محاسبه حقوق با نرم افزار حسابداری

محاسبه حقوق با نرم افزار حسابداری
 • امروز : جمعه - 28 مرداد - 1401
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

تداوم روزهای بد طلا و بیت‌کوین در بازارهای جهانی سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌ دارد؟ ۲ توصیه مخبر به شهرداران کشور تورم تولید کننده بخش معدن در بهار سال ۱۴۰۱ رویای گران رییسی تعبیر می شود ؟ جایزه های قانون برای طلاق صوری تعرفه واردات خودرو تغییر می‌ کند؟ هیچکس ریزش بورس را جدی نگرفت مجوز استخدام حدود ۴۰ هزار نفر در وزارت بهداشت اخذ شد/ پیگیری استخدام نیروهای شاغل در ایام کرونا حقیقی های بورس فعال تر شدند /شاخص فرابورس افت کرد دوراهی سیاست گذاری اقتصادی در کشورهای نفتی خلیج فارس کامیون وارد بورس شد قیمت یورو دوباره پایین آمد / قیمت طلا و سکه امروز ۲۷ مرداد چقدر شد ؟ پس‌ لرزه تصمیمات فدرال در بازارها /مسیر معکوس طلا و بیت کوین الاکلنگ تعرفه و داخلی سازی برای ورود خودرو دلار در کف قیمت ۳ ماهه شورای عالی کار با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرد واکنش بازار به عرضه خودرو در بورس کالا رمزگشایی از افزایش قیمت دلار /قیمت سکه رنج شد، طلا ریخت پیشنهاد افزایش قیمت‌ عوارض فرودگاهی روی بلیت هواپیما قیمت دلار پس از ۳ ماه به کف خود رسید افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان قطعی شد؛ پرداخت از شهریور ریزش ۹۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در پایان هفته تعرفه واردات خودرو تغییر می‌کند

41

محاسبه حقوق با نرم افزار حسابداری

 • کد خبر : 215791
 • 15 تیر 1401 - 4:42
محاسبه حقوق با نرم افزار حسابداری
محاسبه حقوق کارکنان همواره یکی از چالش های عمده سازمان ها بوده است. به خصوص زمانی که قرار است به صورت دستی در یک فایل اکسل انجام شود. گاهی اوقات بی احتیاطی از سوی مدیر مالی یا سایر خطاهای انسانی باعث می شود که تمام هزینه های اضافی به دست مدیر یا رئیس شرکت سپرده شود. به همین دلیل وجود نرم افزار حقوق و دستمزد رایگان قابل نصب بر روی کامپیوتر سازمان و حتی تلفن های مدیر و کارکنان بسیار ضروری است.

خوشبختانه چنین امکانی وجود دارد و بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزارهای مختلفی را برای مدیریت کسب و کار و به خصوص محاسبه حقوق طراحی کرده اند. اگر کسب و کار شما هنوز یک سیستم حقوق و دستمزد را راه اندازی نکرده است، زمان آن فرا رسیده است که در نهایت دست به کار شوید و یک نرم افزار عالی حقوق و دستمزد کارکنان را انتخاب کنید. البته این بدان معنا نیست که شما باید از هیچ نرم افزاری راضی باشید. شما با نرم افزار سپیدار سیستم به راحتی میتوانید حقوق کارمندان یا کارگران خود را محاسبه نمایید.

محاسبه حقوق و دستمزد

فرآیند محاسبه ساعات کار کارکنان و حقوق آنها یکی از مهم ترین و در عین حال زمان برترین بخش های یک سازمان است. اما هیچ سود و درآمدی برای سازمان وجود ندارد. به همین دلیل داشتن یک سیستم یکپارچه که ساعات کار، تعطیلات، اضافه کاری و کسورات کار را محاسبه کرده و بر این اساس دستمزد را بدون صرف زمان و هزینه زیاد تعیین کند، بسیار ضروری است.

پیش از این، کارکنان مالی و حسابداری برای این محاسبات از روش های دستی و بعداً از نرم افزار ویندوز استفاده می کردند. اما متأسفیم که بگوییم این روش ها از مد افتاده است و هر سازمان در حال رشد و مدرنی باید از نرم افزار حقوق و دستمزد مبتنی بر وب استفاده کند.

سیستم های آنلاین حقوق و دستمزد ارزان تر هستند، کاربران یا کارکنان می توانند از آنها استفاده کنند و امکان ایجاد تغییرات در محاسبات آنها وجود دارد. به عنوان مثال می توان ساعت کاری و دستمزد هر کارمند را تعریف کرد.

خوشبختانه از زمانی که نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین طراحی و عرضه شد، به یکی از محبوب ترین نرم افزارهای منابع انسانی در بازار تبدیل شده است. این ابزار هم توسط شرکت های کوچک و هم شرکت های بزرگ استفاده می شود و خود را به عنوان یک راه حل تجاری در سطح بین المللی ثابت کرده است.

جالب اینجاست که انجمن حقوق و دستمزد آمریکا تخمین زده است که اتوماسیون حقوق و دستمزد می تواند هزینه اشتباهات حقوق و دستمزد و صورت حساب را تا ۸۰ درصد کاهش دهد. در عین حال، این سیستم ها به داده های کمی نیاز دارند – فقط جزئیات دستمزد و ساعات کار. بقیه کارها را سیستم انجام می دهد. برای اطلاع از قیمت نرم افزار حسابداری سپیدار میتوانید به وبسایت آریا تراز مراجعه فرمایید.

کاربردهای نرم افزار محاسبه حقوق

واضح است که از نرم افزار حقوق و دستمزد برای ساده سازی، خودکارسازی و استانداردسازی فرآیندهای حقوق و دستمزد استفاده می شود. علاوه بر این، نرم افزار حقوق و دستمزد به جنبه های مختلف حقوق و دستمزد، از محاسبه حقوق و دستمزد و تهیه فایل های مالیات بر حقوق گرفته تا محاسبه مرخصی، اضافه کاری و مدیریت حضور و غیاب می پردازد. در زیر کاربردهای مختلف این ابزار را معرفی می کنیم.

مهمترین آنها مدیریت حقوق کارکنان است

شما به عنوان یک مدیر مالی یک سری برنامه از پیش تعیین شده را در اختیار نرم افزار قرار می دهید و سیستم بر اساس آن ها دستمزد را محاسبه می کند. به عنوان مثال، دستمزد را می توان روزانه، هفتگی، دو هفته یک یا ماهانه محاسبه کرد. یک نرم افزار خوب قابلیت محاسبه دستمزد بر اساس ساعات وارد شده به سیستم، کسر کار، اضافه کاری، مرخصی، سفرهای کاری، مالیات و غیره را دارد.

محاسبه حقوق با نرم افزار حسابداری

با استفاده از نرم افزار جبران خسارت کارگران، ادعاها را به صورت آنلاین ثبت کنید

یکی دیگر از کاربردهای عالی این ابزار این است که به کارمندان اجازه می دهد تا درخواست ها، وظایف و غیره خاصی را ارسال کنند. برخط. اخطار این درخواست برای مدیر ارسال می‌شود که می‌تواند آن را تأیید یا رد کند. این ویژگی کار اداری و مستندسازی بسیار وقت گیر را کاهش می دهد. برای آموزش جبران خسارت کارگران به سایت آریا تراز مراجعه فرمایید.

مدیریت هزینه ها با نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین

نرم افزار حقوق و دستمزد رایگان به غیر از محاسبه حقوق پرسنل، کارهای دیگری مانند محاسبه هزینه، وام، پیش پرداخت و … را نیز انجام می دهد و باعث تسهیل در پیگیری می شود. برخی از سیستم های حقوق و دستمزد دارای دفترچه اعتباری هستند که شامل تمام وام های تایید شده کارکنان است. این ماژول می تواند بازپرداخت ها را بر اساس هزینه های مصوب و از طریق حقوق کارکنان پردازش کند.

ردیابی حضور و غیاب با نرم افزار حقوق و دستمزد

البته زمانی می توان حقوق و دستمزد پرسنل را به بهترین نحو محاسبه کرد که از ساعت کاری کارکنان و ورود و خروج آنها اطلاعات دقیق و درستی داشته باشیم. این با یک سیستم یکپارچه که شامل ماژول های حضور و غیاب و حقوق و دستمزد با هم می شود امکان پذیر است. همچنین این سامانه به دستگاه حضور و غیاب متصل شده و با دریافت اطلاعات ورود و خروج کارکنان، زمان کار ماهانه را محاسبه و بر اساس آن دستمزد را تعیین می کند.

مزایای نرم افزار حقوق

همانطور که گفتیم تحقیق و توسعه یکی از عملیات حیاتی برای هر سازمانی است. اگر دستمزدها به موقع و دقیق پرداخت شود، رضایت هر دو کارمند بیشتر می شود و بسیاری از هزینه های اضافی ناشی از خطای انسانی کاهش می یابد.

سیستم حقوق و دستمزد آنلاین به شما کمک می کند دستمزد را سریعتر، مطمئن تر و راحت تر محاسبه کنید و به طور کلی:

 • حقوق، پاداش، اضافه کاری و موارد دیگر را سریعتر محاسبه می کند
 • حقوق و دستمزد دقیق ایجاد کنید
 • ارسال اطلاعات به HMRC و چاپ P45، P60 و سایر فرم ها برای کارمندان
 • انجام برخی وظایف خاص، مانند گزارش پایان سال
 • نیازی به درک قوانین پیچیده مالیاتی نیست
 • در دسترس بودن و ذخیره سازی داده هایی مانند حقوق و دستمزد و گزارش های سالانه در یک سیستم امن

در زیر نگاهی مفصل به مزایای این ابزار مفید می اندازیم.

استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد رایگان برای دریافت گزارش

داده های به دست آمده از سیستم حقوق و دستمزد به همراه گزارشات و اطلاعات مفید در اختیار کارکنان مالی و حسابداری قرار می گیرد. این گزارش ها امکان تجزیه و تحلیل عمیق هزینه های کارکنان را برای کل تجارت، بخش ها و حتی مشاغل و قراردادهای فردی فراهم می کند. شما با استفاده از نرم افزار حسابداری سپیدار میتوانید به راحتی گزارش گیری انجام دهید.

محاسبه حقوق با نرم افزار حسابداری

نگهداری پرونده های پرسنلی

بیشتر سازمان ها همچنین به سایر اطلاعات کارکنان مانند سوابق مرخصی سالانه نیاز دارند. کسب و کارهایی که از سیستم هایی با این نوع اطلاعات اضافی استفاده می کنند، دیگر نیازی به بسته های نرم افزاری جداگانه ندارند. تمام اطلاعات در یک مکان در اختیار شماست.

فعالیت نرم افزار حقوق و دستمزد ابری

بسیاری از سیستم های حقوق و دستمزد نرم افزار نصب شده بر روی ویندوز هستند. اما مزیت اصلی نرم افزارهای حقوق و دستمزد آنلاین این است که در فضای ابری کار می کنند و اطلاعات آنها در هر زمان و هر مکان در دسترس است.

یک سیستم ابری به سرمایه گذاری کمی نیاز دارد، می تواند به طور منظم به روز شود، راه اندازی آن آسان است، هزینه تعمیر و نگهداری ندارد، داده ها همیشه در دسترس خواهند بود، نگهداری آسان است و چندین دستگاه می توانند به طور همزمان از آن استفاده کنند. البته برای استفاده از این ابزار باید سالانه هزینه پرداخت کنید.

برای هزینه های آینده با نرم افزار حقوق و دستمزد رایگان برنامه ریزی کنید

بسیاری از نرم افزارهای حقوق و دستمزد می توانند برآوردهای متفاوتی ارائه دهند. به همین دلیل می توان از آنها برای برنامه ریزی هزینه و بودجه پرسنلی استفاده کرد. فقط اعداد فرضی را وارد کنید و هزینه کل دقیق هر کارمند را ببینید.

صرفه جویی در زمان و اجتناب از اشتباهات

هنگامی که فرآیندهای حقوق و دستمزد به صورت دستی انجام می شود، در بیشتر مواقع خطاها و اشتباهات وجود خواهد داشت. حتی یک صفر کوچک یا بزرگ یا یک نقطه اعشار اشتباه می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. از طرفی نظارت بر این اعداد زمان زیادی می برد و مدیران شخصا نمی توانند این موضوع را پیگیری کنند.

به این دلایل داشتن سیستمی با دقت بالا که زمان زیادی نمی برد و در عین حال از خطاهای انسانی جلوگیری می کند بسیار مهم است. بنابراین از اتوماسیون حقوق و دستمزد استفاده کنید تا از صورت های مالی نادرست و جریمه جلوگیری کنید. این ابزار داده ها و قوانین نظارت را یکپارچه می کند و محاسبات را خودکار می کند و جایی برای نظارت باقی نمی گذارد.

با نرم افزار حقوق و دستمزد رایگان به کارکنان پرداخت دقیق و بی نقص بدهید

اشتباهات حقوق و دستمزد نه تنها وقت شما را تلف می کند، بلکه باعث ایجاد بی اعتمادی و آسیب به روحیه کارکنان می شود. حتی زمانی که اشتباهات صادقانه مرتکب شوند، می توانند به اعتبار شما آسیب بزنند و حتی بدتر، به شایعات دامن بزنند و سازمان شما را بی اعتبار کنند.

اما نرم افزار حقوق و دستمزد محاسبات را قوی و دقیق می کند. و هنگامی که حقوق و دستمزد را پردازش می کند، به طور خودکار عناصر کلیدی مانند حقوق، مزایا، هزینه ها، تعطیلات، اضافه کاری و کسورات را در نظر می گیرد.

نرم افزار محاسبه حقوق سپیدار

محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان یکی از مهمترین و زمان برترین محاسبات در بخش های مالی و اداری هر شرکتی است.

با استفاده از سیستم حقوق و دستمزد سپیدار می توانید:

 • اطلاعات کارمند خود را ثبت کنید
 • تهیه دیسکت های حقوقی بیمه و مالیات در قالب های مورد قبول تامین اجتماعی و بیمه اموال طبق تغییرات قانونی اخیر
 • محاسبه مالیات حقوق به چهار روش
 • سیستم حقوق و دستمزد را به سیستم ورود و خروج کارکنان وصل کنید
 • تهیه دیسکت پرداخت حقوق برای همه بانک ها
 • پس از انجام محاسبات، اقساط ماهانه، مانده وام و پرداخت خالص حقوق را به کارکنان خود اطلاع دهید.
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=215791

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. بسیار کاربردی بود
  ممنون از آریا تراز
  لطفا در این مورد باز مقاله بزارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.