انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها

انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها
 • امروز : دوشنبه - 7 آذر - 1401
اخبار اقتصادی امروز : 215

سرخط اخبار اقتصادی

پالسهای مثبت فاطمی امین به معدنی‌ها رشد یک تا پنج میلیونی سایپایی ها در بازار + جدول ۴۹هزار میلیارد تومان سود بورسی واریز شد معرفی عامل نوسان نرخ خودرو در بازار + جدول قیمت بازار کساد پتروشیمی آریا خط‌مشی برنامه هفتم سقف دریافت اسکناس ارز صرافی‌ها ۵۰ درصد بیشتر شد / تامین نیازهای واقعی در بازار توافقی فعالسازی تخفیفات ترجیحی میان ایران و پاکستان سوپرایز بهمن موتور برای مشتریان / جدیدترین مهمان خودرویی بورس کالا مشخص شد دستور وزیر اقتصاد برای تغییر روند تسهیل شرایط صدور مجوزهای کسب و کار/ خاندوزی: رویه فعلی اعتماد زداست تراز تجاری کشور ۷ میلیارد دلار مثبت شد آمازون تا کجا می‌خواهد انحصارش را پیش ببرد؟ صعود قیمت بیت‌کوین؛ شاید وقتی دیگر! وعده دولت برای افزایش حقوق‌ها به کجا رسید؟ ۷۵ کیلوگرم شمش طلا در سبد خریداران بورس پیش بینی بورس فردا ۸ آذر ۱۴۰۱ / اخابر در صف خرید نشست عراق ۱۲۸ میلیون دلار از ۲.۵ میلیارد اختلاس شده از سازمان مالیات را بازپس گرفت بهترین مناطق دبی کجاست؟ قیمت چای در بازار افزایش یافت+جدول بی‌تفاوتی بازار چین به تزریق نقدینگی افت مجدد بیت کوین و اتریوم/کاهش ارزش بازار تا رقم ۸۱۸ میلیارد دلار ویراژ هایما روی تابلوی بورس کالا / خرید کدام خودرو سود بیشتری دارد؟ سرمایه گذاری مشترک ایران و امارات در پروژه های امنیت غذایی اقتصاد جهانی در آستانه شوک‌های بسیار شدید است

14

انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها

 • کد خبر : 269337
 • 30 آبان 1401 - 4:02
انواع میلگرد آجدار کارخانه ظفر بناب، قیمت و ویژگی ها
میلگرد آجدار مقطعی بسیار مهم و اساسی در ساختمان سازی و عمران است که تا کنون هیچ محصول دیگری نتوانسته جای آن را بگیرد و خصوصیات این مقطع فولادی را ارائه دهد. به همین خاطر، کارخانه های مختلف فولاد کشور اقدام به تولید این مقطع در سایزها و گریدهای گوناگون می‌کنند تا بتوانند نیاز داخل به این محصول کلیدی را پاسخ دهند؛ حتی در برخی مواقع اقدام به صادرات میلگرد هم می‌شود.

یکی از کارخانه های شناخته شده تولید میلگرد آجدار کشور، شرکت ظفر بناب تبریز است که فعالیتش در این زمینه را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده و طی چند مرحله توسعه، ظرفیت خود را افزایش داده است. محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار بوده و عمدتا در بازار داخل به فروش می‌رسد. در ادامه، انواع آرماتور تولیدی این شرکت و ویژگی‌های مختلف آن همچون وزن و سایز آن ها ارائه شده است؛ با آنلاین سازه همراه باشید.

انواع میلگرد ظفر بناب

این کارخانه بزرگ فولاد کشور، برای اولین بار جهت تولید میلگرد آجدار در گریدهای ۲A و ۳A تاسیس شد و سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن از این محصولات را تولید و و روانه بازار کشور می‌کرد. در ادامه،‌ فاز دوم این کارخانه هم در سال ۱۳۹۰ راه اندازی گردید که ظرفیت تولید فولاد آن را دو برابر کرد. در این فاز علاوه بر میلگرد آجدار، سایر محصولات فولادی هم تولید می‌شود. در نهایت، سال ‍۱۳۹۶ فاز سوم این مجموعه هم به صورت رسمی به بهره برداری رسید تا ظرفیت تولید میلگرد آن باز هم بیشتر شود.

در حال حاضر، انواع میلگرد تولیدی این شرکت بزرگ فولاد از نظر گرید به دو دسته ۲A و ۳A تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و از نظر ظاهر و کاربرد، تا حدود زیادی با هم تفاوت دارند. در کنار این، میلگردهای ظفر بناب از نظر سایز هم دارای تنوع بالایی هستند. این کارخانه میلگرد آجدار خود را در سایزهای ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵ و ۲۸ تولید می‌کند؛ این گونه با توجه به نوع مصرف و مقاومت مورد نیاز، کاربران می‌توانند متناسب ترین نوع میلگرد را از این شرکت خریداری نمایند.

انواع میلگرد ظفر بناب

تفاوت میلگرد گرید ۲A و ۳A

همانند بسیاری از شرکت های فولاد کشور، کارخانه بناب تبریز هم دو دسته میلگرد آجدار یعنی گریدهای ۲A و ۳A را تولید می‌کند. این میلگردها از نظر ساختار آج ها و شکل ظاهری با هم تفاوت دارند. به این صورت که آج های میلگرد گرید ۲A به شکل منفرد و آج های گرید ۳A به شکل ضربدری روی بدنه آن قرار گرفته اند. این آج ها در میلگرد ۲A با هم موازی بوده و در گرید ۳A به شکل هفت و هشت قرار گرفته اند. البته این میلگرد از نظر برخی ویژگی های دیگر هم با هم تفاوت دارند که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

ویژگی های میگلرد آجدار گرید ۲A

این دسته از میلگردهای آجدار، در گروه نیمه سخت قرار داشته و در صنعت با نام میلگرد آج ساده هم شناخته می‌شود. تنش جاری میلگرد آجدار گرید ۲A حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن ها ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد. این محصول دارای جنس بدنه ای نیمه خشک و نیمه نرم بوده و با توجه به این ویژگی ها، میلگرد ترد هم نام گذاری می‌شود. میلگرد گرید ۲A بری مصارف ساختمانی بسیار مناسب بوده و حتی می‌توان روی آن جوشکاری انجام داد.

ویژگی های میگلرد آجدار گرید ۳A

میلگرد آجدار گرید ۳A، نسبت به گرید ۲A سخت تر بوده و آج های پیچیده ای دارد که برای نگهداری بتن بسیار مناسب است. تنش جاری این نوع میگلرد ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد که در هر دو مورد نسبت به گرید ۲A برتری دارد. این میلگرد هم دارای جنس تردی بوده و برای مصارف صنعتی و ساختمانی مناسب است؛‌ با این حال، برای آهنگری و تغییر شکل با زاویه تند مناسب نبوده و نباید عملیات جوشکاری بر روی آن انجام گیرد.

وزن استاندارد آرماتورهای کارخانه ظفر بناب

بر اساس استانداردی که میگلرد آجدار بر اساس آن ساخته می‌شود، هر شاخه میگرد در سایز مشخص باید وزن معینی داشته باشد که در این استاندارد تعریف شده است. هر قدر وزن آرماتور تولیدی کارخانه به وزن استاندارد نزدیک‌تر باشد، نشان می دهد که محصول با کیفیت مناسب‌تر و رعایت استانداردها تولید شده است. علاوه بر آن، خریداران می‌توانند از این وزن استاندارد جهت محاسبه وزن کلی میلگرد خریداری شده و در نتیجه محاسبه قیمت، استفاده کنند. وزن استاندارد آرماتورهای کارخانه ظفر بناب در سایزهای مختلف و شاخه های ۱۲ متری، به صورت زیر است.

 • میلگرد سایز ۸: وزن ۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۰: وزن ۷.۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۲: وزن ۱۱ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۴: وزن ۱۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۶: وزن ۲۰ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۱۸: وزن ۲۵ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۲۰: وزن ۳۰ کیلوگرم
 • میلگرد سایز ۲۵: وزن ۴۷ کیلوگرم
 • میلگرد سایز : وزن ۵۸ کیلوگرم

وزن استاندارد آرماتورهای کارخانه ظفر بناب

قیمت آرماتور آجدار ظفر بناب

قیمت میلگرد آجدار به سایز، وزن و گرید آن بستگی دارد. با این حال، برخی معیارهای کلی مانند نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی فولاد و هزینه های حمل و نقل هم در تعیین قیمت نهایی محصول تاثیرگذار است. جهت اطلاع از قیمت گریدها و سایزهای مختلف آرماتورهای آجدار کارخانه های ایران، به وبسایت شرکت مهندسی آنلاین سازه مراجعه فرمایید.

آدرس وبسایت ما: https://onlinesazeh.com

بروزترین قیمت ها در لیست جداول درج شده است. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره، با شمارۀ ۹۰۰۰۰۰۱۱ تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=269337

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 0
📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.