خبر " بورس کالا/ افت قیمت تیرآهن بورسی/ کمتر از ۲۵ درصد میلگرد به فروش رفت " | اقتصاد آفرین

خبر " بورس کالا/ افت قیمت تیرآهن بورسی/ کمتر از ۲۵ درصد میلگرد به فروش رفت " | اقتصاد آفرین
  • امروز : چهارشنبه - 9 خرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 8

سرخط اخبار اقتصادی

هشدار فعالیت سامانه بارشی افزایش دمای تهران و برخی مناطق کشور در روزهای آینده آشنایی با انواع ارتودنسی سریع مثل ارتودنسی نامرئی! نکات مهم که قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باید بدانید! نوسان گیری از طلا چگونه است؟ سبزپوشی دلار به روز سوم رسید ثبت بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه ورودی به ETFهای بیت‌کوین موج بعدی بازار ارز نزولی است؟ قیمت انواع مقاطع فولادی در ۸ خرداد ۱۴۰۳ + جدول “فولاد خزر” مطالبات کارگران را پرداخت کرد ثبات قیمت طلا همزمان با کاهش اندک شاخص دلار توقف ۵ ساعته پروازهای فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در روز چهاردهم خرداد ماه برنامه‌ریزی برای انجام ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران زورمان به شرکت هواپیمایی نمی‌رسد که نام مسافر را به فارسی درج کنند خط دهی طلا و دلار به بازار سکه رگبار و رعد و برق در شمال و شمال غرب کشور انتشار چهارمین مجموعه NFT کریستیانو رونالدو رشد ۲ روزه بازار ارز/ عامل کاهشی، سیگنال صعودی داد؟ چرا روند قیمت دلار و سکه در بازار برگشت؟ قیمت انواع مقاطع فولادی در ۷ خرداد ۱۴۰۳ + جدول مزایده عمومی فروش ۳۵ هزار تن لجن آهن‌اسفنجی فولاد هرمزگان شرکت «لکوموتیو ریل اروند» به سازندگان قطعات واگن پیوست بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از خط تولید ورق‌های فولادی مبارکه تأثیر ریسک‌های کلان بر دارایی‌های ریسکی


3
بورس کالا/ افت قیمت تیرآهن بورسی/ کمتر از ۲۵ درصد میلگرد به فروش رفت
  • کد خبر : 444638
  • 29 فروردین 1403
بورس کالا/ افت قیمت تیرآهن بورسی/ کمتر از ۲۵ درصد میلگرد به فروش رفت

امروز (۲۹ فروردین ۱۴۰۳)، از ۳۱۶ هزار و ۷۴۷ تن محصولات نورد فولادی عرضه شده در بورس کالابا حذف بیش از ۵۲ درصد؛ حجمی به مقدار ۱۵۱ هزار و ۹۱۱ تن با تقاضای ۱۹۶ هزار و ۹۰۷ تنی به فروش رفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز (۲۹ فروردین ۱۴۰۳)، ۳۱۶ هزار و ۷۴۷ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد و انواع ورق گرو، گرم خودرو و گرم نوردکاران در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شد.
در انتهای معاملات امروز از این میزان حجم، بیش از ۵۲ درصد از محصولات حذف شده و حجمی به مقدار ۱۵۱ هزار و ۹۱۱ تن معامله شد.
میزان تقاضای ثبت شده برای این حجم معامله شده به حجم ۱۹۶ هزار و ۹۰۷ تن بود که عمدتا مربوط به عرضه‌های اعتباری تیرآهن، میلگرد و ورق گرم خودرو بود.
حذف اکثر عرضه‌ها در معاملات امروز به دلیل تسویه نقدی و نبود تقاضا صورت گرفت و برخی نمادها به دلیل پر طرفدار بودن، آن هم به صورت اعتباری به فروش رفت.

تیرآهن:

حجم عرضه شده: ۳۸ هزار و ۶۸۳ تن
میانگین نرخ پایه عرضه: ۲۷ هزار و ۶۰ تومان
حجم معامله شده: ۱۶ هزار و ۷۷۲ تن 
میانگین نرخ معامله شده: ۲۷ هزار و ۹۷۵ تومان

طبق آمار فوق، تیرآهن عرضه شده در بورس کالای امروز با ریزش بیش از ۵۶ درصد نسبت به اطلاعیه عرضه و مربوط به عرضه‌های نقدی، همراه شد. در نهایت حجمی به مقدار ۱۶ هزار و ۷۷۲ تن با میزان تقاضای بیش از دو برابری به میزان ۳۵ هزار و ۸۸۵ تن معامله شد. 
این حجم تقاضا موجب شدت یافتن رقابت و افزایش میانگین قیمت معاملات شده و میانگین نرخ معاملاتی با ۳/۳ درصد افزایش به قیمت ۲۷ هزار و ۹۷۵ تومان رسید. این قیمت نسبت به نرخ معامله شده هفته قبل محصول تیرآهن (۲۸ هزار و ۲۳۶ تومان)، حدود ۲۶۰ تومان کاهش دارد. 
 گفتنی است در جریان معاملات امروز، رقابت کلا برای عرضه‌های اعتباری تیرآهن ذوب آهن اصفهان بود و عرضه‌های نقدی در تعداد کم یا حذف شدند یا به مقدار کم و بدون رقابت قیمتی به فروش رفت.
پایین‌ترین قیمت معامله شده این محصول ۲۶ هزار و ۹۲۸ تومان مربوط به تیرآهن ۱۴ ظفر بناب و گروه ملی صنعتی فولاد ایران بود. بالاترین قیمت معامله شده نیز ۳۱ هزار و ۱۲۳ تومان مربوط به گرید تیرآهن ۲۰ ذوب آهن اصفهان شد. گفتنی است قیمت این گرید نسبت به هفته قبل حدود ۱۰۰ تومان کاهش دارد.
میلگرد:

حجم عرضه شده: ۱۸۶ هزار و ۹۷۴ تن
میانگین نرخ پایه عرضه: ۲۴ هزار و ۵۴۹ تومان
حجم معامله شده: ۴۴ هزار و ۹۴۹ تن
میانگین نرخ معامله شده: ۲۴ هزار و ۸۴۶ تومان

در جریان معاملات امروز، ۱۸۶ هزار و ۹۷۴ تن میلگرد (تقریبا دوبرابر هفته قبل) عرضه شده که با ریزش حدود ۷۵/۹ درصد نسبت به اطلاعیه عرضه، در نهایت به حجم ۴۴ هزار و ۹۴۹ تن معامله شد.
میزان تقاضا برای این حجم معامله شده ۶۹ هزار و ۲۹۲ تن بود.
این شرایط نشان می‌دهد قیمت‌های موجود جذابیت برای خرید نداشته و بیش از ۷۵ درصد عرضه‌ها حذف شد.
میانگین موزون نرخ پایانی این محصول ۲۴ هزار و ۸۴۶ تومان یا حدود ۲۷ هزار و ۴ تومان به اضافه ارزش افزوده و تقریبا ۱۲۰ تومان بالاتر از نرخ پایانی هفته گذشته (۲۴ هزار و ۷۲۳ تومان) بر روی سایت بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.
پایین‌ترین قیمت معامله شده این محصول ۲۴ هزار و ۵۳۳ تومان و بیشترین قیمت ۲۷ هزار و ۶۰۷ تومان است.
ورق گرم

حجم عرضه شده: هزار تن 
میانگین نرخ پایه عرضه: ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان
حجم معامله شده: ۱۰۰ تن 
میانگین نرخ معامله شده: ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان

ورق گرم عرضه شده در بازار امروز از طرف تنها یک شرکت مجتمع فولاد خرم آباد به صورت نقدی عرضه شد که در نهایت ۹۰۰ تن آن بدون مشتری بوده و فقط ۱۰۰ تن بدون رقابت و براساس نرخ پایه به فروش رفت.
ورق گرم خودرو

حجم عرضه شده: ۳۰ هزار و ۳۰ تن 
میانگین نرخ پایه عرضه: ۳۵ هزار و ۵۲۰ تومان
حجم معامله شده: ۳۰ هزار و ۳۰ تن  
میانگین نرخ معامله شده: ۳۵ هزار و ۵۲۱ تومان

ورق گرم خودرو نیز امروز توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان عرضه شد که تمامی آن با میزان تقاضای ۳۰ هزا رو ۸۰۰ تنی براساس نرخ پایه به فروش رفت.
ورق گرم نوردکاران

حجم عرضه شده: ۶۰ هزار و ۶۰ تن 
میانگین نرخ پایه عرضه: ۳۵ هزار و ۵۲۰ تومان
حجم معامله شده: ۶۰ هزار و ۶۰ تن 
میانگین نرخ معامله شده: ۳۵ هزار و ۶۰۸ تومان

ورق گرم اختصاصی نوردکاران نیز امروز دومین تجریه عرضه خود در بروس کالا را تجربه کرد، نرخ این محصول نسبت به اولین عرضه در اسفند ۱۴۰۲؛ حدود ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رشد داشته و به طور کامل با میزان تقاضای ۶۰ هزار و ۸۳۰ تنی به فروش رفت.
انتهای خبر/ ف

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=444638

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 0
📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.