خبر " چرا ورق کلاف گرم نازک بار مبارکه در بازار نیست؟ " | اقتصاد آفرین

خبر " چرا ورق کلاف گرم نازک بار مبارکه در بازار نیست؟ " | اقتصاد آفرین
  • امروز : پنج شنبه - 4 مرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید چگونه با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شویم؟ + شرط عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید


5
چرا ورق کلاف گرم نازک بار مبارکه در بازار نیست؟
  • کد خبر : 456730
  • 27 خرداد 1403
چرا ورق کلاف گرم نازک بار مبارکه در بازار نیست؟

کمبود ورق کلاف گرم نازک بار تولید فولاد مبارکه در بازار احساس می‌شود و اگر هم پیدا شود با قیمت بسیاری بالاتر از قیمت بورس کالا و با قیمت کاذب به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، سال ۱۴۰۲  به زعم بسیاری از فعالان بازار آهن و فولاد، سالی بی‌سابقه در رکود بازار بود. کاهش تقاضا به دلیل سیاست‌های انقباضی دولت و رکود ساخت و ساز در مسکن و البته تغییرات نرخ ارزی همه و همه دلیل رکود بازار در سال گذشته بود البته امسال نیز به امتداد سال گذشته در حرکت است و مضاف بر اینکه یک سری سیاست‌های جدید دولت همانند رفع تعهد ارزی و موضوع پیمان سپاری ارزی نیز به مشکلات گذشته اضافه شده است و داستان را پیچیده‌تر از گذشته کرده است.
موارد ذکر شده فوق، تازه بخشی از معضلات بازار آهن است و انحصار بعضی از محصولات و کمبود آن در بازار، رنج دیگری است که امروز بسیاری از بازاریان در تماس با خبرنگار آهن نیوز از آن گلایه کرده‌اند.
 یکی از این محصولات، ورق کلاف گرم نازک بار تولید فولاد مبارکه است که کمبودش در بازار احساس می‌شود و اگر هم پیدا شود با قیمت بسیاری بالاتر از قیمت بورس کالا و با قیمت کاذب به فروش می‌رسد.
یکی از بنگاه‌داران بازار شادآباد تهران، علت این کمبود را سوءمدیریت بورس کالا می‌داند و می‌گوید: مدیریت در عرضه مقاطع تخت بسیار شلخته و بدون منطق است. به طور مثال عرضه‌کننده زمانیکه خریدار نیست، به‌صورت زیاد عرضه می‌کند و زمانیکه خریدار وجود دارد این عرضه را به بهانه عدم تخصیص سهمیه و غیره به حد زیادی کاهش می‌دهد.
به گزارش آهن‌نیوز؛ کمبود انرژی و قطعی برق در تابستان، تاثیر مستقیمی در تولید مقاطع تخت از سوی تولیدکنندگان دارد اما بازار انحصاری این محصول چرا فقط باید در اختیار یک شرکت بزرگ نیمه دولتی باشد و این سوالی است که در پرونده ویژه‌ای به آن خواهیم پرداخت.
انتهای پیام/ م

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=456730

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 0
📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.