بهترین وکیل در تهران - ترنم عدالت

بهترین وکیل در تهران - ترنم عدالت
  • امروز : سه شنبه - 8 خرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 10

سرخط اخبار اقتصادی

“فولاد خزر” مطالبات کارگران را پرداخت کرد ثبات قیمت طلا همزمان با کاهش اندک شاخص دلار توقف ۵ ساعته پروازهای فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در روز چهاردهم خرداد ماه برنامه‌ریزی برای انجام ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران زورمان به شرکت هواپیمایی نمی‌رسد که نام مسافر را به فارسی درج کنند خط دهی طلا و دلار به بازار سکه رگبار و رعد و برق در شمال و شمال غرب کشور انتشار چهارمین مجموعه NFT کریستیانو رونالدو رشد ۲ روزه بازار ارز/ عامل کاهشی، سیگنال صعودی داد؟ چرا روند قیمت دلار و سکه در بازار برگشت؟ قیمت انواع مقاطع فولادی در ۷ خرداد ۱۴۰۳ + جدول مزایده عمومی فروش ۳۵ هزار تن لجن آهن‌اسفنجی فولاد هرمزگان شرکت «لکوموتیو ریل اروند» به سازندگان قطعات واگن پیوست بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از خط تولید ورق‌های فولادی مبارکه تأثیر ریسک‌های کلان بر دارایی‌های ریسکی اظهارات جدید منظور درباره نرخ ارز / افزایش ۳ برابری تخصیص ارز برای نیروهای مسلح در دولت سیزدهم رشد قیمت طلا پیش از انتشار داده‌‌های کلیدی از اقتصاد آمریکا قیمت پژو پارس LX و XU۷P +جدول تعداد مستاجران کشور به ۷ میلیون رسید نرخ قند و شکر در میادین تره بار سقف اجاره‌بها هفته آینده جمع‌بندی و ابلاغ می‌شود رشد اقتصادی سال گذشته ۵.۷ درصد شد عکس/ بازگشت آرامش به بازار طلافروشان برقراری پروازهای روزانه حج تمتع از ۶ استان کشور


20
ترنم عدالت | موسسه حقوقی و داوری
موسسه حقوقی و داوری ترنم عدالت
  • کد خبر : 448598
  • 11 اردیبهشت 1403
موسسه حقوقی و داوری ترنم عدالت
بدون تردید کار حقوقی یکی از پیچیده ترین امور در دنیا است.

بدون تردید کار حقوقی یکی از پیچیده ترین امور در دنیا است. اصطلاحات و کلمات حقوقی اگر در جای نادرستی استفاده شوند می توانند نتیجه یک پرونده ی ساده را برای شما به بدترین شکل ممکن رقم بزنند. این است که می گوییم حقوق یک علم پیچیده است. مهم است که بدانیم در جلسه دادگاه و در نزد قاضی چه کلامی داشته باشیم تا او را به اقناع وجدان برسانیم. در غیر این صورت نتیجه ای جز باخت نصیبمان نمی شود. حتی در ساده ترین و بارزترین مسائل حقوقی مثل مطالبه مهریه، طلاق، حضانت و وصول چک و … یک حرف و سخن نابه جا در اتاق دادرسی قاضی می تواند نتیجه را کاملا بر عکس کند. پس باید قبول کنیم که علم حقوق نیز از این جمله که ” هر کاری را باید به اهل آن سپرد” مستثنا نیست. این را تجربه بیست و خورده ای ساله حضور در جلسات دادرسی به من آموخت. جلسات دادگاه با آنچه که موکلین به مراجعه می کنند، می پندارند کاملا متفاوت است. شاید بحث توجه به رویه حقوقی است که کسی جز وکلا که در بطن کار قرار دارد آن را درک نمی کند. اما نمی توان این مطلب را دور از نظر داشت که هزینه های گزاف دادرسی و حق الوکاله های وکیل مانع بزرگی بر سر راه بسیاری از افراد است که تمایل دارند کار خود را به وکیل بسپارند. از این رو، اشخاص ترجیح می دهند تا خود راسا و مستقلا اقدام کنند. البته بعد از شکست در پرونده پشیمان می شوند که چرا حق استفاده از وکیل را صرفا به دلیل پرداخت هزینه از خود سلب کردند؟ در این نوشتار می خواهیم به سراغ گروه وکلای ترنم عدالت برویم و با راه کار های این مجموعه در رسیدگی به دعاوی موکلین و چگونگی اخذ پرونده از آن ها آشنا شویم. شاید دیدگاهمان در مورد وکیل و حق الوکاله ای که دریافت می کند عوض شد! پس تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید:

ترنم عدالت

مجموعه وکلای ترنم عدالت:

مجموعه ای در مرکز تهران – در خیابان سهروردی سالیان سال است که در حال فعالیت می باشد. این مجموعه در ابتدا کار خود را با دو وکیل در سال ۱۳۹۲ آغاز نمود. پس از مدتی به دلیل حجم زیاد پرونده ها و تخصصی شدن دعاوی مجموعه ترنم عدالت نیز تصمیم گرفت تا امور حقوقی را به صورت تخصصی دنبال کند. یعنی چه؟

وقتی می گوییم “حقوق” از یک کلمه عام و مطلق سخن می گوییم. اما در عالم وکالت وقتی با پرونده ای برخورد می کنید، ممکن است جنبه تجاری، ملکی، ثبتی، خانوادگی، امور حسبی و … داشته باشد که به ضرس قاطع می توان گفت تمامی این تخصص ها در سینه یک وکیل جا نمی شود. هر کس نیز ادعای این را داشته باشد که به تمامی گرایشات حقوقی مسلط است، می توان او را دروغگو خواند.

پس، ما در ترنم عدالت تصمیم گرفتیم وکلایی با تخصص های مختلف استخدام کنیم که هر کدام شایستگی رسیدگی به یک پرونده را داشته باشند. امروزه با گذشت ۱۱ سال از اولین روز کاری مجموعه ترنم عدالت وکلا به صورت تخصصی فعالیت خود را پی می گیرند. ذیلا به فهرست وکلا و کارشناسان و مشاوران مجموعه ترنم عدالت نگاهی می اندازیم:

فهرست وکلا و کارشناسان و مشاوران مجموعه ترنم عدالت:

۱- رعنا اشرفی شماره پروانه: ۲۹۹۶۱ متخصص در دعاوی ملکی و خانوادگی

۲- مهدی رحیم نژاد شماره پروانه: ۶۹۹۷۰، متخصص در دعاوی خانوادگی اعم از مهریه، طلاق، نفقه، حضانت و …

۳- فرانک شیخ پور سیگارودی شماره پروانه: ۱۴۷۱، متخصص در دعاوی مربوط به ارث و میراث، تحریر و مهر و موم ترکه و …

۴- امین حاجیان شماره پروانه ۷۰۰۲۰ متخصص در دعاوی کیفری و داوری و چک و اسناد تجاری و امور ملکی

۵- یاشار ولی نژاد ترکمانی شماره پروانه ۳۱۴۶۲، متخصص در دعاوی کیفری و ثبتی اعم از ثبت اسناد و املاک و …

۶- علیرضا ورمزیای کارشناس و مشاور حقوقی و مسلط به دعاوی ملکی از قبیل تخلیه، خلع ید، تصرف دعاوی، دعاوی موجر و مستاجر، دعاوی سرقفلی و …

۷- اکرم مقدم صادقی کارشناس و مشاور حقوقی متخصص در تنظیم انواع دادخواست و شکواییه و ثبت لوایح.

همان طور که مشاهده می کنید هر پرونده ای در مجموعه ترنم عدالت توسط وکیل متخصص دنبال می شود. همین امر می تواند تا حد زیادی از نگرانی های شما برای حاکم شدن در دعوا بکاهد. چه اینکه زمانی که یک وکیل به صورت تخصصی پرونده ای را دنبال می کند، احتمال برد در آن دعوا به میزان زیادی افزایش می یابد. اما در مقابل فرض کنید به وکیلی که تخصص آن دعاوی ملکی است پرونده ای با موضوع نفقه یا حضانت فرزند اعطا شود. او سالها در حوزه پرونده های ملکی همچون خلع ید، تخلیه، تصرف عدوانی، مزاحمت، ممانعت از حق و … فعالیت نموده است و به احتمال زیاد با دعاوی مربوط به حوزه خانواده بیگانه است. شاید حتی قوانین آن را نیز به درستی در خاطر نداشته باشد. این امر از احتمال موفقیت موکل در آن پرونده می کاهد. پس پیگیری تخصصی دعاوی مهم است.

اما منظور از مشاوره در دعاوی حقوقی چیست؟

به رغم پیچیدگی علم حقوق، بسیاری از اشخاص اعتقاد دارند که خودشان از عهده امور دادگستری بر می آیند و صرفا به دنبال اخذ مشاوره از وکیل یا مشاور هستند. این اقدام نیز در نوع خود خالی از فایده نیست. حداقل نفع را برای شخص به دنبال دارد که عنوان دعوای حقوقی خود را می داند، با نحوه دفاعیات از خود در جلسه دادرسی آشنا می شود و با اطلاعات نسبتا کافی در روز جلسه دادرسی در دادگاه حاضر می شود.

پرداخت حق الوکاله های گزاف:

در دورانی که شاید همه به دنبال این امر هستند که از قِبَل یکدیگر نانی در بیاورند و بر سر سفره های فراخ و یا تنگ خود بگذارند، ترنم فکر همه چیز را می کند. چگونه؟ تا به حال چیزی به اسم حق الوکاله اقساطی به گوشتان خورده است؟ بله. این راه کار اصلی در ترنم عدالت است.

برای پیگیری پرونده های موکلین در مجموعه ترنم عدالت، ابتدا مبلغ کمی به عنوان پیش پرداخت (هر میزان که در توان موکل باشد) از او اخذ می شود. سپس به مرور و با پیشبرد دعوا در هر مرحله از دادرسی الباقی حق الوکاله دریافت می گردد. البته سبقه مجموعه ترنم عدالت نشان می دهد که وکلا در این جا تا جایی که مقدور باشد هماهنگ با جیب موکل کار می کنند و هیچ دندانی برای اخذ حق الوکاله گزاف در ترنم تیز نشده است. در این بحران سخت اقتصادی تنها دستگیری از همطونانی که واقعا در چاله ای مهیب دست و پا می زنند می تواند مرهمی برای دو طرف باشد.

داوری چیست و آیا در ترنم داوری نیز انجام می شود؟

داوری یکی از روش هایی است که جدیدا در کنار دادگستری با اقبال گسترده مردم رو به رو شده است. از آنجایی که موسسه ترنم عدالت دارای مجوز داوری از مرکز داوری ایران است، می تواند به جای مراجعه به دادگاه، صرفا با حکمیت و داوری دعوای شما را در کوتاه ترین زمان ممکن فیصله دهد. این در حالی است که مراجعه به دادگاه می تواند هزینه های بسیاری از منظر هزینه دادرسی، حق الوکاله وکیل، هزینه کارشناسی و… برای شما به همراه داشته باشد.

مزایای داوری چیست؟

۱- رسیدگی سریع تر به دعاوی

۲- عدم اطاله دادرسی

۳- پرداخت هزینه بسیار کم برای حل و فصل دعاوی

۴- تسلط بیشتر داور بر روی حل اختلافات و پرونده های طرفین

۵- رهایی از پرداخت حق الوکاله وکیل

و …

گروه های تخصصی در مجموعه ترنم عدالت شامل چه زیر مجموعه هایی می شوند؟

همان طور که گفتیم، حقوق علمی گستره است و در تمامی شاخه ها دارای زیر مجموعه است. گروه وکلای موسسه ترنم عدالت مهیای خدمت رسانی به شما در تمامی شاخه ها است.

۱- گروه حقوق خانواده: حقوق خانواده در بردارنده مسائلی همچون: مهریه، نفقه، حضانت طفل، استرداد طفل، طلاق و …

۲- گروه حقوق کیفری: این مجموعه عهده دار رسیدگی به جرایم و جنایات است. جرایمی همچون صدور چک بلامحل، خیانت در امانت، کلاهبرداری، فروش مال غیر و …

۳- گروه چک و اسناد تجاری: در زمینه صدور چک بلامحل، وصول چک، وصول سفته، طرح دعوای خیانت در امانت بابت چک و سفته ضمانتی

۴- گروه حقوق ملکی: متخصص در زمینه سرقفلی، حق کسب و پیشه و تجارت، تصرف عدوانی، خلع ید، تخلیه و …

۵- گروه امور حسبی: متخصص در زمینه غایب مفقودالاثر، قیمومت، حجر، تغییر جنسیت و …

خدمات مجموعه ترنم شامل چه مواردی است؟

۱- قبول کلیه دعاوی (با رویکرد تفکیک سازی)

۲- ارائه خدمات مشاوره در تمامی حوزه های حقوقی اعم از کیفری، ثبتی، خانوادگی و ملکی.

۳- انجام امور داوری میان اشخاص

۴- تنظیم هر نوع دادخواست، شکواییه، اظهارنامه و لایحه حتی برای اشخاصی که امکان حضور در موسسه را ندارند. توضیح آنکه اشخاص می توانند اطلاعات و مدارک خود را در پیام رسان ها برای مجموعه ترنم ارسال کنند و بر حسب نیازمندی آن ها، مجموعه ترنم اقدام به تنظیم اوراق حقوقی می نماید. حتی ثبت اوراق حقوقی نیز با مجموعه ترنم می باشد.

۵- تنظیم هر نوع قرارداد از وظایف دیگر مجموعه ترنم عدالت است. بسیاری از اشخاص چنین می اندیشند که نگارش قرارداد ساده است. اما بی خبرند که تعهدات قراردادی بعدها می تواند برای آن ها دردسر ساز باشد. از این جهت، مشورت با وکیل یا اعطای امور تنظیم قرارداد به یک وکیل متخصص می تواند بسیار کارگشا باشد.

مشاوره آنلاین:

بسیاری از افراد تمایل دارند تا ابتدا تصویر مدارک خود را برای وکیل یا مشاور حقوقی ارسال کنند و در صورتی که کار قابل انجام بود به صورت حضوری به موسسه بیایند. در موسسه ترنم عدالت این امکان برای شما وجود دارد که تصویر مدارک خود را در پیام رسان ها برای ما ارسال کنید. مشاورین ما ظرف مدت ۲۴ ساعت تمامی مدارک را بررسی می کنند و به شما اطلاع می دهند که کار قابل انجام است یا خیر. در صورت قابل انجام بودن می توانید به صورت حضوری به موسسه مراجعه کنید. در این فرض در وقت و هزینه شما نیز صرفه جویی می شود. چه اینکه اگر کار حقوقی شما غیر قابل انجام باشد به شما گفته می شود و اگر اقدامی برای پرونده شما متصور باشد مجموعه ترنم عدالت با کمترین هزینه اقدامات لازم را برای موفقیت شما در نزد محاکم قضایی انجام خواهد داد.

اعزام وکیل به سایر نقاط کشور:

پرونده بسیاری از موکلین در سایر شهرستان ها است. ممکن است اشخاص چنین تصور کنند که به دلیل دوری راه، امکان اخذ وکیل در مجموعه ترنم وجود ندارد. اما چنین نیست. در مجموعه ترنم عدالت امکان اعزام وکیل متخصص به سراسر نقاط کشور فراهم است

همچنین امکان داوری در مجموعه ترنم عدالت به سهولت فراهم است. به این معنا که شما می توانید به جای مراجعه به دادگستری از طریق داوری مشکل خود را حل و فصل کنید و هزینه کمتری نیز پرداخت کنید.

مزایای بهره مندی از موسسه ترنم عدالت چیست؟

۱- بهره گیری از مجمع وکلا در هر پرونده به طور تخصصی برگ برنده در دستان شما خواهد بود.

۲- مؤسسه ترنم عدالت علوی با داشتن مجوز داوری در ابتدا تلاش می کند تا دعوای شما دوستان را از طریق دوستانه و با توسل به روش حکمیت و داوری حل و فصل کند. چرا که طی کردن پله ها و مسیر طولانی دادگستری برای شما عزیزان علاوه بر در بر داشتن هزینه های طاقت فرسا، بسیار اذیت کننده بوده و سبب تشویش خاطر شما را فراهم می آورد.

۳- البته باید در نظر داشت مؤسسه ترنم عدالت علوی در صورت عدم حصول صلح وسازش، دعوای شما را با کمک مجمع وکلا در پیش خواهد گرفت و شما را تا رسیدن به حقتان تنها نمی گذارد.

۴- مؤسسه حقوقی و داوری ترنم عدالت علوی با توجه به اوضاع نابه سامان اقتصادی حاکم بر کشور، حق الوکاله را به صورت اقساطی و گاهاً در آخر کار از موکلین عزیز دریافت می کند.

۵- در صورت عدم موفقیت در پرونده هزینه های انجام شده از سوی موکلین به آنها عودت داده خواهد شد.

۶- مؤسسه ترنم عدالت علوی در راستای کمک به نظامیان این مرزو بوم، به منظور رسیدگی به دعوای نظامیان عزیز و فرهنگیان و بانکیان تخفیف ویژه ای در نظر گرفته است.

۷- در ترنم عدالت امکان اعزام وکیل به سایر شهرستان ها با کمترین قیمت وجود دارد. پس نگران دوری مسیر نباشید. با ما تماس بگیرید.

بد نیست برای آشنایی بهتر با ترنم عدالت سری به دپارتمان های این مجموعه بزنیم:

۱- دپارتمان امور حقوقی:

وقتی سخن از امور حقوقی به میان می آید حجم زیادی از دعاوی به ذهن متبادر می شوند. دعاوی که هر کدام دنیای عجیبی در وکالت هستند. تخصص در هر کدام از امور حقوقی می تواند بسیار سخت و شاید غیر ممکن باشد. از این روست که گفته می شود، بهتر آن است که هر وکیل در گوشه ای از کهکشان امور حقوقی تسلط یابد. چه اینکه، با توسل به رویکرد تفکیک تخصص در امر وکالت می توان بهتر و موثرتر پرونده موکلین را رصد و پیگیری نمود. امری که در موسسه ترنم عدالت به خوبی رعایت می شود.

تقسیم بندی امور حقوقی

امور حقوقی شامل طیف گسترده ای از موارد هستند که قطعا یک وکیل نمی تواند در تمامی جوانب آن متخصص و متبحر باشد. به عنوان مثال امور حقوقی را می توان در یک تقسیم بندی کلی به امور حسبی و امور ترافعی تقسیم کرد.

اول- امور حسبی:

منظور از امور حسبی اموری است که طرفین با یکدیگر نزاعی ندارند. مهمترین نمونه و مثال برای امور حسبی تقاضای نصب قیم برای فرد محجور است. زمانی که فردی محجور است و فردی تقاضای نصب قیم برای رتق و فتق امور او را می نماید، هیچ گونه نزاع و مشاجره ای میان طرفین رخ نداده است. بلکه موضوعی پیش آمده (محجوریت) که با کمک مقام دادستانی حل و فصل می گردد.

همچنین موضوعاتی از قبیل تعیین تکلیف برای اموال غایب مفقود الاثر و یا نصب امین اموال برای او،ترکه متوفی و…در حوزه امور حسبی قرار می گیرند که دادگاه ها مکلف اند در صورت بروز چنین اموری بدون وجود نزاع و دعوا به موضوع رسیدگی و حکم مقتضی را صادر کنند.

دوم- امور ترافعی:

در مقابل امور حسبی، امور ترافعی قرار دارند. در امور ترافعی اصحاب دعوا دچار نزاع و کشمش با یکدیگر هستند. مثال های دعاوی ترافعی زیاد است. فرض کنید الف علیه ب دعوای الزام به تنظیم سند رسمی را اقامه می کند. در چنین پرونده ای طرفین دچار کشمکش با یکدیگر هستند.

بنابراین:

امور حقوقی می تواند دربردارنده پرونده های بسیاری باشد. از این روست که گفته می شود یک وکیل به تنهایی نمی تواند زمام تمام امور حقوقی را بر عهده داشته باشد و در آنها تبحر و مهارت کسب کند.

در ترنم عدالت چه کرده ایم؟

موسسه حقوقی ترنم عدالت با کادری ویژه از وکلا و حقوقدانان با تخصص ویژه در هر امری می تواند پرونده شما را به طور تخصصی بررسی کند. از این رو، نگرانی در مورد اینکه پرونده شما به وکیلی سپرده شده که دانش کافی در این حوزه را ندارد، نخواهید داشت. چه اینکه اعطای پرونده به وکیل در موسسه ترنم عدالت بر اساس معیار و ملاک تخصص خواهد بود. 

در موسسه حقوقی ترنم عدالت چندین وکیل با تخصص های جداگانه دعاوی شما را دنبال می کنند. به عنوان مثال اگر مشکل شما در دسته موضوعاتی همچون نصب قیم برای فرد محجور است وکیلی با تخصص و سابقه کاری در امور مربوط به قیمومت و یا به طور کلی تر امور حسبی پرونده شما را پیگیری می نماید. همچنین، اگر معضل پیش آمده برای شما مربوط به امور ترافعی باشد وکیلی با توانایی مکفی در حوزه امور ترافعی عهده دار وکالت شما خواهد شد. این موضوع امتیاز دیگری نیز دارد و آن این است که وکلا به دلیل کار کردن به طور تخصصی با فضای دادگاه ها آشنایی بیشتری دارند و قضات رابطه بهتری با آنها برقرار می نمایند. این موضوع می تواند در توانایی وکیل برای اخذ رای به نفع موکل بسیار مفید واقع شود.

۲- دپارتمان دعاوی خانوادگی:

دعاوی مربوط به امور خانواده بسیار متنوع و در عین حال مبتلابه هستند. تقریبا تمامی آحاد جامعه با آن آشنایی دارند یا حداقل به گوش آنها آشنا می رسد. دعاوی مربوط به خانواده در صلاحیت دادگاه خانواده هستند. دادگاه خانواده در تهران شامل دادگاه خانواده یک و دادگاه خانواده دو هستند. در واقع، این دادگاه ها وظیفه رسیدگی به امور خانوادگی را عهده دار هستند.

مصادیق دعاوی خانوادگی

دعاوی مربوط به طلاق، نسب، مهریه، نفقه (زوجه و یا فرزند/فرزندان) حضانت، مسائل ارث و میراث و … هستند.

تخصص در دعاوی خانواده

ممکن است رسیدگی به دعاوی خانوادگی در ابتدا ساده به نظر برسد؛ اما باید گفت تخصص در به دست گرفتن پرونده های خانوادگی نیز امری بسیار مهم است. به گونه ای که بدون تخصص در این دعاوی نیز کار موکل دچار شکست خواهد شد. بسیاری از افراد به دنبال این امر هستند که خودشان به پرونده خانوادگی خود رسیدگی کنند. اما ممکن است تا جای زیادی پیش روند و پرونده را کاملا دچار شکست نمایند. این موضوع در طلاق به درخواست زوجه نمود بسیار زیادی دارد. از آنجایی که در علم حقوق طلاق به دست مرد است. زنان برای اخذ طلاق با مشکل مواجه می شوند. گاهی نیز برای جلوگیری از هزینه های گزاف و اضافی، خود اقدام به طی مراحل قضایی می نمایند و متاسفانه نمی توانند رای به نفع خود اخذ نمایند.

رسیدگی به دعاوی خانواده در مراجع دادگستری چقدر طول می کشد؟

معمولا روند رسیدگی به دعاوی خانوادگی نسبت به دعاوی ملکی و یا دعاوی مربوط به مهاجرت کوتاه تر است. البته، استثناء هم در این موضوع وجود دارد. به عنوان مثال در دعوای طلاق به درخواست زوجه ممکن است این دعوا حدود دو سال نیز به طول بینجامد. چه اینکه دعوای طلاق نه تنها قابل تجدیدنظر بلکه قابل فرجام خواهی در نزد دیوان عالی کشور نیز هست. از این رو، تا نهایی شدن رای زمان زیادی صرف می شود. به ویژه اینکه تعیین وقت به منظور رسیدگی در دادگاه های تجدیدنظر و دیوان عالی کشور بسیار زمان بر و کند است.  از این رو برای رسیدگی به برخی از دعاوی باید تا حدی صبور باشید.

وکلای متخصص در حوزه خانواده در موسسه ترنم شما را تا رسیدن به حقتان یاری می نمایند.

۳- دپارتمان امور ملکی:

بسیاری از دعاوی مطروحه در شعب مختلف دادگستری مربوط به دعاوی ملکی هستند. این نوع دعاوی علی الاصول در محل وقوع ملک مطرح می شوند. به عنوان مثال اگر فردی زمین خود در شاهرود را در تهران به فرد دیگری بفروشد و دعوایی نسبت به زمین قابل طرح باشد این دعوا در دادگاه شاهرود اقامه می گردد. چه اینکه در دعاوی مربوط به امور ملکی محل وقوع ملک از محل اقامت خوانده با ارزش تر و در عین حال مهم تر است.

مصادیق امور و دعاوی ملکی

در حقوق امور ملکی و دعاوی مربوط به آن شامل دعوای تخلیه، خلع ید، دستور فروش ملک مشاع، اخذ به شفعه، دعاوی مربوط به ساخت و ساز ملک، دعاوی مربوط به قرارداد های مشارکت و یا قرارداد بیع (خرید و فروش) ملک و … مربوط به امور ملکی هستند.

تخصص در امور ملکی

این موضوع غیر قابل انکار است که دعاوی ملکی از حیث ماهیتی بسیار پیچیده هستند. از این رو، نمی توان از وکیل متخصص در امور خانواده انتظار داشت که به خوبی دعاوی مربوط به امور ملکی را حل و فصل نماید. امور ملکی یک تخصص ویژه در عالم حقوق است و وکیل نیز باید در این حوزه کارکرده  و متبحر باشد. در غیر این صورت دعوا با شکست مواجه می گردد.

هزینه دعاوی امور ملکی

از آنجایی که قیمت ملک در کشور ما هر روز رو به فزونی است، هزینه دعاوی ملکی نیز در ایران تقریبا بالاست. شاید به دلیل بالا بودن هزینه رسیدگی به این دعاوی، بسیاری از افراد از پیگیری امور ملکی خود منصرف می شوند. اما با توجه به رسیدگی طولانی مدت مراجع قضایی به دعاوی ملکی، این امکان برای موکل وجود دارد که حق الوکاله خود را به صورت اقساطی پرداخت نماید تا از این حیث دچار مشکل نگردد. از این روست که چنین امکانی برای موکل در ترنم در نظر گرفته شده است.

مدت زمان رسیدگی به دعاوی ملکی

تعیین مدت زمان دقیق به منظور رسیدگی به امور ملکی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. از جمله اینکه: دعوای مطروحه چه نوع دعوایی است (تخلیه، خلع ید، تصرف عدوانی، مزاحمت، ممانعت، دعاوی مربوط به قرارداد، دعاوی مربوط به ساخت و ساز، دستور فروش و …). بنابراین، مدت زمان دقیقی را نمی توان اعلام کرد. اما معمولا دعاوی ملکی جزء طولانی ترین دعاوی از منظر روند رسیدگی در دادگستری هستند. چه اینکه در طول جریان رسیدگی به ملک ممکن است مسائل مختلفی مطرح شود که از ابتدا قابل طرح نبودند. بنابراین، در صورت داشتن پرونده ملکی باید کمی صبور باشد.

اما وکلا و کارشناسان موسسه ترنم عدالت همواره تلاش می کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتیجه را برای موکلین در حوزه امور ملکی به ارمغان بیاورند. برای دریافت وقت مشاوره حضوری و تلفنی با ما تماس بگیرید.

۴- دپارتمان دعاوی مربوط به مالکیت فکری/معنوی:

مالکیت معنوی یا مالکیت فکری به حقوقی اطلاق می شود که در پرتوی آن مالکین حق بهره برداری از حقوق فکری خود را دارند. از جمله حقوق مالکیت معنوی می توان به حق اختراع، حق مولف، حق سرقفلی برای تاجران و … اشاره کرد.

اداره مالکیت معنوی

این اداره وظیفه رسیدگی به امور مالکیت معنوی/فکری را بر عهده دارد. ثبت برند، ثبت حق اختراع و …همگی در حیطه وظایف این اداره قرار می گیرد.

رسیدگی به دعاوی مالکیت معنوی/ فکری

با توجه به نوع خواسته و دعوای شما روند رسیدگی متفاوت خواهد بود. اما به نظر می رسد از آنجایی که موضوعات مالکیت معنوی در اداره مالکیت معنوی نزد کارشناسان طرح می گردد و باید توسط متخصصین و کارشناسان تعیین تکلیف شوند و از آنجایی که طیف گسترده ای از دعاوی در نزد کارشناسان اداره مالکیت معنوی مطرح است، می توان گفت تقریبا از جمله دعاوی طولانی در نزد مرجع قضایی است.

وکیل متخصص در اداره مالکیت معنوی/ فکری

با توجه به نوع و بدیع بودن این دعاوی در طی سالیان اخیر، می توان گفت تخصص در امور مربوط به مالکیت معنوی در جامعه هنوز رشد کافی نداشته است. اما در مجموعه ترنم عدالت، می توانید امور مربوط به مالکیت معنوی خود را به وکلایی اعطا کنید که سابقه امر وکالت در این حوزه را دارند. در ترنم سعی کرده ایم تا از جدید ترین تخصص ها در جامعه استفاده کنیم. در حال حاضر رشته ای با عنوان حقوق مالکیت معنوی در میان رشته های حقوقی اضافه شده است. دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه علامه طباطبایی از بهترین دانشگاه ها برای ارائه این رشته هستند.

قوانین مالکیت معنوی در ایران

قانون ثبت علائم و اختراعات یکی از مهمترین قوانین ایران در حوزه مالکیت معنوی است. البته در این رشته بیشتر قوانین بر گرفته از کنوانسیون ها و پیمان های خارجی هستند. به عنوان مثال کنواسیون مادرید یکی از موفق ترین کنوانسیون ها در حوزه مالکیت معنوی است. این کنوانسیون توانسته گواهی یا نشان بین المللی را معتبر سازد. به عبارت بهتر به موجب کنوانسیون مادرید فرد متقاضی علامت تجاری امکان ثبت آن در چندین کشور را دارد. هر چند امکان انجام چنین امری تا حد زیادی زمان بر خواهد بود.

همچنین، کنوانسیون مادرید این تدبیر را اندیشیده است که از ورود کالای جعلی به یک کشور جلوگیری شود.

آیا ایران به کنوانسیون مادرید پیوسته است؟

بله، ایران نیز به موجب ‌قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه ‌مادرید راجع به ثبت بین‌المللی علائم و پروتکل مربوط به آن مصوب ۱۳۸۲ به کنوانسیون مادرید پیوسته است.

۵- دپارتمان امور کیفری:

امور کیفری از جمله اموری هستند که شاکی یا مشتکی عنه در آن نقش مهمی دارد. به عبارت دیگر، زمانی که جرمی به وقوع پیوسته باشد پای امور کیفری به میان کشیده می شود و بحث تحمل مجازات مطرح می گردد. ترنم عدالت در این حوزه نیز از تخصص و تبحر زیادی برخودار است. وکلای مجموعه ترنم عدالت از وکلای قوی و پیشتاز در حوزه دعاوی کیفری در نز مراجع کیفری همچون دادسرا و دادگاه های کیفری هستند.

۶- دپارتمان امور مهاجرت:

مهاجرت پدیده ای است که با توجه به بحران اقتصادی پیش آمده در کشور، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. کسانی که اندیشه مهاجرت را در سر می پرورانند باید بسیار محتاط و با دقت عمل کنند. چه اینکه با مهاجرت، فرد تمام دارایی و سرمایه خود را باید صرف کوچ کردن به کشوری دیگر کند. مضاف بر اینکه موسسات حقوقی و مهاجرتی بسیاری هستند که در ردای امور مهاجرتی، سرمایه خود را روز به روز کلان تر می کنند بی آنکه گامی در جهت تسریع مهاجرت فرد متقاضی بردارند.

مهاجرت در مجموعه ترنم عدالت

موسسه حقوقی ترنم عدالت به طور تخصصی مهاجرت به دو کشور آلمان و کانادا را برای شما در کمترین زمان ممکن انجام می دهد. مهاجرت به کشور آلمان و کانادا در قالب مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و توریستی امکان پذیر است. اما هر کدام از این نوع مهاجرت ها شرایط ویژه ای دارد که به فراخور اوضاع متقاضی مهاجرت باید بررسی نمود کدام نوع از مهاجرت به نفع اوست.

در این راستا، ابتدا فرمی به متقاضیان مهاجرت داده می شود تا فاکتورهای مهم مربوط به مهاجرت را تکمیل نمایند و سپس با توجه به وضعیت فرد و با گفتگو با کارشناسان مهاجرت بهترین و کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به فرد ارائه می شود.

بررسی اجمالی انواع مهاجرت به کشور آلمان و کانادا

مهاجرت به کانادا

الف- مهاجرت به کانادا

۱- به عنوان یک کارگر ماهر مهاجرت کنید.

۲- حمایت خانواده: از بستگان خود از جمله همسر، شریک زندگی، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و سایرین برای مهاجرت کمک مالی بگیرید.

۳- ویزای استارت آپ اخذ نمایید.

۴- به صورت خویش فرما اقدام کنید.

۵- از طریق تحصیلی اقدام کنید.

اما، آسان ترین راه مهاجرت چیست؟

ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا به شرایط خاص شما بستگی دارد. ساده ترین راه مهاجرت برای یک نفر ممکن است برای دیگری سخت باشد. بسیاری از کاندیداهای بالقوه اگر متوجه شوند که واجد شرایط یک مسیر مهاجرتی محبوب مانند اکسپرس اینتری نیستند، سریع تسلیم می شوند. با این حال، کانادا بیش از ۱۰۰ مسیر مهاجرتی دارد. اگر برای یک مسیر خاص واجد شرایط نیستید، ممکن است واجد شرایط دیگری باشید. بنابراین، ناامید نباشید. برای رفتن به کانادا راه های گوناگونی وجود دارد و این امر بستگی زیادی به تمکن مالی و توانایی شما دارد. تجربه وکلای مهاجرتی موسسه ترنم عدالت نشان می دهد، یکی از بهترین و در عین حال ساده ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است.

ب- مهاجرت به آلمان

مهاجرت تحصیلی:

تحصیل در آلمان در گذشته به خصوص در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. دلایل زیادی از جمله سطح علمی بالا در دانشگاه های آلمان، سیستم آموزشی رایگان، خدمات علمی و آموزشی عالی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط کاری بسیار خوب پس از فارغ التحصیلی و دلایل دیگر باعث شده است که آلمان به یکی از گزینه های مهاجرت و تحصیل تبدیل شود. البته توجه داشته باشید که تحصیل به تنهایی نمی تواند منجر به اقامت دائم آلمان شود و افراد باید پس از اتمام تحصیل در آلمان مشغول به کار شوند و ویزای خود را به کار تغییر دهند. فارغ التحصیلان ۱۸ ماه فرصت دارند در آلمان بمانند و در صورتی که قادر به کار در زمان مرتبط با رشته تحصیلی خود نباشند، به دنبال کار بگردند.

مهاجرت کاری به آلمان:

مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین راه های مهاجرت است و اگر ویزای کار آلمان دارید معمولا راه دیگری برای درخواست وجود ندارد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

آلمان یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین کشورهای اروپایی است و در سال های اخیر رشد چشمگیری در شاخص های اقتصادی خود داشته است. این و دلایل مهم دیگر باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به فکر خرید بازارهای اقتصادی آلمان باشند و برای رسیدن به این هدف سرمایه گذاری در آلمان انتخاب بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است. در حال حاضر روش سرمایه گذاری در آلمان ثبت شرکت می باشد که با سرمایه بسیار کمی نیز امکان پذیر است.

البته راه های دیگر، همچون مهاجرت از طریق ازدواج و البته مهاجرت از طریق پناهندگی نیز وجود دارد که از سوی موسسه ترنم عدالت پیشنهاد نمی شود. چرا که پناهندگی می تواند دردسر های زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد.

مهاجرت به آلمان

اما، آسانترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟

آلمان یکی از سازمان یافته ترین و سریع ترین فرآیندهای مهاجرت در جهان را دارد. بهترین راه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار می باشد. ویزای جستجوی کار یک مجوز اقامت طولانی مدت است که به شما امکان می دهد برای مدت ۶ ماه به دنبال کار بگردید.

وکلای مهاجرت موسسه ترنم عدالت در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و آسان ترین راه برای مهاجرت شما را پیش رویتان قرار خواهند داد. فقط کافیست با ما تماس بگیرید (ثبت درخواست مشاوره).

همین حالا با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره در ترنم عدالت بهره مند شوید:

شماره تلفن های موسسه:

۰۹۰۱۱۳۵۸۲۴۸

۰۲۱۸۶۰۴۵۰۷۷

۰۲۱۸۶۰۴۵۹۴۰

۰۲۱۸۶۰۴۴۹۱۵

۰۲۱۸۸۵۱۷۹۵۷

شماره تماس برای ارسال مدارک در پیام رسان های داخلی و خارجی و گرفتن وقت جهت امر مشاوره:

۰۹۰۱۱۳۵۸۲۴۸

۰۹۱۹۷۵۸۱۰۷۵

نشانی ما:

سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا) پلاک ۱۲۱، طبقه پنجم شرقی، واحد ۱۰

مفتخریم که می توانیم در روزهای سخت زندگی در کنارتان باشیم. شاید به نظر این جمله سرشار از تعارف باشه ولی واقعیت امر رو بپذیریم جراح مغزی که بیماری رو از مرگ نجات میده از توان کاریش بیشتر حس رضایت داره تا وجهی که دریافت میکند. ما هم در مجموعه ترنم عدالت تلاش کردیم منشور اخلاقمان را حفظ کنیم و تلاش تمامی مجموعه به ثمر رساندن پرونده های حقوقی با مشورت گروه وکلا و ارائه بهترین دفاعیه برای شما است.

سخن آخر:

ترنم مجموعه ای با بهره مندی از چندین وکیل پایه یک دادگستری است که پرونده شما را پس از بررسی و شفاف سازی به وکیل متخصص و متبحر در آن حوزه ارجاع می دهد. همچنین انجام امور مربوط به داوری نیز در مجموعه ترنم امکان پذیر است. از همه مهمتر آنکه در ترنم عدالت به هیچ وجه نگران حق الوکاله نباشید. چه اینکه امکان پرداخت اقساطی برای شما مهیا است. شما می توانید با توجه به روند پرونده و پیشرفت آن در هر مرحله از دادگستری بخشی از حق الوکاله را واریز نمایید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۱ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=448598

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
  1. دپارتمان دعاوی خانوادگی رو عالی توضیح داد واقعا یکی از پیچیده ترین پرونده ها مال همین خانواده هاست

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.