دلایل ریجکتی ویزای کانادا که باید بدانید!

دلایل ریجکتی ویزای کانادا که باید بدانید!
 • امروز : شنبه - 25 فروردین - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 22

سرخط اخبار اقتصادی

۵ کالای جدید از زنجیره فولاد در راه بورس کالا فرمول افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد نکاتی که هر خریدار مسکن باید بداند ارزان‌ترین سدان‌های چینی بازار؛ جک J ۴ یا فردا ۵۱۱؟ آپشن‌های عجیب تویوتا فوررانر خبرساز شد + عکس هوش مصنوعی گوگل حالا می‌تواند صدای شما را بشنود کانسپت هایی متفاوت از مرسدس ؛ کدام را می پسندید؟ + عکس شاهین اتومات مدل ۱۴۰۳ در بازار چند؟ + جدول قیمت رسانه آمریکایی: حمله ایران پهپادی و موشکی است جورجیوا رییس صندوق بین المللی پول شد بند سقف حقوق کارگران حذف می‌شود؟ ساندرو دست دوم ناقابل ۹۸۰ میلیون تومان! + جدول قیمت اثر ارزهای دیجیتال بر روی تورم: فرصت‌ها و چالش‌ها در اقتصاد نوین فوری؛ آمریکا معافیت‌های تحریمی ایران را تمدید نکرد طلا در آستانه چهارمین افزایش پیاپی هفتگی قیمت هفتگی نفت کاهش یافت هشدار هواشناسی؛ بارش‌ها به شرق کشور رسید سقوط سنگین ارزش بیت کوین و اتریوم هواشناسی‌ایران۱۴۰۳/۰۱/۲۵؛هشدار باران شدید در نوار شرقی کشور سبزترین مناطق پایتخت/ قیطریه در محدوده صدر اولین ردپای شهرداری تهران در مسجدسازی رد انتقام در اونس طلا دوربینی که گوشی شد! جدی شدن طرح حجاب و عفاف از فردا + فیلم


18
گروه مهاجرتی افق ماندگار
دلایل ریجکتی ویزای کانادا که باید بدانید!
 • کد خبر : 430489
 • 09 اسفند 1402
دلایل ریجکتی ویزای کانادا که باید بدانید!
رد شدن درخواست ویزا کانادا یا به اصلاح عموم ریجکت شدن ویزا، کابوس شب و روز هر مهاجر، مسافر، توریست یا دانشجویی است که قصد سفر به کانادا را دارد. بسیاری رویا بافی می‌کنند تا به مقصد نهایی یعنی کانادا برسند اما دریغ از اینکه به یکباره درخواست ویزای آنها رد و ویزای تحصیلی، کاری یا توریستی‌شان ریجکت می‌شود و همه آمال و آرزوهایشان نقش برآب می گردد. متقاضیان برای آماده سازی مدارک، ثبت و ارسال درخواست ویزا هزینه‌های زیادی می‌کنند و بر همین مبنا ریجکت ویزای کانادا گاهاً امری کاملاً ناعادلانه به نظر می رسد که دلایل مختلفی دارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با انواع ریجکتی ویزای کانادا آشنا کنیم. همچنین عوامل مختلفی وجود دارند که سبب ریجکتی ویزای کانادا می‌شوند که به همین منظور باید آنها را دانست تا از ریجکت شدن در امان بود. اما آیا پس از ریجکت شدن دنیا به پایان می‌رسد؟ در پاسخ باید بگوییم خیر. دنیا تمام نمی‌شود بلکه شما می‌توانید با روش‌های مختلف برای بار دوم و حتی سوم از طریق مجموعه ای که در انتهای این مقاله معرفی می شود، نیز درخواست دهید.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا که باید بدانید!

به طور کلی دلایل و عوامل مختلف بسیار زیاد و کلیشه‌ای در رد شدن درخواست ویزای کانادا نقش دارند. شما با آگاهی از این دلایل می‌توانید امکان ریجکتی ویزای کانادا را کاهش داده و ویزای کانادایی خود را دریافت نمایید. پس تا دیر نشده از دلایل ریجکتی ویزای کانادا مطلع باشید:

 • تردید آفیسر درباره بازگشت متقاضی به کشور مبدا: افیسر مهاجرت ممکن است تردید داشته باشد که آیا متقاضی پس از اتمام مهلت ویزای خود به کشور مبدا باز خواهد گشت یا خیر. بنابراین، ارائه مدارک یا دلایل موثق در مورد نیاز متقاضی به بازگشت به کشور مبدا بعد از انقضای ویزا می‌تواند در رفع این تردید افیسر مهاجرت کانادا موثر باشد.
 • تردید درباره انگیزه سفر: افسران اداره مهاجرت ممکن است به دنبال دلایلی باشند تا اطمینان حاصل کنند که انگیزه و دلایل متقاضی برای سفر به کانادا صادقانه و مشخص است. ارائه یک برنامه سفر یا استادی پلن قوی و روشن در مورد اهداف سفر و نقش کانادا در این اهداف می‌تواند مفید باشد.
 • سابقه سفرهای خارجی: افسران ممکن است از سابقه سفرهای خارجی متقاضی برای ارزیابی تجربیات گذشته او استفاده کنند. سفر به کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا یا دیگر کشورها مانند آمریکا ، انگلستان ، استرالیا ، ژاپن و حتی نیوزیلند می‌تواند نقش مهمی در اثبات تعهد به احترام قوانین ویزا و بازگشت به کشور مبدا داشته باشد. این موضوع مخصوصاً در رابطه با ویزای توریستی کانادا اهمیت بیشتری دارد. به عنوان توریست اگر اولین کشوری که قصد سفر به آن را دارید، کانادا را انتخاب کنید، احتمال ریجکتی ویزای شما بالا خواهد بود چرا که بعد مسافت از ایران و شرایط توریستی کانادا ، نقش تعیین کننده ای در این موضوع دارد که از نظر افسر اداره مهاجرت شما توریست نیستید.
 • تمکن مالی ناکافی: ارائه مدارک مالی و دارایی‌های کافی برای نشان دادن توانایی متقاضی در تامین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا اهمیت دارد. افسران ممکن است در صورت نادرست بودن یا کمبود اطلاعات مالی ، اطمینان لازم از برنامه سفر شما را کسب ننموده و شما را ریجکت کنند یا از شما بخواهند مدارک قویتری ارائه دهید. این موضوع برای تمامی ویزاها صادق است به این معنی که چه به صورت توریستی چه با ویزای تحصیلی قصد اقامت در کانادا را داشته باشید باید تمکن مالی کافی برای مدت اقامت خود نشان دهید.
 • پیوند خانوادگی یا فامیلی تای: نبود پیوندهای خانوادگی قوی در کشور مبدا می‌تواند تردیدهای افسران را افزایش دهد. ارائه اطلاعات در مورد ارتباطات خانوادگی و دلایل بازگشت به کشور مبدا می‌تواند این مساله را برطرف کند. منظور از پیوند عاطفی یا فامیلی تای ، اثبات داشتن وابستگی های عاطفی همچون همسر، فرزند ، پدر و مادر و حتی حیوان خانگی می باشد.

برای جلب اعتماد افسران مهاجرت ، مهم است که متقاضیان ویزا درخواست خود را با دقت تکمیل نموده و اطلاعات کامل و صحیح را ارائه دهند. همچنین، ارائه مدارک و توضیحات مفصل در مورد اهداف ویزا و تعهد به رعایت قوانین و مقررات مهاجرتی کانادا می‌تواند احتمال موفقیت را افزایش دهد.

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

هنگامی که برای ویزای توریستی کانادا درخواست می‌دهید، امکان ریجکت شدن آن را در خیال خود عملاً صفر یا کم می‌دانید. اما شاید در کمال ناباوری با درخواست ویزای توریستی کانادایی شما موافقت نشود و برخلاف تصور نامه ریجکتی ویزای توریستی را مشاهده نمایید. برخی از دلایل و عواملی که معمولاً سبب ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا می‌شود عبارت است از:

عدم ارتباط کافی و قوی با کشور مبدا و روابط خانوادگی

افسران مهاجرت ممکن است احساس کنند که متقاضی برنامه مشخصی برای بازگشت به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا ندارد. درخواست‌ها باید دلایل و اطلاعات محکمی را در مورد لزوم بازگشت به کشور مبدا ارائه دهند. به خصوص اگر خانواده شما در کانادا حضور داشته باشد.

ارائه مدارک ناقص یا نادرست

دقت در تهیه و ارائه مدارک لازم از جمله اطلاعات دقیق و کامل، اسناد مالی صحیح و سایر اطلاعات مرتبط، امری حیاتی است. اطمینان از صحت و کمال مدارک ارائه شده می‌تواند از رد شدن درخواست جلوگیری کند.

عدم تمکن مالی کافی

توانایی مالی برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا از اهمیت بسیاری برخوردار است. ارائه مدارک و اظهارنامه‌های مرتبط با موارد مالی و قابل اعتماد بودن آنها، می‌تواند نشان ‌دهنده توانایی متقاضی در پشتیبانی مالی از سفر خود باشد.

مسائل پزشکی

اطمینان از عدم وجود مسائل پزشکی جدی که ممکن است تأثیر منفی بر امکان اقامت و سفر به کانادا داشته باشد، مهم است. اداره مهاجرت کانادا در کشورهای مختلف پزشکان معتمد مهاجرت را دارد که با ارائه گواهی‌نامه‌ها، اطلاعات و آزمایشات پزشکی لازم از متقاضیان مهاجرت ، افسر مهاجرت و همچنین اداره مهاجرت را یاری می نمایند و باعث ایجاد اطمینان بیشتر می شوند. البته لازم است که مطلع باشید، آزمایشات و معاینات پزشکی مربوط به پرونده های کاری و اقامت دائم می باشند و ارتباطی به پرونده های ویزای توریستی و ویزای تحصیلی ندارند.

سابقه مسایل امنیتی و تخلفات مهاجرتی 

سوابق کیفری، تخلفات مهاجرتی یا مسائل امنیتی می‌توانند باعث رد شدن و یا ریجکتی درخواست ویزای شما شوند. ارائه توضیحات و مدارک مرتبط با سوابق مهاجرتی متقاضی می‌تواند تأثیر مثبتی روی تصمیم افسر مهاجرت داشته باشد.

نداشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن و مشابه آن

اگر متقاضی سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن ، آمریکا ، انگلستان ، استرالیا و غیره را ندارد یا سابقه سفر که اصطلاحاً به آن تراول هیستوری می گویند ندارد، احتمالاً شکی نسبت به توانایی وی در مواجهه با شرایط سفر و اقامت در کانادا ایجاد می‌شود. برای کاهش این تردیدها، می‌توان اظهارنامه‌های قوی و توضیحات دقیق در مورد برنامه سفر و توانایی متقاضی ارائه داد.

همگی این عوامل نشان‌ دهنده اهمیت دقت و آمادگی کامل برای ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا هستند. ارائه اطلاعات صحیح، مستندات کامل و توضیحات واضح می‌توانند به شما کمک کنند تا افسران مهاجرت اعتماد کنند و درخواست ویزای توریستی شما به کانادا با موفقیت پذیرفته شود. برای مشاوره و همچنین اخذ ویزای توریستی کانادا می‌توانید از طریق پل های ارتباطی گروه مهاجرتی افق ماندگار که در وب سایت این مجموعه به آدرس www.ofoghint.com  وجود دارند اقدام کنید.

سفر به کشورهای حوزه شنگن

نکات طلایی عدم ریجکتی ویزای توریستی کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای توریستی کانادا هستید، برای جلوگیری از ریجکتی ویزای توریستی کانادا باید به نکات طلایی زیر توجه ویژه داشته باشید:

اطلاعات و مدارک

اطلاعات خود را باید به طور کامل و به صورت دقیق ارائه کنید. فرم درخواست را به دقت تکمیل کنید و تمام اطلاعات و مدارک لازم را ارائه دهید. عدم ارائه اطلاعات صحیح می‌تواند سبب ریجکتی شود.

ارتباطات قوی با کشور مبدا

روابط خانوادگی، شغلی، مالی و دلایل دقیقی که پس از سفر به کانادا قصد بازگشت به کشور خود دارید را اثبات کنید.

تمکن مالی

اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های اقامت و سفر در کانادا و اعضای خانواده همراه یکی دیگر از مواردی است که باید نشان دهید. باید حساب بانکی و تامین‌کننده‌ای را ارائه دهید تا دولت کانادا مطمئن شود شما از نظر مالی مشکلی ندارید.

هدف واضح سفر

در نامه پوششی یا کاورلتر خود، هدف و برنامه روشنی برای سفر به کانادا بیان کنید و برنامه‌های خود را به دقت شرح دهید.

اطلاعات صحیح

از ارائه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده خودداری کنید. صداقت در تمام مراحل باعث افزایش اعتماد افسران مهاجرت است.

کوتاه‌ترین زمان درخواست ویزا

زمان کافی برای تهیه مدارک و اجرای مراحل درخواست را در نظر بگیرید و از زودترین زمان ممکن برای ارسال درخواست استفاده کنید.

با رعایت این نکات و ارائه اطلاعات کامل و صحیح، می‌توانید شانس موفقیت خود در درخواست ویزای توریستی کانادا را افزایش دهید و از ریجکتی جلوگیری کنید. همچنین، همواره منابع رسمی و اطلاعات جدید مرتبط با فرآیند ویزا را در وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا بررسی کرده و از به‌روز بودن اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان چیست؟

یکی از شایع‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدارکی توسط شما است که افسر مهاجرت را متقاعد نمی‌کند. این بدان معناست که متقاضی پس از پایان دوره تحصیل خود به کشور مبدا باز خواهد گشت و هیچ برنامه‌ای جهت اقامت بلند مدت در کانادا ندارد. برخی از دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا عبارت است از:

ارائه مدارک مالی کافی

اطمینان حاصل کنید که مدارک مالی مرتبط با تمکن مالی خود را به دقت و کامل ارائه کنید. نشان دهید که برای ادامه تحصیل در کانادا، بودجه مالی مناسبی دارید و قادر به تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در این کشور هستید.

برنامه تحصیلی یا استادی پلن قوی و مناسب

اطمینان حاصل کنید که برنامه تحصیلی شما متناسب با اهداف شخصی و شغل‌های حرفه‌ای شماست. نشان دهید چرا انتخاب کرده‌اید در کانادا تحصیل کنید و چگونه این تحصیل به توسعه شخصی، مسیر شغلی و حرفه‌ای شما کمک می‌کند.

برنامه بازگشت مطمئن‌تر

در نامه پوششی (کاور لتر) ، برنامه بازگشت خود به کشور مبدا را به دقت توضیح دهید. نشان دهید که چگونه تحصیلات در کانادا به پیشرفت شغل و حرفه‌ی شما در کشور مبدا کمک خواهد کرد.

ارائه مدارک تحصیلی کامل

همه مدارک لازم را به دقت و کامل ارائه دهید که شامل مدارک تحصیلی، معرفی نامه ها و سایر اسناد مرتبط با تحصیلات شما می‌شود.

قوی بودن پیوندهای خانوادگی

در صورت وجود، اطمینان حاصل کنید که پیوندهای خانوادگی شما با کشور مبدا به طور قاطع قوی و پایدار عنوان می شود چرا که فامیلی تای یا نداشتن وابستگی عاطفی به کشور مبدا یکی از دلایل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در این روزهاست.

صداقت در ارائه اطلاعات

در هر مرحله از فرآیند درخواست خود کمال‌ صداقت را حفظ کنید. اطلاعات نادرست می‌تواند منجر به ریجکتی یا رد ویزا شود.

آمادگی برای مصاحبه

در صورت نیاز، برای مصاحبه با افسر اداره مهاجرت آماده شوید و درخواست خود را به صورت واضح و قانع‌کننده توضیح دهید. با توضیحات اشتباه و دروغ تنها شانس خود برای ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا را افزایش خواهید کرد.

زمان بندی صحیح

از زمان بهینه برای ارسال درخواست ویزا استفاده کنید و اطمینان حاصل نمایید که تمام مدارک به موقع و کامل ارائه شوند.

با رعایت این نکات و ارائه اطلاعات کامل و قابل اطمینان، می‌توانید احتمال موفقیت در درخواست ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

آیا پس از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا آسمان به زمین می‌رسد و شما باید به طور کلی دست از ادامه تحصیل خود در کانادا بکشید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر؛ نباید ناامید شوید. چرا که روش‌های مختلفی برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد که شما با بهره گیری از آنها می‌توانید اقدام به رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا کنید. در ادامه به برخی از این راه ها اشاره می شود:

درخواست مجدد ویزا

مدارک خود را بررسی کرده و نقاط ضعف را تقویت کنید. با پرداخت هزینه مجدد اپلیکیشن فی، درخواست جدیدی ارائه دهید. مزیت این روش این است که می‌توانید مدارک جدید را اضافه کرده و نقاط ضعف پرونده خود را بهبود بخشید. در این حالت امکان پذیرش ویزای تحصیلی برای بار دوم بیشتر خواهد شد.

درخواست ریکانسیدریشن ویزا

بدون تغییر در مدارک، پرونده‌ خود را برای بار دوم جهت بررسی به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایید. این روش به شما امکان می‌دهد بدون پرداخت هزینه مجدد، پرونده خود را مورد بررسی دقیق آفیسر قرار دهید.

توجه: این روش ممکن است در حال حاضر از سوی اداره مهاجرت کانادا متوقف شده باشد.

اعتراض در کورت

در دادگاه عالی فدرال کانادا شکایت کنید. این شکایت مربوط به نحوه‌ رسیدگی به پرونده‌ شما است و نه نتیجه منفی ویزا. با این روش می‌توانید نقص‌ها و ناهنجاری‌ها در روند بررسی پرونده‌ خود را بیان کرده و پاسخ منصفانه‌تری از طرف اداره مهاجرت را درخواست کنید.

توجه داشته باشید که هر یک از این راه‌ها دارای مزایا و معایبی هستند. قبل از انتخاب هر راهی، مشاوره با یک وکیل مهاجرت متخصص یا مشاور مهاجرتی گروه مهاجرتی افق ماندگار می‌تواند به شما در انتخاب بهترین راه کمک کند. همچنین، هر راهی که انتخاب کنید، نیاز به دقت و صبر دارد.

فراموش نکنید که امکان ریجکت شدن ویزای تحصیلی ، توریستی و حتی کاری برای بار اول بسیار طبیعی است. بسیاری از دانشجویان برای بار دوم پذیرفته شدند و نباید با اولین ریجکتی ناامید شوید.

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چه زمانی است؟

اگر پس از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا قصد دارید مجدداً درخواست دهید، بهتر است این نکات را در نظر بگیرید:

 • تشخیصدقیق علت ریجکت: اطمینان حاصل کنید که علت اصلی ریجکت را به دقت شناخته‌اید. اگر امکان دارد، با یک مشاور مهاجرت یا وکیل متخصص مشورت کنید تا علت ریجکت را بهتر درک کنید.
 • رفعمشکلات: هر مشکلی که باعث ریجکت شده است را برطرف کنید. اگر نیاز به اصلاح مدارک، تقویت بخش‌های خاص در پرونده متقاضی یا آماده سازی مدارک جدید است، کارهای لازم را انجام دهید.
 • زمانمناسب: پس از رفع مشکلات، می‌توانید بلافاصله درخواست مجدد بدهید. اگر علت ریجکتی مشخص و قابل رفع بوده و تمامی مدارک آماده شده باشد، تاخیر زیاد در درخواست مجدد بررسی  پرونده لازم نیست.
 • بایومتریک یا انگشت‌نگاری و عکسویزا: اگر ده سال از اعتبار ویزای کانادا شما گذشته باشد، بایومتریک مجدد نیز الزامی است. تمام هزینه‌های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را مجدداً پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که هر موقعیت ممکن است منحصر به فرد باشد و بهتر است با مشاوره متخصصین مهاجرت تصمیمات خود را بگیرید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که تمامی مدارک و اطلاعات شما کامل و صحیح است تا احتمال ریجکتی پرونده شما کاهش یابد.

یادداشت پایانی

اگر قصد اقدام برای دریافت ویزای کانادا را دارید باید خود را برای ریجکتی ویزای کانادا نیز آماده کنید. چرا که این امکان وجود دارد که در هر لحظه به دلیل مشخصی ریجکت شوید. برای رفع ریجکتی باید راهکارهای مختلفی را به کار بگیرید که برخی از آنها را در این مطلب مطالعه کردید. بهترین راه برای اخذ و پذیرش ویزای کانادا، دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت از مشاورین گروه مهاجرتی افق ماندگار است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۳ میانگین: ۳.۷]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=430489

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 5
 1. نکات واقعا کاملی درباره دلایل ریجکتی کانادا گفتید، خیلی از جاها پولهای سنگین میگیرن که همینارو بگن

 2. پس از ریجکتی چطور دوباره اقدام کنیم؟

 3. اطلاعات کامل و مفیدی رو منتقل کردید، متاسفانه خود من یک بار با ویزای تحصیلی کانادا حدود یک ماه پیش ریجکت شدم، دلیلش رو هم زده بوده که افسر قانع نشده من به کشورم برمیگردم و وابستگی به ایران ندارم
  بعدش هم که تغییرات جدید قوانین ویزای تحصیلی کانادا برای کالج ها و مقطع لیسانس پیش اومد و مجبورم منتظر گواهی نامه استان بریتیش کلمبیا بمونم ولی میترسم دوباره ویزام ریجکت بشه، چطور میتونم باهاتون ارتباط بگیرم؟

  • سلام بهار جان، خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده.
   پیشنهاد میکنیم حتما با مشاورین مجموعه تماس بگیرید و مشاوره اختصاصی دریافت کنید.
   امیدواریم سری بعدی که برامون کامنت میذارید آی پی‌تون برای کانادا باشه 🙂
   موفق و پیروز باشید ❤️

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.