اخبار بازرگانی، واردات و صادرات | اقتصاد آفرین

اخبار بازرگانی، واردات و صادرات | اقتصاد آفرین
  • امروز : شنبه - 2 تیر - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 1

سرخط اخبار اقتصادی

استقرار شهرک دانش بنیان در شهرستان فرخشهر باید تسریع گردد بازگشت زائران حج تمتع با ۱۹ پرواز هما از امروز سود فولاد مبارکه به ۹۷ هزار میلیارد تومان می رسد ستاره جوان از سپاهان جدا می شود؟ حرکت خلاف جهت طلای آب شده/ بازدهی هفتگی کدام دارایی کمترین بود؟ هشدار بارش‌های شدید در تهران طلا چگونه به وجود می‌ آید از «آغاز شمارش معکوس برای افتتاح سازمان ملی هوش مصنوعی» تا «۲۶۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی» دستور انتقال پرونده مالیاتی مس سونگون به امور مالیاتی توسط وزیر اقتصاد صادر شد سود سهامداران فولاد کاوه جنوب کیش تقسیم شد/ هر سهم ۱۶۳ تومان راه شناسایی پروژه تمیز رمزارزی بررسی عملکرد بازارها در اولین فصل ۱۴۰۳: بهاری که سبز نبود حرکت خلاف جهت سکه گرمی با بازار طلا ملکه فراریِ کریپتو که تحت تعقیب اف‌بی‌آی قرار گرفته، کیست؟ طلا به بالاترین قیمت دو هفته اخیر رسید تغییر قابل توجه ذخایر بیت‌کوینِ ماینرها جابه جایی ۱۴ میلیون مسافر در پروازهای خارجی درآمدهای سازمان هواشناسی کشور «اختصاصی» شد موافقت با تامین آب کارخانه عظیم فولاد جنوب کرمان پیمان بابادی مدیرعامل استقلال شد نواحی شمال غرب کشور منتظر بارش تگرگ باشند آغاز عملیات بازگشت حجاج از روز شنبه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در راستای افزایش تولید خاویار در کشور هتل پارسیان خزر چالوس؛ هتلی لوکس در قلب چالوس

اخبار بازرگانی، واردات و صادرات | اقتصاد آفرین

26اردیبهشت
نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور افتتاح شد
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور افتتاح شد

اولین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور، روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه به‌همت منطقه آزاد قشم، شورای عالی صنایع دریایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و بسیاری از سازمان‌های فعال در زمینه توسعه اقتصادی کشور افتتاح شد.

23اردیبهشت
تحقق توسعه اقتصاد دریامحور و ایجاد جزیره نوآور قشم با برگزاری رویدادهای متمرکز
رویداد بین المللی همتایابی در اقتصاد دریا محور ایران

تحقق توسعه اقتصاد دریامحور و ایجاد جزیره نوآور قشم با برگزاری رویدادهای متمرکز

29فروردین
انتخاب بهترین شرکت بازرگانی واردات از چین
گروه بازرگانی جولایی | ارائه دهنده خدمات حمل و نقل و کارگو چین

انتخاب بهترین شرکت بازرگانی واردات از چین

26فروردین
آشنایی با انکودرهای موتور گیرلس
آریا تریدینگ | واردکننده قطعات آسانسور

آشنایی با انکودرهای موتور گیرلس

21فروردین
بررسی فرصت‌های توسعه صادرات به کشورهای CIS
یونیلیور مارکت | پخش اینترنتی محصولات یونیلیور

بررسی فرصت‌های توسعه صادرات به کشورهای CIS

بررسی فرصت‌های توسعه صادرات به کشورهای CIS این امکان را به تولیدکنندگان داخلی می‌دهد تا علاوه‌بر تامین نیازهای داخلی، به صادرات کالاهایی بپردازند که در کشورهای مستقل مشترک‌المنافع متقاضی دارند. این کار باعث بهبود وضعیت اقتصادی خواهد شد.

26اسفند
نشست مشترک روسای کل گمرکات ایران _ترکیه و ۱۲ برنامه عملیاتی

نشست مشترک روسای کل گمرکات ایران _ترکیه و ۱۲ برنامه عملیاتی

مشرق نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه اخبار بازرگانی، واردات و صادرات با عنوان نشست مشترک روسای کل گمرکات ایران _ترکیه و ۱۲ برنامه عملیاتی را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

20اسفند
راهنمای واردات از چین از زبان کارشناس آستریا
شرکت بازرگانی آستریا | حمل و نقل بین المللی، ترخیص کالا و حواله

راهنمای واردات از چین از زبان کارشناس آستریا

کشور چین می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای واردات کالا به ایران باشد. این کشور را می‌توان دومین قدرت اقتصادی جهان دانست. ازآنجایی‌که چین اصلی‌ترین شریک تجاری ایران محسوب می‌شود و رابطه خوبی با کشور ما دارد، بسیاری از افراد به دنبال راهنمای واردات از چین هستند.

19اسفند
بهبود شاخص اقتصادی ۹ ماه در نظرسنجی از فعالان اقتصادی

بهبود شاخص اقتصادی ۹ ماه در نظرسنجی از فعالان اقتصادی

مشرق نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه اخبار بازرگانی، واردات و صادرات با عنوان بهبود شاخص اقتصادی ۹ ماه در نظرسنجی از فعالان اقتصادی را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

09اسفند
گذرنامه طلایی واردات کالا؛ راهنمای جامع مدارک لازم برای ترخیص
شرکت بازرگانی سپاهان همراه | شرکت واردات صادرات، حمل و ترخیص

گذرنامه طلایی واردات کالا؛ راهنمای جامع مدارک لازم برای ترخیص

واردات کالا به کشور، دریچه‌ای به دنیای فرصت‌های تجاری و اقتصادی می‌گشاید.

08اسفند
معتبرترین شرکت حمل ‌و‌ نقل بین‌المللی در ایران کیست؟
هنزا ناو دریا | شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی

معتبرترین شرکت حمل ‌و‌ نقل بین‌المللی در ایران کیست؟

انجام معاملات تجاری با سایر کشورها، فرصتی بسیار عالی برای رشد، پیشرفت و ارتقا کسب ‌و‌کار در اختیار مدیران و صاحبان بیزینس قرار می‌دهد.

04اسفند
عزم ایران و ‌سوریه برای گسترش روابط تجاری

عزم ایران و ‌سوریه برای گسترش روابط تجاری

مشرق نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه اخبار بازرگانی، واردات و صادرات با عنوان عزم ایران و ‌سوریه برای گسترش روابط تجاری را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

02اسفند
ترخیص قطعی ۸ هزار خودرو سواری از گمرکات کشور

ترخیص قطعی ۸ هزار خودرو سواری از گمرکات کشور

مشرق نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه اخبار بازرگانی، واردات و صادرات با عنوان ترخیص قطعی ۸ هزار خودرو سواری از گمرکات کشور را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

18بهمن
برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سنگال

برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سنگال

مشرق نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه اخبار بازرگانی، واردات و صادرات با عنوان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سنگال را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

14بهمن

فهرست شرکت‌های اسرائیلی به سازمان توسعه تجارت اعلام شد

اقتصاد نیوز خبر اقتصادی را از مجموعه اخبار بازرگانی، واردات و صادرات با عنوان فهرست شرکت‌های اسرائیلی به سازمان توسعه تجارت اعلام شد را منتشر نموده که اقتصاد آفرین آن را برای مخاطبان اخبار روز اقتصادی ایران و جهان بازنشر نموده است.

بازرگانی، صادرات و واردات نقش مهمی را در اقتصاد یک کشور ایفاء می‌کنند و می‌توانند وضعیت آن را بهتر کنند. آنها می‌توانند سبب کاهش معضلات اقتصادی ایران شوند و از این طریق، می‌توانند به بهبود شرایط مالی افراد کمک نمایند. وضعیت اقتصادی یک کشور تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و وارادات، صادرات و بازرگانی می‌توانند آن را تحت تاثیر قراردهند. آنها نقش بسزایی در تعاملات بین المللی و توسعه اقتصادی دارند.

واردات، صادرات و بازرگانی می‌توانند سبب ایجاد شغل شوند و اشتغال زایی کنند. همچنین، آنها در توسعه بازار نقش دارند و می‌توانند سبب رونق آن شوند. در تقویت ارزش ارزی کشور و توسعه صنایع صادراتی نیز از اهمیت بالایی برخوردارند و بسیار موثرند. از طریق واردات و صادرات و همچنین فعالیت‌های‌ بازرگانی، می‌توان منجر به افزایش درآمدهای کشور شد و وضعیت جامعه را بهتر نمود.

اخبار بازرگانی، واردات و صادرات

بازرگانی چیست؟

بازرگانی (Commerce) یک فعالیت اقتصادی بزرگ و حیاتی است که به مبادله کالاها و خدمات در مقیاس گسترده میان افراد، شرکت‌ها و کشورها اشاره دارد. هر معامله‌ای که از پول برای خرید کالا یا خدمات استفاده می‌کند، جزء این فرآیند مهم است.

بازرگانی به عنوان مبادله کالا و خدمات بین مشاغل تعریف می‌شود و شامل تبادل محصولات، خدمات و سایر موارد ارزشمند بین شرکت‌ها یا سازمان‌ها می‌باشد. در این زمینه، دولت‌ها نقش مهمی را در مدیریت و تنظیم بازرگانی ایفاء می‌کنند تا با ایجاد فرصت‌های شغلی، توسعه تولید کالاها و خدمات مفید، به رشد اقتصادی و رفاه جامعه کمک نمایند.

صادرات و واردات چیست؟

در تعریف صادرات و واردات (Imports and Exports or Importing and Exporting) باید گفت که صادرات، به فروش محصولات و خدمات در کشورهای خارجی اشاره دارد که از منابع داخلی تولید می‌شوند و منظور از واردات، خرید کالا و خدمات از منابع خارجی و وارد کردن آنها به کشور مورد نظر می‌باشد.

تاثیرات و اهمیت بازرگانی صادرات و واردات

تاثیرات و اهمیت‌های صادرات، واردات و بارزگانی بسیار گسترده می‌باشد و به صورت مستقیم و غیرمستقیمی بسیاری از حوزه‌ها، از جمله حوزه اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در ادامه چند از اهمیت‌ها و اثرات آنها بیان می‌شود.

  • ایجاد شغل و اشتغال‌زایی

آنها می‌توانند باعث رونق اقتصاد و بازار شوند و فرصت‌های شغلی و کسب‌وکارهای جدیدی را در جامعه ایجاد کنند. به این طریق، می‌توانند باعث اشتغال‌زایی افراد جامعه شوند و بیکاری را کاهش دهند. بیکاری از معضلات بزرگ جامعه می‌باشد و مشکلات و پیامدهای منفی زیادی را ایجاد می‌کند. افزایش بیکاری حوزه اقتصاد را به صورت منفی تحت تاثیر قرار می‌دهد و آسیب‌های زیادی را بر این حوزه وارد می‌کند. با ایجاد شغل و بهبود کسب‌وکارها می‌توان این معضل را از بین برد و کاهش داد.

  • تامین نیازهای داخلی

امر تجارت، بازرگانی، صادرات و واردات می‌توانند نیازهای داخلی را در زمینه‌های مختلف از جمله دارو، مواد اولیه، مواد غذایی، وسایل نقلیه و… رفع کنند. به این طریق نیازهای جامعه تامین می‌شود و مشکلات ناشی از کمبود مواد و اقلام مورد نیاز کاهش پیدا می‌کند.

  • ایجاد رقابت

از طریق ایجاد رقابت، می‌توانند باعث افزایش و بهبودی کیفیت تولیدات داخلی شوند. این امر می‌تواند سبب افزایش فروش آنها و در نتیجه کسب درآمد بیشتر شود. به این ترتیب صنایع رشد پیدا خواهند کرد و با افزایش فروش و بیشتر شدن درآمدها، اقتصاد نیز رونق زیادی پیدا خواهد نمود.