اقدامات شرکت بین‌المللی سیمان ساروج بوشهر در حوزه محیط‌ زیست

اقدامات شرکت بین‌المللی سیمان ساروج بوشهر در حوزه محیط‌ زیست
  • امروز : یکشنبه - 6 خرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 12

سرخط اخبار اقتصادی

آخرین قیمت ارزهای مبادله‌ای/دلار رشد کرد+ جدول جزئیات حراج بیست‌ونهم شمش طلا امروز ۶ خرداد ۱۴۰۳ استفاده از تمام ظرفیت ها برای توسعه و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی کارنامه دانش آموزان ابتدایی در مای مدیو در تحریم و بدون امتیازدهی به غرب هم می‌توان صنعت نفت را بین‌المللی کرد متوسط رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص به ۳.۷٪ رسید انگشتر های جدید ۱۴۰۳ گالری طلا سنجاق عملکرد اتریوم پس از تأیید ETF این ارز دیجیتال چقدر ارز به دارو در سال ۱۴۰۲ رسید؟/ ارز تخصیص یافته کفاف کشور را می‌دهد؟ استانبول خمار پاستور شد قیمت دلار از طلا و سکه عقب افتاد؟ ثبت رکورد تولید روزانه و ماهانه در شرکت فولاد اکسین خوزستان قرعه کشی بین متقاضیان خودروهای برقی/ ۱۰ هزار خودرو تحویل می شود قیمت انواع مقاطع فولادی در ۵ خرداد ۱۴۰۲ / بازار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد ویسی: مُردیم تا بردیم علی امیری سکاندار فوتسال فولاد هرمزگان شد چند نکته درباره برداشتن خال بدن تعرفه واردات آیفون در صورت لغو ممنوعیت تعیین شد فهرست ۷۵۰ اولویت واردات اعلام شد ارز ۴۲۰۰ دارو، خوب یا بد؟ ریزش قیمت طلا و سکه در تهران پیش‌بینی سایت کیتکو از روند قیمت طلا خرید آنلاین گوشت قرمز از میادین تره بار افزایش قیمت اجاره‌بها در قراردادهای مسکن


14
سلامت، محیط زیست و پایداری - رویداد ملی
اقدامات شرکت بین‌المللی سیمان ساروج بوشهر در حوزه محیط‌ زیست
  • کد خبر : 355319
  • 24 مرداد 1402
اقدامات شرکت بین‌المللی سیمان ساروج بوشهر در حوزه محیط‌ زیست
کمپین اطلاع‌رسانی “برای آینده اقدام می‌کنیم” از سری برنامه های اطلاع‌رسانی جمعی رویداد ملی سلامت، محیط زیست و توسعه پایدار (سمت) می‌باشد،

کمپین اطلاع‌رسانی “برای آینده اقدام می‌کنیم” از سری برنامه های اطلاع‌رسانی جمعی رویداد ملی سلامت، محیط زیست و توسعه پایدار (سمت) می‌باشد، که با هدف ترویج فعالیت های دوست دار سلامت و محیط زیست سازمان های حاضر در رویداد اجرا گردیده است. در این مطلب اقدامات شرکت سیمان کنگان قابل مشاهده خواهد بود.

این کمپین در تلاش است تا اقدامات، کنش‌ها و فعالیت‌های نوآورانه دوستدار محیط‌زیست که ضامن سلامت و پایداری جامعه است را به عموم مردم منعکس نماید و با جلب حمایت عمومی مشوق سازمان‌ها برای توسعه فعالیت‌هایی از این دست باشد. مطالب بیان شده در این کمپین برگرفته از دستاوردهای ارائه شده توسط ۳۲ شرکت حاضر در اولین دوره رویداد سلامت، محیط‌زیست و پایداری است که در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار گردید و با هدف اطلاع‌رسانی عمومی منتشر می‌گردد. در ادامه به معرفی شرکت سیمان کنگان و دستاورد ارائه شده این شرکت در رویداد سمپ خواهیم پرداخت.

درباره شرکت سیمان کنگان

کارخانه سیمان کنگان در استان بوشهر، کیلومتر ۱۴ جاده ی کنگان به عسلویه در ناحیه ی دو منطقه ی ویژه اقتصادی انرژی پارس و در زمینی به مساحت ۶۳ هکتار ایجاد شده است. ارتفاع محل احداث کارخانه از سطح دریا حدود ۵۰ متر و آب و هوای منطقه، دارای تابستان‌های گرم و مربوط با درجه حرارت بیش از ۵۰ درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی ۷۳ درصد و زمستان‌های معتدل با حداقل درجه حرارت ۵ درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی ۶۱ درصد می باشد .

شرکت بین‌المللی ساروج بوشهر به‌ عنوان یکی از برترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی کلینکر و سیمان در کشور، فعالیت‌های حرفه‌ای خود را بر مبنای ارزش‌های سازمانی، با التزام به برآورده شدن الزامات پذیرفته شده‌ سازمان و در جهت دست‌یابی به اهداف و چشم‌انداز تعریف شده منطبق با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ادامه می‌دهد.

سابقۀ شکل‌گیری مجموعۀ سیمان کنگان به افتتاح اسکلۀ اختصاصی بارگیری مواد معدنی در سال ۱۳۷۹ باز می‌گردد. ظرفیت بارگیری در این اسکله حداکثر ۵۰۰۰ تن بود که با اجرای فاز دوم توسعۀ اسکله بین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ و احداث اسکلۀ دوم به بیش از ۵۰۰۰۰ تن افزایش یافت. ایدۀ احداث کارخانۀ سیمان در مجاورت این اسکله در سال ۱۳۷۷ شکل گرفت؛ عملیات اجرائی ساخت کارخانه در سال ۱۳۸۲ کلید خورد و در سال ۱۳۸۸ به بهره‌برداری رسید. در سال ۱۳۸۱ به منظور تأمین شرایط ورود شرکت به سازمان بورس و اوراق بهادار، نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت. تا سال ۱۳۹۱ عمدۀ تمرکز مدیریت روی رفع مشکلات تولید و رسیدن به ظرفیت اسمی صرف شده و محصولات شرکت به‌طور عمده در بازارهای داخلی فروخته شد. از سال ۱۳۹۲ صادرات مورد توجه ویژه قرار گرفته و با توجه به کیفیت بالای محصولات به سرعت در بازارهای هدف توسعه یافت. در سال ۱۳۹۶ بهره‌برداری از آخرین بخش از نوار نقالۀ حمل کلینکر از سیلوهای ذخیره به داخل خَن کشتی، سرعت بارگیری را به نحو چشم‌گیری افزایش داده و جذابیتی دو چندان برای خریداران ایجاد نمود.

اقدامات محیط‌زیستی شرکت سیمان کنگان

شرکت سیمان کنگان همواره در راستای صیانت از محیط‌زیست و حفظ منابع طبیعی اقداماتی را صورت داده است. برخی از این اقدامات شامل سیستم‌های تصفیه فاضلاب و کنترل مستمر خروجی پساب حاصله، سیستم پایش آنلاین خروجی دودکش اصلی و کنترل میزان خروجی، تدوین مطالعات جامع مدیریت زیست محیطی، تدوین برنامه بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی و بهره برداری از آب شیرین کن و تولید آب با کیفیت های مختلف (آب شرب، خط تولید، فضای سبز) بوده است.

به طور مثال در راستای حفظ کیفیت هوا استفاده از فیلترها غبارگیرها در قسمت خروجی دودکش ها در دستور کار قرار گرفته است. در این راستا واحد فیلتراسیون به صورت متمرکز تشکیل شده است و به صورت تخصصی مسائل مربوط به غبارگیرها (بگ فیلترها، بگ هاوس ها و الکتروفیلتر) را پیگیری می نمایند. تعداد ۳۳ دستگاه بگ فیلتر، ۲ دستگاه بگ هاوس و یک دستگاه الکتروفیلتر کار غبارگیری را در خط تولید انجام می دهد. همچنین سیستم پایش آنلاین خروجی ذرّات بر روی دودکش اصلی (پری هیتر) کارخانه نصب شده است و میزان ذرّات خروجی به صورت مستمر کنترل می شود.

همچنین کارخانه سیمان کنگان برنامه‌ای ویژه برای کنترل و جلوگیری از پراکنش ذرات و مدیریت ریزش‌ها داشته است. به کارگیری دستگاه‌های مکنده و سوئیپر صنعتی، نصب پوشش بر روی هاپرها (عکس) و نوارها، نصب آب‌پاش بر روی هاپرها، نصب آب‌پاش اتوماتیک در محوطه سنگ‌شکن، آب پاشی مستمر و منظم مسیرها، ساخت و اصلاح اتاقک‌های ریجکت در دپارتمان‌ها از اقدامات انجام شده در این راستا هستند. یکی از مهمترین اقدامات اجرای خط انتقال کلینکر به اسکله می‌باشد که علاوه بر جنبه زیست‌محیطی باعث کاهش هزینه بارگیری و افزایش سرعت بارگیری شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=355319

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
  1. ممنون از خدمات خوب شرکت سیمان کنگان، با آرزوی موفقیت های روز افزون برای این مجموعه

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.