اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور
 • امروز : شنبه - 9 مهر - 1401
اخبار اقتصادی امروز : 165

سرخط اخبار اقتصادی

قیمت جدید گوشت قرمز اعلام شد حمل و نقل تهران به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد قیمت جدید روغن خوراکی در بازار+جدول اثر معکوس مالیات ستانی از بازار ملک پادگان ساصد خانه تهرانی می شود توازن قرمزها و سبزهای رمزارزی پیش بینی بورس فردا ۱۰ مهر ۱۴۰۱ / حذف رنگ سبز از نقشه بازار ثبات نرخ سود در بازارهای مالی هفته اول پاییز حقوق گمرکی واردات تجهیزات، مواد اولیه و ماشین آلات کاهش می یابد دستور پکن به بانک‌های دولتی چین برای حذف دلار الزام جدید بانک مرکزی برای صرافی‌ها خنثی‌سازی توطئه دشمن با دیپلماسی منطقه‌ای دولت/ آشوبگران سفره مردم را هدف قرار داده‌اند عرضه مرغ و گوشت کافی برای تنظیم بازار اعلام نتیجه نوزدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی و برگزاری حراج بیستم در سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی کاهش ۳۹ میلیون تنی تولید غلات دنیا / برداشت از ذخایر برای سیر کردن مردم در آستانه تعطیلات چین بازار بدون مشتری ماند ۸۰۷ میلیون یورو نیمایی بدون مشتری؛ دلار توافقی در کانال ۳۰ هزار تومان معامله شد عرضه ارز در سامانه نیما از یک میلیارد یورو گذشت ۸۰۷ میلیون یورو نیمایی بدون مشتری؛ دلار توافقی در کانال ۳۰ معامله شد روز آرام رمزارزها/ نوسان بیت کوین در کانال ۱۹۰۰۰ دلار واکنش بورس تهران به اعلام بن‌بست برجام اتودی از خودروی اقتصادی وقتی پراید آرزو می‌شود شکاف ۱۰ درصدی تورم استان‌ها در شهریور ۱۴۰۱

40

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور

 • کد خبر : 219005
 • 01 مرداد 1401 - 6:10
اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور
وجود شرایطی هموارو مناسب در ترکیه برای کار و تجارت سبب شده است اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان به یک راه کسب درآمد تبدیل گردد. اما شرایط همواره در تغییر مناسبات منطقه سبب شده است قوانین اقامتی ترکیه نیز مورد تغییر و تحول قرار گیرد.

وجود شرایطی هموارو مناسب در ترکیه برای کار و تجارت سبب شده است اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان به یک راه کسب درآمد تبدیل گردد.

 اما شرایط همواره در تغییر مناسبات منطقه سبب شده است قوانین اقامتی ترکیه نیز مورد تغییر و تحول قرار گیرد.

از مشخص ترین مزیت های اقامت ترکیه می‌توان به بکارگیری از امکانت درمانی و تحصیلی در کنار امکان افتتاح حساب در ترکیه و دریافت ویزای کشورهای اروپایی و کانادا اشاره کرد.

اتباع خارجی با توجه به نوع اقامت در ترکیه می‌توانند برای مدت زمان مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و از مزیت های اقامت ترکیه استفاده کنند.

اقامت می‌تواند حداقل به مدت یک سال باشد و در این مدت بدون نیاز به ورود و حضور در خاک ترکیه از حق اقامتشان بهره‌مند بمانند.

به همان سان از زمانی که اجازه اقامت صادر شود تا زمان طی شدن مراحل کامل اقامت نیز امکان حضور در کشور ترکیه برای درخواست‌کننده فراهم است.

یکی از مزیت های  اقامت در ترکیه امکان درخواست شهروندی بعد از مدتی مشخص می باشد. برای نمونه اگر ۵ سال با قرارداد کاری در این کشور مشغول به کار باشید بعد از آن قادر خواهید بود درخواست شهروندی ترکیه را به سازمان مربوطه اعلام نمایید.

ترکیه سال‌هاست کشور امن بسیاری از مهاجران است و به همین علت قوانینی کامل و جامع برای مهاجران در نظر گرفته است.

در نتیجه بسیاری از اتباع خارجی به آسانی وطبق قانون می‌توانند برای خود و خانواده‌شان از بیمه درمانی یا خدمات تحصیلی استفاده کنند.

به علاوه اینکه طبق قوانین اگر شخصی به مدت ۸ سال در ترکیه حضور قانونی داشته باشد طی این مدت اقامت حداقل هفت سال را درون خاک ترکیه بوده باشد می‌تواند درخواست شهروندی ترکیه را به سازمان‌های مربوطه اعلام کند.

شیوه ‌های آسان و راحت اخذ اقامت ترکیه

شیوه های راحت اقامت دانشجویی یا تجاری در ترکیه چیزی است که در ابتدا به ذهن خطور می‌کند ولی انواع دیگری برای اخذ اقامت وجود دارد که بر طبق قوانین بیان می‌شوند. در اینجا انواع اقامت ترکیه که به‌آسانی ممکن است را به‌صورت مختصر عنوان می‌کنیم:

 • اقامت یک‌ساله کوتاه‌مدت در ترکیه
 • اقامت دانشجویی که بر طبق دوره تحصیلی اعطا می‌شود
 • اقامت خانوادگی در ترکیه
 • اقامت بلندمدت

اقامت کاری در کنار ثبت شرکت در ترکیه یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایرانیان محسوب می شود. اکنون اقامت کاری شیوه مناسبی است که می‌تواند به‌دفعات تمدید و نهایتاً به شهروندی ترکیه منجر شود.

یکی از انواع اقامت که توجه ایرانیان را به خود جذب کرده است، اقامت توریستی ترکیه می باشد که به افراد اجازه می‌دهد تا ۹۰ روز در خاک این کشور حضور داشته باشند.

البته این نوع اقامت امکان افزایش به مدت یک سال را دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

در نوع اقامت یک‌ساله باید یا به تحصیل و کار مشغول باشید یا در این کشور خانه‌ای را به اجاره یا تملک خود در بیاورید.

در مواقعی که این شرایط رعایت شود امکان تمدید چنین اقامتی وجود دارد ولی باید قبل ازتمام شدن اقامت، درخواست‌های قانونی تمدید به سازمان مربوطه اطلاع داده شود..

اقامت از راه آموزش نیز یکی از راه‌های موردتوجه ایرانیان است. اشخاصی که در یکی از مراکزآموزشی معتبر برای تحصیل رشته‌های مختلف یا حتی زبان ترکی ثبت‌نام کرده باشند می‌توانند طی دوره تحصیلشان در این کشور اقامت داشته باشند.

در سال‌های گذشته، شاید به علت وضعیت منطقه و شیوع همه‌گیری شرایط اقامت در ترکیه کمی سخت‌تر شده است ولی هنوز می‌توان از طریق آموزش زبان ترکیه‌ای یا دوره‌های آموزشی دیگر نیز این اقامت یک‌ساله را به دست آورد.

درچند سال اخیر خرید ملک در ترکیه به وسیله اتباع خارجی افزایش چشمگیری داشته است. این اتفاق به علت بالا رفتن رفاه نسبی مردم این کشور و وجود سرمایه گذاری­‌های مناسب در آن بوده است.

به علت شبیه بودن بسیاری از شرایط زندگی در ایران و ترکیه و همینطور نزدیک بودن از لحاظ ذائقه غذایی و اخلاق و همدلی ایرانیان و مردم ترکیه، بسیاری از ایرانیان این کشور را برای مقصد مهاجرت خود برمی گزینند.

برای مهاجرت به کشور ترکیه و دریافت اقامت آن، سه راه وجود دارد. اقامت توریستی، اقامت تحصیلی و اقامت از طریق خرید ملک که جزو اصلی ترین راه ها به حساب می آیند.

آسان ترین راه اقامت، خرید ملک در ترکیه است. برای این کار باید هر فرد ملکی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار را در یکی  از شهرهای ترکیه خریداری کند.

در نظر داشته باشید چنانچه تمایل دارید برای نمونه با یکی از دوستان خود مهاجرت کنید و اقامت بگیرید، باید ملک شما ۵۰۰ هزار دلار (برای هر فرد ۲۵۰ هزار دلار) ارزش داشته باشد.

همچنین باید به شما بگوییم خرید ملک در ترکیه به واسطه سایت ترامند انجام میگیرد و شما میتوانید با ورود به این سایت این کار را انجام دهید.

درخواست وکالتنامه

اگر شما در ترکیه حضور ندارید و از راه دور به خرید ملک می پردازید، اولین کار که باید انجام دهید این است که درخواست وکالتنامه کنید.

چون در زمان انتقال سند باید یا خود شخص و یا وکیل رسمی او در محل ثبت سند حضور داشته باشد. به علاوه اینکه شما و یا وکیلتان باید یا به زبان ترکی تسلط کامل داشته باشید در غیر این صورت داشتن مترجم ضروری می باشد.

دریافت شماره مالیاتی

گرفتن شماره مالیاتی در ترکیه حتی برای توریست ­ها هم امکان پذیر است. برای این کار باید به اداره مالیات ترکیه مراجعه کرد و با ارائه پاسپورت درخواست دریافت شماره مالیاتی کرد.

شما علاوه بر ثبت سند، برای افتتاح حساب بانکی هم نیاز به شماره مالیاتی دارید. همانگونه که می دانید امروزه تمام نقل و انتقالات مالی از طریق بانک ها انجام می شود.

بنابراین افتتاح حساب بانکی در کشوری که قصد خرید ملک را دارید، می تواند نقش بسیار کمک کننده و مفیدی داشته باشد.

ارزیابی ملک

در این مرحله باید از راه مشاوران املاک به ارزیابی و انتخاب ملک مورد پسند خود بپردازید. برای این کار توصیه می شود که با شهر و محله مورد نظر خود کاملا آشنا باشید و نرخ و قیمت ملک در آن را بدانید.

 به طور معمول آژانس های مهاجرتی به شما در این موارد مشاوره می­ دهند، اما بهتر است خودتان از قبل به آن شهر سفر کرده و شرایط را بررسی کرده باشید.

در کشور ترکیه بعضی از محدوده ­های نظامی غیر قابل خرید و فروش هستند. بعد از عقد قرارداد باید سند را به مقام ­های قضائی ترکیه معرفی کنید و بعد از گرفتن تاییده از لحاظ قانونی بودن محل ملک، به مابقی مراحل انتقال سند بپردازید.

عقد قرارداد

اصلی ترین مرحله در خرید ملک عقد قرارداد است. قراردادی که بین خریدار و فروشنده بسته می شود باید به دو زبان ترکی و زبان مادری خریدار (فارسی) نوشته شده باشد.

در این مرحله باید مقداری از مبلغ ذکر شده در قرارداد (چیزی حدود ۳۰۰۰ یورو) پرداخت شود. سپس شرکت املاک شما باید به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و پرونده­ای در خصوص ملک شما باز کند.

ارائه سند به مقام ­های قضائی

در کشور ترکیه برخی از محدوده ­های نظامی غیر قابل خرید و فروش هستند. پس از عقد قرارداد باید سند را به مقام ­های قضائی ترکیه معرفی کنید و پس از تایید آن­ ها از نظر قانونی بودن محل ملک، به مابقی مراحل انتقال سند بپردازید.

انتقال سند تکمیل مراحل

بعد از اتمام مراحل اداری، به طور معمول پیامکی به خریدار ارسال می ­شود که برای امضا قرارداد و انتقال سند به محل ثبت قرارداد مراجعه کند.

بعد از امضا قرارداد و پرداخت مابقی مبلغ، شما رسما صاحب یک ملک قانونی در ترکیه شده اید و می ­توانید برای گرفتن اقامت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای تهیه ملک در ترکیه

 • ۶ قطعه عکس ۳*۴
 • شماره مالیاتی
 • اصل و ترجمه تایید شده پاسپورت خریدار
 • ارائه اصل و ترجمه تایید شده وکالتنامه (در صورت عدم وجود خریدار اصلی)
 • ارائه مدارک اصل مترجم رسمی

با خرید ملک در ترکیه از اقامت یکساله این کشور برخوردار می شوید که هر سال باید آن را تمدید کنید.

در نظر داشته باشید که شما به مدت سه سال نباید ملک خود را بفروشید در غیر این صورت اقامت شما باطل می گردد.

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=219005

برچسب ها

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 1
 1. ما مردم این سرزمین سالهاست به دنبال راهی هستیم که برای بهتر شدن زندگی خود راه حلی بیابیم راه های زیادی را دنبال کردیم ولی همه بی نتیجه، تا این که دوستم تجربه اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را به من پیشنهاد کرد ریسک پذیر بودم و همین ریسک پذیر بودنم منو به اوج می رسوند به همین سبب فهمیدم اولین قدم برای اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، مشخص کردن هدفم از این عمل است که منو به شغل مناسبی در حرفه م و درآمدی باورنکردی با معیار های خودم رسوند

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.