده معرفی به بانک هستند + فیلم درس‌های تاریخی تورم برای کشورها هشدار؛ اگر گوشی سامسونگ دارید فعلا اندروید ۱۴ را نصب نکنید! + لیست قیمت انواع گوشی سامسونگ قیمت تخم‌مرغ از ۵ هزار تومان فراتر رفت + جدول این وام ۳۰۰ میلیونی را عین آب خوردن بگیرید / وام ازدواج چقدر افزایش یافت؟ تامین انرژی، مهمترین چالش معادن یک روزه گواهینامه موتورسیکلت بگیرید/ کاهش ۶۰ درصدی هزینه دریافت این گواهینامه این خودرو لاکچری در یک هفته ۱۰۰ میلیون گران شد افزایش ظرفیت گرمخانه ها ؛نهایی شدن برنامه عملیاتی ساماندهی آسیب های اجتماعی ۶ ساعت پرتصادف در تهران اعلام شد عدد پیشنهادی افزایش حقوق پایین است / مجلس قطعا سقف افزایش حقوق را بالا می‌برد ۸۰ همت مالیات سنوات گذشته وصول شد/ رشد ۳ برابری اخذ مالیات با بررسی حسابهای بانکی


51

کاربردهای مهم گرمایش تابشی را بشناسید

  • کد خبر : 236337
کاربردهای مهم گرمایش تابشی را بشناسید
سیستم گرمایش تابشی روشی مطمئن و امن برای تامین نیاز گرمایشی در طول زندگی بشر می باشد. سیستم های گرمایشی تابشی بارزترین نمود تقلید بشر از پدیده های طبیعی می باشد.

محصولات گرمایشی در هوای سرد پاییزی و زمستانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین راهکار نیز استفاده از سیستم گرمایش تابشی گرماسازه شرق با بالاترین بازدهی و راندمان است.

سیستم گرمایش تابشی روشی مطمئن و امن برای تامین نیاز گرمایشی در طول زندگی بشر می باشد. سیستم های گرمایشی تابشی بارزترین نمود تقلید بشر از پدیده های طبیعی می باشد. بزرگترین منبع ایجاد کننده گرما با استفاده از تابش مستقیم انرژی ستاره بزرگ و عظیم خورشید می باشد.

استفاده از سیستم گرمایش تابشی گرماسازه شرق در فضاهایی که نیاز به رعایت مستمر نکات ایمنی در آنها مشاهده می شود مناسب تر است. برای مثال در اغلب موارد کارخانه و یا شرکت بازرگانی در طی بازه ی زمانی مشخص اقدام به ذخیره محصولات خود در انبارها می نمایند. این امر باعث می شود تا فضای انبار برای بروز حوادثی مانند آتش سوزی مهیا باشد. انتخاب مناسب ترین نوع گرمایش انبار که کمترین میزان ریسک را برای اینگونه فضاها ایجاد نماید برای کاربران سیستم های گرمایشی بهترین روش محسوب می گردد.

معرفی سیستم گرمایشی تابشی

سیستم گرمایش تابشی دارای دو مدل موضعی و مرکزی می باشد. همانگونه که از نام آن نیز مشخص است در مدل گرمایش تابشی موضعی در فضای تعیین شده برای ایجاد گرما به طور معمول چند دستگاه مستقل برای فعالیت نصب می گردد. این در حالی است که در مدل مرکزی سیستم با استفاده از مرکزیت موجود برای سیستم گرمایشی کنترل و فعالیت می نماید.

در سیستم گرمایشی گرماسازه شرق نوع فعالیت به این شکل می باشد که گرمای ساطع شده از دستگاه که به وسیله ماده قابل اشتعال در اثر احتراق داخلی تولید شده است از طریق لوله های موجود در سیستم تابش و توسط اجسام موجود در آن فضا دریافت می شود. این عمل یعنی تولید و تابش گرما به محیط در کمترین زمان توسط سیستم گرمایش تابشی به وقوع می پیوندد. این امر به کاربر امکان می دهد تا به راحتی از این سیستم برای گرمایش سوله، انبار، گلخانه استفاده نماید و حتی از هیتر فضای باز جهت گرمایش رستوران ها نیز بکار ببرند. اکنون کاربردهای مهم این سیستم گرمایشی را با هم مرور می کنیم:

گرمایش انبار

همانگونه که به آن نیز اشاره نمودیم فرایند گرمایش انبار مستلزم توجه و دقت بالایی می باشد. انبارها مکان هایی هستند که دارای استعداد بالقوه ای در جذب حریق و آتش می باشند. در نتیجه نیاز است تا کاربران سیستم های گرمایشی توجه بیشتری به انتخاب بهترین نوع سیستم گرمایشی در فضای انبارها داشته باشند. انبارها دارای فضاهایی وسیع می باشند. این امر سبب می شود تا توزیع گرما در این محیط ها به صورت کاملا یکنواخت حاصل نشود. استفاده از سیستم های همرفتی در اینگونه فضاها چندان کاربردی نمی باشد. کاربران سیستم گرمایشی در انبارها می توانند از سیستم هایی که به صورت متمرکز بر روی نقطه ای خاص تولید گرما می نمایند استفاده کنند. این امر حتی می تواند از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری نماید.

سیستم گرمایش تابشی در گرمایش سوله

گرمایش سوله 

در اولین قدم برای انتخاب سیستم گرمایش سوله نیاز است تا کاربر برای خود هدف از وجود سوله را تعیین نماید. برای مثال کاربر مشخص نماید که این سالن های بزرگ و عظیم برای تولید محصولات و فراورده های دامی و کشاورزی احداث شده است و یا تنها به منظور ذخیره سازی مواد تولید شده است. تعیین نوع کاربرد سوله در تعیین نوع سیستم گرمایشی بسیار موثر می باشد. برای مثال افزایش ناگهانی و شدید دما در محیطی که به منظور ذخیره سازی مواد شیمیایی احداث شده است اشتباهی بزرگ می باشد.

در این چنین شرایط بهترین انتخاب سیستم های گرمایش تابشی گرماسازه شرق می باشد که با انتقال دما در محدوده ای خاص مانع از افزایش ناگهانی دما در کل مجموعه می شود. البته باید توجه نمود که به دلیل اینکه در سیستم های گرمایش تابشی امکان جابجایی دما وجود ندارد در نتیجه گرما به راحتی به تمام قسمت های سوله انتقال داده نمی شود.

گرمایش گلخانه

یکی از محیط هایی که نیاز است تا به طور مداوم از نظر گرمایش و سرمایش رصد شود فضای گلخانه های کشاورزی می باشد. انتخاب بهترین سیستم گرمایش گلخانه نیاز به شناخت حداقلی از این فضاها نیاز دارد. گرمایش تابشی که فرایندی مشابه با خورشید را دارد یکی از گزینه های مطرح در امر گرمایش گلخانه محسوب می شود. سیستم های گرمایش تابشی با تبدیل سوخت های فسیلی و برقی به گرما سبب تابش مستقیم این انرژی تولید شده و در نهایت انتقال آن به محیط می شوند. این سیستم های گرمایشی کمترین عوارض زیستی را در محیط حاصل می نمایند. همچنین با سیستم متفاوت در تولید انرژی سبب کاهش میزان اکسیژن در محیط نمیشوند.

استفاده از گرمایش تابشی در گرمایش گلخانه

شما با استفاده از هیتر تابشی در امر گرمایش سوله، انبار و گرمایش گلخانه ها می توانید از مزایای فراوان این سیستم ها بهره ببرید. تولید گرما در کمترین زمان ممکن، پایین بودن هزینه های تعمیر و نگهداری نسبت به سایر روش های گرمایشی و در نهایت امکان استفاده از این محصولات در فضاهای باز از جمله مزایای کاربرد اینگونه سیستم های گرمایشی می باشد. یکی از معتبرترین برندها در زمینه تولید سیستم های گرمایش تابشی برند گرماسرماسازه شرق می باشد.

این شرکت با تولید محصولات با کیفیت قادر است نیاز گرمایشی در اغلب فضاهای مسکونی و تجاری را برای کاربران سیستم های گرمایشی تامین نماید. یکی از افتخارات این شرکت این است که در کمترین و بدون کوچکترین پرتی فضا قادر می باشد تا نیاز گرمایشی محیط مورد نظر شما را تامین نماید. استفاده از قطعات با کیفیت یکی از مهمترین فاکتورها و شاخص هایی است که تاثیر زیادی بر روی قیمت گرمایش تابشی میگذارد. شرکت گرماسازه شرق جهت ساخت این محصول گرمایشی از قطعات باکیفیت و مرغوبی استفاده کرده است و بیشترین میزان رضایت از مشتریان را از آن خود کرده است.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از جزئیات و خرید، می‌توانید با شماره های ۳۸۴۸۲۲۷۳-۰۵۱ و ۲۲۰۳۲۰۰۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=236337

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 5
  1. ممنون بابت اطلاعات خوبتون…

  2. سلام. من از این دستگاه گرمایشی در رستورانم استفاده کردم و بسیار دستگاه خوب و کاربردی هست. به دیگران هم پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنید پشیمون نمیشید.

  3. این سیستم گرمایشی عالیه. فرقی نمی کنه برای کجا استفاده بشه. مهم اینه خیلی به صرفه است و مصرفش پایینه.

  4. برای مرغداری هم جواب میده ؟ منظورم اینه کاربرد داره؟

  5. بله میتوان برای مرغداری و حتی دامداری هم استفاده کرد.

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.