انواع ویزا

انواع ویزا
  • امروز : پنج شنبه - 4 مرداد - 1403
اخبار اقتصادی امروز : 0

سرخط اخبار اقتصادی

عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید چگونه با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شویم؟ + شرط عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید عملکرد صندوق تامین خسارت‌های بدنی به تصویب مجمع عمومی رسید


15
موسسه مهاجرتی ایران کانادا | ۱۵ سال تجربه و همراهی در کنار شما
انواع ویزا
  • کد خبر : 457275
  • 07 تیر 1403
انواع ویزا
اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید در یک کشور دیگر کار یا تحصیل کنید، آموزش حرفه‌ای را یاد بگیرد یا به همراه خانواده خود مهاجرت کنید، به یک ویزا نیاز دارید.

ازنظر فنی افراد نمی‌توانند بدون دریافت ویزاهای مناسب به هیچ کشور دیگری سفر کنند. انواع مختلف ویزاها برای اقامت موقت یا دائم صادر می‌شوند. متقاضیان برای دریافت این مدرک حداقل باید ۶ ماه تا ۱۵ روز قبل از شروع سفر خود، درخواست خود را ارسال کنند. با دریافت این مدرک افراد به‌راحتی می‌توانند به کشور دیگری سفر کرده و در آنجا اقامت کنند(انواع ویزا).

پرکاربردترین ویزاهای مهاجرتی

انواع مختلف ویزاها به‌عنوان راهی برای محافظت از مرزهای کشورها و حفظ امنیت شهروندان ایجاد شده‌اند. با ایمن‌تر شدن جهان، موافقت با درخواست اخذ این مدرک برای سفر به سایر کشورها رایج‌تر می‌شود. ویزا به مردم اجازه می‌دهد به‌راحتی و با پشت سرگذاشتن مراحل ساده، با اهداف مختلف به سایر کشورهای جهان سفر کنند. با توجه به هدف افراد از سفر به کشورهای دیگر و مدت اقامت آن‌ها در آن کشور، افراد به ویزاهای مختلف نیاز خواهند داشت.

همچنین ارائه درخواست برای برخی از ویزاها می‌تواند بسیار ساده انجام شود، درحالی‌که برخی دیگر از انواع ویزاها به زمان بیشتر و پروسه پیچیده‌تری نیاز دارند. برخی از ویزاها که مردم بیشترین درخواست را برای دریافت آن‌ها ارسال می‌کنند، شامل موارد زیر می‌شوند:

ویزای کانادا:

ویزای تحصیلی کانادا

بسیاری از کشورها همچون کانادا علاوه‌بر اینکه یک مقصد گردشگری بسیار محبوب هستند، برای دانشجویان نیز جذاب خواهند بود. این کشور بسیار توسعه‌یافته به دانشجویان بین‌المللی تدریس عالی و مدارک ارزشمند ارائه می‌دهد. به همین دلیل است که متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا، طیف گسترده‌ای از افراد را در بر می‌گیرند.

ویزای کانادا برای تحصیل به دانشجویان اجازه می‌دهد تحصیل خود را در این کشور آغاز کنند. این نوع ویزا برای دانشجویان اساسا مانند ویزای بازدیدکننده کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی (eTa) است، اما دانشجو به مجوز تحصیل نیز نیاز دارد. ویزای تحصیلی این کشور ترکیبی از ویزای بازدیدکننده و مجوز تحصیل خواهد بود. دانشجویان با دریافت این مدرک می‌توانند تحصیلات خود را در موسسات آموزشی تعیین‌شده شروع کنند و تا پایان برنامه تحصیلی خود در کانادا بمانند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یکی دیگر از پرطرفدارترین انواع ویزا به‌حساب می‌آید. این نوع ویزای توریستی همانند ویزا بلاروس به افرادی اعطا می‌شود که تنها هدف آن‌ها از سفر به کانادا تفریح، دیدن مناظر، ملاقات با دوستان یا اقوام، شرکت در یک برنامه کوتاه‌مدت و درمان پزشکی کوتاه‌مدت است.

یکی از شرایط مهم ویزای توریستی غیرقابل تمدید و غیرقابل تبدیل بودن آن به هر نوع ویزای دیگری درنظر گرفته می‌شود. افراد برای دریافت آن به مدارکی خاصی نیاز دارند، بنابراین به آن‌ها توصیه می‌شود قبل از ارسال درخواست تمام جزئیات ذکرشده در چک لیست، دفترچه اطلاعات و فرم درخواست را به دقت بررسی کنند.

ویزای شینگن

ویزای شینگن برای اتباع کشورهای ثالث صادر می‌شود و دارندگان آن می‌توانند تا حداکثر ۹۰ روز (در هر دوره ۱۸۰ روزه) برای اهداف گردشگری، تجاری، ملاقات با خانواده، درمان پزشکی، مطالعات، بازدید محل‌های آموزشی یا شرکت در فعالیت‌های داوطلبانه که کمتر از ۳ ماه طول می‌کشد، در منطقه شینگن بمانند. همچنین این ویزا امکان عبور و مرور افراد از طریق فرودگاه‌ها بین کشورهای منطقه شینگن را فراهم می‌کند. منطقه شینگن شامل ۲۹ کشور اروپایی بدون کنترل مرزی بین آن‌ها می‌شود.

متقاضیان باید مدارکی همچون فرم درخواست، عکس، پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، اطلاعات بیومتریک، بیمه درمانی مسافرتی، رسید پرداخت هزینه و اسنادی که هدف از سفر و مشخصات اقامت را تایید می‌کند، ارائه دهند.

ویزای آمریکا:

ویزای تحصیلی آمریکا

متقاضیانی که برای تحصیل به آمریکا سفر می‌کنند، به ویزای تحصیلی آمریکا نیاز دارند. این نوع ویزا آمریکا به دو دسته ویزای گروه F و گروه M تقسیم‌بندی می‌شوند. ویزاهای گروه F برای افرادی که در دانشگاه یا کالج، دبیرستان، مدارس ابتدایی خصوصی، هنرستان هنری و هر یک از موسسات آموزشی، ازجمله برنامه آموزش زبان تحصیل می‌کنند، مناسب هستند. درحالی‌که ویزا گروه M برای افرادی که قصد تحصیل در موسسات غیرآکادمیک حرفه‌ای یا شناخته‌شده، به غیر از برنامه آموزش زبان را دارند، صادر می‌شود.

برای سفر به آمریکا برای تحصیل باید متقاضیان ویزای دانشجویی (ویزای F یا M) دریافت کنند. آن‌ها نمی‌توانند پس از ورود به آمریکا با ویزای بازدیدکننده (B) به تحصیل در این کشور مشغول شوند. در برخی مواقع درصورت واجد شرایط بودن متقاضی امکان تغیر وضعیت ویزای بازدیدکننده به ویزای تحصیلی فراهم می‌شود.

ویزای توریستی آمریکا

اگر برای گردشگری یا تجارت به آمریکا سفر می‌کنید، به ویزای توریستی آمریکا نیاز خواهید داشت. ویزای بازدیدکننده آمریکا همانند ویزای استرالیا انواع مختلف دارد و در دو نوع B-1 و B-2 برای افرادی که به‌طور موقت به این کشور سفر می‌کنند، صادر می‌شود. در واقع ویزا B-1 برای افرادی است که به هدف تجارت و شرکت در کنفرانس‌های علمی و آموزشی به این کشور سفر می‌کنند و نوع B-2 برای افرادی که به‌منظور تفریح ​​یا درمان پزشکی به ایالات‌متحده می‌روند، مناسب است.

افرادی که متقاضی دریافت ویزای بازدیدکننده آمریکا هستند، باید به افسر کنسولی نشان دهند که واجد شرایط دریافت ویزای ایالات‌متحده مطابق با قانون مهاجرت و ملیت ایالات‌متحده (INA) هستند. بدین منظور افراد باید ثابت کنند که هدف آن‌ها از سفر به این کشور یک ملاقات موقت مانند کاری، تفریحی یا درمانی است. همچنین آن‌ها باید اثبات کنند که قصد دارند برای مدت زمان مشخص و محدودی در آمریکا می‌مانند. متقاضیان باید شواهدی مبنی بر وجود بودجه برای پوشش هزینه‌های خود در طول مدت اقامت خود در ایالات‌متحده ارائه دهند.

جمعبندی

اگرچه مطالب زیادی در مورد ویزا وجود دارد و افراد برای سفر با اهداف متفاوت به انواع مختلف آن نیاز دارند. انواع مختلف ویزاها شامل ویزاهای توریستی، تحصیلی، ویزای شینگن و سایر موارد می‌شود. قبل از هر کاری افراد باید واجد شرایط بودن خود را برای دریافت ویزاهای مختلف بررسی کنند. سپس آن‌ها برای دریافت ویزای مورد نظر خود اقدامات لازم و مراحلی را انجام دهند. پروسه دریافت برخی از ویزاها آسان و برخی دیگر ممکن است کمی پیچیده‌تر شود.

موسسه مهاجرتی ایران کانادا

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۲ میانگین: ۵]
لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=457275

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مجموع دیدگاهها : 2
  1. نکاتی که درباره ویزای آمریکا گفتید خیلی مفید بود مرسی

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد آفرین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.