چگونه در چند مرحله ساختمانی لوکس و لاکچری داشته باشیم؟

چگونه در چند مرحله ساختمانی لوکس و لاکچری داشته باشیم؟
 • امروز : پنج شنبه - 6 مهر - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 127

سرخط اخبار اقتصادی

خبر مهم از طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت/ وعده رئیسی روی زمین ماند؟ صاحبان دسته چک های قدیمی این خبر مهم را بخوانند / پذیرش چک‌های قدیمی در کدام بانک انجام می‌شود؟ قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول این خودرو می توانست جایگزین ۲۰۷ شود + امکانات خبری که ممکن است سکه را حسابی ارزان کند تهدیدهای بی‌پایان بورس فوری؛ این معلمان در مهر ماه سهام بورسی می‌گیرند آغاز واریز ۲۰۵ هزارتومانی به حساب بازنشستگان / از امروز منتظر باشید رئیس‌کل بانک مرکزی وارد دوحه شد+ جزئیات سود عالی در جیب سهامداران بورس فرزین وارد دوحه شد / رئیس کل بانک مرکزی دست پر برمی‌گردد؟ این معلمان سهام بورسی می‌گیرند قیمت پرفروش‌ترین لاستیک‌های خودرو در بازار این خودروهای ایرانی ارزان ترین ماشین های جهان هستند سنگ‌اندازی بانک‌ها در مسیر تولید مسکن قیمت جدید خودروهای وارداتی / سراتو ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون شد + جدول قیمت جدید انواع میوه و سبزیجات فشار به بازار سکه از ۳ جناح/پیش بینی قیمت سکه امروز ۵ مهر دریاچه ارومیه قربانی یک قتل عمد! / وزارت کشاورزی چه پاسخی دارد؟ ردپای سامورایی‌ها در بازار سکه ارز ترجیحی کود و سم سر از جیب کارگران چینی و هندی در آورد قیمت دلار ۴۱ هزار و ۱۸۱ تومان شد / نرخ ارز امروز ۵ مهر ۱۴۰۲ سود بانکی بگیریم یا بیمه زندگی بخریم؟ پیش بینی قیمت سکه امروز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲


13

چگونه در چند مرحله ساختمانی لوکس و لاکچری داشته باشیم؟

 • کد خبر : 273195
چگونه در چند مرحله ساختمانی لوکس و لاکچری داشته باشیم؟
بازسازی به عملیاتی گفته می شود که باعث ایجاد تغییر در ساختمان می شود. این تغییر می تواند به صورت کلی و یا جزیی در قسمت هایی خاص باشد. نیاز به بازسازی ساختمان و منزل می تواند به دلایل مختلفی احساس شود که از جمله ی بعضی از این موارد عبارتند از: نیاز به ایجاد تنوع در ساختمان، رفع آسیب ها و ایراداتی که در طی سال ها به دلایل مختلف به ساختمان وارد شده است، تغییر کاربری ساختمان، بالا بردن ارزش اقتصادی آن، به روز کردن طرح کلی ساختمان و ... . برای هر کدام از این موارد نیز روش های مختلفی از بازسازی وجود دارد. نکته ای که در این میان اهمیت دارد این است که موارد مهمی برای بازسازی ساختمان به شکل حرفه ای وجود دارد که عدم رعایت و توجه به آن ها می تواند کیفیت نهایی پروژه را پایین بیاورد. به همین علت حتما باید به این موارد توجه نمود.

مزایای بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان مزایای مختلفی دارد که از بعضی از آن ها عبارتند از:

 • بیشتر شدن ارزش اقتصادی ساختمان به دلیل رفع آسیب ها و جدید شدن ظاهر آن
 • ایمن تر شدن ساختمان به دلیل استفاده از امکانات به روز ایمنی
 • بیشتر شدن رفاه افراد ساکن در ساختمان به دلیل تغییرات ایجاد شده
 • بهبود مصرف انرژی و صرفه جویی در آن
 • به صرفه بودن عملیات

 آیتم های بازسازی ساختمان که نباید انجام داد

 • شروع بازسازی بدون دریافت مجوز

ساختمان سازی نیز مانند هر چیز دیگری نیازمند دریافت مجوز می باشد تا کارها با اصول جلو رود. درواقع وجود قوانین در ساختمان سازی باعث می گردد تا افراد از حق خود به حق همسایه ها و شهر تجاوز نکرده و همه چیز در یک چهارچوب کلی باقی بماند. با توجه به این نکته از آنجایی که در ساخت ساختمان نیاز به دریافت مجوز می باشد در بازسازی ساختمان که تغییراتی شامل حال ساختمان می شود نیز دریافت مجوزها نیاز است. اگر مجوزهای مربوطه قبل از شروع عملیات دریافت نشوند می تواند مشکل ساز بوده و هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل کند.

آیتم های بازسازی ساختمان که نباید انجام داد

 • شروع بازسازی بدون داشتن طراحی جدید

اولین قدم در بازسازی ساختمان و بازسازی منزل این است که نیازهای ساختمان و کارفرما را شناسایی کرده و سپس با توجه به آن شروع به طراحی جدید برای قسمت های مورد نظر که قرار است مورد بازسازی قرار بگیرند صورت بگیرد. برای مثال اگر قرار است نمای یک ساختمان بازسازی شود باید طراحی نما جدیدی توسط طراح و مهندس مربوطه به کارفرما نشان داده شود و اگر قرار است داخل ساختمان و واحدهای مسکونی یا اداری بازسازی شوند نیاز است که یک طراحی داخلی جدید صورت بگیرد. این کار به کارفرما و طراح اجازه می دهد که مراحل انجام بازسازی را بدانند و از طرفی تغییراتی که در نهایت در نما یا فضا اتفاق میافتد را مشاهده کنند. عدم توجه به این کار می تواند کارها را از نظم و سامان خارج کرده و کیفیت بازسازی ساختمان را پایین بیاورد.

 • طراحی جدید بدون توجه به سبک کلی ساختمان

نکته ای که در بازسازی ساختمان و بازسازی منزل بسیاری افراد ممکن است از آن بگذرند و توجهی نداشته باشند سبک کلی ساختمان است. ساختمانی که تماما به سبک کلاسیک ساخته شده است را نمی توان به سبک روستیک بازسازی نمود چرا که این کار باعث عدم هماهنگی شاکله ی کلی ساختمان با طرح جدید شده و ظاهر و یا درونی عجیب غریب را برای ساختمان رقم می زند. به همین علت حتما قبل از طراحی جدید و شروع عملیات بازسازی باید سبک ساختمان و یا طراحی داخلی را شناسایی نمود و سپس با توجه به تغییراتی که قرار است اتفاق بیافتد و مناسب با سبک ساختمان طراحی جدید را شروع نمود.

 • بازسازی بدون دریافت کمک از متخصصین

یکی از جمله کارهایی که نباید انجام داد بازسازی به صورت خودجوش و بدون دریافت کمک از متخصصین و مهندسین مربوطه می باشد. در بحث بازسازی منزل در حد تغییر دکوراسیون شاید شما خود افراد خوش سلیقه ای باشید و بتوانید این کار را انجام دهید اما اگر نیاز به تخریب دیوارها باشد و یا در بخش های دیگر مانند نما و … بخواهید تغییراتی ایجاد کنید حتما باید از مهندسین و متخصصین کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است انجام هر گونه تخریب اشتباه باعث آسیب کلی به ساختمان شود و یا هزینه های زیادی را به دوش شما بیاندازد. از طرفی از آنجایی که در این بخش ها مهارت زیادی و زیبایی شناسی خاصی نیاز است بهتر است که برای شیک تر شدن نتیجه نیز از طراحان مورد نظر حتما کمک دریافت کنید.

 • بررسی نکردن بودجه قبل از شروع عملیات

داشتن بودجه ی مناسب شرط شروع و به پایان رساندن عملیات بازسازی با کیفیتی تضمین شده می باشد. اگر از ابتدای کار بودجه را در نظر نگیرید و عملیات را شروع کنید ممکن است در اواسط راه بودجه کارفرما تمام شده و شما می مانید و یک پروژه ای که به اتمام نرسیده است. به همین علت حتما باید به این نکته توجه کنید و بدانید که عدم توجه به آن یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که در عملیات بازسازی ساختمان و بازسازی منزل می توان انجام داد.

 • استفاده از متریال های بی کیفیت

یکی از جمله اشتباهاتی که بعضی از پیمانکاران انجام می دهند استفاده از متریال های بی کیفیت برای پایین آوردن هزینه های مربوطه می باشد.در حالی که استفاده از این متریال ها کیفیت بازسازی ساختمان و بازسازی منزل را پایین آورده و از آنجایی که زود آسیب می بینند بسیار سریع کارفرما را نیازمند بازسازی دوباره کرده و به همین علت نه تنها به صرفه نیستند بلکه در نهایت هزینه ها را نیز بیشتر می کنند. به همین علت حتما باید توجه داشته باشید که از متریال های مرغوب و با کیفیت که مناسب با سبک بازسازی می باشد در مراحل کار استفاده شود.

 • بی توجهی به سازه ی ساختمان

یکی از کارهایی که اصلا نباید در بازسازی ساختمان انجام دهید تخریب قسمتی از ساختمان است که مربوط به سازه ی ساختمان می باشد. برای مثال ممکن است یک ساختمان دارای ستون های بتنی باشد و تخریب آن ها برای تغییر فضاهای داخلی می تواند باعث تخریب کلی ساختمان شود و به همین علت حتما باید نقشه ی کلی ساختمان و ستون بندی آن قبل از طراحی جدید و شروع عملیات بازسازی توسط مهندس مربوطه مطالعه شود.

 • و…

هزینه ی بازسازی ساختمان و بازسازی منزل

هزینه ی بازسازی منزل و طراحی نمای ساده ساختمان به موارد مختلفی بستگی دارد که از جمله ی آن ها می توان به علت بازسازی و هدف آن، فضایی که قرار است مورد بازسازی قرار بگیرد و مساحت آن، سبک بازسازی، متریال هایی که استفاده می شود و… اشاره نمود. اما به طور کلی می توان گفت بازسازی ساختمان و بازسازی منزل عملیاتی به صرفه بوده چرا که با هزینه ای کم و محدود انجام می شود و تغییراتی بزرگ در ساختمان ایجاد می کند به صورتی که این تغییرات باعث بالا رفتن ارزش اقتصادی ساختمان و بیشتر شدن رفاه افرادی که در آن ساکن می باشند می شود.

هزینه ی بازسازی ساختمان و بازسازی منزل

کلام آخر

برای آنکه بتوان یک طراحی نمای ساختمان ساده ، آیتم های بازسازی ساختمان و بازسازی منزل حرفه ای و به روز داشت باید حتما از متخصصین و مهندسینی که در این زمینه دارای تجربه ی کافی می باشند کمک گرفت. در کشور ما شرکت های زیادی مشغول اجرای آیتم های بازسازی ساختمان و طراحی نمای ساختمان ساده می باشند و از جمله ی این شرکت ها می توان به شرکت معماری هیرادانا به آدرس  www.hiradana.com اشاره نمود که در زمره ی برترین شرکت های معماری قرار می گیرد. تمامی پروژه های هیرادانا در سایت در بخش پروژه ها موجود میباشد. جهت بازدید و مشاوره رایگان از طریق شماره ۰۹۱۲۵۷۵۴۹۲۱ با هیرادانا همراه باشید.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=273195

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. هیرادانا واقعا حرفه ایه، هم دکوراسیون داخلی انجام میدن، هم تعمیر نما و ساختمان و … 👌

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.