انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها

انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها
 • امروز : سه شنبه - 8 خرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 9

سرخط اخبار اقتصادی

ثبات قیمت طلا همزمان با کاهش اندک شاخص دلار توقف ۵ ساعته پروازهای فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در روز چهاردهم خرداد ماه برنامه‌ریزی برای انجام ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران زورمان به شرکت هواپیمایی نمی‌رسد که نام مسافر را به فارسی درج کنند خط دهی طلا و دلار به بازار سکه رگبار و رعد و برق در شمال و شمال غرب کشور انتشار چهارمین مجموعه NFT کریستیانو رونالدو رشد ۲ روزه بازار ارز/ عامل کاهشی، سیگنال صعودی داد؟ چرا روند قیمت دلار و سکه در بازار برگشت؟ قیمت انواع مقاطع فولادی در ۷ خرداد ۱۴۰۳ + جدول مزایده عمومی فروش ۳۵ هزار تن لجن آهن‌اسفنجی فولاد هرمزگان شرکت «لکوموتیو ریل اروند» به سازندگان قطعات واگن پیوست بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از خط تولید ورق‌های فولادی مبارکه تأثیر ریسک‌های کلان بر دارایی‌های ریسکی اظهارات جدید منظور درباره نرخ ارز / افزایش ۳ برابری تخصیص ارز برای نیروهای مسلح در دولت سیزدهم رشد قیمت طلا پیش از انتشار داده‌‌های کلیدی از اقتصاد آمریکا قیمت پژو پارس LX و XU۷P +جدول تعداد مستاجران کشور به ۷ میلیون رسید نرخ قند و شکر در میادین تره بار سقف اجاره‌بها هفته آینده جمع‌بندی و ابلاغ می‌شود رشد اقتصادی سال گذشته ۵.۷ درصد شد عکس/ بازگشت آرامش به بازار طلافروشان برقراری پروازهای روزانه حج تمتع از ۶ استان کشور قیمت سکه و طلا امروز ۷ خرداد +جدول


45
انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها
 • کد خبر : 269337
 • 30 آبان 1401
انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها
میلگرد آجدار مقطعی بسیار مهم و اساسی در ساختمان سازی و عمران است که تا کنون هیچ محصول دیگری نتوانسته جای آن را بگیرد و خصوصیات این مقطع فولادی را ارائه دهد. به همین خاطر، کارخانه های مختلف فولاد کشور اقدام به تولید این مقطع در سایزها و گریدهای گوناگون می‌کنند تا بتوانند نیاز داخل به این محصول کلیدی را پاسخ دهند؛ حتی در برخی مواقع اقدام به صادرات میلگرد هم می‌شود.

یکی از کارخانه های شناخته شده تولید میلگرد آجدار کشور، شرکت ظفر بناب تبریز است که فعالیتش در این زمینه را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده و طی چند مرحله توسعه، ظرفیت خود را افزایش داده است. محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار بوده و عمدتا در بازار داخل به فروش می‌رسد. در ادامه، انواع آرماتور تولیدی این شرکت و ویژگی‌های مختلف آن همچون وزن و سایز آن ها ارائه شده است؛ با آنلاین سازه همراه باشید.

انواع میلگرد ظفر بناب

این کارخانه بزرگ فولاد کشور، برای اولین بار جهت تولید میلگرد آجدار در گریدهای ۲A و ۳A تاسیس شد و سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن از این محصولات را تولید و و روانه بازار کشور می‌کرد. در ادامه،‌ فاز دوم این کارخانه هم در سال ۱۳۹۰ راه اندازی گردید که ظرفیت تولید فولاد آن را دو برابر کرد. در این فاز علاوه بر میلگرد آجدار، سایر محصولات فولادی هم تولید می‌شود. در نهایت، سال ‍۱۳۹۶ فاز سوم این مجموعه هم به صورت رسمی به بهره برداری رسید تا ظرفیت تولید میلگرد آن باز هم بیشتر شود.

در حال حاضر، انواع میلگرد تولیدی این شرکت بزرگ فولاد از نظر گرید به دو دسته ۲A و ۳A تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و از نظر ظاهر و کاربرد، تا حدود زیادی با هم تفاوت دارند. در کنار این، میلگردهای ظفر بناب از نظر سایز هم دارای تنوع بالایی هستند. این کارخانه میلگرد آجدار خود را در سایزهای ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵ و ۲۸ تولید می‌کند؛ این گونه با توجه به نوع مصرف و مقاومت مورد نیاز، کاربران می‌توانند متناسب ترین نوع میلگرد را از این شرکت خریداری نمایند.

انواع میلگرد ظفر بناب

تفاوت میلگرد گرید ۲A و ۳A

همانند بسیاری از شرکت های فولاد کشور، کارخانه بناب تبریز هم دو دسته میلگرد آجدار یعنی گریدهای ۲A و ۳A را تولید می‌کند. این میلگردها از نظر ساختار آج ها و شکل ظاهری با هم تفاوت دارند. به این صورت که آج های میلگرد گرید ۲A به شکل منفرد و آج های گرید ۳A به شکل ضربدری روی بدنه آن قرار گرفته اند. این آج ها در میلگرد ۲A با هم موازی بوده و در گرید ۳A به شکل هفت و هشت قرار گرفته اند. البته این میلگرد از نظر برخی ویژگی های دیگر هم با هم تفاوت دارند که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

ویژگی های میگلرد آجدار گرید ۲A

این دسته از میلگردهای آجدار، در گروه نیمه سخت قرار داشته و در صنعت با نام میلگرد آج ساده هم شناخته می‌شود. تنش جاری میلگرد آجدار گرید ۲A حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن ها ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد. این محصول دارای جنس بدنه ای نیمه خشک و نیمه نرم بوده و با توجه به این ویژگی ها، میلگرد ترد هم نام گذاری می‌شود. میلگرد گرید ۲A بری مصارف ساختمانی بسیار مناسب بوده و حتی می‌توان روی آن جوشکاری انجام داد.

ویژگی های میگلرد آجدار گرید ۳A

میلگرد آجدار گرید ۳A، نسبت به گرید ۲A سخت تر بوده و آج های پیچیده ای دارد که برای نگهداری بتن بسیار مناسب است. تنش جاری این نوع میگلرد ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد که در هر دو مورد نسبت به گرید ۲A برتری دارد. این میلگرد هم دارای جنس تردی بوده و برای مصارف صنعتی و ساختمانی مناسب است؛‌ با این حال، برای آهنگری و تغییر شکل با زاویه تند مناسب نبوده و نباید عملیات جوشکاری بر روی آن انجام گیرد.

وزن استاندارد آرماتورهای کارخانه ظفر بناب

بر اساس استانداردی که میگلرد آجدار بر اساس آن ساخته می‌شود، هر شاخه میگرد در سایز مشخص باید وزن معینی داشته باشد که در این استاندارد تعریف شده است. هر قدر وزن آرماتور تولیدی کارخانه به وزن استاندارد نزدیک‌تر باشد، نشان می دهد که محصول با کیفیت مناسب‌تر و رعایت استانداردها تولید شده است. علاوه بر آن، خریداران می‌توانند از این وزن استاندارد جهت محاسبه وزن کلی میلگرد خریداری شده و در نتیجه محاسبه قیمت، استفاده کنند. وزن استاندارد آرماتورهای کارخانه ظفر بناب در سایزهای مختلف و شاخه های ۱۲ متری، به صورت زیر است.

 • میلگرد سایز ۸: وزن ۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۰: وزن ۷.۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۲: وزن ۱۱ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۴: وزن ۱۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۶: وزن ۲۰ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۸: وزن ۲۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۲۰: وزن ۳۰ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۲۵: وزن ۴۷ کیلوگرم
 • میلگرد سایز : وزن ۵۸ کیلوگرم

وزن استاندارد آرماتورهای کارخانه ظفر بناب

قیمت آرماتور آجدار ظفر بناب

قیمت میلگرد آجدار به سایز، وزن و گرید آن بستگی دارد. با این حال، برخی معیارهای کلی مانند نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی فولاد و هزینه های حمل و نقل هم در تعیین قیمت نهایی محصول تاثیرگذار است. جهت اطلاع از قیمت گریدها و سایزهای مختلف آرماتورهای آجدار کارخانه های ایران، به وبسایت شرکت مهندسی آنلاین سازه مراجعه فرمایید.

آدرس وبسایت ما: https://onlinesazeh.com

بروزترین قیمت ها در لیست جداول درج شده است. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره، با شمارۀ ۹۰۰۰۰۰۱۱ تماس حاصل فرمایید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=269337

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. سلام و ممنون از مقاله خوبتون، کارخونه ظفر بناب یکی از بهترین و شناخته شده ترین کارخونه های ملیگرد سازیه و قیمت هاشون زیاد افزایش پیدا نمیکنه در طول سال 👌

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.