به دنبال نرم افزار حسابداری رایگان هستید؟ این نرم افزار ارزش امتحان کردن را دارد

به دنبال نرم افزار حسابداری رایگان هستید؟ این نرم افزار ارزش امتحان کردن را دارد
 • امروز : چهارشنبه - 2 اسفند - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

این هفته منتظر ۳ خودرو جدید وارداتی باشید فروش این مدل اپل متوقف شد جهش نرخ ارز رسمی در آرژانتین چه اثری روی نرخ بازار گذاشت؟ رد صلاحیت سلاح ورزی توسط وزارت اطلاعات + سند جدیدترین قیمت رسمی لبنیات / گران فروشی ۷ هزار تومانی در یک لیتر شیر واریز یارانه نقدی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای این افراد مشخصات جدید از هواپیمای ایرانی سیمرغ + عکس عزم وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن نیروهای مسلح خبر جدید از تجمیع کارت‌های بانکی در یک کارت قیمت جدید محصولات لبنی اعلام شد + لیست قیمت آیا اوضاع مردم کویت واقعا کویت است؟ / مقایسه درآمد و هزینه زندگی در ایران و کویت پشت پرده هجوم مردم برای خرید طلا قیمت طلا ۱۸ عیار سقوط کرد / مثقال طلا چند شد؟ مرغ را گران نخرید / قیمت جدید مرغ اعلام شد اعلام قیمت جدید مرغ در بازار / ران مرغ کیلویی چند؟ چرا نباید آیفون خیس‌شده خود را داخل کیسه برنج گذاشت؟ دوچرحه جذاب بوگاتی هوش از سرتان می‌پراند! دستاورد بزرگ ایران در حوزه تکنولوژی/ این کامپیوتر حرف می‌زند! نگرانی این نماینده مجلس درباره بیمه تکمیلی / قانون صحیح است اجرا مشکل دارد حمله تسنیم به همتی ایران صاحب کارخانه هواپیما سازی شد فیلترشکن‌ زیر تیغ شورا/ کاربران مجرم می‌شوند؟ سه سایت به علت گران‌فروشی بلیت هواپیما متوقف شدند میزان تاخیر پروازها کمتر شده است


12
قیاس | نرم افزار حسابداری و مالی تحت وب، ویندوز و اندروید
به دنبال نرم افزار حسابداری رایگان هستید؟ این نرم افزار ارزش امتحان کردن را دارد
 • کد خبر : 427916
 • 15 بهمن 1402
به دنبال نرم افزار حسابداری رایگان هستید؟ این نرم افزار ارزش امتحان کردن را دارد
دغدغه اکثر افرادی که بیزینس‌های بزرگ دارند یا کسب و کاری را به تازگی شروع کرده‌اند؛ مدیریت بهتر کارها است. تلاش برای انجام شدن کارها و بهبود سرعت و عملکرد کارکنان، از جمله مسائلی است که بسیاری از صاحبان کار در پی آنند.

حسابداری در دسته رشته‌های پرمتقاضی قرار دارد، اما در موارد بسیاری پیچیده بودن کارها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در سازمان‌ها شود؛ به همین جهت نرم افزارهایی طراحی شده‌اند تا منجر به کاهش خطای انسانی شده و به پیشرفت مجموعه مورد نظر کمک کنند.

نرم افزار حسابداری چیست؟

کسب‌وکارهای مختلف از گذشته تاکنون برای محاسبات مالی خود از ابزارهای متنوعی استفاده کرده‌اند. تصویب قوانین مالی و مالیاتی مختلف در کنار گسترده‌ شدن سطح عملیات کسب‌وکارها؛ باعث شد تا آن‌ها از ابزارهای دقیق‌تر از جمله انواع نرم‌افزارهای حسابداری استفاده کنند. نرم‌افزار حسابداری یا مالی یک راهکار سیستمی است که براساس مفاهیم مختلف حسابداری طراحی شده و به عنوان یک دستیار مالی در اختیار حسابداران و مدیران مالی قرار می‌گیرد.

یک نرم‌افزار حسابداری از یک طرف داده‌های خام اطلاعاتی را دریافت می‌کند تا روی آن‌ها پردازش‌های مورد نیاز را انجام ‌دهد و از طرف دیگر خروجی‌های مورد نیاز سازمان و مدیران را در قالب گزارش‌های مالی مختلف ارائه می‌‌دهد. نرم‌افزار مالی بر حسب مفاهیم مختلف حسابداری به ماژول‌های مختلفی از جمله حقوق و دستمزد، حساب‌های دریافتنی، حساب‌های پرداختی و سایر ماژول‌های دیگر تقسیم‌بندی می‌شود که هر کدام وظیفه‌ی خود را انجام می‌دهند. 

با استفاده از این ابزارها دیگر نیازی به ثبت حساب‌ها به روش سنتی و دستی نیست که همین مسئله یکی از اصلی‌ترین کاربردهای نرم‌افزار حسابداری است. نرم‌افزارهای حسابداری انواع مختلفی دارند که برحسب ساختار و ویژگی‌های کسب‌وکارهای مختلف و نیازهای آن‌ها طراحی شده‌اند. اما ثبت و بایگانی اطلاعات، پردازش داده‌ها، گزارش‌گیری و سیستماتیک کردن فرایندهای مالی از کارکردهای اصلی انواع نرم‌افزارهای حسابداری است.

مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری

 • افزایش دقت و سرعت

استفاده از یک نرم افزار حسابداری، انجام امور مالی و حسابداری در سریع‌ترین زمان ممکن است. حتی در صورت استفاده از نرم افزارهای حسابداری، شما می‌توانید بسیاری از فعالیت‌ها و فرآیندهای مالی و حسابداری شرکت یا سازمان خود را که گاها ساعت‌های زیادی از روز شما را اشغال می‌کنند، در سریع‌ترین زمان ممکن انجام بدهید.

به علاوه کاملا بدیهی است که یک نرم افزار یا کامپیوتر در زمان سریع‌تری می‌تواند محاسبات حسابداری را انجام دهد. به همین دلیل انجام هرچه سریعتر این فرآیندها و محاسبات به شما کمک می‌کند در طول روز و هنگامی که کارکنان و پرسنل شما در محل کار خود حضور دارند، از این زمان اضافی که به لطف نرم افزارهای حسابداری در اختیار شما قرار می‌گیرد، برای انجام سایر امور مالی و حسابداری شرکت خود استفاده کنید.

 • پشتیبانی

نرم افزاری که انتخاب می‌کنید باید حتما خدمات پشتیبانی خوبی داشته باشد چرا که بعضا نرم افزارها به دلایل مختلف به مشکلاتی بر‌ می‌خورند که از دست شما کاری ساخته نیست و حتما باید با پشتیبانی آن نرم افزار ارتباط برقرار کنید تا آن‌ها مشکل را حل کنند. داشتن قابلیت آپدیت یا بروزرسانی نیز در نرم افزارهای حسابداری بسیار مهم است تا بتوانید همواره خودتان و نرم افزارتان را بروز نگه دارید و از قابلیت‌های جدیدی که برای مدیریت امور مالی رونمایی می‌شود استفاده کنید.

 • امنیت بالا

امنیت مهمترین ویژگی های نرم افزار حسابداری به شمار می رود، خصوصا نرم افزارهای حسابداری که داده‌ها و اطلاعات مهمی در آن‌ها وجود دارند. نرم افزاری که انتخاب می‌کنید باید از نظر امنیتی امتحان خود را پس داده باشد و بتواند این اطمینان را به شما بدهد که هیچ وقت نرم افزار شما هک نخواهد شد و سایر حملات نرم افزاری روی آن تاثیر نخواهد داشت.

 • امکان افزودن قابلیت‌های مختلف به نرم‌افزار (ماژول‌ها)

هر نرم‌افزاری برای خود امکانات پایه‌ای را در نظر گرفته، اما شاید آن امکانات برای شما مناسب نباشند و شما بخواهید امکانی را خودتان به آن اضافه کنید یا از جایی قابلیت خاصی را تهیه کنید و به نرم‌افزارتان اضافه کنید؛ به این امر قابلیت افزودن ماژول گفته می‌شود. ماژول‌ها به شما کمک می‌کنند تا قابلیت‌های تازه و جدیدی را که نرم‌افزار شما ندارد به آن اضافه کنید. پس نرم‌افزار حسابداری شما حتما باید از ویژگی نصب ماژول‌ها پشتیبانی کند. نرم‌افزار حسابداری قیاس این امکان را برای شما فراهم کرده است که با توجه به نیازهای کسب و کارتان ماژول‌های مختلف را به راحتی به نرم‌افزار اضافه کنید

 • انعطاف پذیری

امور مالی کلا مسئله پیچیده‌ای برای یک کسب و کار است و ابزارها‌ و امکانات زیادی برای مدیریت امور مالی نیاز است. نرم افزار حسابداری که انتخاب می‌کنید باید بتواند از فعالیت‌های مختلف مورد نیاز برای امور مالی شما پشتیبانی کند.

 • گزارش گیری سریع و آسان

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت استفاده از یک نرم افزار حسابداری دسترسی سریع و آسان به داده‌ها و اطلاعات حسابداری یک سازمان یا شرکت است. اما همین دسترسی سریع مزیت دیگری را برای مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد می‌کند و آن امکان گرفتن خروجی‌ها و گزارشات مختلف از اسناد مالی خواهد بود که مدیران می‌توانند آن‌ها را در نرم افزارهای حسابداری ثبت و ذخیره کنند.

گزارش گیری سریع و آسان

آشنایی با انواع نرم‌افزارهای حسابداری، نرم افزار حسابداری چه کاربردی دارد؟

بعد از اینکه با مزایای نرم‌افزار حسابداری آشنا شدیم نوبت به آن می‌رسد که کاربردها و انواع آن را بررسی کنیم. حسابداری یک رشته بسیار گسترده است و در بخش‌های مختلفی از امور مالی شرکت‌ها نقش دارد. از طرفی تقریباً همه کسب‌وکارها به نوعی نیاز به حسابداری و نظم دادن به امور مالی خود دارند؛ بنابراین نرم‌افزارهای حسابداری متنوعی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف در شرکت‌ها و کسب‌وکارها به وجود آمده است. به طور کلی نرم‌افزارهای حسابداری را به دو دسته زیر تقسیم می‌کنند:

 • نرم افزار حسابداری شرکتی: انجام امور حسابداری پخش و سفارش گیری، حسابداری بازرگانی، حسابداری تولیدی، حسابداری خدماتی و حسابداری پیمانکاری
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی: پوشش‌دهنده نیازهای فروشگاه‌های مختلف در اصناف گوناگون و ارائه‌دهنده راهکارهای مناسب برای مدیریت حساب‌ها

شما می‌توانید بر حسب نیاز خود از انواع مختلف نرم‌افزار حسابداری شرکتی و نرم افزار فروشگاهی استفاده کنید و از امکانات فراوان آن‌ها برای انجام امور مالی با سرعت و دقت بالا بهره‌مند شوید.

نرم افزار حسابداری ابری بهترین نوع نرم افزار حسابداری

ویژگی‌های نرم‌افزار حسابداری آنلاین باعث توانمندی بیشتر سازمان‌ها شده است. با استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری همکاری آسان در سراسر بخش‌ها و قابلیت اطمینان به طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابد. همچنین هزینه‌های کلی حسابداری به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. ویژگی‌های مهم نرم‌افزار حسابداری ابری که باید توجه کنید عبارتند از:

 • پشتیبان گیری خودکار
 • امنیت داده
 • دسترسی انعطاف‌پذیر از دستگاه‌های تلفن همراه و کامپیوتر

نرم‌افزار حسابداری رایگان مناسب چه کسب و کارهایی است؟

معمولا کارآفرینان و افرادی که تازه کسب و کار خود را آغاز کرده‌اند تلاش می‌کنند تا با صرف کمترین هزینه از امکاناتی که در دسترس دارند استفاده کنند.

از طرفی ساماندهی به امور مالی و  مدیریت مبالغ دریافتی و پرداختی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. شاید برای صاحبان کسب و کارهای کوچک امکان پذیر نباشد که یک حسابدار متخصص را برای رسیدگی به امور مالی استخدام کنند. خریداری نرم افزارهای حسابداری پیشرفته نیز خود نیازمند صرف هزینه جداگانه می‌باشد.

در چنین شرایطی ساده‌ترین برنامه حسابداری رایگان می‌توانند مشکل را برطرف کنند. صاحبان شرکت‌های کوچک و کسب و کارهای تازه تاسیس می‌توانند برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها محاسبات مالی خود را از محاسبه قیمت محصولات گرفته تا ثبت قراردادهای پیمانکاری به این نرم‌افزار ها بسپارند و میزان سود و زیان را محاسبه نمایند.

لازم به ذکر است که نرم‌افزارهای رایگان نمی‌توانند تمامی امکانات لازم را در اختیار شما قرار دهند و نسبت به نسخه‌های پولی از امنیت بالایی نیز برخوردار نباشند اما در مراحل اولیه راه اندازی یک کسب و کار نوپا می‌توانند به شما کمک کنند.

نرم‌افزار حسابداری رایگان مناسب چه کسب و کارهایی است؟

چرا نرم‌افزار حسابداری قیاس؟

نرم افزار حسابداری قیاس، به دلیل قابلیت بالا در سازماندهی حجم کثیر داده­‌ها و گزارش گیری دقیق از اطلاعات امور مالی شرکت­‌ها، عامل تمایز این نرم افزار نسبت به سایر رقبا گردیده است. نرم افزار حسابداری قیاس به شکل کاملا یکپارچه امکان صادر نمودن انواع مختلف اسناد مالی و حسابداری، پرداخت و دریافت، صورت های مالی، مدیریت دارایی و برنامه ریزی جهت کنترل امور مالی قراردادها را فراهم می نماید.

از جمله موارد تمایز این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای داخل بازار و رقبا:

دارای سبد محصولی کامل: نرم افزار حسابداری فروشگاهی و شرکتی (تحت وب – تحت ویندوز – ابری و آنلاین – اندروید)

دقت و صحت: به دلیل انجام QA بر روی نرم افزار و به روز بودن نرم افزار، اشتباهات محاسباتی به حداقل رسیده است.

سادگی در راه اندازی و اجرا: کاربرد راحت برای کاربران با تجربه کاری محدود در حسابداری فراهم است.

قدمت و سابقه: نرم افزار قیاس به دلیل سابقه ۲۸ ساله اطمینان ویژه ای برای چند سال آینده به کاربران خود می دهد.

پشتیبانی و آموزش: امکان دسترسی به پشتیبانی و منابع آموزشی تخصصی جهت بهره مندی بهتر برای کاربران فراهم شده است.

قیمت منطقی: قیمت گذاری دقیق و منطقی نرم افزار قیاس در مقایسه با رقبا رعایت شده است.

از دیگر مزیت‌های این نرم‌افزار، داشتن دموی رایگان است که به کاربران امکان آشنایی با محیط نرم افزار و ویژگی های آن را پیش از خرید فراهم می‌نماید.

برای تهیه این نرم افزار حسابداری رایگان به این صفحه مراجعه کنید.

جمع‌بندی

شروع یک کسب‌وکار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. چه مالک یک کسب‌وکار بزرگ باشید یا یک کسب‌وکار کوچک و متوسط را اداره کنید، نرم‌افزارهای حسابداری می‌تواند به شما کمک کنند امور مالی خود را به راحتی و با دقت مدیریت کنید، اما این برنامه‌ها می‌‌توانند گران باشند و از آنجایی که به‌تازگی کسب‌وکارتان را شروع کرده‌اید، خرید یک نرم‌افزار گران ممکن است برای شما امکان‌پذیر نباشد.

خوشبختانه، چند نرم‌افزار حسابداری رایگان برای مدیریت امور مالی کسب‌وکار وجود دارد. البته، نباید فراموش کنید که حتی بهترین نرم‌افزارهای حسابداری رایگان نیز گزینه ایده‌آلی نخواهند بود. اگر می‌خواهید به امکانات گسترده حسابداری برای کسب‌وکار خود دسترسی داشته باشید، باید هزینه آن را بپردازید. نرم‌افزار حسابداری قیاس این امکان را برای شما فراهم کرده تا به مدت ۷ روز به صورت کاملا رایگان از نرم‌افزار استفاده کنید تا از اینکه نیاز های شما را رفع می‌کند مطمئن باشید و در هنگام خرید نرم‌افزار حسابداری بهتر و راحت‌تر تصمیم بگیرید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۴ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=427916

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 6
 1. یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری کشوره، واقعا کار باهاش آسون و لذت بخشه

 2. من چندین ساله که دارم از این نرم افزار استفاده میکنم و پشیبانی همیشه کارمو راه انداخته

 3. عالی – هم مطلب خوبه و هم خود محصول معرفی شده – باید بیشتر از این بهش پرداخته بشه

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.