فرصت طلایی برای همه وسایل نقلیه: استفاده از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث با مزایای بی‌نظیر

فرصت طلایی برای همه وسایل نقلیه: استفاده از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث با مزایای بی‌نظیر
 • امروز : شنبه - 5 اسفند - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 1

سرخط اخبار اقتصادی

سامانه خودنویس چه تاثیری بر املاکی‌ها دارد؟ جیمیل رفتنی شد؟ / خبری که توییتر را به هم ریخت شاهکار اپل ترک خورد روش جدید تشخیص تازگی گوشت با دقت بالا عکس |‌ طراحی رویایی آیفون ۱۶ غرش‌ اژدهای اقیانوس در نزدیکی سوئد مادامی که مجلس مجازاتی تعیین نکند، استفاده از فیلترشکن غیرقانونی نیست خوانش ۶ میلیارد پلاک‌ خودرو در جاده‌ها از ابتدای امسال‌ عزم ایران و ‌سوریه برای گسترش روابط تجاری خبر خوش رئیس سازمان امور مالیاتی کشور مشکل آزاردهنده آیفون ۱۵ ترسیم چهره متفاوت پاپ توسط هوش مصنوعی جنجالی شد / عکس فناوری جادویی گوشی پرچمدار چینی/ کنترل ماشین با حرکت چشم دیدن آن سوی موانع با فناوری جدید ایران صادرکننده مرغ شد توضیحات سازمان مالیاتی در خصوص ابهامات فرصت هفت روزه مودیان کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما از فردا در کشور قیمت خودرو در بازار شب عید+ جدول سکه ارزان می شود؟ صادرات تراکتور به آفریقا و آمریکای جنوبی و تهاتر با نهاده و گوشت مانور نظارتی کنترل بلیط اتوبوس در یزد برگزار شد ثبت بارش‌های تقریبا در حد نرمال در کشور اختلال گسترده شبکه‌های ارتباطی در آمریکا عکس‌های جنجالی هوش مصنوعی/ حمله ایلان ماسک، واکنش گوگل


13
ازکی؛ مقایسه و خرید آنلاین بیمه
فرصت طلایی برای همه وسایل نقلیه: استفاده از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث با مزایای بی‌نظیر
 • کد خبر : 428870
 • 23 بهمن 1402
فرصت طلایی برای همه وسایل نقلیه: استفاده از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث با مزایای بی‌نظیر
بدون بیمه شخص ثالث، هرگز نباید رانندگی کنید. بروز هرگونه حادثه‌ای بدون داشتن این بیمه، خسارت‌های سنگینی به شما تحمیل می‌کند.

حتی خریدوفروش وسایل نقلیه بدون بیمه شخص ثالث هم ممنوع است. اگر بیمه‌نامه‌تان را تمدید نکرده‌اید و بابت جرایم روزشمارِ نداشتن بیمه نگران هستید، باید بدانید که سازمان بیمه مرکزی، زمان بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را اعلام کرده است. بی‌‌نیاز از تسویه جریمه‌ها می‌توانید بیمه‌تان را تمدید کنید. در ادامه، درباره زمان و بازه بخشودگی جرایم و روش‌های سریع و ساده، تمدید بیمه‌نامه بیشتر می‌خوانید.

به‌کمک طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از نو شروع کنید

با فرارسیدن دهه فجر، سازمان بیمه مرکزی بخشودگی صددرصد جرایم بیمه شخص ثالث را برای تمام وسایل نقلیه موتوری اعلام کرده است. فرقی نمی‌کند که خودروی سنگین دارید یا صاحب سواری، موتور و… هستید؛ در هرحال، با این طرح از پرداخت جریمه روزشمار بیمه شخص ثالث معاف می‌شوید.

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث با هدف ترویج فرهنگ استفاده از خدمات بیمه در نظر گرفته شده است. برخورداری از بیمه شخص ثالث به شما اطمینان خاطر می‌دهد و باعث می‌شود که با خیال راحت‌تر رانندگی کنید.

اگر بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه‌ خودتان را تمدید نکرده‌اید، اکنون بهترین زمان ممکن برای برنامه‌ریزی است. بازه زمانی اعلام‌شده برای استفاده از طرح بخشودگی به‌شرح زیر است؛ از تاریخ ۱۲بهمن‌ماه ۱۴۰۲:

 • صاحبان موتورسیکلت‌ها به‌مدت ۴۸ روز فرصت تمدید بیمه‌نامه دارند.
 • صاحبان وسایل نقلیه دیگر به‌مدت ۳۰ روز فرصت تمدید بیمه‌نامه دارند.

دقت کنید که این بخشودگی متعلق به بیمه‌نامه‌های کوتاه‌مدت نیست و برای دارندگان وسایل نقلیه‌ای است که بیمه‌نامه شخص ثالثشان اعتباری یک‌ساله دارد.

چرا باید از این فرصت طلایی استفاده کنید؟

بدون بیمه شخص ثالث نمی‌توانید به‌طور قانونی رانندگی کنید. هر تصادفی که پیش بیاید، باید تمام خسارت‌های واردشده را جبران کنید و هزینه بسیار زیادی به شما تحمیل خواهد شد. از سوی دیگر، مبلغ جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث هم به‌طور روزشمار حساب می‌شود.

چنین رویه‌ای باعث می‌شود که مبلغ بدهکاری‌تان بابت جریمه نداشتن بیمه‌نامه معتبر زیاد باشد. با بهره‌مندی از فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌توانید شانسی برای معاف‌شدن از این وضعیت پیدا کنید. یادتان باشد که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربری و تعداد سیلندر خودرو وابسته است، اما به‌طور کلی، مبلغ مذکور به‌طور روزانه به‌شرح زیر است:

 • سواری؛ ۸ تا ۱۳هزار تومان
 • موتورسیکلت؛ ۲ تا ۳۰هزار تومان
 • بارکش؛ ۱۰ تا ۲۵هزار تومان

دقت کنید که بیشترین مقدار جریمه بابت نپرداختن بیمه شخص ثالث در بازه زمانی یک‌ساله در نظر گرفته می‌شود. منظور آن است که حتی اگر مدت پرداخت‌نکردن بیمه‌تان از یک سال یا همان ۳۶۵ روز هم بیشتر شود، باز حداکثر جریمه‌ای که به وسیله نقلیه‌تان تعلق می‌گیرد، به‌اندازه ۳۶۵ روز خواهد بود.

مزایای طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث چیست؟

طرح بخشودگی جریمه‌های بیمه شخص ثالث مزایای فراوانی دارد. از جمله این مزایا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • عفو جرایم بیمه؛
 • حفظ تخفیفات بیمه‌نامه؛
 • در دسترس برای تمام وسایل نقلیه.

طرح بخشودگی معمولا تمدید نمی‌شود؛ بنابراین، بهتر است که از این فرصت استفاده کنید. یادتان باشد که طرح مذکور در هر سال در زمانی متفاوت از سال‌های دیگر اعلام می‌شود. در حال حاضر، به‌مناسب دهه فجر می‌توانید از فرصت طرح بخشودگی بهره‌مند شوید.

از دست‌دادن شانس بخشودگی چه عواقبی به‌همراه دارد؟

بهتر است که از بازه زمانی بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث استفاده کنید. اگر این فرصت را دست‌کم بگیرید، مجبور خواهید شد که مبلغ جریمه را به‌طور کامل بپردازید. در صورت پرداخت‌نکردن مبلغ هم عواقب زیر متوجه حالتان می‌شوند:

 • صادرنشدن کارت سوخت؛
 • شارژنشدن سهمیه ماهانه سوخت؛
 • نبود امکان معامله وسیله نقلیه بی‌بیمه؛
 • تعلق‌نگرفتن پوشش بیمه در صورت تصادف؛
 • جریمه و توقیف خودروی بی‌‌بیمه و در حال تردد.

با اقدامی آگاهانه و بهره‌مندی از فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌توانید مانع از بروز عواقب فوق شوید. در هزینه‌های مربوط به بیمه و خودرو صرفه‌جویی و با خیال راحت‌تر از وسیله نقلیه‌تان استفاده کنید.

با ازکی در چند گام سریع و ساده، بیمه شخص ثالث را تمدید کنید

ازکی سامانه‌ای آنلاین برای خرید انواع بیمه از جمله بیمه شخص ثالث است. با مراجعه به آن می‌توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی، به‌راحتی اقدام به خرید بیمه شخص ثالث کنید. برای آگاهی از شرایط و تعرفه بیمه هر شرکت، استعلام بگیرید. مرور فهرست بیمه‌های در دسترس متناسب با وسیله نقلیه‌تان به شما امکان مقایسه گزینه‌ها و تصمیم‌گیری بهتر را می‌دهد.

در این بازه زمانی که بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث اعلام شده است، به ازکی مراجعه و بیمه شخص ثالث خودرو را در مسیری آسان و در عرض چند دقیقه تهیه کنید. این فرایند خوشایند تجربه شیرینی برایتان رقم می‌زند و کارتان را بابت تمدید بیمه راحت می‌کند. با ازکی می‌توانید از هر نقطه ایران و در هر ساعتی از شبانه‌روز، بیمه بخرید و در عرض چند دقیقه، بیمه‌نامه صادرشده را در اختیار داشته باشید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۱ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=428870

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
 1. چه خوبی که بخشودگی بیمه دوباره تمدید شده، ممنون از اطلاع رسانی به موقعتون

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.