خبر " قیمت انواع مقاطع فولادی در ۵ خرداد ۱۴۰۲ / بازار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد " | اقتصاد آفرین

خبر " قیمت انواع مقاطع فولادی در ۵ خرداد ۱۴۰۲ / بازار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد " | اقتصاد آفرین
  • امروز : جمعه - 25 خرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 3

سرخط اخبار اقتصادی

ربع سکه سقوط کرد احتمال خسارت به محصولات کشاورزی به دنبال تشدید بارش‌ها از امروز تا شنبه اقدامات ذوب آهن اصفهان در راستای تولید پایدار برق قیمت تیرآهن در روز گذشته + جدول قیمت میلگرد امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳/ بازار میلگرد شیب تند گرفت + جدول پرواز تهران- اصفهان ایران‌ایر به مهرآباد بازگشت بازار سرمایه در انتظار تعیین تکلیف خودرو قیمت طلا همچنان تحت فشار شش هفته قرمز بازارها استان یزد صاحب اولین شهر فرودگاهی کشور خواهد شد جت شخصی برداشت اشتباهی از ایر تاکسی بود| مشکل فرسودگی ناوگان هوایی ایمنی را تحت الشعاع قرار نمی‌دهد جزئیات جدید از تامین ارز برای کالاهای اساسی تشدید بارش‌ها در شمال غرب کشور رشد قابل توجه طلا و نقره به دنبال داده‌های تورمی آمریکا دلارزدایان پشت کدام نامزد قرار گرفتند؟ رشد چند صد دلاری نخستین ارز دیجیتال پس از گزارش تورمی آمریکا جلیلی در بازار ارز نامزد انتخاباتی دلارزدایان شد اعضای آسیایی شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی افزایش یابد نگاه بازار ارز به دو انتخابات سرمایه‌گذاری چاقو دولبه است وقوع طوفان در تهران قیمت میلگرد امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۳/ میلگرد در مسیر اوج + جدول وقوع آتش‌سوزی گسترده در مسیر کمربندی صنایع فولاد اهواز آگهی مجدد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای فولاد شادگان


0
قیمت انواع مقاطع فولادی در ۵ خرداد ۱۴۰۲ / بازار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد
  • کد خبر : 455647
  • 05 خرداد 1403
قیمت انواع مقاطع فولادی در ۵ خرداد ۱۴۰۲ / بازار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد

یک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، گفت: در حال حاضر فضای کسب و کار و اقتصاد در ایران مختل است و گمان نمی‌کنم این اتفاق نسبت به قبل خلل بیشتری برای بازار ارز ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز؛ بازار آهن و فولاد در روز جاری، شنبه ۵ خردادماه ۱۴۰۳ بدون نوسانات قیمتی در بسیاری از مقاطع به کار خود پایان می‌دهد و تا زمان انتشار این گزارش، بسیاری از مبادی فروش قیمت‌ انواع آهن آلات را بدون تغییر در لسیت فروش خود جای داده‌اند. 
کارشناسان واکنش رفت و برگشتی دلار به حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور و هیات همراه را به عنوان نقطه نظری برای احتمال وجود ثبات در قیمت‌های بازار ارز و بالاتبع بازار آهن و یکسان ماندن شرایط بازار تولید در یک ماه آینده و تا پیش از روی کار آمدن دولت جدید پیش‌بینی می‌کنند.
در ادامه قیمت انواع مقاطع فولادی اعم از میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی و پروفیل و ورق و همچنین لوله صنعتی را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. 

 در پی انتشار خبر شهادت ابراهیم رئیسی در سانحه بالگرد، به گفته برخی از اعضای اتاق بازرگانی تهران، بازار تولید در روز ابتدایی به فعالیت معمول خود ادامه داده و فعلا چشم انداز روشن و قابل پیش بینی از شرایط آتی بازار تولید و بازار ارز در دست نیست و نمی‌توان گفت که شرایط تا انتخاب رئیس جمهور جدید در ۵۰ روز آینده و روی کار آمدن دولت بعدی دچار دگرگونی و پستی و بلندی می‌شود یا به ثبات نسبی خود ادامه می‌دهد.
در این بین به دنبال خبر سانحه رئیس جمهور بازار ارز در دو روز ابتدایی صعود و نزول ناگهانی را به چشم خود دید، ولی دوباره به کانال قبلی بازگشت. برخی دیگر از کارشناسان از این دگرگونی رفت و برگشتی دلار به عنوان نقطه نظری برای احتمال وجود ثبات در قیمت‌های بازار ارز و یکسان ماندن شرایط بازار تولید در یک ماه آینده و تا پیش از روی کار آمدن دولت جدید یاد می‌کنند.
سید مرتضی حاجی آقامیری عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با عنوان اتفاقات روزهای گذشته بازار ارز، گفت: اتفاقاتی که در دو روز گذشته بعد از خبر سقوط بالگرد برای بازار ارز افتاد نشان می‌دهد که این سانحه تاثیر بسیاری بر روی فعالیت‌های اقتصادی مردم نخواهد داشت.
او با تاکید بر وجود خلل‌های فعلی بر فضای کسب و کار ادامه داد: در حال حاضر فضای کسب و کار و اقتصاد در ایران مختل است و گمان نمی‌کنم این اتفاق نسبت به قبل خلل بیشتری برای بازار ارز ایجاد کند.
با قرار دادن محمد مخبر به عنوان جانشین رییس جمهور تا زمان انتخابات تیرماه بسیاری معتقدند که با توجه به یکسان بودن راهبردهای سیاسی و اقتصادی و دست نخورده ماندن سیاست‌ها مسیر اقتصاد کشور با ثبات نسبی به حرکت قبلی خود ادامه خواهد داد.
آقامیری در رابطه با تاثیر درگذشت ابراهیم رئیسی بر شرایط آینده بازار ارز و تولید در روزهای آتی همچنین افزود: گمان نمی‌کنم که این موضوع تاثیر خیلی زیادی بر روی بازارها بگذارد به دلیل اینکه محمد مخبر همچنان فرماندهی اقتصاد دولت را بر عهده دارد و دولت را هم اداره می‌کند.
او با تاکید بر جریان ثابت بازار عنوان کرد: از آنجایی که تغییری در تیم اقتصادی دولت صورت نگرفته و سیاست‌های قبلی همچنان باقی است پس در نتیجه احتمال اینکه شاهد اتفاق خاصی در بازار باشیم بعید بنظر می‌رسد.
آقامیری با اشاره به انتخابات پیش روی دولت در یک ماه آینده تصریح کرد: اینکه در ۵۰ روز آینده چه کسی رییس جمهور می‌شود و چه دولتی روی کار می‌آید مسیر آینده اقتصاد را مشخص می‌کند چرا که تنها با توجه به سیاست‌های هر کاندید ریاست جمهوری می‌توان به چشم انداز بازار عرضه و تولید دست یافت.
باید منتظر تصمیمات دولت بعدی ماند
محمدرضا غفرالهی، عضو اتاق بازرگانی تهران نیز، گفت: همه در رابطه با این حادثه ناراحت هستیم، اما با توجه به سخنان مقام رهبری کشور ما کشور با ثباتی است و اینگونه حوادث باعث بروز مسئله و مشکل در شرایط اقتصادی کشور نمی‌شوند.
او اضافه کرد: طبق قانون انتخابات برقرار خواهد شد و امیدواریم که فرد بعدی با وجود پرکاری و پر تلاشی‌هایی که ابراهیم رئیسی داشته، اشکالات موجود در ساختارها را که فعالان بخش خصوصی همیشه نسبت به آن‌ها متذکر شدند را رفع کند و اصلاحات مورد نیاز را به عمل آورد.
غفرالهی با تاکید بر اینکه حوادث این چنینی ذاتا تاثیر خاصی بر روند کاری ندارد، اظهار کرد: تصمیمات بعدی که به واسطه تغییر دولت و تعیین رئیس جدید دولت گرفته خواهد شد را می‌توان به عنوان عامل اثر گذار بر روی روند بازار در نظر گرفت و امیدواریم که این تصمیمات جدید ما را به سوی بهبودی هدایت کنند.
عضو اتاق بازرگانی تاکید کرد: طبیعی است که در روزهای آینده به موضوع با دید احساسی نگاه شود، اما با توجه به اینکه معاون اول به عنوان معاون همه دولت و جانشین رئیس جمهور قرار گرفته است ما تغییر خاصی در این ۵۰ روز نخواهیم دید و هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و امور کشور به روال سابق اداره خواهد شد، اما مسئله اصلی این است که افرادی که بعد از این یک ماه انتخاب خواهند شد و ۴ سال سکان هدایت کشور را به لحاظ اجرایی بر عهده خواهند گرفت، تجربه و مهارت کافی را داشته باشند چرا که زمان کم است و قطعا کاندیداها آمادگی چندانی ندارند.
انتهای پیام/ م

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=455647

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 0
📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.