خبر " رفت و آمد مذاکره کننده های ایرانی به عربستان برای پرواز حج| هواپیمایی: مشکل فنی برطرف می شود! " | اقتصاد آفرین

خبر " رفت و آمد مذاکره کننده های ایرانی به عربستان برای پرواز حج| هواپیمایی: مشکل فنی برطرف می شود! " | اقتصاد آفرین
  • امروز : سه شنبه - 8 اسفند - 1402
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

مذاکره نیاز نیست ؛ بمب‌اتم میزنیم! ازدواج با مردی که وجود ندارد! هر آنچه باید در مورد مسابقه ساختمان آینده بدانید اولین پست یک گوشی عادی با سرویس اینترنت ماهواره‌ای منتشر شد! ۲۰۰ محور روستایی بر اثر بارش برف و کولاک مسدود هستند بدترین محصول تاریخ اپل موبایلی که می‌تواند دور مچ دست بسته شود! مذاکراه نیاز نیست؛ بمب‌اتم میزنیم! اینترنت ماهواره‌ای در یک قدمی گوشی‌های عادی! توضیحات سخنگوی دولت درباره ممنوعیت استفاده از فیلترشکن عذرخواهی اپراتور آمریکایی به‌دلیل قطعی چندساعته: به مردم غرامت می‌دهیم‌ لزوم حذف نقاط حادثه خیز جاده های ایلام| ۱۶ پیچ خطرناک شناسایی شد جاده زنجان به تم -چورزق مسدود شد عملیات اجرایی «۱۲کیلومتر» از پروژه قیدار –سلطانیه و کبودر آهنگ سال آینده تمام می شود  تردد در جاده های گلستان برقرار است | ضرورت استفاده از زنجیر چرخ جزئیات فعالیت اتوبوسرانی در خطوط منتهی به بازارها و مراکز خرید پایتخت کاوازاکی نینجا؛ شاهکار دنیای موتورسیکلت‌ها!/ عکس ویژگی عجیب ساعت‌های هوشمند جدید شیائومی صندلی هواپیما از جنس پوست کاکتوس حلقه هوشمند سامسونگ به نمایش گذاشته شد راهنمای کامل ثبت و راه اندازی شرکت دانش بنیان نوژن بهترین تولید کننده لوازم صنعتی آشپزخانه در کشور راهنمای گام به گام دریافت ویزای تحصیلی انگلیس انواع محصولات مفتولی و نکات مهم برای خرید هر یک + معرفی شرکت حصار بافت


2
رفت و آمد مذاکره کننده های ایرانی به عربستان برای پرواز حج| هواپیمایی: مشکل فنی برطرف می شود!
  • کد خبر : 427728
  • 14 بهمن 1402
رفت و آمد مذاکره کننده های ایرانی به عربستان برای پرواز حج| هواپیمایی: مشکل فنی برطرف می شود!

در حالی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از رفت و آمد تیم مذاکره کننده ایرانی به عربستان برای پروازهای حج عمره خبر می دهد که دیگر خبری از اعلام زمان ابطال پروازها از سوی حج و زیارت نیست.

بازار؛ گروه راه و مسکن: قرار بود از ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۲ اعزام زائران ایرانی به حج عمره پس از حدود ۹ سال توقف آغاز شود، اما بنا به دلایلی که هنوز از سوی کشور عربستان اعلام نشده است این سفرها به دلیل همانا صادر نشدن مجوز پرواز متوقف شد.
بعد از آن بود که بارها و بارها سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت امور خارجه و در ادامه «ایران ایر» اعلام کردند که این عدم صدور پرواز تنها به دلایل فنی بوده است و هیچ مساله ای مثل بدهی و یا تحریم ها مطرح نیست.
وزارت امور خارجه نیز که از ابتدا پیگیر برقراری حج عمره بود دلیل تعلیق سفر را به هیچ وجه سیاسی ندانسته و اعلام کرد: این موضوع در گفت‌وگوی تلفنی اخیر وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی نیز مطرح و «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان به همتای ایرانی خود اطمینان داده این موضوع صرفا مسئله‌ای فنی بوده است که بزودی حل خواهد شد تا عمره‌گزاران ایرانی بتوانند برای اعمال عمره به سرزمین وحی مشرف شوند.
اگر چه هر چند روز یک بار سازمان حج و زیارت استان تهران در اطلاعیه‌ای به کارگزاران خود تاریخ مشخصی را به دلیل عدم دریافت مجوزهای پروازی توسط شرکت هواپیمایی اعلام می کرد که تمامی پروازهای عمره لغو شده است اما ظاهرا چند روزی است که این اطلاعیه ها نیز منتفی شده و خبری از اعلام تاریخ هم دیگر نیست.

«جعفر یازرلو» سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «بازار» در پاسخ به این پرسش آیا مذاکرات تیم ایرانی در عربستان برای حل مشکل پروازها همچنان ادامه دارد و این تیم مذاکره کننده که از سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت امور خارجه و حتی «ایران ایر» است در عربستان هستند؟ گفت: ابتدا باید عرض شود که بارها و بارها گفته شده است که عدم پروازها به عربستان به دلیل مشکلات فنی بوده است که باید گفت مشکل فنی اصطلاحی است که به صورت عامیانه در بسیاری از مسایل هواپیمایی هر کشوری استفاده می شود و ربطی به خرابی هواپیما ندارد.

یازرلو: تیم مذاکره کننده ایرانی در رفت و آمد در عربستان هستند و مذاکرات نیز ادامه دارد. اما قطعا باید تاکید کنم که مشکل فنی در حال بر طرف شدن است

او ادامه داد: تیم مذاکره کننده ایرانی در رفت و آمد در عربستان هستند و مذاکرات نیز ادامه دارد. اما قطعا باید تاکید کنم که مشکل فنی در حال بر طرف شدن است. و اینکه مدام در برخی سایت ها اعلام می شد که علت اصلی عدم صدور مجوز از سوی عربستان برای حج عمره، بدهی و یا ممنوع الخروجی فرد خاصی بوده است از اساس اشتباه و کذب بوده است.

عدم پروازهای حج عمره هیچ ربطی به مسایل سیاسی، بدهی، حمایت ایران از برخی مسایل حاشیه ای در کشورهای مختلف ندارد و ربط دادن اینگونه مسائل به این مهم غیر فنی و کاملا اشتباه است

یازرلو با تاکید بر اینکه فلش تلاش ها به سمت حل مساله است اضافه کرد: باز هم تاکید می کنیم که عدم پروازهای حج عمره هیچ ربطی به مسایل سیاسی، بدهی، حمایت ایران از برخی مسایل حاشیه ای در کشورهای مختلف ندارد و ربط دادن اینگونه مسائل به این مهم غیر فنی و کاملا اشتباه است. پس تاکید می کنیم که حل موضوع فنی در حال طی کردن مسیر خود است.

در برخی اظهارات برخی مقام های مسئول دیده و شنیده می شود که عربستان ویزا صادر کرده پس باید پروازها انجام شود باید گفت که نباید حرفی از مجبور بودن زده شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه حل مشکل پروازی به تصمیم یا نحوه تصمیم گیری دو سازمان هواپیمایی ایران و عربستان ختم خواهد شد تاکید کرد: پرواز حج عمره مشکل ۹ ساله دارد و بسیاری از هموطنان چشم انتظار رفتن به خانه وحی هستند. اینکه در برخی اظهارات برخی مقام های مسئول دیده و شنیده می شود که عربستان ویزا صادر کرده پس باید پروازها انجام شود باید گفت که نباید حرفی از مجبور بودن زده شود. به امید خدا مشکل صدور مجوز پرواز از سوی عربستان نیز حل می شود و پروازها برقرار خواهد شد.
نکته ای که اخیرا از زبان برخی مقامات مسئول سازمان هواپیمایی شنیده می شود این است که در صدور مجوز پروازهای حج عمره از سوی عربستان موردی اشاره شده که از سوی سازمان هواپیمایی ایران و عربستان در حال پیگیری و ارائه راهکار برای حل مشکل هستند تا در نهایت این مشکل نیز حل و پروازها آغاز شود.

«‌حسام قربانعلی» سخنگوی «ایران ایر» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «بازار» در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان ایران برای مذاکره با طرف عربستان هنوز در این کشور هستند؟ گفت: بله نمایندگان ایرانی در کشور عربستان حضور دارند تا این مشکل هر چه سریعتر بر طرف و زمان جدید و دقیقی برای پروازهای حج عمره اعلام شود. اما آنچه که مشخص است این است که ما امیدوار هستیم این مذاکرات نتیجه بدهد و پروازها انجام و برقرار شود.

آنچه که می توان با قاطعیت گفت این است که عربستان تعهدنامه و تضامین لازم را پیشتر خواسته بود و «ایران ایر» و «معراج» نمایندگان خود را از قبل برای اینکه دچار حواشی و یا هر گونه مشکلی نشویم به عربستان فرستاده بود

آنچه که مشخص است این است که عربستان مجوز این پروازها را همچنان صادر نکرده و از اعلام دلایل تعلیق پروازها نیز خودداری کرده است. اما آنچه که می توان با قاطعیت گفت این است که عربستان تعهدنامه و تضامین لازم را پیشتر خواسته بود و «ایران ایر» و «معراج» نمایندگان خود را از قبل برای اینکه دچار حواشی و یا هر گونه مشکلی نشویم به عربستان فرستاده بود.

اگر مشکل پروازها حل شود و بعد از ۹ سال چشم انتظاری حج عمره آغاز شود بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته روزانه ۱۰۰۰ مسافر به خانه خدا اعزام خواهند شد

اگر مشکل پروازها حل شود و بعد از ۹ سال چشم انتظاری حج عمره آغاز شود بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته روزانه ۱۰۰۰ مسافر به خانه خدا اعزام خواهند شد. روزانه ۴ پرواز حج عمره (صبح ۲ پرواز و بعدازظهر ۲ پرواز) از ۱۱ مبدأ انجام خواهد شد.
پروازهای حج عمره تا ۲۸ اسفند ماه امسال برقرار خواهد بود و ۶۲ هزار زائر در عملیات حج عمره امسال به سرزمین وحی با اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ نفر مشرف خواهند شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=427728

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 0
📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.