بهترین مدل تقویت کننده آنتن موبایل در سال ۱۴۰۲

بهترین مدل تقویت کننده آنتن موبایل در سال ۱۴۰۲
 • امروز : شنبه - 5 فروردین - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 108

سرخط اخبار اقتصادی

جاده های مرگ ؛رکورداران شدیدترین تصادفات معرفی شماره موبایل برای اطلاع از ثبت یا انتقال چک تجارت ۲ میلیارد دلاری ایران و چین در ۲ ماه آخرین قیمت دلار و یورو ۵ فروردین ۱۴۰۲ رشد ۸ درصدی اقتصاد ایران رویاست یا … +فیلم آغاز به کار مرکز مبادلات طلا و ارز از امروز هشدار جدی به خریداران ویلا در شمال کشور قیمت این خودرو ۱۷۰ میلیون تومان است+عکس ضربه دولت ها به بازار کار ایران +فیلم تجربه روسیه در کنترل کاهش ارزش روبل حمایت نظام مالیاتی از تولید در سال ۱۴۰۲ با کاهش نرخ مالیات صعود بهاری بورس در روز اول / شاخص در یک قدمی رکورد جدید اولین حمله دلاری ها در سال ۱۴۰۲ /اختلاف قیمت در بازار سکه اعلام جزئیات ساعت آغاز به کار ادارات و مدارس واریز ۷ هزار میلیارد تومان از سودهای رسوبی به حساب سهامداران در سال ۱۴۰۱ قیمت دلار امروز ۵ فروردین ۱۴۰۲ در مرکز مبادله / اولین قیمت سکه و ارز در سال جدید شاخص در یک قدمی رکورد جدید/ بازار سهام صعودی شد بازار مسکن قم در وضعیت رکود عیدی بورس به سهامداران/ شاخص کل بورس در یک قدمی ۲ میلیون واحد قرار گرفت جزئیات شناورسازی ساعت آغاز به کار ادارات در سال جدید مشارکت دادن مردم در اقتصاد، راهکار مهار تورم و رشد تولید است نابودی تولید روغن زیتون در اسپانیا بر اثر خشکسالی سرکوب نقدینگی راه درست مهار تورم نیست رکوردشکنی‌های صندوق توسعه ملی در سال ۱۴۰۱


11

بهترین مدل تقویت کننده آنتن موبایل در سال ۱۴۰۲

 • کد خبر : 292223
بهترین مدل تقویت کننده آنتن موبایل در سال ۱۴۰۲
سال‌هاست که تلفن همراه به یکی از اصلی‌ترین اجزای زندگی روزمره تبدیل شده است و کاربرد این وسیله کوچک چنان با زندگی‌ها پیوند خورده که نمی‌توان حتی یک روز را بدون گوشی موبایل تصور کرد. البته که یک گوشی خاموش یا بدون آنتن و اینترنت، به هیچ دردی نمی‌خورد. شاید بتوان اصلی‌ترین دلیل وابستگی ما به تلفن‌های همراه را برقراری ارتباط با دیگران دانست. حتی در بسیاری از مواقع تلفن همراه به سبب فراهم کردن ارتباط با دیگران می‌تواند نقشی حیاتی و نجات‌دهنده داشته باشد.

حال شرایطی را در نظر بگیرید که کاری واجب و ضروری دارید، اما آنتن موبایلتان پریده و هیچ گونه دسترسی به شبکه‌های تلفن همراه ندارید. قطعاً در این حالت از بسیاری از کارهای خود باز می‌مانید و ممکن است مشکلات متعددی نیز برایتان به وجود بیاید. دسترسی به اینترنت نیز تا حدود زیادی می‌تواند وابسته به آنتن باشد و در صورت نداشتن آنتن، احتمالاً خبری از اینترنت هم نخواهد بود.

با توجه به موارد گفته شده، اگر بتوانیم آنتن موبایل را در هر شرایطی حفظ کنیم، در بسیاری از کارها پیش می‌افتیم. تقویت کننده آنتن موبایل دستگاهی است که این کار را برای ما انجام خواهد داد. در این مقاله قصد داریم به دستگاه تقویت آنتن موبایل و بهترین منبع برای خرید تقویت آنتن موبایل بپردازیم. تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

تقویت کننده آنتن موبایل چیست؟

حتماً برایتان پیش آمده که بگویید «فلان نقطه آنتن‌دهی خوبی ندارد» یا «این اتاق هیچ وقت آنتن ندارد». بسیاری از خانه‌ها، مغازه‌ها و هر بنایی که میان انبوهی از ساختمان‌های بلند قرار گرفته‌ باشد، اغلب آنتن‌دهی خوبی ندارند. از طرف دیگر، زیر زمین‌ها معمولاً هیچ وقت شبکه‌های تلفن همراه را در دسترس ما قرار نمی‌دهند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که این مشکل به کلی مربوط به منطقه آن‌هاست و به همین دلیل، کاری از دست آن‌ها بر نمی‌آید. این در حالی است که با خرید یک دستگاه تقویت آنتن موبایل می‌توانند این مشکل را به کلی از بین ببرند و آنتن و سیستم اینترنت خانه یا محل خود را تقویت کنند. هر دستگاه تقویت آنتن موبایل از مکانیزم‌های مشخصی برای تقویت آنتن استفاده می‌کند. به این صورت که امواج ضعیف موبایل را دریافت می‌کنند و پس از تقویت، آن‌ها را بازنشر می‌کنند.

در واقع، آنتن و سیگنالی که تلفن همراه دریافت می‌کند، تحت تأثیر میزان پوشش محیطی که در مسیر سیگنال‌ها قرار می‌گیرند، کم و زیاد می‌شود. به هر میزان که موانع بیشتری در این مسیر قرار بگیرند، موبایل شما کمتر از همیشه می‌تواند سیگنال‌ها را دریافت کند. این موانع می‌تواند شامل درخت‌ها، ساختمان‌ها و موارد این چنینی یا مصالح به کار رفته در ساختمان خودتان باشد. حال بدیهی است که در صورت ضعیف بودن سیگنال‌ها، توان تلفن همراه برای دریافت سیگنال کاهش می‌یابد. در این شرایط، دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل با دریافت این امواج و تقویت، سپس بازنشر آن‌ها می‌تواند به دسترسی آسان موبایل به آنتن و شبکه اینترنت کمک کند.

ریپیتر موبایل چیست و چه فرقی با تقویت کننده موبایل دارد؟

ریپیتر موبایل را نیز می‌توان نوعی تقویت کننده آنتن موبایل دانست که در مکان‌هایی با آنتن بسیار ضعیف و دسترسی دشوار به اینترنت استفاده می‌شود. نکته مهم درباره ریپیتر موبایل، صنعتی یا نیمه صنعتی بودن آن است. توان و گین این دستگاه بسیار بالاست و حتی در سخت‌ترین شرایطی که دسترسی بسیار محدودی به شبکه‌های تلفن همراه وجود دارد، می‌توان از دستگاه‌های ریپیتر موبایل استفاده کرد. تفاوت دستگاه تقویت آنتن موبایل و ریپیتر موبایل را نیز می‌توان همین تفاوت در توان و گین دانست. در نقاطی که انتقال داده از طریق بی‌تی‌اس‌های مخابراتی دشوار بوده یا در نقطه کور بی‌تی‌اس‌ها قرار داشته باشند، دیگر تقویت‌کنننده‌ها جوابگو نخواهند بود و محدودیت مکانی آن‌ها مانع از ارائه خدمات می‌شود؛ با این حال ریپیتر موبایل همچنان می‌تواند آنتن موبایل را تقویت کند.

ریپیتر موبایل چیست و چه فرقی با تقویت کننده موبایل دارد؟

مزایای استفاده از دستگاه تقویت آنتن موبایل

به طور کلی بدیهی است که وظیفه دستگاه تقویت آنتن موبایل، تقویت سیگنال‌های شبکه‌های تلفن همراه و در نتیجه تقویت آنتن و شبکه اینترنت است؛ اما این کاربرد تقویت کننده آنتن موبایل می‌تواند مزایایی را با خود به همراه داشته باشد که دانستن آن‌ها ضرورت خرید تقویت آنتن موبایل را اثبات می‌کند. چند مورد از مزایای خرید تقویت کننده سیگنال موبایل را در ادامه شرح داده‌ایم:

 • در صورت خرید تقویت آنتن موبایل برای مغازه‌تان می‌توانید رضایت مشتریان را به دست آورده و درآمدتان را افزایش دهید. در واقع به هر میزان که مشتریان شما مدت زمان بیشتری را در مغازه بمانند، محصولات بیشتری را خریداری خواهند کرد. طبیعی است که مشتریان در مغازه‌ای که به آنتن و اینترنت دسترسی نداشته باشند، نخواهند ماند.
 • اگر مالک یا مدیر یک اداره یا شرکتی با کارهای اداری متعدد باشید، قطعاً عدم دسترسی به آنتن و اینترنت، بسیاری از کارهای شما را با مشکل مواجه خواهد کرد؛ بنابراین خرید تقویت آنتن موبایل برای چنین محیطی کاملاً ضروری است.
 • در محیط خانه نیز دسترسی دائمی به آنتن و اینترنت یکی از بدیهی‌ترین و ساده‌ترین امکاناتی است که باید در اختیار داشته باشید. برای انجام کوچک‌ترین کارها مثل پرداخت قبوض و موارد این چنینی نیز به آنتن و اینترنت نیاز دارید و مسئله ضعیف بودن آنتن و اینترنت موبایل می‌تواند با استفاده از یک تقویت کننده به راحتی حل شود.

مزایای استفاده از دستگاه تقویت آنتن موبایل

انواع تقویت کننده آنتن موبایل

دستگاه تقویت آنتن موبایل برای آنکه بتواند در موقعیت‌های گوناگون بهترین عملکرد را داشته باشد، باید با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و با انواع مختلف تولید شود تا بتوانید با توجه به ویژگی‌های محیط و نیازهایتان، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. در یک تقسیم‌بندی جامع می‌توانیم تقویت کننده آنتن موبایل را به سه دسته تقسیم کنیم:

 • تک باند
 • دو باند
 • سه باند

حال برای آنکه بتوانیم هر یک از انواع تقویت کننده آنتن موبایل را توصیف کنیم، باید پیش از هر چیز به این مسئله بپردازیم که تعداد باندهای فرکانسی به چه چیزی بستگی دارد. در واقع تقویت کننده تعداد باندهای فرکانسی تقویت شده در دستگاه‌های تقویت‌کننده به نحوه عملکرد بی‌تی‌اس‌ها بستگی دارد. بی تی اس در واقع همان دستگاهی است که به عنوان دکل مخابراتی سیگنال‌های موبایل را تولید و منتشر می‌کند تا ارتباط میان دستگاه‌های تلفن همراه به واسطه این سیگنال‌ها شکل بگیرد. نکته‌ای که وجود دارد این است که در ابتدا بی‌تی‌اس‌ها تنها در یک باند فرکانسی ۹۶۰MHZ کار می‌کردند. به همین دلیل برای تقویت این فرکانس‌ها نیز به یک تقویت آنتن تک باند نیاز داشتیم.

کمی بعد، با توجه به افزایش تقاضا برای استفاده از تلفن‌های همراه و ازدیاد سیم‌کارت‌ها، اپراتورها تصمیم به به‌روزرسانی سیسم‌های خود کردند و به همین خاطر، یک باند فرکانسی ۱۸۰۰MHZ به باند قبلی افزودند. در این حالت به طور همزمان از دو باند برای انجام مکالمات تلفنی استفاده می‌شود؛ بنابراین استفاده از تقویت کننده آنتن تک باند مکالمه شما را به طور ناقص تقویت کرده و کیفیت مطلوبی نخواهید داشت.

سومین باندی که به باندهای فرکانسی اضافه شد، باند ۲۱۰۰MHZ بود که ضرورت تولید تقویت آنتن سه باند را ایجاد کرد. در این دستگاه‌ تقویت آنتن، هر سه باند به طور همزمان تقویت شده و کیفیت مکالمه مطلوبی را به شما ارائه می‌دهد و اتصال اینترنت را نیز تا حدود قابل قبولی تقویت می‌کند.

هر یک از انواع دستگاه تقویت آنتن موبایل در چه شرایطی کاربرد دارند؟

همان طور که گفته شد، به طور کلی سه نوع دستگاه تقویت آنتن موبایل پیش روی شما قرار دارد که باید از میان آن‌ها، بهترین را انتخاب کنید. آیا از کاربرد هر یک از انواع آن مطلع‌اید؟ خرید تقویت آنتن موبایل باید با اطلاعات کامل از هر دستگاه صورت گیرد.

دستگاه تقویت آنتن تک باند

در بعضی مناطق مانند روستاها یا حاشیه شهرها از یک باند فرکانسی برای برقراری ارتباط استفاده می‌شود. تقویت کننده تک باند، سیگنال‌های استاندارد در این بازه فرکانسی را دریافت و آن‌ها را تقویت می‌کند. در این مناطق اغلب تنها یک اپراتور خدمات خود را ارائه کرده و سیگنال‌های کمی نیز دارد.

دستگاه تقویت آنتن دو باند

در شهرهای کوچک‌تر اغلب دو باند فرکانسی برای انتقال سیگنال‌ها وجود دارند. به همین خاطر در صورتی که از تقویت آنتن تک باند استفاده کنید، همواره تماس‌هایتان با مشکل مواجه خواهند بود؛ بنابراین در چنین مناطقی باید از تقویت آنتن دو باند استفاده کنید.

تقویت آنتن سه باند

همان طور که گفته شد، به طور کلی سه باند فرکانسی برای مبادله سیگنال‌های شبکه‌های تلفن همراه وجود دارد. در مناطقی چون شهرها که از نظر امکانات کامل هستند، خرید تقویت آنتن موبایل فول باند به شما پیشنهاد می‌شود. در واقع در این مکان‌ها انواع دیگر تقویت کننده به جز تقویت آنتن سه باند کارایی نداشته و نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. خرید تقویت آنتن موبایل فول باند ضمن افزایش قابل توجه آنتن موبایل، دسترسی به اینترنت را نیز به مراتب آسان‌تر می‌کند.

بهترین دستگاه تقویت آنتن موبایل کدام است؟

حال که با تقویت کننده آنتن موبایل و انواع آن آشنا شدید، بد نیست مروری بر بهترین مدل‌های این دستگاه داشته باشیم و برترین مدل‌ها را معرفی کنیم:

تقویت آنتن موبایل مدل KA-83C

این تقویت کننده آنتن موبایل، یک تقویت آنتن سه بانده است که از اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل پشتیبانی می‌کند و تا شعاع ۵۰ تا ۱۵۰ متر را پوشش می‌دهد. این مدل انتخابی مناسب برای استفاده در محیط‌های مسکونی و تجاری است و با بهترین کیفیت، آنتن و دسترسی به اینترنت را افزایش می‌دهد.

تقویت آنتن موبایل KT-98B-new-box

این دستگاه تقویت آنتن موبایل نیز از نوع فول پروتکل یا تقویت آنتن سه باند است که به بهترین نحو، محیط تحت پوشش خود را حمایت کرده و آنتن را تقویت می‌کند. این دستگاه تا شعاع ۳۵۰ متری را پوشش خواهد داد.

ریپیتر موبایل صنعتی مدل KT-R98B

 اگر به دنبال یک ریپیتر موبایل هستید، این مدل مناسب شماست. این ریپیتر از سه اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل پشتیبانی می‌کند و تا شعاع ۲۰۰۰ متری را پوشش می‌دهد. در روستاها، بیرون شهر، معادن، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، مناطق مسکونی، تجاری و … می‌توان از این نوع ریپیتر صنعتی استفاده کرد.

ریپیتر موبایل KT-R9A

این ریپیتر موبایل از مورد قبلی کمی جمع‌وجورتر است؛ از این جهت که تا شعاع ۱۰۰۰ متری را پوشش می‌دهد. از نظر تقویت آنتن این ریپیتر یکی از بهترین‌هاست و می‌تواند آنتن و اینترنت را به بهترین نحو تقویت کند.

علاوه بر مدل‌های گفته شده، چندین و چند تقویت کننده آنتن موبایل در بازار وجود دارند که باید با توجه به نیازهای خود و شرایط محیط، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

خرید انواع دستگاه تقویت آنتن موبایل

با توجه به مزایای متعددی که در رابطه با دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل قید کردیم، احتمالاً شما نیز به خرید پکیج تقویت آنتن موبایل مشتاق شده باشید. نکته مهمی که درباره خرید این محصول وجود دارد، مراجعه به منابع و فروشگاه‌های معتبر است. تنها در این حالت است که می‌توانید از راهنمایی و مشاوره حرفه‌ای بهره‌مند شوید و خریدی مطمئن و باکیفیت نیز داشته باشید.

گروه صنعتی رادیویی «توسعه ارتباطات» سال‌هاست که به فعالیت در زمینه تولید تجهیزات رادیویی می‌پردازد. این مجموعه در عمر ۱۸ ساله خود همواره کوشیده تا با ارائه بهترین کالاها و خدمات، رسالت خود را در زمینه آبادی و آبادانی کشور به جا آورد. انواع بوستر و تقویت آنتن موبایل را می‌توانید از مجموعه توسعه ارتباط همراه خریداری کنید. از جمله ویژگی‌های خرید تقویت آنتن موبایل از این مجموعه می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کارشناسی دقیق محیطی
 • خدمات پس از فروش
 • استفاده از چیپست‌های باکیفیت
 • خرید از تولیدکننده داخلی

کلام آخر

در این مقاله به خرید تقویت آنتن موبایل و انواع دستگاه تقویت کننده آنتن پرداختیم. حال ویژگی‌های این دستگاه را شناخته و بهترین انواع آن را نیز می‌شناسید. با مراجعه به وب‌سایت توسعه ارتباطات همراه به نشانی rf-repeater.ir می‌توانید بهترین انواع تقویت آنتن را خریداری کنید و از کیفیت بی‌نظیر آنتن و اینترنت در محیط لذت ببرید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=292223

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. خیلی مفید بود.

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.