تاثیر مهاجرت به کانادا، روی اقتصاد این کشور چه بوده است؟

تاثیر مهاجرت به کانادا، روی اقتصاد این کشور چه بوده است؟
 • امروز : دوشنبه - 7 آذر - 1401
اخبار اقتصادی امروز : 238

سرخط اخبار اقتصادی

قیمت جدید دایون Y5 در آذر ۱۴۰۱ + جدول سیمان در سود یا زیان؟ آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول برای خبرنگاران و مسافران عراق و امارات قیمت جدید انواع محصولات کاپرا اعلام شد + جدول سکه بالای ۱۷ میلیون تومان باقی ماند/ جهش قیمت دلار در بازار رسمی پیش‌خور آینده در بازار دلار رکورد تولید ماهانه خودرو شکسته شد ادعای شهرداری درباره سفر مدیران به جام جهانی ؛از جیب خودشان رفتند رکوردزنی خودروسازان بزرگ در ۵ سال اخیر رشد ۱۰۰ درصدی بدهی شرکت های دولتی کارنامه قرارگاه جمعیتی؛ ازمدل ۳۶۰ درجه تا چرخش ۱۸۰درجه افزایش ۹۰ درصدی ارزش صادرات شرکت های دانش بنیان دلار؛ عرضه ۴برابر تقاضا ضرر فسازان از کنترل نرخ ارز صدور بیش از ۱۳۵ هزار مجوز تا پایان آذرماه واریز ۴۹هزار میلیارد تومان سود بورسی به حساب سهامداران مسکن کارگران در مناطق آزاد ساخته می‌شود عرضه فراورده صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی پالسهای مثبت فاطمی امین به معدنی‌ها رشد یک تا پنج میلیونی سایپایی ها در بازار + جدول ۴۹هزار میلیارد تومان سود بورسی واریز شد معرفی عامل نوسان نرخ خودرو در بازار + جدول قیمت بازار کساد پتروشیمی آریا خط‌مشی برنامه هفتم

36
کانادا همواره یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت است. همه روزه به تعداد کسانی که دوست دارند به این کشور مهاجرت کنند نیز اضافه می‌شود.

تاثیر مهاجرت به کانادا، روی اقتصاد این کشور چه بوده است؟

 • کد خبر : 48015
 • 17 آبان 1400 - 10:42
تاثیر مهاجرت به کانادا، روی اقتصاد این کشور چه بوده است؟
اگر بخواهیم از منظر دیگری هم به این موضوع نگاه کنیم، کشور کانادا به خاطر تامین نیروی کار مورد نیاز و از طرفی هم برای رسیدن به توسعه اقتصادی بیشتر قوانین مهاجرت را آسان‌تر کرده است.

بر طبق آنچه که در تابناک بیان شده، هر کسی با برداشتن ۶ گام اصلی می‌تواند به راحتی کانادایی شود.

توسعه اقتصادی فعلی و آینده کانادا به جذب مهاجر بستگی دارد. این مهاجران جوان و تازه‌کار هستند که کمبود نیروی کار کانادا را جبران می‌کنند. تصور کنید که طیف وسیعی از نیروهای با استعداد برای مهاجرت به کانادا، کسب‌وکار راه می‌اندازند و در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کنند. همین موضوع زنجیره اقتصادی این کشور را به گردش در می‌آورد.

کانادا چند نفر جمعیت مهاجر دارد؟

طبق آخرین سرشماری که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفته، تعداد جمعیت مهاجر کانادا ۵,۷۰۳,۶۱۵ اعلام شده است. مهاجران اقتصادی کانادا ۲۹۹۴۱۳۰ نفر است. مهاجران اقتصادی یعنی کسانی که به قصد کارآفرینی و یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان کانادایی راهی این کشور شده‌اند. این تعداد در واقع نیمی از کل  جمعیت مهاجر کاناداست.

مهاجران حدود ۷۱ درصد از رشد جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند. در سال ۱۹-۲۰۱۸، نرخ رشد جمعیت کانادا ۱.۴ درصد بود. نظرات متفاوتی وجود دارد مبنی بر اینکه تا سال ۲۰۴۰ مهاجران احتمالاً کل رشد جمعیت کانادا را هدایت خواهند کرد. مهاجران اقتصادی به طور کلی جوان‌تر از جمعیت متولد شده در کانادا هستند. به همین دلیل مهاجرت اقتصادی، تاثیرات نیروی کار سالمند کانادا را کاهش می‌دهد.

دیدگاه اقتصادی در مورد مهاجرت به کانادا

دیدگاه اقتصادی در مورد مهاجرت به کانادا

مهاجرت می‌تواند اهداف بسیاری را دنبال کند. برای شخصی که قصد دارد از کشور خارج شود و زندگی بهتری بسازد و به زندگی ایده‌آل دست یابد. از طرفی هم برای کشوری که نیروهای مهاجر را جذب می‌کند، منافعی را به همراه دارد. مهاجرت به کانادا همانگونه که می‌تواند افراد را به زندگی ایده‌آل اقتصادی و رفاهی برساند، برای کشور کانادا رونق اقتصادی چشمگیری را به همراه خواهد داشت.

در اینجا ما فقط قصد داریم از منظر اقتصادی فواید جذب مهاجرین کارآمد را برای کانادا مورد بررسی قرار دهیم. نرخ پایین زاد و ولد و پیری جمعیت کانادا باعث شده که رشد نیروی کار داخلی این کشور ضعیف باشد. این موضوع دولت کانادا را به شدت نگران کرده و امکان اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

یک دیدگاهی که هم اکنون در کانادا برای پذیرش نیروهای مهاجر وجود دارد این است که کندی رشد جمعیت کانادا را جبران می‌کند. جمعیتی که کمبود نیروی کار داخلی را کمتر نشان می‌دهد. یکی دیگر از دلایلی که این کشور روش‌های مهاجرت را به نسبت گذشته راحت‌تر کرده‌ است، به حداکثر رساندن اندازه کلی کانادا چه از نظر جمعیت و چه از نظر تولید است.

دیدگاه بعدی و کمی پیچیده‌تری که برای مهاجرت به کانادا دیده می‌شود این است که جذب و پذیرش نیروهای کاری و جوان به کند کردن روند پیری جمعیت کانادا کمک می‌کند. به زبان ساده‌تر این یک فرآیند مورد نیاز است که باید طی شود. هر چقدر که مهاجران بیشتری را جذب کنند، نسبت سالمندان به جمعیت در سن کار یا نسبت وابستگی به سالمندی را کاهش می‌دهد.

 با این حال، در حالی که میانگین سنی مهاجران کمتر از جمعیت داخلی است، سطح مهاجرت خالص نیز نسبت به جمعیت موجود بسیار کوچک است و شاید هم نتواند میانگین سنی کلی یا نسبت وابستگی را در زمان کوتاه کاهش دهد. اما در مجموع مهاجرت اقتصادی کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که جمعیت و نیروی کار کانادا همچنان در حال رشد هستند.

مهاجران با توسعه کانادا مرتبط هستند

مهاجران با توسعه کانادا مرتبط هستند

در پایان سال ۲۰۱۸، بخش بازاریابی و رسانه اداره مهاجرت کانادا کمپین مهاجرت مهم را راه‌اندازی کرد. هدف از این کمپین، ترویج درک عمومی مثبت و مبتنی بر واقعیت مهاجرت به کانادا بود.

آنچه که در پشت پرده حقایق مهاجرت به این کشور پهناور وجود دارد، شامل موارد زیر است:

 1. مهاجران به اقتصاد کانادا کمک می‌کنند؛ اقتصاد کانادا تا حدی توسط نیروی کار و پرداخت مالیات آنها محاسبه می‌شود. هر چه مهاجران بیشتر کار کنند، نیروی کار قوی‌تر می‌شود. به‌ویژه زمانی که جمعیت ملی در حال افزایش سن، بازنشستگی و نداشتن فرزندان قبلی است.

مشاغل برتر دعوت شده برای مهاجرت تحت برنامه اکسپرس انتری عمدتا مهندسان و طراحان نرم افزار، تحلیلگران سیستم‌های اطلاعاتی، برنامه‌نویسان کامپیوتر، حسابرسان مالی و حسابداران و همچنین متخصصان تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی هستند.

 1. مهاجران خدمات بهداشتی و اجتماعی را ارائه می‌دهند و بهبود می‌بخشند؛ بسیاری از مهاجرانی که وارد کانادا می‌شوند، افراد جوان هستند. آن‌ها بیش از آنچه که به مزایای سیستم بهداشتی نیاز داشته باشند، هزینه می‌پردازند. با توجه به آنچه که در بررسی‌های اداره مهاجرت کانادا اعلام شده، مهاجران کمتر از ۱۰ درصد از سیستم مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌کند. این استفاده کمتر را اثر مهاجرت سالم و در نتیجه بهبود وضعیت اقتصادی کشور کانادا برآورد می‌شود.
 2. مهاجران به طور کامل در جامعه کانادا ادغام می‌شوند؛ زمانی که جمعیت مهاجر جمعیت بومی کشور کانادا ادغام می‌شوند، نرخ پایین رشد جمعیت جبران می‌شود. به دنبال آن مزیت‌های اقتصادی و حتی فرهنگی هم برای به این کشور به همراه دارد.

کانادا مهاجران را کلید بهبود اقتصادی می‌داند

قدرت اقتصاد کانادا تا حدی با تعداد افرادی که کار می‌کنند و پرداخت مالیات برای تامین مالی خدمات عمومی آن‌ها مانند مراقبت های بهداشتی، اندازه‌گیری می‌شود. به لطف مهاجرت به کانادا، نیروی کار این کشور همه ساله با رشد قابل توجهی همراه است. اگر مهاجران نبودند، کارفرمایان در یافتن کارگران واجد شرایط کافی برای پر کردن مشاغل موجود مشکل داشتند.

این بدان معناست که کانادا جمعیت سالمند بیشتر و نیروهای جوان کمتری دارد. افراد بیشتری بازنشسته می‌شوند و دانش‌آموزان کمتری در مدارس حضور دارند. در نتیجه، تعداد کارگران موجود و بالقوه متولد کانادا محدود است.

مهاجران نه تنها با پر کردن شکاف‌های نیروی کار و پرداخت مالیات، بلکه با صرف پول برای کالاها، مسکن و حمل و نقل به اقتصاد کانادا کمک می‌کنند. مقامات و کارشناسان اقتصادی کانادا، ورود مهاجران و نیروی کار جوان را کلید بهبود اقتصادی این کشور می‌دانند.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=48015

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 3
  • سلام مهندس شتربانی

   مهاجرت به کانادا (به انگلیسی: Immigration to Canada) یکی از مقاصد متقاضیان مهاجرت می‌باشد. کانادا دارای بیش از ۶۰ برنامه مهاجرتی می‌باشد که هر کدام از آن‌ها معیارهای خاصی برای پذیرش متقاضیان دارند 💚

   موفق و سربلند باشی

 1. سلام ممنونم

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.